Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] file_put_contents(): Only 0 of 24765 bytes written, possibly out of free disk space - Line: 6648 - File: inc/functions.php PHP 7.3.16 (Linux)
File Line Function
[PHP]   errorHandler->error
/inc/functions.php 6648 file_put_contents
/inc/init.php 175 rebuild_settings
/global.php 20 require_once
/showthread.php 28 require_once

Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Anime Pokemon w USA
20.02.2016, 19:00,
RE: Pokemon XYZ w USA
Ja mam nadzieję że polski wokal może jakoś to podratuje...
Odpisz
20.02.2016, 19:16,
(20.02.2016, 18:43)Axel napisał(a): Czołówka, moim zdaniem, zbyt spokojna jak na czołówkę. Niestety, póki Amerykanie uważają, że opening ma trwać 30 sekund nie ma mowy, żeby powstało coś dobrego...

Ale czołówka to pikuś. Amerykanie postanowili kontynuować swoją głupotę z poprzedniego sezonu i uparcie zmieniają kartę tytułową na tą ze starą Sereną! Czy ktoś może mi wytłumaczyć jaki niby jest tego cel? Widząc tak bezmyślne edycje aż chce się krzyknąć "4Kidsie wróć!" (przynajmniej 4Kids robił czołówki na poziomie...)
[Obrazek: 200px-Title_Card_XY_Ash.png]

Nawet nie zwróciłem nigdy uwagi na tę "wpadkę" z Sereną ;O Aż tak? Aż taki kicz odwalają?

4kids to zupełnie inna epoka Pokemonów. Porównać wystarczy sobie ich "pożegnalny" opening Pokemonów z Advanced Battle i ten z Battle Frontier, od nowego studia. To co robią z pokami to jest po prostu dramat. Jak dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłby zwyczajny lektor pod oryginał xd No ale Amerykanie jak to Amerykanie - dubbingują co się tylko da. Zgwałcili nam swego czasu czarodziejkę z księżyca, teraz nam gwałcą poki.

[Obrazek: beautifulandbooold.png]
[Obrazek: sj2.png]
Czasami tak bywa... że rozbić się może nawet plastikowa butelka.
Odpisz
20.02.2016, 19:35, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.02.2016, 20:54 przez Axel.)
(20.02.2016, 19:16)Brookens napisał(a): Nawet nie zwróciłem nigdy uwagi na tę "wpadkę" z Sereną ;O Aż tak? Aż taki kicz odwalają?

4kids to zupełnie inna epoka Pokemonów. Porównać wystarczy sobie ich "pożegnalny" opening Pokemonów z Advanced Battle i ten z Battle Frontier, od nowego studia. To co robią z pokami to jest po prostu dramat. Jak dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłby zwyczajny lektor pod oryginał xd No ale Amerykanie jak to Amerykanie - dubbingują co się tylko da. Zgwałcili nam swego czasu czarodziejkę z księżyca, teraz nam gwałcą poki.
Lektor to największe zło jakie istnieje na świecie (chyba, że do filmu dokumentalnego). Dubbing sam w sobie jest dobrym sposobem na zlokalizowane produktu — trzeba pamiętać, że w krajach uważanych za "cywilizowane" dubbing jest jedynym sposobem na lokalizowane jakichkolwiek animacji (zresztą Niemcy potrafią dać dubbing nawet "Szybkim i Wściekłym", chociaż to też co kraj to obyczaj tak naprawdę), nie mam pojęcia dlaczego Polacy mają do tego taką awersję i do wszystkiego pchaliby napisy i lektora. Jednak, wracając zgrabnie do tematu, PUSA robi gorszą robotę od 4Kida są pod praktycznie każdym względem. Owszem nie robią miliona wycinek (choć sporadycznie się pojawiają), ale zarówno pod względem głosów (zarówno ludzi jak i Pokemonów) jak i muzyki partolą robotę na całej linii. To dobrze było widać, kiedy pojawił się pierwszy zwiastun filmu 18., gdzie po prostu posypały się na nich gromy za fatalny głos Hoopy. Ech, gdyby się dało wykupić japońską wersję i pod nią bezpośrednio podkładać polski dubbing, ale niestety się nie da... Pozostaje nam stać i wołać "4Kidsie wróć!"
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Ertix
20.02.2016, 20:45,
Najgorszy opening jaki widziałem w życiu tragedia. Wokaliste to chyba na ulicy znaleźli, tragedia

Odpisz
20.02.2016, 20:56, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.02.2016, 22:09 przez KNB1307.)
Chwila moment to jest prawdziwy opening? Jak zobaczyłam to w necie myślałam że jakiś fan se jaja robi (Brookens - chodziło mi o to że celowo ktoś zrobił takie badziewie i udaje że to oryginał - już takie akcje widziałam - szkoda że teraz tak nie jest).
Wygląda i brzmi to tak jakby ci odpowiedzialni za animację nigdy nie spotkali się z tymi od dźwięku.
Gratuluję przebili wszystkie inne - a ludzie twierdzili że nie da się tego zepsuć (strach pomyśleć co będzie u nas).

[Obrazek: ZfdDImB.jpg][Obrazek: jN5TdYw.jpg]
[Obrazek: 4GyD4Nc.jpg]
Album ze zdjęciami: https://imgur.com/a/FGIpI
Odpisz
20.02.2016, 21:37,
KNB, to jest gorsze niż fanowskie montaże sklecione w pierwszym lepszym video-makerze ;/ Tutaj nie tylko piosenka jest żadna, ale nie ma też mowy o jakiejkolwiek synchronizacji obrazu z dźwiękiem. Na zagranicznych forach też fani nie zostawiają na tym openingu suchej nitki. A skoro Amerykańcom on nie podchodzi, czyli tym, którzy potrafią zachwycać się kiczem, reszta z urzędu będzie na to "coś" pluć.

Naprawdę... Jak mogli przerobić tak fantastyczny opening na takie brachło? Ktoś tam ma chyba talent do robienia dziadostwa xd

Odpisz
20.02.2016, 22:07,
Zmieniam swoje zdanie, ten opening jest mocno słaby (a mogło być dobrze)

[Obrazek: k7K2acm.png]
Odpisz
20.02.2016, 22:31,
Zapowiadało się dobrze, wyszło jak zwykle.
Animacja wycięte kawałki z japońskiego openingu, w tym te lepsze sceny, do tego muzyka, nie dość ze przeciętna, to jeszcze bardzo słabo pasuję do animacji.

Teraz Obstawiamy nasz będzie lepszy czy gorszy?
Odpisz
20.02.2016, 22:38,
(20.02.2016, 22:31)karolninja napisał(a): Teraz Obstawiamy nasz będzie lepszy czy gorszy?
Z reguły jest lepszy (choć zdarzają się wyjątki - czołówka Wymiaru Walki), więc będę optymistą. Nasz będzie lepszy.
Odpisz
20.02.2016, 22:39,
Trzymam się nadziei że będzie lepszy, może to coś zmieni..
Odpisz
20.02.2016, 22:44, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.02.2016, 22:53 przez AtoMan.)
Przede wszystkim który pajac od nich uznał, że ten paskudny typesetting z ostatnich filmów (u nas zmieniony przez SDI Tongue) nadaje się do czegokolwiek? Oby SDI wróciło do zwyczaju wymiany tekstów także w czołówce, bodaj zarzucony z początkiem XY, o ile pamiętam.

Sama piosenka... Lepsza niż s18, ale taka ni przypiął, ni przyłatał. Coś się dzieje wizualnie, akcja jest, muzyka też, ale tak jakby obok. I brzmi dopiero jak przygrywka do czegoś, co mogłoby z przytupem robić za czołówkę czegokolwiek, ale nim zdążymy dojść do dobrego momentu obrywamy logiem po nerach. Wut.

A że tytułkarty nie wymieniają? Smutne, ale w sumie nic nowego.

(20.02.2016, 19:16)Brookens napisał(a): 4kids to zupełnie inna epoka Pokemonów. Porównać wystarczy sobie ich "pożegnalny" opening Pokemonów z Advanced Battle i ten z Battle Frontier, od nowego studia. To co robią z pokami to jest po prostu dramat.

To niezupełnie tak: http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/John_Loeffler - facet odpowiadał za świetne openingi 1-4 (może z wyłączeniem 2, który i tak bije wiele późniejszych na głowę), a potem za wszystko od sezonu 9 do 16. Jak widać można i tak.

(20.02.2016, 19:16)Brookens napisał(a): Jak dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłby zwyczajny lektor pod oryginał xd No ale Amerykanie jak to Amerykanie - dubbingują co się tylko da. Zgwałcili nam swego czasu czarodziejkę z księżyca, teraz nam gwałcą poki.

Ale Czarodziejka z Księżyca z amerykańskim (nowym) dubbingiem jest akurat całkiem spoko (i Veronica Taylor w obsadzie Tongue). Stary też nie był zły, jeśli przymknąć oko na cenzurę oczywiście.

(lokowanie produktu u góry strony)

(20.02.2016, 22:38)Axel napisał(a): Z reguły jest lepszy (choć zdarzają się wyjątki - czołówka Wymiaru Walki), więc będę optymistą. Nasz będzie lepszy.

Bo generalnie łatwo wyciągać słabe OPki, za to na dobrych łatwo się wyłożyć - a ten z BD był bodaj najlepszym co najmniej od ósmego sezonu Tongue

[Obrazek: Polish_M08_Logo.png] [Obrazek: Polish_M09_Logo.png]
Odpisz
20.02.2016, 22:50,
Ten montaż openingu jest okropny. Gorzej niż w Galaktycznych Bitwach gdzie nawet tam nie było takich cięć w tej samej scenie.
Muzyka jak już wspomniał Axel nie porywa, ale nie jest też znowu tak źle. Jest dobrze, ale mogło być zdecydowanie lepiej.

Odpisz
20.02.2016, 23:25,
(20.02.2016, 22:44)AtoMan napisał(a): Ale Czarodziejka z Księżyca z amerykańskim (nowym) dubbingiem jest akurat całkiem spoko (i Veronica Taylor w obsadzie Tongue). Stary też nie był zły, jeśli przymknąć oko na cenzurę oczywiście.

No błagam! W przypadku akurat Sailorki cenzura powinna mieć nową definicję - to już nie tylko zmiana dialogów, poszczególnych grafik, zasłaniania cycków, amerykanie posunęli się nawet do takich jazd jak złączenie dwóch odcinków w jeden, wycinając przy tym najfajniejsze sceny, kierując się brutalnością (:O) czy też przekłamywaniem fabuły calej serii ( W oryginale Sailorki ginęły podczas końcówki classica, a w amerykańskiej wersji... się zgubiły). A pominięcie ostatniej serii Stars, w związku z tym, że SM w jednym odcinku była naga, a trójka pojawiających się tam wojowniczek zmieniała płeć, mówi sama za siebie.

Dobór aktorów głosowych to nie wszystko, skoro biorą oni udział w syfie, który z animca stał się czymś, czego oglądanie zakrawa o masochizm.

Odpisz
20.02.2016, 23:29,
Do posty Brookensa dodałbym jeszcze zrobienie z Luny ciotki-klotki i zmienianie nazwy atakom Wenus co odcinek (polskie nazwy były głupie, ale przynajmniej stałe Big Grin)
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Brookens
20.02.2016, 23:29,
Biorę tu poprawkę na to, że takie masakrowane wersje bywały całkiem strawne (a już na pewno lepsze od naszych pożal się Boże lektorów, szczególnie wersji Czarodziejki emitowanej w TV4)... Poza tym, nowy dubbing jest bez cenzury i nie ominie Starsów.

[Obrazek: Polish_M08_Logo.png] [Obrazek: Polish_M09_Logo.png]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Brookens

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości