Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Mega Venusaur w Shuffle
29.05.2015, 10:18,
Mega Venusaur w Shuffle
Od dziś dostępny jest nowy event, tym razem związany z trawiastym starterem I generacji. Tak jak każdy Mega event, ten również ma pewne ograniczenia. Venusaurite zdobyć będzie mogło tylko 10000 najlepszych graczy z Europy, 20000 z Ameryki i 50000 z Japonii. Standardowo, każdy pozostały gracz, który się nie zakwalifikował do czołówki otrzyma jeden Jewel. Wyzwanie jest dostępne do poniedziałku, 8 czerwca i jest ograniczone czasowo jedną minutą.

[Obrazek: megavenusaurevent.jpg]

3DS FRIEND CODE: 2294-7201-8675
POKEMON GO FRIEND CODE: 1288 5407 8342
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Chicorii, LucariXD, Goldi
29.05.2015, 11:45,
RE: Mega Venusaur w Shuffle
Strasznie zmulili że jest tylko 10tys zwyciezcow a nie 15tys. To moj pierwszy czelenedż na czas w shuffle zobaczymy jak to pojdzie : )

Pamiątkowa sygnaturka : )
[Obrazek: Gex5_32dscrxOcg8tqHPnIY_gUa_QIV9C1vokyk8z-U=w177-h78-no]
Odpisz
29.05.2015, 13:36, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.05.2015, 13:56 przez Chicorii.)
Akurat 10 tysięcy zwycięzców to standard w europejskich wyzwaniach czasowych. Tamte 15 tys. w powtórce z Mega Lucario to był wyjątek.
Mnie się udało do tej pory zdobyć wszystkie mega kamyszki i tym razem też tak musi być.
Jak zaczęłam dziś grać to znów się poczułam, jakbym totalnie ssała na planszach czasowych. Wink Ledwie ok. 6 tys. punktów za pierwszym podejściem, to śmieszny wynik, nawet jak na mnie. Przez tę cholerną planszę z Genesectem chyba straciłam wiarę we własne siły w czasówkach (ale na szczęście mam od jakieś czasu to cholerstwo i je uwielbiam, wielka szkoda, że wcześniej nie pojawiło się to Super Catch Power, zaoszczędziłabym sobie nerwów i kasy na łapaniu robala), na szczęście z czasem się poprawiłam i przypomniałam sobie, jak się gra na takich planszach. Mój aktualny wynik to 12129 punktów. Za mało na kamyszek, to pewne, ale wiem, że są jeszcze jakieś rezerwy, że jestem w stanie ten wynik pobić bez używania wspomagaczy, a to jest pocieszające.
Osiągnęłam to teamem z Mega Glalie, Genesectem, Heatranem i Ninetalesem, z czego te dwa ostatnie Pokemony są na maksymalnym poziomie. Osiągnęłam je, bo mając takie durne problemy ze złapaniem Genesecta, ostatni raz szłam na łowy z całkowicie wymaksowaną drużyną. Dlatego brałam ze sobą tego Ninetalesa, inaczej od razu postawiłabym na Heracrossa, bo Crowd Control. I teraz zmieniam taktykę, Hera jest co prawda odrobinę słabszy (poziom 8), ale ma lepszą na tę planszę abilitkę.
W ogóle Crowd Control to jedna z najlepszych zdolności, potrafi zadać nawet większe obrażenia niż mega ewolucje. Dlatego radzę wszystkim, bierzcie ze sobą Heracrossy i Genesecty, jak je macie, i układajcie linie z nimi tak często, jak się da. Zwłaszcza linie czterech czy pięciu, z mojego własnego doświadczenia widzę, że im dłuższe linie, tym większa szansa na aktywowanie zdolności.
Czasu jest tak dużo, że ja chyba jeszcze podtrenuje mój team. Zobaczymy. Na razie postanowiłam nie używać przedmiotów, ale nie dlatego, bo mi żal, tylko dla większego wyzwania. Chcę zobaczyć, ile jestem w stanie wycisnąć bez wspomagaczy. A kasy skąpić nie muszę, wczoraj wyłapałam dwa ostatnie brakujące mi Pokemony, Frogadiera (kocham Shaymina i jego Sleep Charm, tylko dzięki niemu udaje się wygrać tę planszę bez przedmiotów prawie za każdym razem, bez liczenia na szczęście z kombosami) i Qualadina (tu się wkurzyłam i użyłam Mega Start u Aerodactyla, 3 ruchy pozostały i złapał się od razu), co ciekawe już od dawna mam wbite rangi S u obojga, tylko pechowo nie udało się ich złapać. I teraz ostatnia rzecz do zrobienia w tej grze, do następnej aktualizacji, jaka mi pozostała (nie licząc zdobycia kamyka dla Venusaura) to S-rankowanie Snorlaksa. Niestety miałam trochę pecha i jak próbowałam, to zabrakły mi tylko dwa ruchy. A chcę uniknąć użycia Complexity -1, które podobno na tej planszy pozwala na zwycięstwo w kilka tur. No nic, będę próbować dalej z Move +5 i Mega Start z M-Aerodactylem i trzema najsilniejszymi "walczakami".

Uwielbiam korzystać ze strategii, jakie oferuje mechanika tej gry, dlatego tak zainteresował mnie post jednego z graczy na Miiverse, który wczoraj odkryłam i każdemu polecam przejrzeć ten post i odpowiedzi do niego https://miiverse.nintendo.net/posts/AYQH...VHhmMT6-sw
Choć ta strategia ma dla mnie kiepskie wykorzystanie w czasówkach, bo tam nie ma czasu myśleć nad ruchem, tylko się przestawia wszystko jak najszybciej. Lecz tym lepiej skoncentrowanym ode mnie może pomóc. Mnie pozostaje wykorzystywanie tego na planszach bazujących na ruchach.

Dodam jeszcze, że wczoraj jakiś gość przewidział, że to wyzwanie będzie trwać 10 dni a nie tydzień, jak wcześniej. Dlatego jeśli wszystko inne, co napisał to też prawda, to w poniedziałek za tydzień, po skończeniu wyzwania, czekają nas kolejne główne plansze (to akurat dałoby się przewidzieć samemu) oraz event z Giratiną. I będzie to jakiś nowy typ eventu z tajemniczym numerem planszy, tak jak jest napisane na oficjalnej stronie (http://www.pokemonshuffle.com/en-gb/conn...ter-launch). Co ciekawe ta sekcja z tym eventem jest połączona ze screenem z cukierkami u mega ewolucji. Czyżby miało to znaczyć, że tam będzie się je zdobywać?

Odpisz
31.05.2015, 15:41,
ok. 220 miejsce - może się utrzymam do końca Wink
Odpisz
1.06.2015, 18:39, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 1.06.2015, 18:52 przez Chicorii.)
Kolego wyżej, lepiej by było, gdybyś zamiast zajmowanego miejsca podał ilość punktów, wtedy łatwiej byłoby mi pospekulować, czy Twój rekord będzie wystarczający. Ale skoro miałeś takie miejsce jeszcze wczoraj, to pewnie jest to rekord przekraczający 20 tysięcy, a taki powinien wystarczyć.
Tym niemniej wszystko wskazuje na to, że tym razem o kamień będzie trudniej, przynajmniej dla nas, Europejczyków. Uniemożliwienie oszustw z wciskaniem HOME ucięło przede wszystkim rekordy najlepszych, te z chorą liczbą punktów.
Do tej pory we wszystkich wyzwaniach do zdobycia kamyszka wystarczyła liczba punktów wynosząca ok. 15,000, a nawet mniej, jak w poprzedniku z Mega Banettem. Lecz teraz nie jest to takie oczywiste, istnieje spora szansa, że to będzie za mało. Przynajmniej w Europie. Oglądam sobie screeny z Miiverse z wynikami różnych graczy i widzę, że teraz, kiedy do zakończenia został prawie tydzień, a więc szmat czasu, już wyniki ok. 11-12 tys. są bliskie wypadnięcia z TOP 10,000 i mamy już ponad tysiąc graczy, którzy przekroczyli "magiczną" liczbę 20 tysięcy punktów. Jednakże wyjaśnienie tego nie jest trudne, myślę iż to przez niedawno rozdawane, darmowe Complexity -1. Graczy posiadających wystarczająco dużo monet do kupienia tego wspomagacza wcale nie ma tak wielu, a skoro dawano za darmo, to wielu pewnie przezornie nie użyło go od razu, tylko zachowało na to wyzwanie.

A jeśli chodzi o mnie to:

[Obrazek: zlCfzTalGos3bpQHnN]
Z przedmiotami, bez mój wynik maksymalny to ponad 13 tysięcy, dziś rano jeszcze mieszczący się w pierwszych pięciu tysiącach. Nie sugerować się tym teamem, to ten którego aktualnie używam w zdobywaniu pieniążków u Meowtha. Ten, którego użyłam to Mega Glalie, Genesect, Heracross i Heatran.
Rekord dość cieńki, nawet jak na mnie, powinnam mieć co najmniej te 2 tysiaki więcej (co zrobiłoby dużą różnicę w aktualnie zajmowanym miejscu), ale mam nadzieję, że wystarczający nie tylko na kamyk, ale też na to, by spać spokojnie w niedzielę. Nie chcę się stresować, jak przy Mega Blastoisie z moimi 16 tysiącami.

I się pochwalę, że dziś dokończyłam robienie tego, co trzeba. Mam wyłapane wszystkie do tej pory dostępne Pokémony i wbite rangi S na wszystkich głównych planszach (na specjalnych i EX nie, ale te nic nie odblokowują, na szczęście, więc nie ma żadnego powodu, żeby się w to bawić). W przypadku Snorlaksa się wkurzyłam i wykupiłam na niego Complexity -1. Inaczej się może i da, ale trzeba mieć dużo szczęścia, ogromnie dużo. A C-1 nie usuwa ani bloków ani Snorlaksów, tylko ostatniego Pokemona z wybranej czwórki. Do tego nie trzeba innych przedmiotów, Mega Aerodactyl + 2 walczące i kombosów było na tyle dużo, by wygrać z pozostałymi 43 ruchami. Troszkę też pomogło Pummel Lucario, choć nie za wiele, bo ta zdolność ma niską szansę aktywacji. Tyle razy grałam na tej planszy i tak często starałam się zaczynać kombos od Lucario a i tak zdolność włączała się rzadko.
No i mnie teraz pozostało już tylko zdobywanie pieniążków i podtrenowanie Pokémonów aż do przyszłego poniedziałku.

PS A jednak ten specjalny Victini był do złapania. To historyczny pierwszy Pokémon z planszy nieczasowej z 80 bazowej siły. Przy nim pierwszy raz miałam okazję na własne oczy zobaczyć, jak działa Super Catch Power, poszło od razu, bez konieczności rzucania kulą wpierw z greatballową szansą na złapanie, jak miło. Smile
Odpisz
8.06.2015, 11:22, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 8.06.2015, 12:12 przez KNB1307.)
Przyznać się jak wam poszło.
Mi udało się coś takiego:
[Obrazek: wsBw09C.jpg]
Chicorii - fajny pomysł po co zapamiętywać czy spisywać wyniki lepiej zrobić zdjęcie.
A nie z komórki. Z profesjonalnego aparatu - wiem nie wygląda.Huh

[Obrazek: ZfdDImB.jpg][Obrazek: jN5TdYw.jpg]
[Obrazek: 4GyD4Nc.jpg]
Album ze zdjęciami: https://imgur.com/a/FGIpI
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Chicorii
8.06.2015, 11:39, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 8.06.2015, 11:41 przez Chicorii.)
Po co się męczysz z robieniem zdjęć aparatem (pewnie komórki, patrząc na jakość), skoro postowanie screenów na Miiversie jest banalnie łatwe i przyjemne i szybkie (powiedzmy, bo Miiverse długo się ładuje na 3DS-ie)? Potem logujesz się na Miiversie na kompie czy urządzeniu mobilnym i kopiujesz adres obrazka, to nawet nie musisz się bawić z samodzielnym uploadowaniem obrazka.

[Obrazek: zlCfzTcEYIkThGwl0i]

Miejsce nie za dobre, ale wystarczające do bezstresowego otrzymania kamienia. Skoro i tak nie jestem dobra w czasówkach (słaba koncentracja), to nie jest źle.

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: KNB1307

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości