Facebook
Odwiedź stronę dystrybutoraReklama Sun i Moon

Co was najbardziej denerwuje w fanach pokemonów?
22.04.2018, 16:06
RE: Co was najbardziej denerwuje w fanach pokemonów?
Przypomniały mi się jeszcze 4 rzeczy, które drażnią mnie w Poke-fanach. Mianowicie:

- Ludzie którzy znają jedynie Pokemon GO i uważają się za fanów, mimo iż od 15 lat nie zagrali w żadną główną grę, ani nie obejrzeli choćby jednego odcinka Anime.

- Hejt na Pokemon GO od hardkorowych fanów. Ten punkt jest przeciwieństwem poprzedniego, to głównie dlatego że nie lubię popadania ze skrajności w skrajność. Ja sam traktuję Pokemon GO, jako odskocznie dla kogoś komu znudziły się gry z głównej serii. Czymś takim było wcześniej Pokemon Stadium

- Wojna fanów Anime i fanów Gier. Ja rozumiem że można coś lubić albo nie lubić, ale nie trzeba hejtować drugiego. Dla mnie jedno i drugie ma swoje plusy i minusy. Wbrew temu co pisali niektórzy, częściej spotykałem się z tym, że to Gra była wynoszona na piedestał, a Anime traktowane jak piąte koło u wozu. O Mandze się nie wypowiem, bo jej kompletnie nie znam.

- Ludzie uważający że Pokemony Lody, Zębatki czy Miecze to złe pomysły, jednocześnie uważający że biały Vulpix czy Exeggutor z długą szyją to bardzo dobre i kreatywne pomysły. Żeby nie było nic nie mam do alolańskich form, nawet je lubię, ale mimo wszystko wolałbym całkiem nowe Pokemony, niż odgrzewane kotlety w innej formie.

[Obrazek: 1zvstvr.jpg] Uszanowanko
http://ask.fm/The_Punisher91 - Ciekawe pytanka proszę
Odpisz
12.05.2018, 14:32
- Wojenki fanów anime. Hardcorowi widzowie nie mogą zrozumieć, że wszyscy są dosć wąską grupą oglądających chińskie bajki
- Wieczne niezadowolenie na wszystko co nowe i związane z pokemonami
Odpisz
26.05.2018, 17:33
Mnie denerwuje przede wszystkim przerośnięte ego i próby podziału fanów Za Wszelką Cenę Wliczając W To Nazywanie Kogoś Leszczem Bo Czegoś Tam Nietknął.

Irytuje mnie też, ale to przede wszystkim zagranicą, "zagarnianie" własności marki przez fanów. Niech Nintendo broń boże uwali jakąś fanowską grę albo jakiegoś lubianego bootlega, to zrobi się gównoburza na 3/4 internetu xD

Odpisz
26.05.2018, 20:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.05.2018 20:28 przez Axel.)
Skoro już odkopano temat, to ja też wspomnę o jednej rzeczy, która mnie irytuje, a która jest bardzo aktualna. A jest nią wymyślanie miliona teorii i, co gorsza, wiara w nie niektórych fanów. I nie chodzi mi tu o historie z I geny, które są powtarzane tyle razy, że stały się prawdą, a o dziesiątki przecieków, które pojawiają się w "okresach postu". W większości fandomów w czasie oczekiwania na nową grę/serię/film/cokolwiek prowadzone są dyskusje o tym co chciałoby się zobaczyć, ewentualnie jakie podpowiedzi mogli zostawić twórcy co do nowej serii. Ale nie w Pokemonach. W Pokemonach z biegiem czasu pojawia się ogrom wujków z Nintendo i 100% pewnych przecieków, które często sobie wzajemnie przeczą. Czasem mam wrażenie, że tych leaków jest tyle, że właściwie, któryś z nich musi się sprawdzić. Bo przecież w oczekiwaniu gry na Switcha dostaliśmy już tyle informacji, że możemy mieć pewność, że będą one w Kanto, Sinnoh, Unovie lub nowym regionie i pojawią się w nich Pokemony z I geny, nowej geny lub wszystkich gen. Jakie są szanse, że żaden z przecieków się nie sprawdzi? A drugą sprawą jest, że fani czasem zaczynają od twórców oczekiwać, że te teorie się spełnią. Często, kiedy już jakieś informacje się pojawią, zaczynają się pretensje, że "dlaczego to nie są remake'i, przecież według schematu one powinny być następne" i tym podobne. Zwłaszcza, jeśli jakiemuś leakerowi udało się wcześniej trafić z częścią przecieków (lub napisał je na tyle enigmatycznie, że udało się coś przyporządkować).
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Victoriatus, Tyma
26.05.2018, 20:38
(26.05.2018 20:26)Axel napisał(a):  Skoro już odkopano temat, to ja też wspomnę o jednej rzeczy, która mnie irytuje, a która jest bardzo aktualna. A jest nią wymyślanie miliona teorii i, co gorsza, wiara w nie niektórych fanów. I nie chodzi mi tu o historie z I geny, które są powtarzane tyle razy, że stały się prawdą, a o dziesiątki przecieków, które pojawiają się w "okresach postu". W większości fandomów w czasie oczekiwania na nową grę/serię/film/cokolwiek prowadzone są dyskusje o tym co chciałoby się zobaczyć, ewentualnie jakie podpowiedzi mogli zostawić twórcy co do nowej serii. Ale nie w Pokemonach. W Pokemonach z biegiem czasu pojawia się ogrom wujków z Nintendo i 100% pewnych przecieków, które często sobie wzajemnie przeczą. Czasem mam wrażenie, że tych leaków jest tyle, że właściwie, któryś z nich musi się sprawdzić. Bo przecież w oczekiwaniu gry na Switcha dostaliśmy już tyle informacji, że możemy mieć pewność, że będą one w Kanto, Sinnoh, Unovie lub nowym regionie i pojawią się w nich Pokemony z I geny, nowej geny lub wszystkich gen. Jakie są szanse, że żaden z przecieków się nie sprawdzi? A drugą sprawą jest, że fani czasem zaczynają od twórców oczekiwać, że te teorie się spełnią. Często, kiedy już jakieś informacje się pojawią, zaczynają się pretensje, że "dlaczego to nie są remake'i, przecież według schematu one powinny być następne" i tym podobne. Zwłaszcza, jeśli jakiemuś leakerowi udało się wcześniej trafić z częścią przecieków (lub napisał je na tyle enigmatycznie, że udało się coś przyporządkować).

Podpisuję się z całą stanowczością ;P

[Obrazek: RhOX9uj.gif][Obrazek: 1200px-WarrenTheApeWiki.jpg]
Odpisz
26.05.2018, 22:09
Cytat:W Pokemonach z biegiem czasu pojawia się ogrom wujków z Nintendo i 100% pewnych przecieków, które często sobie wzajemnie przeczą.
No tia, tylko tutaj wystarczy możliwość wstępnego odsiewu pomysłów i żródeł, które są na tyle tępe, że nie warto ich nawet rozpatrywać.
Przykładowo - pierwszy przeciek na który trafiłem mówił o grze w pełnym 3D, gdzie będzie można odwiedzić cztery regiony i w tym momencie przestałem czytać bo uznałem OP za osobę upośledzoną/zbyt bezczelną.

Nie pomaga też to, że, powiedzmy sobie szczerze - w Pokemonach growych "sezon ogórkowy" trwa 90% czasu tak naprawdę. Gdyby nie to, że za trzy tygodnie E3, to dalej byłoby cicho, tak to ludzie zaczynają się ekscytować. To znaczy dostawać kociokwiku i miotać danymi z czaszki.

Cytat:A drugą sprawą jest, że fani czasem zaczynają od twórców oczekiwać, że te teorie się spełnią. Często, kiedy już jakieś informacje się pojawią, zaczynają się pretensje, że "dlaczego to nie są remake'i, przecież według schematu one powinny być następne" i tym podobne.
To trochę to o czym pisałem wyżej - fani uważają się za właścicieli marki i wiedzą co jest dla niej najlepsze/co powinno być następne, bo jest jakiś schemat.
Najzabawniejsze jest to, że żyjemy w czasach gdzie wszyscy, a ZWŁASZCZA Nintendo, starają się niszczyć wszystkie struktury. Przykładem niech będzie Labo. Albo nowa odsłona God of War, która niby jest częścią serii, ale jednak ma z nią bardzo mało wspólnego pod względem rozgrywki.

Osobiście mam nadzieję, że Game Freak z okazji przejścia na sprzęt, który może O WIELE więcej niż DS/3DS/N3DS powywraca kilka rzeczy do góry nogami tylko po to bym mógł poczytać jak "hardkorowi fani" ronią łzy nad zmienioną nie do poznania/zniszczoną grą.

Odpisz
26.05.2018, 23:45
Sorry, że się czepiam ale napisałeś jakby GoW był od big N , a jest od Sony

Do tego tak rozbudowa gry by się przydała, ale GF idzie coraz bardziej niebezpiecznie w jej upraszczanie, gdzie przecież wiadomo nie od dziś, że z tych wszystkich mechanik korzysta niewiele dzieci a właśnie fani, jak dla mnie zmniejszenie wagi RNG, które doprowadzały do najbardziej zwariowanych taktyk wyszło grze na złe, czego pięknie to oddaje SMOGON gdzie każda taktyka nie będąca schematem jest zła

Odpisz
26.05.2018, 23:49
Co was najbardziej denerwuje w fanach pokemonów?
Chodziło mi o trend ogólny, a Sony że swoim nowym GodOfWarem się nadaje idealnie jako przykład.

Na ten moment mnie ucieszy jakakolwiek odczuwalna zmiana w grze, bo takie Sun/Moon przeszedłem tylko dlatego, że nie musiałem się bujać z gymami jak jakaś pokraka D:

Jeżeli chodzi o wątek rywalizacji turniejowej, to się nie włączę w dyskusję, bo z powodów przez Ciebie wymienionych nie chce mieć nic wspólnego z tematem xD

Wysłane z mojego Moto G (5) przy użyciu Tapatalka

Odpisz
27.05.2018, 0:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.05.2018 9:00 przez Waren78657.)
(26.05.2018 23:49)JasiekOfDoom napisał(a):  Chodziło mi o trend ogólny, a Sony że swoim nowym GodOfWarem się nadaje idealnie jako przykład.

Na ten moment mnie ucieszy jakakolwiek odczuwalna zmiana w grze, bo takie Sun/Moon przeszedłem tylko dlatego, że nie musiałem się bujać z gymami jak jakaś pokraka D:

Jeżeli chodzi o wątek rywalizacji turniejowej, to się nie włączę w dyskusję, bo z powodów przez Ciebie wymienionych nie chce mieć nic wspólnego z tematem xD

Wysłane z mojego Moto G (5) przy użyciu Tapatalka

Tyle, że competitive nie musi być turniejowy i pełen niewiadomo jakich ograniczeń, zapraszam choćby na nasze multibattle

Co do zaś S/M:US/UM to nie było rewolucyjne, ale wprowadziło tyle fajnych małych zmian, że u mnie wyszło jak najbardziej na plus, niby szczegóły, ale np. to że jak biegasz z jajami by wziąć następne nie musisz mieć wolnego miejsca w teamie tylko idzie do boxa, albo to, że póki mają szansę 50% na odziedziczenie balla po ojcu, czy też wyzbycie się HM-ów przez co nie musisz mieć już HM-Slave'ów, jak dla mnie takie rzeczy są jak najbardziej na plus, a to nie jedyne, które mógłbym przytoczyć, co do otoczki fabularno-rozgrywkowej to jest dalej gra dla dzieci i podejrzewam, iż nigdy nie dostanę fabuły z krwii i kości także na nią nigdy się nie nastawiam, tak jak już mówiłem, plotki mnie nerwują inna sprawa, że niektóre jakby się sprawdziły sprawiłyby, że grałbym w SM do zamknięcia serwerów jak np. ta o wycięciu statystyki speed

Dobrze, że to tylko plotki, póki na E3 nie zobaczę lub na directcie nie uwierzę, no jedyny leak jaki jako tako uznaję to ten z coro coro

Odpisz
27.05.2018, 14:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.05.2018 17:38 przez Axel.)
Cytat:Do tego tak rozbudowa gry by się przydała, ale GF idzie coraz bardziej niebezpiecznie w jej upraszczanie, gdzie przecież wiadomo nie od dziś, że z tych wszystkich mechanik korzysta niewiele dzieci a właśnie fani, jak dla mnie zmniejszenie wagi RNG, które doprowadzały do najbardziej zwariowanych taktyk wyszło grze na złe, czego pięknie to oddaje SMOGON gdzie każda taktyka nie będąca schematem jest zła
Od dawna uważam smogon za psuja. Czym innym jest opisywanie taktyk, a czym innym ingerowanie w grę poprzez banowanie niechcianych taktyk i stworków. Chociaż od Sun/Moon chyba się nieco uspokoili, chyba zauważyli, że jeden ban pociąga za sobą kolejne i z czasem coraz trudniej to ogarnąć.
Natomiast jeśli chodzi o upraszczanie gry, to moim zdaniem powinni przejść bardziej w taktyki, a mniej w grinding. Obecny system doprowadził do dziwnej sytuacji, w której gracz sprawdza taktyki w (nielegalnym) symulatorze, a potem wprowadza je do gry, ponieważ trening poków trwa na tyle długo, że lepiej jest wytrenować coś, co będzie już użyteczne. Wydaje mi się, że byłoby "zdrowiej" dla gry, gdyby ten proceder odbywał się jednak w grze, a nie w czeluściach internetu. Poza tym mamy też grupę graczy, która, nawet mając zakupione gry, nie wychodzi poza symulator, bo nie mają ochoty spędzać tygodni na uzupełnianie składu. Tutaj, moim zdaniem, twórcy powinni znaleźć jakiś złoty środek, żeby z jednej strony przyspieszyć nieco treningi, a z drugiej żeby to wciąż była "sztuka", żeby dobrego poka mieć. Czyli mówiąc w skrócie, powinno być więcej gry w grze, a mniej "przygotowywania do gry".
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Victoriatus
28.05.2018, 12:56
może to nie wkurzanie się na fanów, ale się liczy

ludzie, którzy stanowczo mówią, ze odchodzą od pokemonów, bo "coś im się nie spodobało"
jak ja ich nie cierpię
Gra taki koleś w grę 4 geny, dowiaduje się o BW, i mówi sobie "te pokemony pojebało" i odchodzi z marki
albo większe ciołki, dla których "poki skończyły się na genie 1/2"
można to nazwać byłymi fanami
albo teraz, ludzie obszernie krytykujące najnowsze gry mówiąc, że "pokemony się skończyły, buuuu"

czemu mnie to wkurza? bo nintendo z niewiadomego powodu postawiło sobie za cel najważniejszy przywrócenia 'byłych' fanów do bycia z powrotem fanami.
I praktycznie każda gra ma elementy, które w jakimś stopniu są non stop ukłonem do ludzi, którzy i tak odeszli i nie interesują się grami, kosztem nowych rzeczy.
A fani cierpią, bo muszą mielić po raz setny ten sam materiał, zamiast skupiać się na nowościach.
może to nie jest bezpośrednio ich wina, nie moge przecież oczekiwać że wszyscy będą fanami poków na zawsze, ale odchodzenie z błahego powodu i stawianie sobie tego jako ultimatum to jakieś nieporozumienie.
A ninka uważa to za cenny feedback i postanawia w nowszych grach to naprawiać.... TYLKO PO CO?

ta zabawa w kotka i myszkę sprawia, że mam ochotę żygać

[Obrazek: pIn34s5.jpg]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Axel
30.05.2018, 15:08
(28.05.2018 12:56)Vapek napisał(a):  Gra taki koleś w grę 4 geny, dowiaduje się o BW, i mówi sobie "te pokemony pojebało" i odchodzi z marki
albo większe ciołki, dla których "poki skończyły się na genie 1/2"
można to nazwać byłymi fanami
Też tak kiedyś miałem. Dopiero po ograniu dalszych generacji mi przeszło i myślę, że w większości przypadków tak jest z tymi starymi graczami którzy grali tylko w dwie pierwsze.
Szkoda ich o tyle, że Emerald czy Unova ogólnie to genialne gry pokemon :v
Inna sprawa, że DPP faktycznie może być dla niektórych ciężej strawne, bo to chyba jedyny przypadek, gdzie postacie mają lepszy design niż pokemony. (Cynthia, Riley i wiele więcej).
Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości