Facebook
Reklama Let's GO Pikachu i Eevee

Nowe formy Zygarde'a - oficjalnie
16.09.2015, 12:02
RE: Nowe formy Zygarde'a - oficjalnie
Jak sie czasem szuka newsow na 4chanie to tam co chwile sa tematy "pokemon umiera" "pokemon umarl" "co zabilo/zniszczylo Pokemona" "dlaczego GF zabija Pokemona" itp etc itd. Choc oczywsicie to nie tylko domena 4chanow. Przy premierze kazdej generacji pojawia sie naplyw Pokemonowych zalobnikow a najlepsze jest to ze za kilka miesiecy Pokemon obchodzi 20 lecie a na horyzoncie mamy zapowiedziane trzy poboczne gry i (jeszcze nie zapowiedziana) jedna z glownej serii. Jest nowa seria anime i kolejny film na 2016. Manga wychodzi, tak samo karcianka. O zabawkach to juz sie nawet nie mowi.

[Obrazek: 2ztm0ao.jpg]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Suisho Kasumi
16.09.2015, 12:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.09.2015 13:12 przez Axel.)
Cytat:Jest nowa seria anime i kolejny film na 2016.
Nie wiem, jak anime, ale film 18. radzi sobie dużo gorzej od pozostałych filmów. No, ale jeden film nic nie znaczy, a i anime nic nie znaczy przy bijących rekordy grach. Poza tym Pokémony "umierają" już od kilku generacji, co prawda jestem na pokéforach dopiero od końcówki III geny, ale już wtedy pojawiały się głosy od śmierci marki, która zapewne nie nadejdzie za szybko (podejrzewam, że jak nastąpi to raczej nie z powodu braku fanów). Ja bym "śmierć Pokémonów" traktował raczej jednostkowo, a nie globalnie. To znaczy, Pokémony umierają dla tych, którzy nowych pomysłów nie kupują i już ich to nie bawi. No, ale nikt nie mówi, że kieszonkowe potworki trzeba kochać od poczęcia aż do śmierci.
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Philpo
16.09.2015, 13:12
Mysle ze wlasnie dlatego zdecydowali sie na taka a nie inna kampanie. Wiadomo ze trzecie wersje/sequele sprzedaja sie wyraznie slabiej a anime zazwyczaj topnieja wyniki ogladalnosci w polowie serii. Dlatego upieka dwie pieczenie na jednym ogniu. Anime dostalo priorytet na nowe formy Zygarde i zapowiada wielki zwrot w drugiej czesci serii (polaczenie speciali z seria). Z kolei wokol kolejnej gry powolutku budowany jest hype (juz trzeci miesiac z rzedu) i to na pewno nie zaszkodzi ani anime ani grze.

Miejmy tylko nadzieje ze GF nie przesadzi z tym stopniwym hypem bo ludzie juz sie troche denerwuja. Chyba bezpieczniej byloby zapowiedziec gre w pazdzierniku lub listopadzie nawet jesli mialaby wyjsc dopiero np w polowie przyszlego roku niz po raz kolejny narazac sie na fale hejtu tak jak podczas premiery GO czy zapowiedzi Pokkena na Worlds

Odpisz
16.09.2015, 15:01
Widziałem na pierwszej stronie posta odnośnie tego jak to będzie jak Ash do innego regionu przejdzie jak tu taka więź . I tam były podane przykłady że to wcale nie jest takie trudne bo Chalizard, Sceptile i Infernape.. Ale czy w przypadku dwóch ostatnich to nie było po prostu .. bo tak ?

FC : 2767- 3891- 5688
Odpisz
17.09.2015, 21:52
O ile formy Zygrade przyjął bym z chęcią (zwłaszcza podoba mi się forma 10%, Zygrade Cell i Zygrade Core, a forma 100% co prawda wygląda epicko, ale moim zdaniem nie jest w stylu Pokemon, bo przypomina gigantycznego mecha) to nową formę Greninjy, czy raczej coś w rodzaju fuzji Greninjy i Asha musiałbym uznać, że nie jest dobrym pomysłem. Shiny-super. Mega Evolucje-super. Primal'e-OK. Nowa forma pokemona powstająca niezwykle rzadko po osiągnięciu maksymalnej więzi pomiędzy pokemonem, a trenerem? Niepasuje mi to ;_;
Odpisz
17.09.2015, 22:18
(17.09.2015 21:52)Philpo napisał(a):  Nowa forma pokemona powstająca niezwykle rzadko po osiągnięciu maksymalnej więzi pomiędzy pokemonem, a trenerem? Niepasuje mi to ;_;

Nie wiadomo do końca jeszcze jak to wyjaśnią. Może będzie to dość sensowne. No bo jak nie to większość trenerów moze mieć podobne do siebie pokemony a i ich rodzaj by wiele mógł namieszać.

[Obrazek: pokemon%20gengar%201920x1200%20wallpaper...com_66.jpg]
Odpisz
18.09.2015, 15:25
to z greninją mogli by załatwić, nie wiem, może że będzie z nim podróżować ale nie będzie walczyć aż do ligi/coś?
Odpisz
18.09.2015, 16:12
(18.09.2015 15:25)Sensei1466 napisał(a):  to z greninją mogli by załatwić, nie wiem, może że będzie z nim podróżować ale nie będzie walczyć aż do ligi/coś?

Nie wiadomo jak będzie się aktywował się "ashogreninja"

Podczas trudnych walk miało by to sens ale jak on będzie taki koks cały czas to raczej nie będzie brany za często do walki. Będzie za dobry dla liderów sal. A może to oni zrobią się silniejsi...

[Obrazek: pokemon%20gengar%201920x1200%20wallpaper...com_66.jpg]
Odpisz
18.09.2015, 16:34
Przede wszystkim, ludziska, nie zapominajcie o ability Greninjy z gier - Protean (ze słownika : Zmienność form, przystosowanie). W mechanice gier zmienia ona swój typ wraz z użyciem ataku, a w anime mogą to rozwiązać w nieco inny sposób. Dam sobie głowę uciąć, że "Greninja Asha" potrafi przybrać taką formę w oparciu o swoją ukrytą zdolność.

[Obrazek: beautifulandbooold.png]
[Obrazek: sj2.png]
Czasami tak bywa... że rozbić się może nawet plastikowa butelka.
Odpisz
18.09.2015, 17:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.09.2015 17:43 przez migotX.)
(16.09.2015 11:16)gbanshee napisał(a):  Faktem też pozostanie to, że większość fanów nie wie zbyt wiele o mitologii, yokai czy nawet faunie i florze, toteż nie zawsze potrafią zrozumieć dlaczego dany stworek jest zaprojektowany tak, a nie inaczej. To, że Game Freak czerpie inspiracje z nieznanych większości motywów nie znaczy, że skończyły im się pomysły, tylko że trzeba poszperać, poczytać i zgłębić bardziej temat.

Ale to ze czerpia pomyswly z mitologi i reszty to tez nie zawsze dobry pomysl bo co z tego jak zaraz GF wymysli poka "latajacy potwora spaghetti" bo takie cos ponoc istnieje dla pastafarianow. Tym bardziej ze dzieci do ktorych kierowane sa pokemony tym bardziej na mitologi i tego typu rzeczach sie nie znaja i nie tykaja.

To nie jest tak ze ludzie stekaja na poki tylko ze widzieli te poki na okladce i stad je znaja to tez nie tak ze ludzie nigdy nie probowali w nie zagrac Znam wiele osob ktore probowaly pograc w III gen i dalsze i po kilku godzinach (zeby nie bylo ze minutach) po prostu odlozyly gre na polke stwierdzajac "to juz nie jest to" Niewielu tez pamieta ale hej wygladu pokow byl tez za czasow pierwszej gen(to nie sa zwierzeta to sa potwory i dziwadla itp" to ze byla popularna jak zadna inna nie znaczy ze wszyscy je lubili bo byli tez tacy co mowili ze to zlo, maci dzieciom w glowach propaguje przemoc itp. Czym ktos jest bardziej znany i lubiany to tez czesciej rosnie grupe ktora bardzo takiej osoby nienawidzi to samo tyczy sie pokow czym bardziej byly lubiane tym i bardziej rosla sila niecheci do nich u ludzi ktorzy tej serii nie lubia

Ja mialem podobnie jak Chicoriia bylem wtedy na wakacjach w Belgii i tam po raz pierwszy zagralem i dowiedzialem sie o 3 gen internet wtedy raczkowal itp. Pamietam jak ogromne bylo moje zdziwienie co do niektorych pokow czuc bylo ze te poki to juz inna gen ze ich wzory to juz nie te same proste co w dwoch wczesniejszych, czesto wiecej kolorow szczegolow itp. (nic tez dziwnego troche lat minelo od pierwszej gry i nie bez przyczyny zwaly sie 3 gen chociaz wtedy nikt prawie tak tego nie nazywal). Pamietam ze wtedy tez wielu fanow mowilo o tzw "resecie/odcieciu sie od starych - nie bylo mozna przeniesc pokow z goldow/silverow i crystali do R/S/E tylko jeden region mimo ze w goldach bylo pelno odwolan do Red/Blue itp) mimo to ukonczylem bo bardzo fajne jak zwykle i do 3 gen poki sobie chwale do dzisiaj. Ale nie dziwie sie ze tez wielu fanow od 3 gen zrezygnowalo po prostu to co uwazali za pokemon ich prostota/krztalty i barwy tego juz tak nie wygladalo za czasow 3 gen wiec i ich mowienie "dziwne" bylo tez po czesci uzasadnione bo ludzie przywykli do takich pokemonow jakimi byly one za czasow I i II gen i z drugiej strony maja prawo tak uwazac. Ponoc geniusz tkwi w prostocie.

Wiec to ze ludzie stekaja to naturalne bo tak bylo juz od pierwszej generacji zanim pokemania weszla do Europu i USA na powaznie i dalej tak bedzie bo pokemony wychodza do dzisiaj.
Mnie najbardziej boli tylko to ze teraz jest wielu nowych mlodych fanow ktorzy mowia ze 1 2 i 3 gen sa mdle i brzydkie. No moze i sa ale w latach gdy wychodzily to spelnialy one wszystkie standardy (grafika, fabula, muzyka i grywalnosc) i nie bylo mozna przeskoczyc ograniczec jakie stwarzala w tamtych czasach technologia. Tacy ludzie zobacza i przekonaja sie na wlasnej skorze jak to jest gdy ich gen za 20 lat tez to spotka. Porownywac trzeba umiec, znaczy sie porownujmy gry do tego na co nam pozwala obecna technologia w dniu premiery gry a nie gre z przed ponad 15 lat do nowej przeciez to nie ta sama generacja nawet. Czasy sie zmieniaja wiec i standardy takze ida w gore. To samo tyczy sie anime ono nigdy nie bylo swietne nigdy nie trzymalo jakiejs wielkiej spojnosci, logiki czy fabuly tylko ze w tamtych latach rezyseria byla na nizszym poziomie co sprawia ze poki mimo swoich wad i ubytkow byly blizej tych standardow niz te dzisiejsze wiec ludzie naprawde sie przy tym dobrze bawili. Z roku na rok standardy sie podnosily a anime sie zatrzymalo co sprawialo ze coraz bardziej odbiegalo od standardow i stalo sie do bolu przewidywalne mdle i zafilerowane powtarzajacymi sie schematami dajac uczicie "Déjà vu".

Co do form legendy to nawet na japonskich stronach/forach sie z niej nasmiewaja czyli w ojczystym kraju pokow co uswiadamia nas ze nasmiwanie sie z wygladu stowrkow bylo obecne od zawsze niezaleznie od generacji. Co do moich oczekiwan to legendy juz dawno stracily ten poloto bo w dzisiejszych gen to jest to juz typowy monopol a nie legendarne pokemony.
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: skizo93, Brendan Birch
18.09.2015, 18:31
Cytat:Ale to ze czerpia pomyswly z mitologi i reszty to tez nie zawsze dobry pomysl bo co z tego jak zaraz GF wymysli poka "latajacy potwora spaghetti" bo takie cos ponoc istnieje dla pastafarianow. Tym bardziej ze dzieci do ktorych kierowane sa pokemony tym bardziej na mitologi i tego typu rzeczach sie nie znaja i nie tykaja.

To jest jednoznaczny dowód na to, że twórcy ciągle starają się wydać grę do odbiorców z różnych grup wiekowych - i tych, dla których Xerneas i Yveltal to jolenek i ptaszek, jak i tych, którzy potrafią doszukać się w ich inspiracji mitologią nordycką.

Cytat:Znam wiele osob ktore probowaly pograc w III gen i dalsze i po kilku godzinach (zeby nie bylo ze minutach) po prostu odlozyly gre na polke stwierdzajac "to juz nie jest to

Gdyby było "To samo, to znów ludziska sraliby na to, że... Że jest nuda, bo "ciągle to samo". I tak koło się zaczyna. Jakiekolwiek zmiany w serii przekładają się na krytykę.

Pomijam całkowicie fakt, że gry są coraz bardziej infantylne, że anime jest coraz bardziej cukierkowe, ale rzucanie hejtem w stronę braku domniemanego braku pomysłów, robieniu Pokemonów na siłę, jest bardzo śmieszne. Podobieństwa wśród różnych gatunków poków są, owszem - ale czy w realnym świecie wsród zwierząt ich nie ma? U nas Polak potrafi przyczepić się do tego, że ktoś pomyli żmiję zygzakowatą z zaskrońcem (Bo to całkowicie inne zwierzątka!!!) podczas gdy niektórzy w Seviperze widzą plagiat Ekansa.

Ja, jako stary wyjadacz, który z natury powinien być genwunnerem, wychwalać pierwszą generację, tym samym objeżdżając coraz to nowsze, muszę się wyłamać i stwierdzić stanowczo - jak dla mnie nowe poki są o wiele bardziej zróżnicowane i posiadają ciekawsze tło, niż stworki z pierwszej generacji. I pomimo początkowej niechęci przy ujawnieniu Mega ewolucji i całego tego konceptu, dzis widzę, jak bardzo to ożywiło całą serię. Mam nadzieję, że nadal będziemy zaskakiwani, i że nadal będą wprowadzane nowości, bo bez nich byłby jeden wielki marazm.

[Obrazek: beautifulandbooold.png]
[Obrazek: sj2.png]
Czasami tak bywa... że rozbić się może nawet plastikowa butelka.
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: KwazaR, Allsix
18.09.2015, 19:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.09.2015 19:07 przez migotX.)
Cytat:To jest jednoznaczny dowód na to, że twórcy ciągle starają się wydać grę do odbiorców z różnych grup wiekowych - i tych, dla których Xerneas i Yveltal to jolenek i ptaszek, jak i tych, którzy potrafią doszukać się w ich inspiracji mitologią nordycką.
watpie to jest raczej robione bo latwiej zrobic/stworzyc cos majac jakis pkt odniesienia niz zrobic cos od zera. Mitologia pewnie dlatego bo juz jak ktos sie doszuka glebszego pochodzenia pomyslu to raczej nieliczna garstka ludzi.

Cytat:Gdyby było "To samo, to znów ludziska sraliby na to, że... Że jest nuda, bo "ciągle to samo". I tak koło się zaczyna. Jakiekolwiek zmiany w serii przekładają się na krytykę.

Tak rozumiem Cie bardzo dobrze tak by bylo pewnie mi chodzilo o to ze mimo to ja bardziej odczulem duza roznice miedzy 2 a 3 gen w stworkach niz 1 a 2. I wielu ludzi takze i chyba w tamtym czasei bylo o tym najglosniej wiec nie mozna miec im to za zle bo wielu przesiadlo sie z 1 na 2 bez takiego narzekania.

Sam kiepsko widzialem mega evo(moze dlatego ze mialem tez duzy kontakt z digimonami i daltego) ale przywyklem juz do tego. Gra mi sie normalnie i gram w nie do dzisiaj. Jesli to bylo do mnie to ja nic nie mam do podobienstw pokow w roznych gen bo tu tez masz racje ze sa rozne podobne zwierzeta na swiecie, ale jest tez ich tyle ze tworcy maja w czym wybierac i raczej nie powinno tak by byc by bylo jeszcze wieksze zroznicowanie w pokach.

Ja do tworcow mam jeden wielki uraz pierwsza gen polegala na kolekcjonowaniu pokow a nie tylko na walkach. Mimo ze bylo ich tylko 151 to tez byl nie lada wyczyn by to uzbierac(trzeba bylo znac kumpla ktory mial gamboya i inna wersje pokow) potem kolejne 100 czyli 251 ktore jak sie mialo uzupelniony pierwysz dex to mialo sie pol drogi za soba lecz od 3 gen to juz szlak trafil bo nie bylo mozna przesylac pokow. Nic tez dziwnego bo przy pierwszych 2 piecze trzymal sam ojciec pokow od 3 i kolejnych juz tak nie bylo
Odpisz
18.09.2015, 19:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.09.2015 19:25 przez skizo93.)
Cytat:Mnie najbardziej boli tylko to ze teraz jest wielu nowych mlodych fanow ktorzy mowia ze 1 2 i 3 gen sa mdle i brzydkie. No moze i sa ale w latach gdy wychodzily to spelnialy one wszystkie standardy (grafika, fabula, muzyka i grywalnosc)

Tak trafna uwaga latwo to zobaczec chciazby na metacritic gdzie ludzie legendarne gry sprzed kilkunastu lat daja ocene 0 argumentujac "slaba grafa slaba muza slaba fabula" tak ostatnio przeczytalem chociazby o mario 64 ktore wcale nie jest gorsze od mario galaxy ale swoje lata ma i sie po prostu sie zestarzalo, lecz ludzie tego nie rozumieja ze nawet ich dzisiejsze kochane tytuly czeka to samo za 10-15 lat i nie jest to zaden argument by taka gre oceniac na 0. To samo dotyczy tez wielkich hitow z PSX i innych. Po prostu to boli i az wola o pomste do nieb.

Zeby nie robic offtopu to dla mnie jest obojetne ile bedzie tych kolejnych form i tak nigdy w multi nie gram legendami raczej sluza mi do wypelnienia pokedexa i do posiadania w kolekcji niz walki wiec mi to rybka
Odpisz
18.09.2015, 19:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.09.2015 19:41 przez Allsix.)
(18.09.2015 19:03)migotX napisał(a):  Ja do tworcow mam jeden wielki uraz pierwsza gen polegala na kolekcjonowaniu pokow a nie tylko na walkach. Mimo ze bylo ich tylko 151 to tez byl nie lada wyczyn by to uzbierac(trzeba bylo znac kumpla ktory mial gamboya i inna wersje pokow) potem kolejne 100 czyli 251 ktore jak sie mialo uzupelniony pierwysz dex to mialo sie pol drogi za soba lecz od 3 gen to juz szlak trafil bo nie bylo mozna przesylac pokow. Nic tez dziwnego bo przy pierwszych 2 piecze trzymal sam ojciec pokow od 3 i kolejnych juz tak nie bylo

Nie bardzo rozumiem na czym polega ten uraz. Na tym ze nie mozna bylo przeslac pokow z 1-2 geny do trzeciej? Owszem to byl blad ale od tamtego czasu GF wyciagnal wnioski i juz nigdy wiecej tego bledu nie popelnil. Ale nawet i wtedy tuz po Ruby i Sapphire pojawily sie remaki Kanto a wsrod wszytkich gier 3 generacyjnych mozna bylo schwytac takze poki z 2 generacji.

Pokemon sie rozwija i zmienia ale nigdy nie zapomina o przeszlosci: to akurat jedna z marek ktora tego nigdy nie zaniedbala.

Kazda generacja ma designy dobre i slabe, piekne i dziwne, proste i skomplikowane. Ocenianie gier na podstawie wygladu stworkow jest dla mnie dziwne.

Odpisz
18.09.2015, 20:10
Cytat:Nie bardzo rozumiem na czym polega ten uraz. Na tym ze nie mozna bylo przeslac pokow z 1-2 geny do trzeciej? Owszem to byl blad ale od tamtego czasu GF wyciagnal wnioski i juz nigdy wiecej tego bledu nie popelnil. Ale nawet i wtedy tuz po Ruby i Sapphire pojawily sie remaki Kanto a wsrod wszytkich gier 3 generacyjnych mozna bylo schwytac takze poki z 2 generacji.

Moze chodziło o to ze w pierwszej bylo trzeba miec 2 gry w jednej generacji Red/Blue i miec kumpla z druga wersja by uzbierac pokedexa. W 2gen wystarzylo skoro mialo sie kumpla poprzenosci uzbierane stworki z pierwszej i dozbierac je przy pomocy innej G/S/C wersji kolegi czyli lacznie 3 gry minimum za to w 3 gen bylo trzeba miec jedna R/S/E i kumpla z inna wersja i na dodatek LF oraz FR (chyba nie mam pewnosci) wiec nic dziwnego ze wdyali reamke skoro dla nich to kasa i bardziej im sie to oplacalo(maksymalizacja zyskow) lacznie 4 gry i na dodatek bylo trzeba startowac od nowa. Pamietam troche i mnie wtedy to ponioslo kumpla tez bo zawsze dobieralismy tak wersje zebysmy mogli uzbierac caly Big Grin
Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości