Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] file_put_contents(): Only 0 of 24765 bytes written, possibly out of free disk space - Line: 6648 - File: inc/functions.php PHP 7.3.16 (Linux)
File Line Function
[PHP]   errorHandler->error
/inc/functions.php 6648 file_put_contents
/inc/init.php 175 rebuild_settings
/global.php 20 require_once
/showthread.php 28 require_once

Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Trainer - Magazyn Polskiego Pokefana!
24.02.2015, 0:01,
Trainer - Magazyn Polskiego Pokefana!
Moi drodzy, pragnę WAM zaprezentować projekt nad którym od pewnego czasu pracuję. Jest to: Pokemon Polish Trainer - magazyn Polskiego Pokefana.

Co to PPT? Będzie to magazyn w wydaniu PDF ale także i drukowanym (w formie wysyłki dla chętnych), w którym znajdziecie trochę informacji, grafik i (mam nadzieję) ciekawych tekstów Waszych jak i naszych.
Będzie to magazyn, który w ciekawej i przystępnej formie przekaże fajne informacje o Pokemonach, polskich Pokefanach i nie tylko.
W magazynie znajdziecie na pewno informacje które już znacie (chociażby o Pokemon Shuffle), ale w przystępnej, ładnej i czytelnej formie.
W PPT będzie również kilka autorskich tekstów, dzięki czemu chcę zaciekawić Was nowymi informacjami, które mogą się Wam spodobać.

Kiedy i jak? Pierwszy numer planuję wypuścić w weekend (czyli między 28 lutego a 1 marca), ewentualnie dzień-dwa później. Pierwszy numer będzie miał 16 stron i będzie w formacie PDF. ALE pierwszy numer chcę wydać także w formie broszury A5 (czarno-białej i w kolorze), którą chciałbym dzień lub dwa wcześniej, wysłać do autorów tekstów, oraz do wybranych ludzi (o tym niżej).
Jeśli nie zmieszczę się w 16 stronach (co jest możliwe), dorzucę kolejne 4, więc numer będzie miał łącznie 20 stron.

Wersja drukowana Planuję wersję drukowaną wydać dla wybranych osób które zgłoszą chęć posiadania papierowego numeru pierwszego (po jego wydaniu w formie PDFu) i dodatkowo wrzucą jakiś swój tekst, recenzję, grafiki, komiksy, które dotyczą Pokemona i które umieszczę w magazynie. Niestety nie wszystko wejdzie do numeru, więc wiele rzeczy zostawię na numer 2.

Mogę pomóc? Zrobisz ze mną wywiad? Mogę coś napisać? Mogę coś narysować?TAK, TAK, TAK, TAK, TAK. Proszę wysyłać mi PW, pisać w tym temacie, lub pisać (NAJLEPIEJ) na adres e-mail: vulpister@gmail.com, postaram się wykorzystać wszystkie materiały!

Co w numerze 1?
  • 3 pytania do Daru i Hikomikosa
  • Recenzja Life Is Strange
  • Twitch Plays Pokemon
  • Pokemon Shuffle
  • Artykuł - Pokemony to zło szatana
  • RETRO Pokemon - stara Pokescena
  • inne drobnice
* Nazwy artykułów i ich umieszczenie nie jest jeszcze pewne.

NUMER 2 lub 3? Numer dwa lub trzy pojawi się NA PEWNO i będę rozdawać go NA PEWNO na Pyrkonie w Poznaniu (liczba wydruków ograniczona!) Dopiero po Pyrkonie pojawi się wydanie w PDFie.

Cykl wydawniczy planuję raz na miesiąc, czyli na Pyrkonie będzie prawdopodobnie numer 3.

Wersja papierowa jeszcze raz: Planuję wydawać też magazyn po wydruku dla wszystkich, jednak będzie to wiązało się z kosztem (3 zł. wersja czarno-biała, 6 zł. wersja kolorowa), które pokryją koszt przesyłki i zużyty tusz. NIE PLANUJĘ ZARABIAĆ NA MAGAZYNIE - będzie dostępny przecież za darmo - w PDFie. Zawsze.

Jak to wygląda teraz?
Już pokazuję:

OKŁADKA w wersji papierowej, kolorowej: (jeszcze w trakcie edycji)
[Obrazek: jFIsLhV.png]

Artykuł o TPP:
[Obrazek: L7yLSq4.png]

Retro artykuł o Pokescenie:
[Obrazek: kpx0Kpa.png]

PROJEKT JESZCZE NIE SKOŃCZONY Strony w którym są "3 pytania do" Daru i będzie pod tym jeszcze artykuł:
[Obrazek: PhKPjl8.png]

Na razie tyle ode mnie.
Jak już pisałem - zainteresowanych zapraszam do współpracy i zabawy. Każdy kto wyśle coś co znajdzie się w numerze 1,2,3 i przyszłych, otrzyma ten numer za darmo w wersji drukowanej.

Pozdrawiam, czekajcie na więcej info!

[Obrazek: iiINfx3.png]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Wobbodrake, max 353, Tyma
24.02.2015, 0:13,
RE: Trainer - Magazyn Polskiego Pokefana!
Według mnie super sprawa Big Grin Nigdy w Polsce nie było poke czasopisma, którego grupa docelowa byłaby... no, nieco starsza niż powiedzmy uczniowie podstawówki/gimnazjum. Będę trzymać kciuki, aby inicjatywa się udała Smile Jakby ktoś miał jakieś pytania co do tazo wiesz gdzie mnie szukać Wink (przy czym zastrzegam, że katalog jest już zarezerwowany dla stronki Valhalli jako takiej, ale jakby były jakieś inne pytania to chętnie Smile ).

Lubisz Pokemon tazo? Zapraszam do tematu:
Katalog polskich i zagranicznych pokemon tazo

Exclamation Szukam Pokemon tazo:
- z polskich:
[Obrazek: braki-copy-2.jpg?1420142272]
- z zagranicznych oraz podróbek różne różniste (np. "Cap" z żółtym Pikachu z tyłu).

Sprzedam lub wymienię się swoimi tazo, organizuję promocje Wink

Wymienię się naklejkami do polskich albumów Pokemon, wieczkami od Danonków oraz nakrętkami od Mirindy.

Pokemon Shuffle Friend Code: CK6V-XWG4 Pisz kim jesteś Wink
Odpisz
24.02.2015, 0:21,
Fajny pomysł, ale czy przypadkiem publiczne, nieoficjalne wydawanie licencjonowanych tytułów nie jest nielegalne? Pamiętaj że pokemony należą do Nintendo i wszystko co robisz z ich produktami, powinno być z nimi ustalone, nawet jeśli jest to darmowe. Choć w przypadku Nintendo jest jeszcze na luzie, gdyż oni nie specjalnie czepiają się o licencję. Gorzej jakbyś wydał gazetkę z Soniciem, GTA czy Assasinem.

[Obrazek: w9a1sg.jpg]
[Obrazek: 169qpt4.jpg]
Odpisz
24.02.2015, 15:18, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.02.2015, 15:20 przez Snake37879.)
Cytat:Fajny pomysł, ale czy przypadkiem publiczne, nieoficjalne wydawanie licencjonowanych tytułów nie jest nielegalne?
No nie przesadzaj, Nin to nie państwo islamskie, nie zrobią Vulpiemu wjazdu na chatę za zrobienie czasopisma o pokemonach. Zauważ, że nawet gdyby Japońce dowiedzieli się, że istnieje taki kraj jak Polska, że jest w nim takie forum, i że na tym forum rozprowadzane są informacje i ciekawostki o ich produkcie... to raczej potraktowaliby to jako formę darmowej reklamy Wink
Poza tym wątpię, żeby tytuł "Pokemon Polish Trainer" był licencjonowanym tytułem

"Jeżeli myślisz, że jesteś zbyt mały żeby coś zdziałać, spróbuj zasnąć z komarem latającym koło ucha" - Dalajlama
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Wobbodrake, vulpi
24.02.2015, 20:05,
Radosne to wydarzenie. Na współpracę jestem otwarty. Cieszy to, że chcesz pisać o starej PokeScenie. A niżej przyćmię wszystko:

(24.02.2015, 0:01)vulpi napisał(a): Moi drodzy, pragnę WAM

*WAW

vulpi najlepszy admin

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: vulpi, Twister, Goldi, Nilson, Sandy, Zero_, Tyma, _HEREMIT_, Enygma
24.02.2015, 20:14,
Super. Na pewno kupię Smile

Oahawott to mój mentor!
Odpisz
27.02.2015, 18:43,
Zapraszam na PREMIERĘ pierwszego numeru magazynu TRAINER.

Pierwszy numer dostępny jest do pobrania w PDFie dla każdego. Wystarczy kliknąć ten link

[Obrazek: XmW79lCm.jpg]

Zapraszam do czytania!

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Conquest
27.02.2015, 22:11,
No to lecimy po kolei:
  • Co do okładki mam mieszane uczucia, Rayquaza prezentuje się pięknie, hasła są piękne, tylko czcionka (lub jak kto woli - font) jest jakby nabazgrany w Paincie. To jedno mi się nie podoba. Cieszy też element nowożytności - QR.
  • II strona, wszelkie objaśnienia i nawiązania do PokeZinu budzą we mnie tylko jedną wątpliwość z przeszłości - dlaczego nigdy nie ukazał się TinTower Zin? Btw. vulpi, mógłbyś udostępnić wydania #1 i #2 PokeZinu?
  • King Leer mnie zabił.

Trainer napisał(a):PokeZin był jednym z szalonych
    projektów vulpiego oraz
    listvy. Miał robić za niszowy tabloid
    i udawać pismo pokroju
    FAKT lub Super Express.
    Teraz tego nam brakuje.

• Pokemon Polska Blog to jeden z lepszych blogów o PokeScenie - to tak samo jak PokeZin aspirował do miana PPSowego Super Expressu/FAKTu, było tam sporo info, ploteczek, smaczków itd. Szkoda, że z czasem zrobił się tam syf i nastał kres.

• Dalej Daru mnie sławi. Fejmu, fejmu! Vulpi, nie sugeruj, proszę, że Pokemon w Polsce podupada. Prawda, to nie czas boomu, ale tym bardziej nie czas upadku. Mamy czas stabilizacji.

• Lokowanie WAWki, vulpi najlepszy admin
  • Lokowanie tekstu listvy z Antygaminga
  • Nie do końca rozumiem, co robi tam recenzja Life is Strange (lokowanie Antygaminga?)

Wnioski ogólne są takie, że treść jest raczej ciekawa, oprawa raczej niezła, tematyka szeroka... tylko chciałbym zobaczyć jak to prezentuje się na papierze, bo to bardzo poszerzyłoby moją percepcję w tej sprawie. Oto były moje opinie, mam nadzieję, że choć trochę pomogłem, naprowadziłem etc. etc.

Odpisz
28.02.2015, 0:10,
Przeczytałam większość (nie będę kłamać że całość, nie w piątkowy wieczór), więc wypiszę pierwsze myśli które przyszły mi do głowy:
- okładka ładna, natomiast napisy na dole strony wyglądają jak graffiti napisy na murach stworzone przez jakichś randomów chcących wypróbować nowy spray;
- na plus podane linki w tekstach;
- na minus to, że spora część artykułów (a przynajmniej tych, które ja czytałam) mają tekst kopiuj-wklej lub leciutko zmieniony z różnych stron (kilka nawet rozpoznaję) , i to w dodatku bez podania linków źródłowych; poza tym aczkolwiek osobiście cytowanie moich komentarzy mi nie przeszkadza Wink ale jednak teoretycznie do czegoś takiego jest potrzebna zgoda autora wypowiedzi - suma sumarum plagiat, plagiat i jeszcze raz plagiat (gdyby ktoś miał wątpliwości, ujęcie informacji ze źródła własnymi podmienionymi słowami "słowo za słowo" to na poważnych uczelniach polskich też plagiat);
- szata graficzna na olbrzymi plus;
- niektóre ciekawostki to faktycznie ciekawostki (jak chociażby blog opisujący polską poke-scenę), ale kto nie słyszał o TPP chyba spędził ostatnie miesiące offline Wink
- wywiady całkiem spoko, chociaż moja wewnętrzna polonistka musi się przyczepić, że za dużo w nich monologu, a za mało pytań Tongue
- na minus angielskie wpisy w dziale "Pokemony to szatan i zło"... Żeby było jasne, sam pomysł na temat uważam za mega shinka fajny Big Grin , ale... dlaczego po angielsku? Skoro to magazyn polskiego pokefana to chyba powinno być po polsku? Wiem, że są wyjaśnienia, ale przez to możecie wywołać na ludziach dwa skrajnie odmienne wrażenia - dla kogoś kto nie zna angielskiego smutny / irytujący będzie fakt, że jest tam coś po angielsku lub dla osób które znają angielski artykuł składa się w połowie z powtórzeń. Osobiście wolałabym żeby albo cytaty zostały w całości przetłumaczone na polski, albo po prostu poki powinny być opisane własnymi słowami - tekst byłby bardziej spójny i mniej sprawiał wrażenie "pisanego na kolanie";
- przy "Life is strange" zgłupiałam i zaczęłam wątpić, czy jest w serii pokemon może jakiś spinoff... Przeczytałam jedynie pierwszą kolumnę i muszę przyznać, że sposób pisania felietonów przez autora jest naprawdę niezły, język jest żywy i widać że ma "lekkie pióro", szkoda tylko że ten konkretny felieton nie jest w temacie magazynu :< (tak samo jak foto numeru);
- dodatki do magazynu lepiej by wyglądały podane w linkach np. na ostatniej stronie magazynu niż na osobnej stronie w necie Wink

Dodam jeszcze, że mimo wyżej wypisanych minusów nadal uważam, że nowe poke czasopismo to fajna sprawa - pierwszy numer mam już na dysku i na pewno przeczytam następny Smile

- z polskich:
- z zagranicznych oraz podróbek różne różniste (np. "Cap" z żółtym Pikachu z tyłu).

Wymienię się naklejkami do polskich albumów Pokemon, wieczkami od Danonków oraz nakrętkami od Mirindy.

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Sandy
28.02.2015, 22:35,
Odpowiadając na wasze wspólne komentarze (wybiórczo)

Conquest:
Wydanie pierwszych trzech numerów (bo były trzy) PokeZinu wrzucę jak na spokojnie skończę pewien drobny projekt i znajdę chwilę wolnego czasu. Numery te posiada również Listva, więc w wolnej chwili spróbuj do niego zagadać.

Sugerowanie, że polski pokemon upada było specjalnym pytaniem mającym wyciągnąć od Daru - co on o tym sądzi Smile

Lokowanie serwisów będzie zawsze, bo taki jest cel magazynu - żeby rozreklamować PPS i projekty związane z PPS

Recenzja LIS robi tam jako recenzja gier. Trainer nie jest magazynem wyłącznie o Pokemonach Smile

Turtwig2:
Artykuły są w niektórych przypadkach kopiuj-wklej. Magazyn Trainer kierowany jest do wszystkich, a nie wszyscy wchodzą na te same serwisy co Ty. Staram się wrzucać źródła artykułów i cytowań, jeśli tego nie ma to albo napisał to jeden z autorów, albo ja na podstawie oryginału, albo dostałem pozwolenie na użycie tego bez podania nicka.

Dodatki do magazynu będą wyglądały kiepsko w magazynie, bo po pierwsze - będą dochodziły nowe, a po drugie, nie wiem jakbym miał zmieścić 80 skrinów z gry na magazynie który ma 16 stron. Dlatego jest to w takiej dodatkowej interaktywnej formie.

Odpisz
28.02.2015, 23:41,
(28.02.2015, 22:35)vulpi napisał(a): (...)
Dodatki do magazynu będą wyglądały kiepsko w magazynie, bo po pierwsze - będą dochodziły nowe, a po drugie, nie wiem jakbym miał zmieścić 80 skrinów z gry na magazynie który ma 16 stron. Dlatego jest to w takiej dodatkowej interaktywnej formie.

Chodziło mi raczej o to, żeby te linki które teraz są na stronie w dziale dodatków wkleić do samego czasopisma. Bo teraz jest tak, że link w czasopiśmie odsyła do dodatków na stronie których nie ma tam na miejscu - trzeba ponownie kliknąć na jakieś linki żeby wejść w to, co się chce. Zamiast podróżować od linku do linku lepiej by było umieścić każde linki w danym numerze czasopisma Wink

- z polskich:

Odpisz
1.03.2015, 1:44,
Prawdę mówiąc trochę masz rację. Myślę, że w numerze 02 wrzucę dodatki w formie linków również do magazynu. Nie mniej wrzucę również na stronę, bo osoby które będą miały wersję wyłącznie drukowaną będą miały problemy z dotarciem do dodatków. Poza tym, w wersji na stronie będę mógł dodać nowe linki kiedy dojdą na szybko nowe materiały już po wydaniu numeru. Ale masz rację Smile

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Turtwiczka
1.03.2015, 9:53, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 1.03.2015, 9:54 przez Elia.)
Ponieważ praktycznie nie czytałam, a tylko przeglądałam, to napiszę to, co rzuciło mi się w oczy na szybko - mianowicie przy wywiadach wystarczy tylko raz napisać kto odpowiada na pytanie (chyba że wywiad jest z więcej niż jedną osobą). Powtarzanie, że ciągle odpowiada Daru czy Hikomikos nie wygląda dobrze i jest zwyczajnie niepotrzebne.

Dobrze byłoby też wiedzieć kto przeprowadził te wywiady. Ale to akurat chyba ogólny problem, bo nie widziałam tam za wiele podpisów pod tekstami. Z wyższych opinii wnioskuję, że część jest przekopiowana, ale to i tak chyba ktoś to ogarnia, prawda? ;x

A, no i te cytaty odnośnie zinu... Imho lepiej by wyglądały, jakby autorzy byli pod tekstami, a nie tak jak teraz, że nick, dwukropek i tekst. Wprowadza to trochę chaosu choćby dlatego, że nick Turtwig jest w jednej kolumnie, a tekst w drugiej. Nie wygląda to za dobrze. No i uważam, że wrzucenie miejsca pochodzenia cytatu byłoby na miejscu, tj. czy to Lati, czy to PV.

Odpisz
2.03.2015, 14:40,
Przeczytałam i oceniam. Więc tak...jest spoko, zawsze to jakaś nowość dla mnie i odskocznia. Spodziewałam się czegoś innego, jednocześnie nie liczyłam na wiele. Jak dla mnie za mało o Pokemonach. Smutno mi.

[Obrazek: Pok%C3%A9mon.full_.1733171.jpg]
gracze mi zdychają...
Odpisz
2.03.2015, 20:16, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 2.03.2015, 22:53 przez Qwest.)
Druga strona tekstu i od razu w oczy rzuca mi się bug:
Cytat:4xI rysuje nie tylko świetne avatary, ale także grafiki na
Na co rysuje grafiki? Big Grin Na kartce, na zamówienie czy może na konkursy plastyczne?

Generalnie całość wypadła bardzo pozytywnie, choć łatwo nie było na początku. Po zobaczeniu okładki oraz spisu treści miałam ochotę przerwać czytanie. O ile podwórkową czcionkę na okładce zdołałam jeszcze przeboleć, o tyle w spisie treści wygląda ona zwyczajnie tragicznie. O wiele lepiej pasowałaby tutaj zwyczajna czcionka, w przeciwnym wypadku mamy do czynienia z klasycznym przerostem formy nad treścią.

Doczepiłabym się też obrazków, konkretniej mówiąc, ich roli w artykułach. Odniosłam wrażenie, że czasami obrazki są wstawione tylko po to, aby wypełnić puste miejsce na stronie. Zdeydowanie zabrakło mi też komentarzy odwołujących się do reszty tekstu pod nimi. Takie coś z pewnością sprawiłoby, że rysunki przestałyby sprawiać wrażenie wciśniętych od czapy.

Jeśli miałabym podsumować numer jednym zdaniem, powiedziałabym: "za dużo obrazków, za mało tekstu". Na 14 stron magazynu (strony tytułowej i spisu treści nie liczę), aż 4 poświęcone są tylko rysunkom. Moim zdaniem, to trochę za dużo, tym bardziej, że i w samych artykułach obrazków nie brakuje.

Cóż... Jak na debiutancki numer, źle nie jest. Z niecierpliwością będę oczekiwać następnego numeru.

EDIT:
@Turtwiczka: Aj, poprawiłam już! Pisanie postów bezpośrednio po "godzince z licencjatem" nie jest jednak dobrym pomysłem ^^'

"LITTLE KIDS PLAY GTA AND NO ONE BATS AN EYE
ADULTS PLAY POKEMON AND EVERYONE LOSES THEIR MINDS"

[Obrazek: sygnaturka1_2.png]
*Avatar został wykonany przez Shinobu.*
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Conquest

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości