Facebook
Reklama Let's GO Pikachu i Eevee

Kondycja PPS-u 2015
1.01.2016, 18:01
Kondycja PPS-u 2015
Szczęśliwego Nowego Roku!

A skoro Nowy Rok, to warto przypomnieć polskie powiedzenie. Nie, nie to: "„pić to trzeba umić”. Chodzi o: „jaki Nowy Rok, taki cały rok”, więc sugeruję rozpocząć go od małego rozgardiaszu!

Od śmieszkizmów, do konkretów - nazwa tematu pewnie mówi sama za siebie, aczkolwiek uściślijmy: Polska PokeScena w 2015 - jakie strony, fora odwiedzaliście, co Wam się podobało, co nie, jakie strony w ogóle znacie, co byście zmienili, jakie wnioski wysnuwacie? Jakie macie nadzieje, obawy na przyszłość? Broń Boże, nie chodzi tylko o PV, a o cały wytwór polskiego fandomu w Internecie. Temat ogólny, wspominkowy, oniryczny, badawczy.

I musicie wybaczyć - nie będę stawiał tezy, jako pierwszy xD

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Turtwiczka
1.01.2016, 23:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 1.01.2016 23:17 przez AtoMan.)
RE: Kondycja PPS-u 2015
Bardzo mi się podobał kulturalny acz stanowczy raid na konto youtube Disney XD - wcześniej się to nie udawało, teraz daje nadzieję na wyklarowanie się takiej demokratycznej formy nacisku, która wprowadzi pokemonowy parytet w media głównego nurtu w imię dobrze pojętego pluralizmu xD Tej siły już nie zatrzymacie!

Mam nadzieję, że wrócą przynajmniej filmy na DVD.

[Obrazek: Polish_M08_Logo.png] [Obrazek: Polish_M09_Logo.png]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Conquest, Daru, Ertix, Arsen23, Raik, Key, Twister, Sandy, Turtwiczka, Frogadier, KacpersusPL
2.01.2016, 1:28
To ja z kolei przypomnę hit ostatnich świąt - PokeSerwis, a dokładniej forum tej strony.

Pamiętam jeszcze rok temu jak z wielką przyjemnością rejestrowałem się na tamto forum, uciekając od raków z pefałki, tak były wtedy gorsze od dzisiejszych.
No cóż, forum nie utrzymało się, jakoś specjalnie nie dziwię się. Jednakże chciałem uczcić miejsce z którego mam do dziś kilka fajnych przydanych poków.

Rip PokeSerwis Forum (strona jeszcze działa) - miejsce z ładną graficzną odsłoną, gdzie na odpowiedź na SB czekałem 42 dni i gdzie sprawdzałem swoje FC. Forum umarło, ale na pogrzeb mimo czekania, zapomniano nas poinformować.

[Obrazek: k7K2acm.png]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: KacpersusPL
2.01.2016, 3:00
Ostatnio jakoś mało się dzieje na PPS. Ogólny zalew zagranicznych informacji i wydarzeń zamiast skupienia na tym co w Polsce. Mam nadzieję, że nowy rok będzie lepszy dla nas Wink

Nadchodzi nowy sezon anime oraz film więc jest na co czekać Smile
Nadal mam nadzieję, że DVD w Polsce powrócą *albo Blu-Ray to już byłoby spełnienie...
nie wspominając już o odcinkach ... Ajajaj...

Cieszę się, że Polacy częściej odnoszą sukcesy w Europie na mistrzostwach Kolekcjonerskiej Gry Karcianej Pokemon. Liczę na to, że w tym roku pokażemy na co nas stać!

Odpisz
2.01.2016, 18:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 2.01.2016 18:44 przez Nid.)
A w filarze mangowym wszystko ok. Ruch i zainteresowanie jest, nowe mangi są. Dla mnie ta część PPSu gitez majonez

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: KleszczRex
3.01.2016, 0:54
Pozwolę sobie na kilka przemyśleń. Zdecydowanie luźnych - gdyż miniony rok był zdecydowanie w pełni tym, gdzie ostatecznie - mniej lub bardziej - trzymałem się na boku całej PPSowej otoczki. Nawet te beznadziejne formy wzbudzenia atencji nie miały większego odzewu, co tylko świadczy o słuszności powyższej tezy.

Ale nie miało być o mnie, a o PPSie. A można patrzeć na to dwojako. Pozwolę sobie napisać trzy plusy i trzy minusy.

+ Powrót mangi do gry. Czyli szacunek wielki do pracy Nid i jej ekipy. Dzięki tej pracy powstał olbrzymi segment dotyczący jednej z trzech najbardziej "fabularnych" (czyli kreujących uniwersum) gałęzi francyzy (obok anime i gier). Nadal czuję olbrzymi wyrzut sumienia, że nie nadrobiłem całości, co tylko świadczy o podziwie wobec projektu.

+ Rozwój... PokeSocjalu? Chyba tak można to nazwać. Nikt nie krzyczy o krajowym PokeMeecie - głównie dlatego, że mamy:
- PokeMeety w Krakowie, Warszawie, czy Wrocławiu
- Konwenty, gdzie osoby próbują organizować się w mniejsze lub większe grupy
- Streetpassynalia czy inne eventy ściągające fanów Nintendo
To wszystko daje możliwość spotkania i dzielenia się zamiłowaniami. I to bez całej rakowatej otoczki wywołanej internetowym punktem widzenia. A zdecydowanie jest bardziej pamiętne, niż wszelkie flejmy i akcje na stronach. Tak przynajmniej na to zaptruję.

+ Sukcesy "rodaków" - bo sukcesu Piterra nie można lekceważyć, a i wielu znawców competitive i nie tylko wywodziło się właśnie z PPSu. Każdy mały sukces trzeba traktować jako mały sukces owej sfery.

- Brak contentu wartego atencji na stronach. Pod tym względem rok 2015 to rok stagnacji. A kto nie stoi, ten robi krok wstecz. W sumie ten rok jest dla mnie argumentem w tezie, że PPS w głównej mierze twórczością na forach stoi. Tym bardziej, że z Translatorem i umiejętnością stukania w klawisze można szybko trafić na Bulbapedię czy inne Serebii, które stoi o te kilka klas wyżej? Zresztą nie oszukujmy się - zaległości jest na tyle wiele, że łatwiej jest napisać w Help Centerze... i otrzymać pomoc. Na forum. Nie na stronie.

- Flejmy. Były są i będą. A najczęściej pojawiają się te same nazwiska, a momentami niemalże czuje się dziwne deja vu. Ale czy kogoś jeszcze to wszystko zaskakuje? Wink

- Rok bez motywu przewodniego. W 2013tym PPS było napędzane oczekiwaniem na 6 generację. 2014 - tęskniono, a następnie grano w rejonie Hoenn. Natomiast 2015 rok to okres wyczekiwania... na nie wiadomo co. Oczywiście pojawiły się tytuły z innych linii produkcyjnych - ale to nie to. //No i nic więcej o Tretcie. Jak tak może być? #pdk//

Podsumowując - myślałem, że to będzie wyjątkowo słaby rok. A o dziwo jest lepiej niż "słabo". Ale czy jest średnio, czy dobrze? Sam nie wiem. Jedno jest pewne - jeśli trendy się nie zmienią, to:
- fora i zorganizowane meety pozostaną
- grupy na FB zyskają na sile
- sama otoczka artykularna będzie coraz bardziej traktowana w głębokim poważaniu

I tyle. Oczywiście liczę na pozytywne zaskoczenia w tym roku. Smile

Zwieść cię może ciągnący ulicami tłum,
wódka w parku wypita albo zachód słońca,
lecz pamiętaj: naprawdę nie dzieje się nic
i nie stanie się nic - aż do końca.
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Nid, Key
29.05.2016, 8:07
dajcie mi moda to naprawie
Odpisz

Skocz do: