Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Pokémon Go
10.09.2015, 22:45,
RE: Pokémon Go!
Pokémon Go can link with a device you can attach to your wrist or wear clipped on to your clothing. It's called Pokémon Go Plus which connects via bluetooth and notifies the player of any nearby Pokémon via a LED light and rumble
no elo, nie będzie noszenia na łapie i przypału

3DS FRIEND CODE: 2294-7201-8675
POKEMON GO FRIEND CODE: 1288 5407 8342
Odpisz
10.09.2015, 22:52, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.09.2015, 22:54 przez Nekuro.)
(10.09.2015, 22:17)Dzej napisał(a): Na trailerze było pokazane, że wszyscy naraz naparzali się z Mewtwo- to zapewne będzie opcją jakiegoś eventu, który będzie się pojawiał w może określonych lokalizacjach, zapewne większych miastach i tu jak zwykle kraje typu Polska dostaną w tyłek.
Może błędnie zakładamy, że walka z Mewtwo jest eventem. Jeżeli to typowa walka tylko że z legendarnym pokemonem to by znaczyło, że każdy gracz widzi takie same pokemony w okolicy. W takiej sytuacji stworki byłyby rozmieszczane globalnie w określonych miejscach. Jeżeli założymy, że aplikacja potrzebuje ciągłego połączenia z internetami i włączonej geolokalizacji to mogłoby to zadziałać. Potrzebny byłby tylko skrypt, który by na mapie google rozmieszczał dodatkowe punkty z pokemonami.

Asmod napisał(a):no elo, nie będzie noszenia na łapie i przypału
Jeżeli to sobie przypniesz do ubrania to będzie to jeszcze bardziej widoczne Tongue

[Obrazek: buttonlati.gif]
Klikać w prawilny button

[Obrazek: YxnAyST.jpg]
Odpisz
10.09.2015, 22:58, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.09.2015, 23:02 przez Turtwiczka.)
(10.09.2015, 22:52)Nekuro napisał(a):
(10.09.2015, 22:17)Dzej napisał(a): Na trailerze było pokazane, że wszyscy naraz naparzali się z Mewtwo- to zapewne będzie opcją jakiegoś eventu, który będzie się pojawiał w może określonych lokalizacjach, zapewne większych miastach i tu jak zwykle kraje typu Polska dostaną w tyłek.
Może błędnie zakładamy, że walka z Mewtwo jest eventem. Jeżeli to typowa walka tylko że z legendarnym pokemonem to by znaczyło, że każdy gracz widzi takie same pokemony w okolicy. W takiej sytuacji stworki byłyby rozmieszczane globalnie w określonych miejscach. Jeżeli założymy, że aplikacja potrzebuje ciągłego połączenia z internetami i włączonej geolokalizacji to mogłoby to zadziałać. Potrzebny byłby tylko skrypt, który by na mapie google rozmieszczał dodatkowe punkty z pokemonami.

Jeżeli to sobie przypniesz do ubrania to będzie to jeszcze bardziej widoczne Tongue

Ja mam kolczyki w pokeballe które czasami noszę i dziwnych spojrzeń nie dostawałam za dużo Wink Zresztą takie coś noszone na ubraniu to nawet patriotyczne, przed jakimś meczem z zagranicą ma się +10 w oczach lokalnych kibiców/kiboli i większe szanse przeżycia Tongue

@down
Ja się na tych nowoczesnych komórkach jakoś specjalnie nie znam, ale to nie jest tak, że jak masz włączoną aplikację to baterię żre i transfer? Może ten gadżet dawałby znać że tak powiem niezależnie w stosunku do aplikacji? No bo w sumie nie da się przecież ciągle mieć odpalonego programu i komórki przed oczami, a tak to można sobie chodzić i dostawać powiadomienia. Może to o to chodzi?

Lubisz Pokemon tazo? Zapraszam do tematu:
Katalog polskich i zagranicznych pokemon tazo

Exclamation Szukam Pokemon tazo:
- z polskich:
[Obrazek: braki-copy-2.jpg?1420142272]
- z zagranicznych oraz podróbek różne różniste (np. "Cap" z żółtym Pikachu z tyłu).

Sprzedam lub wymienię się swoimi tazo, organizuję promocje Wink

Wymienię się naklejkami do polskich albumów Pokemon, wieczkami od Danonków oraz nakrętkami od Mirindy.

Pokemon Shuffle Friend Code: CK6V-XWG4 Pisz kim jesteś Wink
Odpisz
10.09.2015, 22:59,
Czy ta opaska ma spełniać jeszcze jakąś funkcję oprócz informowania użytkownika o napotkanym pokemonie? Bo jeśli nie, to na dobrą sprawę takie zadanie mogłaby wykonywać sama aplikacja.

FC: 4055-7379-4182
IGN: KwazaR
Odpisz
10.09.2015, 23:04, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.09.2015, 23:07 przez Asmod.)
(10.09.2015, 22:52)Nekuro napisał(a):
ale można od wewnętrznej strony Tongue

jeszcze tak sobie myślę, że na trailerze były tylko pokemony z pierwszej geny, mozliwe jest, ze na poczatek beda tylko te z kanto, a potem jak się apka przyjmie to beda updaty z kolejnymi genami

Odpisz
10.09.2015, 23:27,
(10.09.2015, 22:58)Turtwiczka napisał(a): Ja się na tych nowoczesnych komórkach jakoś specjalnie nie znam, ale to nie jest tak, że jak masz włączoną aplikację to baterię żre i transfer? Może ten gadżet dawałby znać że tak powiem niezależnie w stosunku do aplikacji? No bo w sumie nie da się przecież ciągle mieć odpalonego programu i komórki przed oczami, a tak to można sobie chodzić i dostawać powiadomienia. Może to o to chodzi?
Baterie na pewno będzie żarło, transfer zależnie od tego czy będzie potrzebowało ciągłego połączenia czy nie. Na zdjęciu z gadżetem jest informacja "bluetooth low energy", ale pewnie chodzi o to, że nie będzie trzeba zerkać na telefon czy przypadkiem nie masz powiadomienia o pokemonie w pobliżu. Wątpię by to było samodzielne urządzenie. Z drugiej strony bluetooth też żre baterie...

@Asmod
Też to zauważyłem. Brak espurra mocno zauważalny Sad

Klikać w prawilny button

Odpisz
10.09.2015, 23:44,
Myślę, że mimo wszystko jakieś eventy będą dla tej gry. Może coś jak z tymi eventami w shuffle, że po prostu w danym tygodniu coś będzie, np szansa na pojawienie się Mewtwo. Nie sądzę, by gra wymagała zbyt dużej mobilności (przemieszczania się pomiędzy miastami), bo zaważyłoby to za bardzo na zainteresowaniu grą (kto ma czas i kasę by jeździć po kraju uganiać się za pokemonami poza 10-latkami w głównych grach). Więc stawiam na albo gęste zasypanie mapy pokemonami, albo po prostu pojawianie się losowych pokemonów w miejsce tych złapanych (niekoniecznie tego samego gatunku, a wręcz prawie koniecznie innego). Myślę, że będzie po prostu skrypt generujący spoty do łapania pokemonów w okolicy gracza, który uruchomi grę. Oczywiście możliwe wtedy, że te spoty będą w jakiś sposób odzwierciedlały otoczenie- np wodne poki będą w spocie nad rzeką, morzem czy jeziorem, a robale w jakimś parku czy lesie. Inna opcja, aczkolwiek mało prawdopodobna moim zdaniem byłaby taka, że gracze w pewnym sensie sami zapełniali by mapę pokemonami- dopóki ktoś nie odpali gry w okolicy, w tym miejscu pokemonów nie będzie, ale jak ktoś uruchomi i poki się pojawią, dane o tym co się wygenerowało byłyby wysyłane do bazy i potem jak ktoś zaloguje się do gry w tej okolicy to dostanie te poki, co zostały wcześniej wygenerowane, ewentualnie dodatkowo dogenerowałby kolejne od siebie. Ale byłoby to strasznie upierdliwe pod względem składowania danych i ciągłego ich aktualizowania i pobierania przez każdego użytkownika (muliłoby to zapewne strasznie), a baza urosłaby błyskawicznie do nierealnych rozmiarów.
Odpisz
11.09.2015, 0:06,
Cytat:Ale byłoby to strasznie upierdliwe pod względem składowania danych i ciągłego ich aktualizowania i pobierania przez każdego użytkownika (muliłoby to zapewne strasznie), a baza urosłaby błyskawicznie do nierealnych rozmiarów.

Niekoniecznie, wystarczyłoby żebyś pobierał dane o najbliższym regionie a te niepotrzebne kasował. Podobnie jak np. z Google Maps, w którym też pobierasz zdjęcia satelitarne akurat tego kawałka, który potrzebujesz.

Myślę, że zdecydowaną częścią procesu produkcyjnego jest właśnie określanie siedlisk. Nie będę zdziwiony, jeśli się okaże, że gra wyjdzie, ale będzie można w nią grac np. tylko w Japonii, a inne kraje pojawią się później Wink.

Z drugiej strony jeśliby stworzyć algorytm, który ze zdjęcia satelitarnego rozpoznaje typ siedliska (np. las, rzeka, ulica itd.) no to całą sprawę można by zautomatyzować. Stworzyć mapę na podstawie danych GPS, z którą łączy się gra, która następnie generuje odpowiedniego Pokemona z danego siedliska. Minusem by było to, że ilość takich siedlisk byłaby ograniczona, więc każde musiałoby zawierać bardzo dużo Pokemonów. W grach na każde miejsce jest po kilka poksów i to z różną szansą na pojawienie się. Natomiast plusem byłoby to, że po pobraniu danych o siedlisku, gra mogłaby już toczyć się offline, co też nie jest bez znaczenia

Odpisz
11.09.2015, 0:32, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.09.2015, 0:33 przez Nekuro.)
(11.09.2015, 0:06)De napisał(a): Myślę, że zdecydowaną częścią procesu produkcyjnego jest właśnie określanie siedlisk. Nie będę zdziwiony, jeśli się okaże, że gra wyjdzie, ale będzie można w nią grac np. tylko w Japonii, a inne kraje pojawią się później Wink.
Mam podobne odczucie. System walk czy wymiany mogą sobie spokojnie skopiować z gier na konsole. Modeli 3d również mogą użyć gotowych. Największym problemem są siedliska i ogólnie system łapania pokemonów.
Również by mnie nie zdziwiła późniejsza premiera dla innych krajów. Ale spodziewałbym się że to raczej kwestia paru miesięcy jak już. Trochę kiepsko byłoby wypuścić trailer kierowany do międzynarodowego klienta, a potem kazać mu czekać rok na premierę aplikacji poza Japonią. Dla niektórych 2 tygodnie to było za wiele xD

Rozpoznawanie terenu nie wydaje się dużym problemem. Drogi, skupiska zieleni czy zbiorniki wodne na mapie zaznaczone są kolorami. Wystarczy pobrać próbkę i porównać do wzorca.

Klikać w prawilny button

Odpisz
11.09.2015, 1:37,
Cytat:Drogi, skupiska zieleni czy zbiorniki wodne na mapie zaznaczone są kolorami. Wystarczy pobrać próbkę i porównać do wzorca.

No tak, ale teren zielony jest oznaczony na zielono i już. A moze to byc łąka, las, bagno albo zwykły trawnik. Ciezko sobie wyobrazic, aby np Pikachu zyl w bagnie xD A zbiornik wodny to też może być jezioro albo ocean, a Wailord w stawie to raczej kiepski pomysl. Przypuszczam, ze bedziemy musieli sie pogodzic z pewnymi bezsensownymi siedliskami i calkiem mozliwe, ze w naszym domu trafi sie tentacruel.

Odpisz
11.09.2015, 1:50,
(11.09.2015, 1:37)De napisał(a): No tak, ale teren zielony jest oznaczony na zielono i już. A moze to byc łąka, las, bagno albo zwykły trawnik. Ciezko sobie wyobrazic, aby np Pikachu zyl w bagnie xD A zbiornik wodny to też może być jezioro albo ocean, a Wailord w stawie to raczej kiepski pomysl. Przypuszczam, ze bedziemy musieli sie pogodzic z pewnymi bezsensownymi siedliskami i calkiem mozliwe, ze w naszym domu trafi sie tentacruel.

Niektóre bardziej szczegółowe typy map mają oznaczenie czy dany teren to las czy coś innego, ale też się zgadzam że raczej niewykonalne jest, aby zwracali uwagę na takie "szczegóły" na skalę światową.
Tentacruel w domu, powiadasz?
[Obrazek: Xl3889U.jpg]
Aż się nie mogę doczekać przyszłych historii o dziwnych sytuacjach użytkowników aplikacji Tongue

Lubisz Pokemon tazo? Zapraszam do tematu:
Katalog polskich i zagranicznych pokemon tazo

Exclamation Szukam Pokemon tazo:
- z polskich:
[Obrazek: braki-copy-2.jpg?1420142272]
- z zagranicznych oraz podróbek różne różniste (np. "Cap" z żółtym Pikachu z tyłu).

Sprzedam lub wymienię się swoimi tazo, organizuję promocje Wink

Wymienię się naklejkami do polskich albumów Pokemon, wieczkami od Danonków oraz nakrętkami od Mirindy.

Pokemon Shuffle Friend Code: CK6V-XWG4 Pisz kim jesteś Wink
Odpisz
11.09.2015, 7:02,
(10.09.2015, 23:04)Asmod napisał(a): jeszcze tak sobie myślę, że na trailerze były tylko pokemony z pierwszej geny, mozliwe jest, ze na poczatek beda tylko te z kanto, a potem jak się apka przyjmie to beda updaty z kolejnymi genami

Jeśli faktycznie tak by było, to na polskie warunki jest to gigantyczny plus. Ilu to ludzi żyje w tym kraju, któży oglądali anime i zbierali TAZO najdalej do Advanced! Mnóstwo! Myślę, że gdyby zaczęli od nostalgii, to i dalej mogą się wkręcić, bo dla tej grupy Pokefanów zalew nowych stworków mógłby być zniechęcający.

Odpisz
11.09.2015, 7:30,
Wydanie wg mnie będzie takie samo jak w 1996 Smile Nie wiem, nie było mnie wtedy na świecie, ale jestem prawie pewien,ze tak będzie. A to pokecacko jest właśnie po to, żebyś nie musiał łazić z telefonem cały czas, tylko to Ci zabrzęczy jak będzie coś ciekawego w pobliżu.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcRYTmpwLpOg__DqV-q492t...H5YdLLskmw]
Odpisz
11.09.2015, 9:30,
Go wyjdzie na początku 2016, wcześniej (zimą 2015) będzie zamknięta beta apki

Odpisz
11.09.2015, 9:46, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.09.2015, 10:15 przez Nekuro.)
(11.09.2015, 1:37)De napisał(a):
Cytat:Drogi, skupiska zieleni czy zbiorniki wodne na mapie zaznaczone są kolorami. Wystarczy pobrać próbkę i porównać do wzorca.

No tak, ale teren zielony jest oznaczony na zielono i już. A moze to byc łąka, las, bagno albo zwykły trawnik. Ciezko sobie wyobrazic, aby np Pikachu zyl w bagnie xD A zbiornik wodny to też może być jezioro albo ocean, a Wailord w stawie to raczej kiepski pomysl. Przypuszczam, ze bedziemy musieli sie pogodzic z pewnymi bezsensownymi siedliskami i calkiem mozliwe, ze w naszym domu trafi sie tentacruel.
Trudno zakładać, że nie będzie takich wpadek jak Wailord w stawie. Jeżeli zrobią jakieś stałe siedliska pokemonów to mogą udostępnić możliwość zgłaszania takich wpadek czy też ustanowienia takiego siedliska. Może to użytkownicy będą musieli brać udział w rozwoju tej aplikacji poprzez zgłaszanie takich miejsc (dla większych miast wcześniej zostałyby jakieś przygotowane chociażby na podstawie zdjęć czy map). Jak zauważył Dzej nie ma sensu rozmieszczania tego w miejscach gdzie i tak aplikacja nie będzie używana. Tak więc możliwe, że Europa sobie poczeka na start Pokemon Go Tongue
Sprawdziłem tego Ingressa i mam takie punkty na mapie jak krzyż przed hipermarketem czy figurka psa xD

Klikać w prawilny button

Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości