Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] file_put_contents(): Only 0 of 24765 bytes written, possibly out of free disk space - Line: 6648 - File: inc/functions.php PHP 7.3.16 (Linux)
File Line Function
[PHP]   errorHandler->error
/inc/functions.php 6648 file_put_contents
/inc/init.php 175 rebuild_settings
/global.php 20 require_once
/showthread.php 28 require_once

Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promoPokémon Go
20.03.2016, 11:41,
RE: Pokémon Go
https://m.youtube.com/watch?v=eHgCmnVvfTI
Podobno to gameplay który wyciekł

[Obrazek: tumblr_n1sf6eudsF1tuopnto1_400.gif]
Odpisz
24.03.2016, 17:58,
RE: Pokémon Go
http://nianticlabs.com/blog/pokemon-go-first-look/

Niantic ujawnił dodatkowe screenshoty i krótkie info.
Ujawnili między innymi, że będzie można wykluwać pokemony z jajek poprzez... chodzenie Big Grin.
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Turtwiczka
25.03.2016, 11:24,
RE: Pokémon Go
Ale wiecie co..
Nie napalajcie się tak, bo nie wiadomo jeszcze czy Polska będzie dostępna.


Odpisz
25.03.2016, 11:44,
RE: Pokémon Go
(25.03.2016, 11:24)Ertix napisał(a): Ale wiecie co..
Nie napalajcie się tak, bo nie wiadomo jeszcze czy Polska będzie dostępna.
Wydaje mi się, że to będzie się przerabiało automatycznie na podstawie map, więc nie będzie problemu z dostępnością (chyba, że są w Polsce jakieś tereny do których mapy nie dochodzą).
Odpisz
25.03.2016, 18:12,
RE: Pokémon Go
(25.03.2016, 11:24)Ertix napisał(a): Ale wiecie co..
Nie napalajcie się tak, bo nie wiadomo jeszcze czy Polska będzie dostępna.

A kto tak powiedział? Było potwierdzone, że cała Europa będzie w pierwszej kolejności.
Odpisz
25.03.2016, 18:55,
RE: Pokémon Go
Cytat:Było potwierdzone, że cała Europa będzie w pierwszej kolejności.
Coś mi się widzi, że tu chodziło tylko o Europę Zachodnią, ale obym się mylił. Wszak my (Polska) wciąż się nie liczymy dla N. Tongue


Odpisz
29.03.2016, 22:07, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.03.2016, 22:07 przez KapiDL.)
RE: Pokémon Go
Na 4chana ktoś wrzucił apk bety Pokemon GO. Żeby przejść dalej trzeba mieć zaproszenie, ale znaleźli pare rzeczy w plikach gry.
http://boards.4chan.org/vp/thread/257534...mon-go-apk#

Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Turtwiczka, Ertix
29.03.2016, 22:24, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.03.2016, 22:00 przez Turtwiczka.)
RE: Pokémon Go
Hmm, kluczowe wydają się podsumowania różnych osób. Jak na razie wiemy tyle: (zebrane i przetłumaczone cytaty z różnych postów z 4chana)
- brak bitw przeciwko dzikim pokemonom
- złap je bezpośrednio używając różnych Poké Balli
- trenerzy są do spersonalizowania [chodzi o wygląd - dop. Turtwiczka], różne opcje są dostępne
- 137 różnych nazw ataków zostało znalezionych w kodzie gry, potwierdzając system walk
- niektóre ruchy to np. Flamethrower i Hyper Beam
- odkryto dodatkowe 95 “szybkich” wersji ze 137 ataków [czyżby chodzi o ten dziamdziak na ramię? - dop. Turtwiczka]
- otrzymaj startera
- odkryto nową funkcję gry o nazwie “Starburst"
- znaleziono odniesienia do Google Cardboard [dla nie będących w temacie: https://www.google.com/get/cardboard/ OMG! OMG! - dop. Turtwiczka]
- trzy “zespoły”, do których gracz może dołączyć to: Red Team (Zespół Czerwony), Blue Team (Niebieski), Yellow Team (Żółty)
- w wersji beta są dostępne poki tylko z pierwszej generacji
- wielość wersji jeśli chodzi o statystyki obrony
- siedem kategorii przedmiotów: Poké Balle, Potion, Revive, Mapy, Battle Objects (Obiekty bitwy), Jedzenie, Aparat.
- dostępne przedmioty w wersji beta: Poké Ball, Great Ball, Ultra Ball, Master Ball, Potion, Super Potion, Hyper Potion, Max Potion, Max Revive, X Attack, X Defense, X Miracle, Razz Berry, Bluk Berry, Nanab Berry, Wepear Berry, Pinap Berry, and Special Camera [nie tłumaczę nazw własnych, bo i tak pewnie znacie ang. wersje, a ja się i tak nie znam - dop. Turtwiczka]
- X Miracle to nowy przedmiot
- Natury Pokémonów są obecne, ale różnią się od główych gier: Stoic (stoicka), Assassin (skrytobójcza), Guardian (ochronna/stróża), Raider (najeźdżcy/napastnika), Protector (ochronna/obronna), Sentry (wartownika), and Champion (mistrza)
- Mikrotransakcje są dostępne
- potwierdzono cykl dzień-noc [populacja porwanych dzieci szwędających się po nocy wokół bloku zwiększa się! - dop. Turtwiczka]
- Normalne, Legendarne i Mityczne Pokémony są obecne i w ten właśnie sposób podzielone na kategorie
- brak dowodów na mega ewolucję
- wygląda na to, że poki mogą użyć tylko dwóch ruchów podczas walk w gymach
- wszystkie ruchy znalezione w grze wywołują uszkodzenia ("damage")
- 18 typów Pokémonów jest dostępnych w grze
- Pokémony które używają kamieni ewolucyjnych aby ewoluować zdobędą "kawałki ewolucyjne" ("Evolution Shards") walcząc z dzikimi Pokémonami
- gdy zbierze się wystarczająco dużo "kawałków", kamień ewolucyjny będzie dostępny
- trenerzy mogą osiągnąć przynajmniej poziom 50 i na tym poziomie będą w stanie przechowywać 500 Pokémonów i 1000 przedmiotów
- każdy Pokémon ma "wartość CP" ("CP Value") [nie wiem jak to przetłumaczyć, jakieś pomysły? - Turtwiczka]
- zdobywasz punkty w salach
- każda sala ma swój poziom prestiżu

Jak działają sale
Kiedy Trener osiągnie wystarczająco wysoki poziom Trenera (zdobywając XP - doświadczenie z czynności wykonywanych w grze) zostanie poproszony o dołączenie do sali albo Team Red, Team Blue lub Team Yellow. [liczyłam na Zespół R :'( - dop. Turtwiczka] W ten sposób zdobędzie się "Członkowstwo w stadionie" ('Gym Membership'). Możesz nawet być w stanie zobaczyć w stadionie listę innych jego członków stadionu. Twój profil Trenera będzie publiczny.
Mając członkostwo Sali, wszystkie "przyjazne" sale stoją przed Tobą otworem abyś mógł trenować, a pozostałe sale stają się "wrogie" i to w nich walczysz. Gdy przychodzisz do przyjaznego stadionu, możesz albo rozstawić swojego pokemona [na pozycji, w sensie takim wojskowym - dop. Turtwiczka] albo go trenować. Twój pok musi być zupełnie zdrowy aby został rozstawiony. Nie jest jasne, jak dużo czasu zabierze trening, ale istnieje "Odmierzacz/Licznik Treningu" ('Training Meter'). Zdobywasz doświadczenie ("Experience") oraz Punkty Stadionu - PS ("GP - Gym Points") za trening. (Nie jest pewne, czy PS są faktycznie używane, czy to pozostałość po przeszłych wwersjach). Wydają się wchodzić w grę gdy wspomniane są "Forty" w odniesieniu do pozostawienia "Pokemona na straży". Można odwołać poka z rozstawienia "wojsk".

Sale mają "poziomy" i zdobywają "Prestiż" gdy wzrasta ich "poziom". Gdy ich poziom wzrasta, mają więcej kondygnacji co pozwala mieć więcej wolnych miejsc (slotów) na poki w ich drużynie poków, która walczy z trenerami.

Wygląda na to, że sale będą mieć Lidera który ustala kolejność ich pokemonów do walki. Mogą nawet mieć koronę symbolizującą bycie liderem.

Na końcu walki ilość poków które pokonałeś ma wpływ na Prestiż (poziom /level) sali, jak również na zgarnięcie XP Ciebie jako trenera.
Jeśli jesteś broniącym się Liderem sali, wygląda na to że możesz określić ilość "charge attacks" oraz "quick attacks" które moga być wykonane, jak również który pokemon z tych atakującego trenera będzie celem ataków.
Wygląda na to, że gracze mają "Ranking" odnoszący się do odznak niepowiązany z innymi osiągnięciami w grze takimi jak "przechodzone km".
Jest także parę podpowiedzi wskazujących na przewagę typów i mnożniki, które mogą mieć wpływ na walkę. Należą do nich:
Stamina Bonus (bonus za wytrwałość/kondycję), Base Stamina (podstawowa wytrwałość / kondycja), Base Attack (podstawowy atak), Base Defense (podstawowa obrona), Effectiveness (efektywność), Individual Stamina (indywidualna wytrwałość/kondycja), Individual Attack, Individual Defense, Type Effectiveness (efektywność typów), Multiplier (mnożnik), Move Power (siła ruchu).

Ruchy Pokemonów mają parę interesujących cech:
Type - typ
Power - moc/siłę
Heal - leczenie się
Accuracy Chance - szansę na dokładność
Critical Chance - decydującą szansę
Stamina Loss - stratę wytrwałości / kondycji
Trainer Level Min - minimalny poziom trenera
Trainer Level Max - maksymalny poziom trenera

Nie jest jasne, czy wszystkie lub jakiekolwiek z tych cech wchodzą w grę w obecnym systemie walk w salach, ale z pewnością wskazują na bardziej zaawansowany system mechaniki gameplay niż prosty w grze Ingress gdzie naciskasz "fire"/"ogień".

Łapanie pokemona

Jak na razie gra zawiera tylko poki z 1. generacji. Każdy z nich ma 1 lub 2 popisowy ruch / signature move. Wygląda na to, że zostały podzielone na następujące kategorie: Normalny, Legendarny, Mityczny oraz dano im natury: stoicką / Stoic, skrytobójczą / Assassin, ochronną /obronną - Guardian, napastniczą / Raider, ochronną /opiekuńczą - Protector, strażnika / Sentry oraz mistrza / Champion.

Możesz nadal oczekiwać wejścia w tryb rozszerzonej rzeczywistości / AR (Augmented Reality) [dziękuję Ci Tyrantrum za podpowiedź, jak to przetłumaczyć Smile - dop. Turtwiczka] jeśli masz na to ochotę. Kule działają tak, jak tego oczekiwano, czyli z większą szansą na złapanie poka jeśli używa się lepszych. Możliwe nawet, że celownik za pomocą którego się celuje będzie fizycznie większy.

Interesującą nowinką jest to, że jagody / Berries mogą być używane. Nasza teoria jest taka, że powodują zmiany w statusie dzikich poków. Napotkany pokemon także może "atakować" - co, jak zgadujemy, jest sposobem na osłabienbie energii gracza aby ostatecznie musiały uciec z walki jeśli tego nie osiągną.

Nie ma dowodów na to, że używa się pokemona aby kontratakować.

Możesz także rzucić "podkręconą" / 'spin throw' - wydaje się, że ma to jakieś znaczenie jeśli chodzi o prawdopodobieństwo skutecznego łapania poka. W końcu, wygląda na to że otrzymuje się bonusy za "Pierwsze schwytanie dnia" każdego dnia.

Można uciec z walki.

Poke Stops / Poke Przystanki

Poke Przystanki, jak oczekiwano, mają duży wpływ. Zdają sobie sprawę z pory dnia, co z kolei ma wpływ na wiele rzeczy. PokePrzystanki rozdzielają/zapewniają wiele rzeczy: Przedmioty/Items, XP, Jajka/Eggs oraz Klejnoty/Gems. Wygląda na to, że mają też okresy Chłodzenia (przestoju), czego zresztą oczekiwano.

Przedmioty oraz IAP [nie wiem co to IAP :l , jakieś pomysły? - dop. Turtwiczka]

Przedmioty są podzielone na "rzędy" i można je zdobyć przy PokePrzystankach lub nabyć za pomocą Klejnotów. Klejonty można znaleźć na PokePrzystankach lub po prostu je kupić. Główne typy Przedmiotów to po prostu:
PokeBalle, Potion, Revive, Battle/Bitwa, Jedzenie (powoduje 'wzrost') oraz 'Aparaty'.

Na "natykanie się na przedmioty" ["item drops" - tego tłumaczenia nie jestem pewna - dop.Turtwiczka] ma wpływ poziom trenera oraz inne szczegółowe statystyki częstotliwości dla konkretnego przedmiotu. Niektóre pokeballe lub przedmioty prawdopodobnie są lepsze dla "trybu nocnego", podczas gdy inne są "ciężkie/mocne" lub pozwalają na "wielokrotny rzut" lub inne interesujące opcje.

Pokedex

Każdy wpis w Pokedexie ma następujące interesujące dane:

Number Seen - widziana ilość
Number Captured -schwytana ilość
Has Captured - schwytano
Has Encountered - spotkano
Has Evolution Stone Pieces - ma kawałki kamieni ewolucji
Has Evolution Stones - ma kamienie ewolucji

Wydaje się, że jest też opis i wszystkie inne typowe statystyki (waga, wysokość itd.). Każdy pokemon ma z kolei następujące cechy:

Cp
Move1 - Ruch1
Move2 - Ruch2
DeployedFortId - Rozmieszony na Forcie
OwnerName - imię właściciela
IsEgg - jest jajkiem
EggKmWalkedTarget - ile km trzeba przejść dla tego jajka
EggKmWalkedStart - początek przejścia km dla jajka
Origin - pochodzenie [o, super, na to liczyłam Big Grin - dop. Turtwiczka]
HeightM - wysokość
WeightKg - waga
IndividualAttack - indywodualny atak
IndividualDefense - indywidualna obrona
IndividualStamina - indywidualna wytrwałość

Zachęcające jest to, że śledzony jest indywidualny poziom pokemona! Musimy poczekać i zobaczyć jak spersonalizowana będzie relacja z każdym z naszych poków.

Można także " wypuścić" / 'Release' Pokemona.

Jajka

"Torba na jajka" / "Egg Bag" pokazuje pojemność na 500 jajek z paskiem postępu ile km zostało przemierzonych dla każdego jajka.

Wymiana / Trading

Bardzo mało zostało odkryte jeśli chodzi o wymiany. Wygląda na to, że będą one ograniczone do promienia okręgu (najbliższej okolicy) odmierzanego z Twojej lokalizacji lub lokalizacji sali. Jest opcja "szukaj" / Search (prawdopodobnie wewnątrz okręgu, w którego środku się jest) imion spełniających niezbędne warunki trenerów. Możesz wtedy wysłać lub otrzymać prośbę (request) i gra poszuka odpowiedzi dopóki nie otrzymasz oferty lub odmówisz. Jeśli obie strony się zgadzają, każdy może wybrać pokemona i wymiana zostanie zaakceptowana. Jest wzmianka o komunikacie "Połączenie zostało zerwane"/ 'Connection Lost' podczas wymiany. Nie wiemy nic więcej. [czyli wygląda na to, że wymiany międzynarodowe nie wchodzą w grę, tak samo np. wymiany z osobami z drugiego końca Polski ?_? - dop. Turtwiczka]

No i to by było tyle, uff Tongue Jeśli ktoś znajdzie w 4chan'owym wątku jakieś nowe interesujące wpisy do przetłumaczenia albo coś mi umknęło to dajcie znać Smile Nie tłumaczyłam tylko rzeczy typu lista rozpoznawanych lokalizacji w terenie (kino, cmentarz itp.), jest tam gdzieś na białym tle, ale jak ją też będziecie chcieli to ją też machnę (teraz myślę już tylko o śnie Tongue ).

Edit:
Znalazłam jeszcze ekran powitalny na oficjalnej stronie http://www.nianticlabs.com/news/ jako taki smaczek oraz parę innych grafik z 4chana, jak komuś się nie chce całego wątku przeszukiwać:
Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)

Lubisz Pokemon tazo? Zapraszam do tematu:
Katalog polskich i zagranicznych pokemon tazo


Exclamation Szukam Pokemon tazo:
- z polskich:
[Obrazek: braki-copy-2.jpg?1420142272]
- z zagranicznych oraz podróbek różne różniste (np. "Cap" z żółtym Pikachu z tyłu).

Sprzedam lub wymienię się swoimi tazo, organizuję promocje Wink

Wymienię się naklejkami do polskich albumów Pokemon, wieczkami od Danonków oraz nakrętkami od Mirindy.


Pokemon Shuffle Friend Code: CK6V-XWG4 Pisz kim jesteś Wink
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: KapiDL, Ertix, mentor90, Tyrantrum, Pikutorialu, Sol
30.03.2016, 18:49, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.03.2016, 18:52 przez Tyrantrum.)
RE: Pokémon Go
Co do trybu AR (pisałaś, że nie wiesz co to) chodzi o tryb rozszerzonej rzeczywistości (Augmented Reality). Chodzi po prostu o to np. jak widzisz Ivysaura na zdjęciu realnego świata.

Co do teamów, to jedno pytanie: całe forum wybiera jeden, czy się dzielimy na wrogów? Wink

IGN:Orange
FC:4270-3592-0816

Dwa żarty o pokemonach:
1.Z jakiej przeglądarki korzysta Fennekin? Firefox!
2.Jak Zapdos się komunikuje z innymi? Przez Thunderbird.

Smile
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Pikutorialu, Turtwiczka
30.03.2016, 19:13,
RE: Pokémon Go
Mnie zawiodła jedna rzecz- brak team green.

[Obrazek: attachment.php?aid=1026]
[Obrazek: 2LFVayj.png]
Odpisz
30.03.2016, 22:04,
RE: Pokémon Go
czyli że trzeba rzucać w pokemony pokeballami po prostu, a nie walczyć?

[Obrazek: vICzk2t.png]
Odpisz
30.03.2016, 22:14,
RE: Pokémon Go
(30.03.2016, 18:49)Tyrantrum napisał(a): Co do trybu AR (pisałaś, że nie wiesz co to) chodzi o tryb rozszerzonej rzeczywistości (Augmented Reality). Chodzi po prostu o to np. jak widzisz Ivysaura na zdjęciu realnego świata.

Co do teamów, to jedno pytanie: całe forum wybiera jeden, czy się dzielimy na wrogów? Wink

Dzięki za pomoc, już poprawiłam Smile

Jesli chodzi o teamy to myślę, że będę probować być wolnym strzelcem najdłużej jak się da, żeby zobaczyć na co mnie stać pracując samodzielnie Big Grin Takie tam ambicje z dzieciństwa jeśli chodzi o wcielenie się w postać trenera Tongue

Lubisz Pokemon tazo? Zapraszam do tematu:
Katalog polskich i zagranicznych pokemon tazo


Exclamation Szukam Pokemon tazo:
- z polskich:
[Obrazek: braki-copy-2.jpg?1420142272]
- z zagranicznych oraz podróbek różne różniste (np. "Cap" z żółtym Pikachu z tyłu).

Sprzedam lub wymienię się swoimi tazo, organizuję promocje Wink

Wymienię się naklejkami do polskich albumów Pokemon, wieczkami od Danonków oraz nakrętkami od Mirindy.


Pokemon Shuffle Friend Code: CK6V-XWG4 Pisz kim jesteś Wink
Odpisz
6.04.2016, 21:23, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 6.04.2016, 21:25 przez smoczek2.)
RE: Pokémon Go
Team Yellow, (w końcu to kolor Pikachu i Valhalli) jest najlepszym pomysłem... Warto dać innym wolną rękę. Tak samo ja, wybiorę albo Blue, albo Yellow...

[Obrazek: KwlYeNO.jpg]


tak, posiadam uprawnienia moderatora nieprawdziwego

www.pokemony.aaf.pl

[Obrazek: tumblr_ljq904F7co1qcwik5o1_r1_500.gif]
Bardzo lubię Spheale Smile
Odpisz
8.04.2016, 11:18, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 8.04.2016, 11:20 przez nitras.)
RE: Pokémon Go
Szkoda że gra nie będzie dostępna na telefony z Windowsem;/
Bo koszt sprawnie działającego androida to 3 krotność Nokii.


Rouoko/Plamcia:
FC Diamond: 0690-6192-6401
FC HeartGold: 3396-4856-7042
FC White: 0218-2953-7617
3DS: 1392-6557-7776
Odpisz
8.07.2016, 16:35,
RE: Pokémon Go
Gracie już w GO? Który macie poziom?
Ja mogę pochwalić się 7lvl na te chwile, a z ciekawszych stworków złapałem Magmara, Ponyte, Hypno, Exeggcutora (z jajka), Evee <3
Team blue Smile
Odpisz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości