Facebook
Odwiedź stronę dystrybutoraReklama Sun i Moon

Potrzebuje pomocy, od Artowców-tabletowców
12.04.2015, 22:33
Question Potrzebuje pomocy, od Artowców-tabletowców
Witajcie. Mam takie małe, ale ważne pytanie do wszystkich Artowców-tabletowców, czyli użytkowników, którzy rysują, na tabletach z systemem android (bo taki system mam).
Więc tak: Czy znacie program do tabletów, który mógłby dorównać Paint Tool Sai? Chodzi mi o aplikacje (może być to wersja zmodowana czy specjalnie przerobiona nieoficjalnie) która pozwalałaby użytkownikowi rysować, tworzyć linearty, zaznaczać obszar, edytować wielkość, kąt widzenia, oraz posiadać narzędzie rozmazywania. Na tabletach trudno o taką aplikacje, ale może wy wiecie skąd taki programik wstrząsnąć (może być on nieoficjalny). Za wszelką pomoc, dziękuję Smile

[Obrazek: w9a1sg.jpg]
[Obrazek: 169qpt4.jpg]
Odpisz
12.04.2015, 23:38
RE: Potrzebuje pomocy, od Artowców-tabletowców
Tablet i tablet graficzny to nie to samo. Tablet graficzny podłączasz do komputera i rysujesz piórkiem.

http://allegro.pl/urzadzenia-wskazujace-...iczne-4570

[Obrazek: buttonlati.gif]
Klikać w prawilny button

[Obrazek: YxnAyST.jpg]
Odpisz
12.04.2015, 23:54
(12.04.2015 23:38)Nekuro napisał(a):  Tablet i tablet graficzny to nie to samo. Tablet graficzny podłączasz do komputera i rysujesz piórkiem.

Może i tak, ale ja mam 3 ale:
Po pierwsze: Mi pieniądze na stopach nie rosną, więc cóż.
Po drugie: Z tego co wiem, to na tym tablecie nie widać ekranu komputera (chyba że się mylę) a ja nie lubię robić czegoś na czują.
Po trzecie:Potrzebne mi jest urządzenie mobilne, gdyż nie siedzę przy komputerze tak często jak bym chciał (nigdy nie siedzę)

Odpisz
13.04.2015, 0:33
Co do Po2 - sterujesz tym mniej więcej jak touchpadem na laptopie. Świetne urządzenia i niedrogie.
I teraz tak
Po1 od ręki, palcem nie dasz rady nic natysować tak dobrze,jak rysikiem po tablecie graficznym.
Po2 Android to system, który do rysowania się nie nadaje. Do.tego obowiązkowo Windows lub pełny Linux na procesorze x86
Po3 Jak chcesz tablet do sieci/multimediów to masz taki. Do rysowania musisz albo.mieć tablet graficzny lub świetny tablet z Windowsem, oraz odpowiednim rysikiem aktywnym, jak np jest w tabletach Surface...Na tamtych tabletach tak, porysujesz, lecz cena tabletu Surface + rysika... Szkoda mówić...
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Ertix
13.04.2015, 0:52
(13.04.2015 0:33)PikaKnight napisał(a):  Co do Po2 - sterujesz tym mniej więcej jak touchpadem na laptopie. Świetne urządzenia i niedrogie.
I teraz tak
Po1 od ręki, palcem nie dasz rady nic natysować tak dobrze,jak rysikiem po tablecie graficznym.
Po2 Android to system, który do rysowania się nie nadaje. Do.tego obowiązkowo Windows lub pełny Linux na procesorze x86
Po3 Jak chcesz tablet do sieci/multimediów to masz taki. Do rysowania musisz albo.mieć tablet graficzny lub świetny tablet z Windowsem, oraz odpowiednim rysikiem aktywnym, jak np jest w tabletach Surface...Na tamtych tabletach tak, porysujesz, lecz cena tabletu Surface + rysika... Szkoda mówić...

Zgoda, ale jeśli chodzi o tablet graficzny, to ja nie jestem zbytnio nauczony robić w ciemno obrazków. No to zostaje mi czekać kilka lat na Tablet PC z Windowsem 10 Sad

Odpisz
13.04.2015, 1:36
(12.04.2015 23:54)Krichower napisał(a):  
(12.04.2015 23:38)Nekuro napisał(a):  Tablet i tablet graficzny to nie to samo. Tablet graficzny podłączasz do komputera i rysujesz piórkiem.

Zaskoczę Cię, ale mi również. Piszę tylko, że te tablety o których czasem wspominają rysujące osoby to są to tablety graficzne. Służą do tego by nie rysować myszką tylko piórkiem (o wiele wygodniej gdy się przyzwyczaisz). Są profesjonalne tablety graficzne z ekranem, ale to już innej klasy sprzęt.

Klikać w prawilny button

Odpisz
13.04.2015, 1:43
(13.04.2015 1:36)Nekuro napisał(a):  
(12.04.2015 23:54)Krichower napisał(a):  

Zaskoczę Cię, ale mi również. Piszę tylko, że te tablety o których czasem wspominają rysujące osoby to są to tablety graficzne. Służą do tego by nie rysować myszką tylko piórkiem (o wiele wygodniej gdy się przyzwyczaisz). Są profesjonalne tablety graficzne z ekranem, ale to już innej klasy sprzęt.

Ja bez widzialnego ekranu nie dam rady Sad

Odpisz
13.04.2015, 6:47
A skąd wiesz? Próbowałeś kiedyś? Wbrew wszystkiemu to nie jest takie trudne i można się do tego przyzwyczaić, tylko trzeba trochę ćwiczeń. Sama mam taki tablet i z doświadczenia mogę powiedzieć, że po prostu trzeba się do tego przyzwyczaić.

Odpisz
13.04.2015, 9:23
W zasadzie zalecałbym kupienie normalnego tabletu graficznego, ale jak chcesz program na zwykłego tableta, to z tego co się orientuję, autodesk sketchbook jest całkiem całkiem ;d

Mój (Już nie taki) nowy tumbrl Wink http://bluevalor4u.tumblr.com/
Odpisz
13.04.2015, 9:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.04.2015 9:45 przez Chicorii.)
Tak, zapewniam Cię, że na normalnym tablecie graficznym bez ekranu bezproblemowo nauczysz się rysować, kiedy tylko będziesz odpowiednio wprawiony. I nie ma cudów, tablet ekranowy nie spowoduje, że od razu staniesz się mistrzem piórka, tego też będziesz musiał się nauczyć. Problemem nie jest to, że przy rysowaniu musisz patrzeć na ekran monitora, tylko odpowiednie wyrobienie sobie czucia tabletu, jak to osiągniesz, wtedy wszystko będzie o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze. Smile Ostrzegam, że początki zawsze są trudne, mój brat który kupując tablet mi, od razu kupił też sobie, ale przez niepowodzenia od razu schował go do szafy. Tym niemniej warto się trochę pomęczyć. To jest umiejętność, której raz nabytej, nigdy się nie zapomina. Wiem o czym mówię, bo sama miewałam wielokrotnie wielomiesięczne przerwy w użytkowaniu tabletu, nawet teraz, ostatni raz miałam piórko w łapie gdzieś na początku grudnia/końcu listopada zeszłego roku.
A co do spania na pieniądzach, ja mam to samo, ale dałam radę. Wydatek na najzwyklejszy tablet graficzny dla amatorów, to nie są jakieś straszne pieniądze. Ja swój kupowałam (tzn. brat) prawie sześć lat temu, był to Wacom Bamboo o obszarze roboczym A6, czyli połowie kartki z zeszytu (wydaje się bardzo mało, ja też się tego obawiałam, ale inni, co mieli taki tablet, zapewniali mnie, że to w zupełności starczy dla amatora i mieli całkowitą rację) i dałam za niego 200 zł bez złotówki. Na Allegro było jeszcze taniej, ale brat kupił ze sklepu stacjonarnego ze swojego miasta, to odpadły koszty wysyłki, więc wyszło na jedno. Ta cena naprawdę nie jest wygórowana, jak na wygodę, którą daje.

A rysowanie paluszkiem po ekranie tabletu, to naprawdę nie jest dobry pomysł. Gdybyś miał tablet obsługujący stylus, to co innego, ale w innym przypadku to będzie koszmar, nie stworzysz niczego dobrego. Jeśli posiadasz 3DS-a (skoro jesteś na tym forum, to teoretycznie powinieneś mieć), to masz alternatywę w postaci programu Colors! 3D, który kosztuje jakieś dwadzieścia złotych. Co prawda ja go nie posiadam (kupiłabym, gdybym tylko kupowała cokolwiek z eShopu, na razie na taki "luksus" nie mogę sobie pozwolić), ale z opinii innych wiem, że to świetny program, a na 3DS-ie rysuje się całkiem nieźle, bo obsługuje on stylus (co zresztą wiem i z własnego doświadczenia, rysując na Miiverse albo w notatniku). Choć konsolka ma jedną sporą wadę, żałośnie niską rozdzielczość, przez co za dużych obrazków na niej nie narysujesz. Tym niemniej program daje spore możliwości (aha, jak wskazuje nazwa, można też na nim tworzyć obrazki w 3D!), o czym świadczy to, co tworzą różni utalentowani ludzie.

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Krichower
13.04.2015, 10:09
(13.04.2015 9:41)Chicorii napisał(a):  Tak, zapewniam Cię, że na normalnym tablecie graficznym bez ekranu bezproblemowo nauczysz się rysować, kiedy tylko będziesz odpowiednio wprawiony. I nie ma cudów, tablet ekranowy nie spowoduje, że od razu staniesz się mistrzem piórka, tego też będziesz musiał się nauczyć. Problemem nie jest to, że przy rysowaniu musisz patrzeć na ekran monitora, tylko odpowiednie wyrobienie sobie czucia tabletu, jak to osiągniesz, wtedy wszystko będzie o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze. Smile Ostrzegam, że początki zawsze są trudne, mój brat który kupując tablet mi, od razu kupił też sobie, ale przez niepowodzenia od razu schował go do szafy. Tym niemniej warto się trochę pomęczyć. To jest umiejętność, której raz nabytej, nigdy się nie zapomina. Wiem o czym mówię, bo sama miewałam wielokrotnie wielomiesięczne przerwy w użytkowaniu tabletu, nawet teraz, ostatni raz miałam piórko w łapie gdzieś na początku grudnia/końcu listopada zeszłego roku.
A co do spania na pieniądzach, ja mam to samo, ale dałam radę. Wydatek na najzwyklejszy tablet graficzny dla amatorów, to nie są jakieś straszne pieniądze. Ja swój kupowałam (tzn. brat) prawie sześć lat temu, był to Wacom Bamboo o obszarze roboczym A6, czyli połowie kartki z zeszytu (wydaje się bardzo mało, ja też się tego obawiałam, ale inni, co mieli taki tablet, zapewniali mnie, że to w zupełności starczy dla amatora i mieli całkowitą rację) i dałam za niego 200 zł bez złotówki. Na Allegro było jeszcze taniej, ale brat kupił ze sklepu stacjonarnego ze swojego miasta, to odpadły koszty wysyłki, więc wyszło na jedno. Ta cena naprawdę nie jest wygórowana, jak na wygodę, którą daje.

A rysowanie paluszkiem po ekranie tabletu, to naprawdę nie jest dobry pomysł. Gdybyś miał tablet obsługujący stylus, to co innego, ale w innym przypadku to będzie koszmar, nie stworzysz niczego dobrego. Jeśli posiadasz 3DS-a (skoro jesteś na tym forum, to teoretycznie powinieneś mieć), to masz alternatywę w postaci programu Colors! 3D, który kosztuje jakieś dwadzieścia złotych. Co prawda ja go nie posiadam (kupiłabym, gdybym tylko kupowała cokolwiek z eShopu, na razie na taki "luksus" nie mogę sobie pozwolić), ale z opinii innych wiem, że to świetny program, a na 3DS-ie rysuje się całkiem nieźle, bo obsługuje on stylus (co zresztą wiem i z własnego doświadczenia, rysując na Miiverse albo w notatniku). Choć konsolka ma jedną sporą wadę, żałośnie niską rozdzielczość, przez co za dużych obrazków na niej nie narysujesz. Tym niemniej program daje spore możliwości (aha, jak wskazuje nazwa, można też na nim tworzyć obrazki w 3D!), o czym świadczy to, co tworzą różni utalentowani ludzie.

Tak, masz rację, ale ja jestem typem osoby która musi patrzeć się na to co rysuje, wiedzieć pod czym trzyma pióro, itd, gdyż ja bardzo lubię zajmować się szczegółami.
Na ekranie konsoli raczej nie chce rysować, wiem bo próbowałem kilka lat temu na DS w Art Academy i wychodziło to paskudnie. Mógłbym spróbować jeszcze raz (DS' a gdzieś tam jeszcze chowam z moimi "Platyną" i "Białością" Big Grin)
Może i bym się przyzwyczaił, ale jako że moje ostatnie zarobki wydałem ta Galaxy Tab 4, to marne szanse że kupię tablet graficzny, choć by kosztował mi 150 zł.
A to byłaby transakcja w ciemno, bo nie wiem czy się nauczę.
Ale ale, jest jeszcze drugie "primo". Nie mam dostępu do komputera, więc pozostaje mi tylko i wyłącznie urządzenie mobilne. Są laptopy i netbookie z dotykowym ekranem i stylusem, więc jestem bardziej za tym pomysłem. Znacie jakieś fajnie urządzenia, z dużą pamięcią mi siłą obliczeniową?
Co do Autodeska, to nie ma on opcji zaznaczania obszaru, a Rozmazywania to on w ogóle nie ma.

Odpisz
13.04.2015, 15:37
Z tego co widzę to zajmujesz się digitalem. Skoro rysowanie myszą ci jakoś wychodzi to i tym bardziej tabletem graficznym.

Rysowanie na tablecie, który nie jest do tego przystosowany uważam za kiepski pomysł, ale jak tam chcesz. Nie słyszałem by ktoś na czymś takim rysował.

Klikać w prawilny button

Odpisz
13.04.2015, 16:29
(13.04.2015 15:37)Nekuro napisał(a):  Z tego co widzę to zajmujesz się digitalem. Skoro rysowanie myszą ci jakoś wychodzi to i tym bardziej tabletem graficznym.

Rysowanie na tablecie, który nie jest do tego przystosowany uważam za kiepski pomysł, ale jak tam chcesz. Nie słyszałem by ktoś na czymś takim rysował.

Cóż, jeśli wszyscy mi tak radzą, to może i spróbuje.

Odpisz
13.04.2015, 16:56
Ewentualnie jak zaczniesz śmierdzieć kasą możesz sobie sprawić tablet graficzny z ekranem, na którym widzisz co rysujesz...ale takie cudeńka używane (Cintiq bodajże) najtaniej chodzą po 3k, i to jak się poszczęści Big Grin Miałam te same wątpliwości co ty, ale po zobaczeniu cen Cintiqów oczy mi wypadły i schowały na plecach, więc się przemogłam i zaprzyjaźniłam z Bamboo pen/touch M Big Grin

[Obrazek: 176145_zamkniete-taaa.gif]
Thug life
Odpisz
13.04.2015, 18:03
(13.04.2015 0:52)Krichower napisał(a):  Zgoda, ale jeśli chodzi o tablet graficzny, to ja nie jestem zbytnio nauczony robić w ciemno obrazków.

Nikt nie był przyzwyczajony, to kwestia ćwiczeń, a co do ceny moja koleżanka ma dobry tablet za 200 zeta, to chyba taniej niz telefon z windowsem, co nie?

Friend Code: 0147-2224-3433

[Obrazek: Uv9tJla.jpg?2]

[Obrazek: NBBIOUx.jpg?2]
Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości