Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

PokeAdwent - Dzień #6
6.12.2015, 16:08,
PokeAdwent - Dzień #6
[Obrazek: pokegwiazdka.png]

Święta coraz bliżej, a już dzisiaj - Mikołajki! Z tej okazji dla początkujących graczy w Pokémon Shuffle i nie tylko Daru przygotował artykuł o wszystkim tym, co czyni tę grę trudną - różnego rodzaju przeszkadzajkach (disruptions). Artykuł znajdziecie w odpowiednim dziale na stronie, możecie się też do niego przenieść klikając w obrazek.

Odpisz
6.12.2015, 16:54, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 6.12.2015, 16:55 przez Axel.)
RE: PokeAdwent - Dzień #6
Mam dwa malutkie zastrzeżenia do artykułu.
1. Raz pogrubione są nazwy polskie, a angielskie w nawiasie - innym razem pogrubione są angielskie, a polskie w nawiasie. Przydałoby się do ujednolicić (moim zdaniem najlepiej zawsze dawać angielskie pogrubione, bo w końcu nie ma polskich wersji gier)
2. Megaewolucja, nie mega ewolucja. W anime pisali to łącznie, taka wersja jest też poprawna ortograficznie, więc tak powinno zostać.

Ale oprócz tego artykuł dobrze napisany i przydatny, jedynie trochę za późno napisany, ale jeśli ktoś dopiero rozpoczyna przygodę z Shuffle'em to mu się przyda.
Odpisz
6.12.2015, 17:02,
RE: PokeAdwent - Dzień #6
Dzięki za uwagi, zastanowię się nad nimi. Nazwy angielskiej jako pogrubione dałem tylko w przypadku nazw zdolności, bo łatwiej je dzięki temu szukać w grze - poza tym jestem zwolennikiem polonizacji.

Nad megaewolucją muszę się zastanowić, trochę mnie to razi wizualnie (ae), pewnie zadam pytanie językoznawcom i tłumaczce anime.

Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości