Facebook
Odwiedź stronę dystrybutoraReklama Sun i Moon
Nowości na stronie

Ciekawe komiksowe znalezisko.
21.01.2016, 23:33
Ciekawe komiksowe znalezisko.
Dawno mnie tu nie było, ale jako że trafiła mi się pewna przygoda, postanowiłem zajrzeć na forum. Fajnie widzieć, że ma się dobrze.

Ale do rzeczy.

Kilka dni temu w popularnie nazywanym 'lumpeksie' znalazły się zeszyciki z komiksami od Viz Comics. Dokładnie trzy.

Pierwszy - Pokemon: The Electric Tale of Pikachu
Drugi - Pokemon: Surf's up, Pikachu
Trzeci - Pokemon Adventures: Part 2 - Team Rocket Returns

Myślę że nie tak rzadkie, mimo że pierwsze wydania są przeszło kilkanaście lat. Jednak nie fatygowałbym się z pisaniem tego wątku, gdyby nie pewne ciekawostki.

Komiksy są umieszczone w foliowych koszulkach, pod zeszytem znajduje się kartonik w celu uniknięcia wypaczenia formy komiksu, i co chyba najważniejsze - każdy komiks posiada autograf.

Pierwszy podpisała Veronica Taylor, która użyczyła głosu Ash'owi w pierwszych kilku sezonach serialu. Drugi podpisał Eric Stuart - serialowy Brock. Ostatni natomiast podpisała trójka voice actor'ów - Rachael Lillis (Jesse), ponownie Eric Stuart (tym razem jako James) i Addie Blaustein (Meowth). Autentyczność podpisów potwierdza Certyfikat wystawiony przez Dynamic Forces, którzy specjalizują się w takich edycjach komiksów, przede wszystkim Marvela i DC.

Ostatni komiks wyróżnia to, że tak podpisanych komiksów było tylko 7500. Niby duża ilość, ale należy pamiętać, że boom na Pokemony w USA podczas pierwszej generacji był ogromny.

>Zdjęcia możecie zobaczyć tutaj<

Może się wydawać że to nic takiego. Pamiętajmy jednak, że w zasadzie komiksy w takich wydaniach były w Polsce nieobecne. Tym bardziej jestem zaskoczony, że jakimś cudem coś takiego znalazłem i to nie w sklepach z komiksami, na aukcji czy u kolekcjonera. Wszystko znalezione w lumpeksie. W Polsce (wraz z innymi komiksami w takim stanie, ale to nie miejsce na wywód o nich).

Co o tym myślicie? Hit czy strata czasu i pieniędzy? Czy ma to jakąś wartość, poza tą sentymentalną? Smile
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Turtwiczka
22.01.2016, 0:00
RE: Ciekawe komiksowe znalezisko.
Ciekawi mnie ile zapłaciłeś, bo tego nie napisałeś Wink Pewnie warte są, popstrz na ebayu Smile

Zbieram figurki od firmy Takara Tomy z lat 1999-2000. Only oryginalne. Jeżeli takowe posiadasz to napisz do mnie misiaczku, a na pewno się dogadamy ^^
[Obrazek: f582mg.jpg]
Białe znaczy, że mam Wink
Odpisz
22.01.2016, 0:08
(22.01.2016 0:00)Bidulkę napisał(a):  Ciekawi mnie ile zapłaciłeś, bo tego nie napisałeś Wink Pewnie warte są, popstrz na ebayu Smile

To ile zapłaciłem niech zostanie moją tajemnicą. Mogę tylko powiedzieć, że dwóch biletów do kina za tyle bym nie kupił Wink
Odpisz
22.01.2016, 0:24
Bardzo możliwe że posiadasz cenne znalezisko. Jak cenne tego nie wiem bo nie jestem specem. Jeśli chcesz się dowiedzieć jaką to może mieć wartość to będziesz musiał poszukać jakiegoś rzeczoznawcy który to określi.

[Obrazek: trainercard_shadic_by_shadicwarrior-damas71.png]
[Obrazek: 350x20-userbar.png]

"The servers are the seven Chaos...
Chaos is power, enriched by the heart...
The controller exists to unify the chaos!"
Odpisz
22.01.2016, 0:35
Proszę bardzo, sprawdziłwm jeden z nich na ebayu.
http://m.ebay.pl/itm/SIGNED-BY-ASH-Authe...nav=SEARCH
Wystaw za 180£ i pewnie szybciej sprzedaż Wink

Zbieram figurki od firmy Takara Tomy z lat 1999-2000. Only oryginalne. Jeżeli takowe posiadasz to napisz do mnie misiaczku, a na pewno się dogadamy ^^
Odpisz
22.01.2016, 0:39
(22.01.2016 0:35)Bidulkę napisał(a):  Proszę bardzo, sprawdziłwm jeden z nich na ebayu.

Tylko ja posiadam tylko tomik numer jeden Smile Chociaż pozostałe na zdjęciach są standardowe, więc kto wie. Zostają mi jeszcze dwa Big Grin Gdyby nie ta plomba, to pewnie już bym otworzył i poczytał, ale zakładam że to nie jest dobry pomysł Big Grin
Odpisz
22.01.2016, 11:39
(22.01.2016 0:39)Reid napisał(a):  
(22.01.2016 0:35)Bidulkę napisał(a):  Proszę bardzo, sprawdziłwm jeden z nich na ebayu.

Tylko ja posiadam tylko tomik numer jeden Smile Chociaż pozostałe na zdjęciach są standardowe, więc kto wie. Zostają mi jeszcze dwa Big Grin Gdyby nie ta plomba, to pewnie już bym otworzył i poczytał, ale zakładam że to nie jest dobry pomysł Big Grin
Gdy je otworzysz, zapewne ich wartość spadnie Wink

Odpisz
22.01.2016, 12:06
(22.01.2016 0:39)Reid napisał(a):  

nawet nie p-róbój

CoolCoolTworzę własne karty Yu-gi-oh !!!!!!!!
Mój fc 4313 4689 7522
Odpisz
22.01.2016, 12:20
(22.01.2016 0:39)Reid napisał(a):  Tylko ja posiadam tylko tomik numer jeden Smile Chociaż pozostałe na zdjęciach są standardowe, więc kto wie. Zostają mi jeszcze dwa Big Grin Gdyby nie ta plomba, to pewnie już bym otworzył i poczytał, ale zakładam że to nie jest dobry pomysł Big Grin

Bo to nie jest dobry pomysł. Jeśli chociaż naruszysz te koszulki to wartość twojego znaleziska spadnie na łeb na szyję.

[Obrazek: trainercard_shadic_by_shadicwarrior-damas71.png]
[Obrazek: 350x20-userbar.png]

"The servers are the seven Chaos...
Chaos is power, enriched by the heart...
The controller exists to unify the chaos!"
Odpisz
22.01.2016, 14:05
(22.01.2016 12:20)Shadic napisał(a):  
(22.01.2016 0:39)Reid napisał(a):  Tylko ja posiadam tylko tomik numer jeden Smile Chociaż pozostałe na zdjęciach są standardowe, więc kto wie. Zostają mi jeszcze dwa Big Grin Gdyby nie ta plomba, to pewnie już bym otworzył i poczytał, ale zakładam że to nie jest dobry pomysł Big Grin

Bo to nie jest dobry pomysł. Jeśli chociaż naruszysz te koszulki to wartość twojego znaleziska spadnie na łeb na szyję.

Mówię tylko, że trochę kusi. Ale tylko trochę Big Grin Przyznam szczerze, że od kilku dni przeszukuję internet w celu ustalenia pewnej wartości tych komiksów (oraz pozostałych z Marvela i DC, które również są podpisane z CoA). Niestety, z tym jest ciężko. Aukcję którą Bidulkę zapostował już widziałem. Dość optymistyczne podejście wystawiającego do tematu, z tą przewagą, że posiada resztę zeszytów z serii (mimo że tylko jeden podpisany).

Dziwi mnie również mała ilość informacji w internecie na ten temat. Komiksy można kupić, owszem, ale o tych specjalnych głucho. Nie wiem czy to jest podyktowane. Tym że po prostu gdzieś przepadły, właściciele się ich pozbyli czy może wręcz przeciwnie - trzymają je pod kluczem w oczekiwaniu na lepsze czasy Big Grin
Odpisz
22.07.2016, 16:49
No takie rzeczy wcale nie jest łątwo znaleźć, no ale nie ma się co dziwić
Odpisz
7.07.2017, 22:12
A ja jestem szczęśliwym posiadaczem, ale nie mam zamiaru sprzedawać. Chomikuje takie rzeczy, a kolekcja się powiększa Smile

Chcesz wiedzieć więcej o modach do Skyrim? Coś o nich wiem, zajrzyj na stronę Smile
Odpisz
17.08.2017, 21:19
fajne są takie komiksy na pewno

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości