Facebook
Odwiedź stronę dystrybutoraReklama Sun i Moon
Nowości na stronie

Pokemon – Ash i Serena na tropie
18.07.2015, 19:13
Pokemon – Ash i Serena na tropie
http://ashiserenanatropie.blog.onet.pl/2...na-tropie/

Są to opowiadania łączące niejako pokemony i Sherlocka Holmesa.
Zresztą co tu dużo pisać wszystko jest wyjaśnione na pierwszej stronie.
Moja opinia na te opowiadania? SUPER tak mnie wciągnęło że już chyba 2 godziny to czytam. Dobra fabuła ciekawego zdarzenia i dialogi no po prostu KAŻDY powinie przeczytać.

[Obrazek: pokemon%20gengar%201920x1200%20wallpaper...com_66.jpg]
Odpisz
18.07.2015, 20:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.07.2015 20:49 przez Turtwiczka.)
RE: Pokemon – Ash i Serena na tropie
(18.07.2015 19:13)Arsen23 napisał(a):  (...) po prostu KAŻDY powinie przeczytać.

Przeciwnicy głównego pairingu raczej nie powinni, chyba że ma ich trafić szlag Wink także nie uogólniajmy. Zresztą "jeszcze się taki nie narodził, co by każdemu dogodził" Wink
Kliknęłam pierwszy-lepszy rozdział i oto, co widzę:

Cytat:"- Jak się czujesz, Ash? – zapytałam wchodząc do sali szpitalnej, na której leżał mój chłopak.
Ash spojrzał na mnie z uśmiechem i delikatnie dotknął ręką swojej głowy, na której miał opaskę z bandaża. (...) Wypadek, jakiemu Ash ostatnio uległ, mocno go osłabił, a nawet o mało nie pozbawił życia, ale na szczęście wszystko już było w porządku, a mój chłopak wracał do zdrowia, choć oczywiście bez długiego, co najmniej tygodniowego pobytu w szpitalu nie mogło się obyć. Widziałam jednak po twarzy mego chłopaka, że szybko odzyskuje on siły zarówno te fizyczne, jak i te psychiczne.
- Lepiej, Serenko. Lepiej – odpowiedział na moje pytanie Ash.

[Obrazek: photo.jpg]

Nie wiem jak reszta wszechświata, ale chyba wszystkie osoby które znam mówią o swojej drugiej połówce per "tu-wstaw-imię". Od fragmentu zalatuje lekko bycie psychopatą lub "overly attached gf" Tongue

Poszperałam jeszcze w opisach, więc podsumowując: ode mnie zdecydowane nie, aczkolwiek nie dałam rady przeczytać więcej niż dwie strony ekranu, więc to niezbyt miarodajna opinia (nie mówiąc już o awersji do Sereny, blergh). Mimo to ogromny respekt dla autorki, która konsekwentnie wrzuca nowe rozdział - trzeba przyznać że mało jest twórców tak zaangażowanych w jeden fanfick.

A tak już zupełnie na marginesie - w zasadzie to przydałby nam się dział do polecania dobrych fanficków, także pomysł na temat moim zdaniem całkiem przedni Big Grin

Lubisz Pokemon tazo? Zapraszam do tematu:
Katalog polskich i zagranicznych pokemon tazo

Exclamation Szukam Pokemon tazo:
- z polskich:
[Obrazek: braki-copy-2.jpg?1420142272]
- z zagranicznych oraz podróbek różne różniste (np. "Cap" z żółtym Pikachu z tyłu).

Sprzedam lub wymienię się swoimi tazo, organizuję promocje Wink

Wymienię się naklejkami do polskich albumów Pokemon, wieczkami od Danonków oraz nakrętkami od Mirindy.

Pokemon Shuffle Friend Code: CK6V-XWG4 Pisz kim jesteś Wink
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Ertix, Nekoteł, Wobbodrake
18.07.2015, 22:24
Przeczytałam opisy bohaterów i... nasz Ash to totalny Gary Stu, aż szkoda pisać. Mimo wszystko fajnie, że jednak istnieją gdzieś poza forami polskie pokemonowe fanfiki (nawet na fanfiction.net widziałam tylko garstkę), ale te akurat są tylko na kanwie animu.

3DS FC: 1264-0318-6582

[Obrazek: tumblr_m5nkbnQvxK1rop1g6.gif]
Odpisz
18.07.2015, 23:04
(18.07.2015 20:47)Turtwiczka napisał(a):  
(18.07.2015 19:13)Arsen23 napisał(a):  (...) po prostu KAŻDY powinie przeczytać.

Przeciwnicy głównego pairingu raczej nie powinni, chyba że ma ich trafić szlag Wink także nie uogólniajmy. Zresztą "jeszcze się taki nie narodził, co by każdemu dogodził" Wink
Kliknęłam pierwszy-lepszy rozdział i oto, co widzę:

Cytat:"- Jak się czujesz, Ash? – zapytałam wchodząc do sali szpitalnej, na której leżał mój chłopak.
Ash spojrzał na mnie z uśmiechem i delikatnie dotknął ręką swojej głowy, na której miał opaskę z bandaża. (...) Wypadek, jakiemu Ash ostatnio uległ, mocno go osłabił, a nawet o mało nie pozbawił życia, ale na szczęście wszystko już było w porządku, a mój chłopak wracał do zdrowia, choć oczywiście bez długiego, co najmniej tygodniowego pobytu w szpitalu nie mogło się obyć. Widziałam jednak po twarzy mego chłopaka, że szybko odzyskuje on siły zarówno te fizyczne, jak i te psychiczne.
- Lepiej, Serenko. Lepiej – odpowiedział na moje pytanie Ash.

[Obrazek: photo.jpg]

Nie wiem jak reszta wszechświata, ale chyba wszystkie osoby które znam mówią o swojej drugiej połówce per "tu-wstaw-imię". Od fragmentu zalatuje lekko bycie psychopatą lub "overly attached gf" Tongue

Poszperałam jeszcze w opisach, więc podsumowując: ode mnie zdecydowane nie, aczkolwiek nie dałam rady przeczytać więcej niż dwie strony ekranu, więc to niezbyt miarodajna opinia (nie mówiąc już o awersji do Sereny, blergh). Mimo to ogromny respekt dla autorki, która konsekwentnie wrzuca nowe rozdział - trzeba przyznać że mało jest twórców tak zaangażowanych w jeden fanfick.

A tak już zupełnie na marginesie - w zasadzie to przydałby nam się dział do polecania dobrych fanficków, także pomysł na temat moim zdaniem całkiem przedni Big Grin
Overly attached gf akurat do Sereny pasuje motzno...Big Grin

[Obrazek: 176145_zamkniete-taaa.gif]
Thug life
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Turtwiczka, Cichy Protagonista
18.07.2015, 23:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.07.2015 23:32 przez jedlin12.)
Może to źle oceniać fik po opisach bohaterów i jednym dialogu, ale muszę kilka rzeczy powytykać (no dobra to będzie raczej takie czepianie)
- Co do Asha zostało to już wyjaśnione post wyżej. Co jeszcze Schronisko wybudował? Bin Ladena zabił? Za dużo tego. Ponadto nie potrafię zrozumieć, czemu postać, która ma IQ parapetu i daje się po raz xxx raz daje nabrać teraz rozwiązuje ,,niezwykle skomplikowane zagadki detektywistyczne''. Nie kupuje tego.
- Do Sereny, Clemonta Bonnie nie mam większych zastrzeżeń, gdyż są tacy jacy powinni być. Chociaż nie wiedziałem, że przyjmują 9-latki do pracy. Nie wiem też, po kiego ktoś Bonnie dał na perkusistkę, a Clemonta na Trąbkę. Przecież do niego bardziej keyboard pasuje.
- Dawn - Tworzenia pokrewieństw i par ciąg dalszy! Najpierw Ash potem Clemont.
- Max - jw. Tym razem Bonnie.
potem pojawiają się kolejne przykłady pokrewieństw, ale nie mam siły ich wymieniać. Ale jedno ich łączy. Jak dla mnie są zbyt perfekcyjni oraz mają zbyt dobre relacje. Żadnych kurde spięć.

Ponadto dialog przytoczony przez Turtwiczkę skojarzył mi się z jakimś romansidłem (50 Shades of Ash?). Generalnie mam wrażenie, że ten fik się zbliżył do tej definicji: http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Fanfik .
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Cichy Protagonista, Wobbodrake
19.07.2015, 2:22
Wiecie, moim zdaniem nie powinniśmy tak negatywnie oceniać tych opowiadań. Mnie się one podobają i pokazują nieco lepszy obraz Asha niż ten z anime. Przyznaję, że ten z anime niekiedy ma IQ parapetu, ale w opowiadaniach Ash jest zdecydowanie ciekawszą postacią. Nie zgodzę się jednak, że jest on Gary Sue. Poczytajcie dokładnie opowiadania, nie wzorujcie się tylko na samym opisie, a zobaczycie, ile w nim jest nieraz pasji, ile gniewu, ile czasami nawet mroku się znajdzie. No i nie zgodzę się z tym, że postacie są zawsze w idealnym kontakcie ze sobą. Znam te opowiadania i wiem, że nieraz dochodzi do spięć pomiędzy np. Sereną a Misty czy Ashem i Dawn.

No, a co do pokrewieństw to moim zdaniem nawet ciekawe rozwiązanie. Ale w sumie to moje zdanie i nie chcę go nikomu narzucać. Tylko dzielę się swoją opinią Smile A co do zdolności Asha jako detektywa wiem z pewnego źródła, że w jednym opowiadaniu ma być wyjaśnione, skąd Ash ma te umiejętności. Co nieco wiem o osobie piszącej te opowiadania i wiem, że ma dużo dobrych pomysłów. Mam nadzieję, że zostaną one również tutaj docenione Smile
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Arsen23
19.07.2015, 10:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.07.2015 10:33 przez Lexi.)
Ten dział służy do rozmowy nt pokemonowych stron i for, a nie do reklamy swoich blogów z opowiadaniami. Do działu reklamy też się średnio nadaje, bo aby napisać tam wątek musisz mieć napisane minimum 10 postów.

Przeniosę to to działu FF, głównie z myślą o tym punkcie:
Cytat:12. W utworzonym przez siebie temacie możemy wstawić link do tekstu znajdującego się na innym portalu, aczkolwiek musimy uprzednio umieścić treść tego tekstu w swoim temacie. Same linki będą usuwane przez moderatora.
Polecam dostosować się do niego i powinno wszystko grać. Życzę powodzenia w rozwijaniu swojej twórczości Smile
Odpisz
19.07.2015, 10:48
(19.07.2015 2:22)kronikarz56 napisał(a):  A co do zdolności Asha jako detektywa wiem z pewnego źródła, że w jednym opowiadaniu ma być wyjaśnione, skąd Ash ma te umiejętności. Co nieco wiem o osobie piszącej te opowiadania i wiem, że ma dużo dobrych pomysłów. Mam nadzieję, że zostaną one również tutaj docenione Smile
Zostajesz "oskarżony" o bycie autorem tego tworu. (Twój nick jest dowodem.)

A tak na serio, to strasznie negatywne nastawienie panuje. Gdyby to opowiadanie zostało przedstawione na forum, pewnie okazało by się niezłym hitem, bo jest w miarę poprawne i całkiem rozbudowane. Tylko te liczne powtórzenia strasznie wkurzają. A tak...
Z litości proszę, nie oceniajcie, skoro nie czytaliście i nawet nie macie zamiaru czytać. To po prostu krzywdzące dla autora.

,,Jedną sekundę zajęło ci sięgnięcie po pokeball. W czasie gdy nim rzucałeś kolejna sekunda minęła. Trzy sekundy upłynęły w czasie gdy [Pokemon] opuścił kulę i rozpoczął swój atak. Wystarczająca ilość czasu by sięgnąć po pokeballe (...) i kontratakować... przynajmniej dla mnie."- Mistrz Giovanni (Pokemon Special, Tom III, rozdz. 37, tłum. Wizard)
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Qwest, KacpersusPL
19.07.2015, 11:09
He he he he. Dobry żart. Ja tam po prostu się wypowiadam na temat tego blogu i cieszę się, że ktoś się nim zainteresował, bo sam jestem nim bardzo zainteresowany Smile

Owszem, też popieram to zdanie, że nie powinno się oceniać całego bloga tylko po opisie postaci. Opis postaci, przynajmniej moim zdaniem, powinien pomagać czytelnikowi pojąć kto jest kim, zwłaszcza jeśli postaci jest dużo. Zgadzam się, że jeśli ktoś nie czytał i nie zamierza czytać, to nie powinien oceniać.

No, a co do bycia autorem owego bloga to nie powiem wam, czy nim jestem czy nie Smile Domyślcie się sami Smile Tak czy inaczej ja osobiście lubię tego bloga i cieszę się, że ktoś też go lubi Smile
Odpisz
19.07.2015, 22:03
http://pokemon5l.blog.pl/

Na stronie powyżej jest jakby "wstęp" (tego samego autora) do opowiadania z pierwszego postu. Sorki że tak późno to publikuje i nie chronologicznie ale znalazłem to niedawno.

Odpisz
20.07.2015, 0:02
Zgadzam się. Na tym poście znajduje się opowiadanie będące jakby wstępem do całej serii "ASH I SERENA NA TROPIE". To opowiadanie powstałe na podstawie pierwszych odcinków serii "POKEMON XY". Wyjaśnia wszystkim, zarówno znawcom Pokemonów, jak i tym, co dopiero pierwszy raz je czytają, że jak Ash i Serena się poznali oraz skąd w drużynie wzięli się Clemont i Bonnie Smile Moim zdaniem ciekawie skonstruowane opowiadanie, niby tylko na podstawie serialu, ale jednak jest w nim kilka scen, których nie ma w anime, a moim zdaniem dodają smaczku całej opowieści Smile
Odpisz
20.07.2015, 1:25
(19.07.2015 2:22)kronikarz56 napisał(a):  (...) Nie zgodzę się jednak, że jest on Gary Sue. Poczytajcie dokładnie opowiadania, nie wzorujcie się tylko na samym opisie, a zobaczycie, ile w nim jest nieraz pasji, ile gniewu, ile czasami nawet mroku się znajdzie. No i nie zgodzę się z tym, że postacie są zawsze w idealnym kontakcie ze sobą. Znam te opowiadania i wiem, że nieraz dochodzi do spięć pomiędzy np. Sereną a Misty czy Ashem i Dawn.

No, a co do pokrewieństw to moim zdaniem nawet ciekawe rozwiązanie. Ale w sumie to moje zdanie i nie chcę go nikomu narzucać. Tylko dzielę się swoją opinią Smile A co do zdolności Asha jako detektywa wiem z pewnego źródła, że w jednym opowiadaniu ma być wyjaśnione, skąd Ash ma te umiejętności. Co nieco wiem o osobie piszącej te opowiadania i wiem, że ma dużo dobrych pomysłów. Mam nadzieję, że zostaną one również tutaj docenione Smile

No, to wyszło szydło z worka, że to Twoje opowiadanie. ^^

To, że Ash ma emocje (okej, chwała Ci, że w ogóle je okazuje) nie znaczy, że nie jest Garym Stu. Zrób, proszę, ten test. Tak naprawdę nie jest łatwo stworzyć bohatera z krwi i kości, ale niestety, trzeba pogłówkować przy kreacji postaci. Pewnie jesteś jeszcze młody, to możesz się wyrobić. Gdybyś wymyślił coś w stylu, że w przypływie adrenaliny Ash zyskuje zdolność dedukcji Sherlocka albo nawet gdy zjada słodycze jak L z Death Note'a, a odjął mu te pierdołki w stylu gra na skrzypcach, ilość zdolności sportowych czy pisanie piosenek i ilość dziewczyn robiących do niego maślane oczy, to już byłoby znacznie lepiej.

Spięcia - okej, ale jeśli są to przekomarzanki, aby za chwilę wszyscy się tulili i cieszyli, że są jedną wielką rodziną... W animu to mogę pooglądać, ale czytać - nie.

Poza tym, skoro jesteś facetem, to czemu piszesz z perpektywy Sereny? Z reguły facetowi ciężko wejść w głowę kobiety i lepiej tego unikać...

Cóż, przeczytałam "Początek" i w pierwsze akapity napchałeś za dużo informacji, więc kiepsko się czytało. Później było już całkiem okej, tylko okazało się, że bardzo brzydko postąpiłeś i zaspoilerowałeś w notce w bohaterach to, co dopiero później bohaterowie odkrywają. Fe, fe i jeszcze raz fe. Dalej nie będę czytała, bo trochę za dużo rozdziałów jak dla mnie, za wiele wątków, a i bohaterów nie znam, bo oglądałam tylko pierwszy sezon animu. Jednak o ile bohaterowie byliby dobrze stworzeni, to prawdopodobnie byłoby to niezłe opowiadanie.

3DS FC: 1264-0318-6582

[Obrazek: tumblr_m5nkbnQvxK1rop1g6.gif]
Odpisz
20.07.2015, 9:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.07.2015 9:40 przez kronikarz56.)
Moim zdaniem nieco przesadzasz. Co do opisu postaci, to cóż.... Może za dużo w nim informacji, ale wiesz, opis postaci służy przede wszystkim pomocy czytelnikowi, w razie czego, gdyby zapomnieli o tym, kto jest kim. A poza tym w środku akcji jest więcej tajemnic do odkrycia niż tylko pokrewieństwa tej czy tej postaci, zapewniam cię. Poza tym mam już kilku czytelników mojego bloga i wniosek jest jeden... Dzieło jest ciekawe, tylko wystarczy się w nie dobrze wczytać. No, a jak nie chcesz czytać, bo tego za dużo jest, to nie moja wina, że oceniasz powierzchownie całość. Dlatego nie możesz należycie ocenić mego dzieła, bo przykro mi, ale nic o nim nie wiesz. Opis bohaterów to za mało. Jak powiedziałem, on służy pomocy, gdy czytelnik zapomni kto jest kim.Poza tym tu przede wszystkim chodzi o zagadki, które bohaterowie rozwiązują. Zaś Ash no cóż... Jest w moich dziełach taki, jaki jest, ponieważ chciałem zrobić z niego lepszego bohatera niż w anime. Poza tym już w anime ma sporo wrażliwości i empatii, więc skrzypce i pisanie tekstów do niego pasuje. No, a zagadki to ma po prostu do tego talent, ale musiał się on rozwinąć. W sprawie kłótni to uwierz mi, właśnie o to chodzi, by się czasami pokłócić, niekiedy nawet obrażać, ale potem zrozumieć swoje błędy i się pogodzić i dalej tworzyć zgrany zespół, zgraną rodzinę. Nie czytasz jednak, więc nie wiesz, jak często i o co się kłócą bohaterowie, więc niestety nie możesz powiedzieć, czy problematyka jest poważna czy nie. No, a czemu piszę z perspektywy Sereny? A czemu nie? To dla mnie wyzwanie, a ja lubię takie wyzwania. Poza tym opowiadania o Holmesie są pisane z perspektywy Watsona, a Serena jest kimś takim przy Ashu. I nie zgadzam się, że powinno się tego unikać - wielu sławnych pisarzy tak robiło i im się udało.

I jeszcze jedno... Nie oceniaj, gdy nie znasz całości. Ocenić możesz co najwyżej "POCZĄTEK", ale nie całość. Więc nie przyjmuję twojej opinii, bo po prostu nie możesz jej jeszcze stworzyć. Przeczytaj całość, to pogadamy.
Odpisz
20.07.2015, 10:05
Jestem na Przygodzie 21 i jak na tą chwile mam dwie uwagi.
Relacje miedzy postaciami na początku były ciekawe rożne kłótnie czy zazdrości jednak teraz mam wrażenie że tego trochę brakuje. Wszyscy się ze sobą zgadzają brakuje jakiś większych napięć. Osobistych problemów, poważnych nieporozumień zwłaszcza miedzy Ashem i Sereną bo nawet jeśli się kochają to czy nigdy się nie kłócą? (nie czytałem wszystkiego więc może się to zmieni)
Drugą sprawą jest to jak Ash opowiada o poprzednich przygodach. Mam wrażenie że słuchający go są za mało dociekliwi, Ash wspomina przygodę co zajmuje tak 2 lub 3 ekrany tekstu po czym np Serena przerywa mu i o coś pyta ash odpowiada a reszta milczy i zajmuje to pół ekranu tekstu po czym ash kontynuuje historię. Mam wrażenie że dodatkowe pytania od ekipy asha lepiej by obrazowały ich relacje a już na pewno było by to po prostu ciekawsze.

Jest to oczywiście moja opinia na ten temat...

Odpisz
20.07.2015, 10:30
(20.07.2015 10:05)Arsen23 napisał(a):  Jestem na Przygodzie 21 i jak na tą chwile mam dwie uwagi.
Relacje miedzy postaciami na początku były ciekawe rożne kłótnie czy zazdrości jednak teraz mam wrażenie że tego trochę brakuje. Wszyscy się ze sobą zgadzają brakuje jakiś większych napięć. Osobistych problemów, poważnych nieporozumień zwłaszcza miedzy Ashem i Sereną bo nawet jeśli się kochają to czy nigdy się nie kłócą? (nie czytałem wszystkiego więc może się to zmieni)
Drugą sprawą jest to jak Ash opowiada o poprzednich przygodach. Mam wrażenie że słuchający go są za mało dociekliwi, Ash wspomina przygodę co zajmuje tak 2 lub 3 ekrany tekstu po czym np Serena przerywa mu i o coś pyta ash odpowiada a reszta milczy i zajmuje to pół ekranu tekstu po czym ash kontynuuje historię. Mam wrażenie że dodatkowe pytania od ekipy asha lepiej by obrazowały ich relacje a już na pewno było by to po prostu ciekawsze.

Jest to oczywiście moja opinia na ten temat...

Rozumiem Twoje uwagi, a ponieważ jesteś czytelnikiem moich opowiadań (nie ma już co ukrywać, że to ja jestem ich autorem) to cóż... Z przyjemnością odpowiem Ci na te zastrzeżenia, zwłaszcza, że są one do rzeczy i słusznie zauważone.
No cóż... Przede wszystkim Ash i Serena są parą, która rzadko się kłóci, jednak od czasu do czasu mają jednak spięcia. Pojawiają się one choćby w Przygodzie 6, gdzie Serena wręcz spoliczkowała Asha urażona jego zachowaniem. Albo w Przygodzie 9 kłóciła się z Ashem myśląc, że ten romansuje z Latias w ludzkiej postaci. Kłótnie między tą parą są raczej rzadkie, ponieważ Ash i Serena tworzą niezwykle zgrany duet, poza tym Serena to nie Misty, ona jest spokojna i opanowana, rzadko kiedy emocje biorą w niej górę. Ale jeśli chodzi o takie sprawy, to planuję w późniejszych opowiadaniach coś naprawdę ekstra. Mianowicie starcie Sereny ze swoją matką i wyjaśnienie kilku spraw, które powołały do życia wielki emocjonalny mur między nimi. Prócz tego Ash i Serena będą mieli kilka drobnych starć, ale to w późniejszych opowiadaniach, które dopiero napiszę. Przede wszystkim powiem Ci, jako uważnemu czytelnikowi, który zasługuje na takie informacje, że Ash czasami nie będzie całkowicie szczery wobec Sereny - niekiedy coś przed nią ukryje, co ją nieco urazi, bo będzie czuła, że jej chłopak nie ma do niej zaufania. Na tym tle też będzie między nimi napięcie.
Co do innych napięć, to na pewno będą. Najwięcej napięć będzie na linii Misty-Brock, ale też znajdzie się kilka innych tarć. Najwięcej też będą się sprzeczać Ash i Dawn, ale wiesz, jak mówi przysłowie, kto się czubi, ten się lubi Smile
Hmm... Co do tego, co napisałeś, że jak Ash opowiada jakąś przygodę, to ciekawiej by było, gdyby cała drużyna zadawała pytania, to masz rację. Warto poprawić ten wątek. Dziękuję, że zwróciłeś na to uwagę. Uwzględnię to w poprawkach do historii Smile
Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości