Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] file_put_contents(): Only 0 of 24765 bytes written, possibly out of free disk space - Line: 6648 - File: inc/functions.php PHP 7.3.16 (Linux)
File Line Function
[PHP]   errorHandler->error
/inc/functions.php 6648 file_put_contents
/inc/init.php 175 rebuild_settings
/global.php 20 require_once
/showthread.php 28 require_once

Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Upadające Pokemony
30.10.2010, 19:19,
Upadające Pokemony
Witam wszystkich! Piszę ten wątek z żalem i prawdziwą szczerością z mojej strony. Przez wielu mogę być źle odebrany.

Piszę w tym temacie o upadających Pokemonach, no właśnie upadających. Obserwuję od dawna strony, fora, wątki o tematykach Pokemonów i zaczynam dochodzić do wniosku, że Pokemony zwyczajnie upadają. Brak pomysłów, fabuła spadająca na najgłębsze dno, no i oczywiście Poki z tak zwanych czterech liter. To co robią twórcy Pokemonów jest niszczeniem ich. Nie są już tym co kiedyś. Twórcy wpajają widzom, że nowe Poki są najlepsze ze wszystkich, o wiele lepsze od tych 1 generacji, czy drugiej. Młodzi widzowie zachwycają się nowymi Pokemonami, nie znając starych. Zdejmują z anteny stare odcinki i filmy, a potem oddają je na "wysypisko". Wyrzucają je jak zwykłe śmieci z naszego świata i nie dają młodym widzom zobaczyć dziedzictwa Pokemonów. Nowe serie robione są na szybko, bez fabuły, bez SUPER POKEMONÓW i bez pomyślenia o widzu. Stare dobre strony powoli podupadają (Pokeserwis już upadł, Forum Revival najprawdopodobniej też, fora mają coraz mniej użytkowników, a Pokemon Valhalla pisze teraz o odcinku w następnym tygodniu i kartach). Myślę, że trzeba się powoli godzić z upadkiem Pokemonów i raz na jakiś czas oglądać odcinki ze starych generacji, które dla mnie teraz wydają się nudzące. Chyba dlatego, że już oglądałem je z milion razy. Dla mnie Pokemony zakończyły się na 5 sezonie...

[Obrazek: grey_lexington_signature_copyright_greyl...4p5pd6.jpg]
KOLOR BORDOWY + TWÓJ POST = %
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: PokeMan, Mudkip, armando, pakeromean, Bidulkę
30.10.2010, 19:29,
RE: Upadające Pokemony
(30.10.2010, 19:19)Grey12 napisał(a): Stare dobre strony powoli podupadają (Pokeserwis już upadł, Forum Revival najprawdopodobniej też...
Właśnie Revival ma niedługo się pojawić, na Facebooku było napisane, że będzie niedługo, kiedy znajdą odpowiedni serwer.

A co do tematu:
Może masz rację, bo teraz się powtarzają odcinki np. jak było z Totodilem, gdy się zakochał w Azumarill, to tak było z Piplupem. Albo o ewolucji Pikachu.

(30.10.2010, 19:19)Grey12 napisał(a): Zdejmują z anteny stare odcinki i filmy, a potem oddają je na "wysypisko". Wyrzucają je jak zwykłe śmieci z naszego świata i nie dają młodym widzom zobaczyć dziedzictwa Pokemonów.
A od czego jest internet. No nie każdy ma, ale chyba masz rację, nie dadzą już starych odcinków.

[Obrazek: jt52d4.png]

Moje statystyki w Pokemon Shuffle Mobile:

Grudzień 2017
Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)
Luty 2017
Czerwiec 2016
Odpisz
30.10.2010, 19:34, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.10.2010, 19:38 przez Axel.)
Po części się z tobą zgadzam, ale większość seriali i bajek ma tendencję spadkową (patrz: Garfield, Inspektor Gadget czy Lost) i nie wiem czym to jest związane. Wracając do poków: Osobiście nie cierpię ubóstwiania I geny, której niektóre pokemony wciąż trzymają się na ostatniej pozycji, a niektóre na pierwszej. To, co mówisz o anime zgadza się jeśli chodzi o sagę DP (którą fatalnie rozegrali), ale BW zdaje się wyrzucać poki na prostą. Co innego manga, która dopiero w DP zaczęła być taka jak być powinna. Napisałem to też w innym temacie, ale powtórzę: Cały problem polega na tym, że pokemony nie dorastają z fanami, wtedy starsi się nudzą, ale młodzi są szczęśliwi.
To tylko moja opinia i pewnie mało kto ją podziela, ale trudno...
(30.10.2010, 19:19)Grey12 napisał(a): Zdejmują z anteny stare odcinki i filmy, a potem oddają je na "wysypisko". Wyrzucają je jak zwykłe śmieci z naszego świata i nie dają młodym widzom zobaczyć dziedzictwa Pokemonów.
To akurat sprawa kasy. "Stare i brzydkie" odcinki nie zgromadzą tylu widzów, co nowe. W dodatku po co mieszać w głowie, raz Ash będzie miał Tsustarję, raz Bulbasaura i dzieci nie będą wiedzieć o co chodzi.
Odpisz
31.10.2010, 11:49,
Si tu le parle ‘mmiezzo Americano?
fa fa l’americano !
Comme te po`...

Żeby nie narobić offtopu, to wypowiem się po "polskiemu" :|
Also, rewoltek dużo ostatnimi czasy Sad) Si tu le parle ‘mmiezzo Pokemon?
Also, dla Ciebie serial się skończył przy pierwszym odcinku :O Wybacz, ale dla niektórych te nowsze odcinki Pokemon cały czas wiążą się z nowymi wyzwaniami bohaterów, tajemnic, kolejnych zespółów (Team Plasma ft. nasi ulubieni nieudacznicy).

(30.10.2010, 19:19)Grey12 napisał(a): Stare dobre strony powoli podupadają (Pokeserwis już upadł, Forum Revival najprawdopodobniej też...
Who care these sites...
Mówimy o rzeczywistości, o realiach teraźniejszości. Revival odpadł z gry, bo tak miało być, tylko Daru się przeprowadził, a skutki tego widzisz sam... A "odnowa" Revivala to jakaś porażka, może 24.12.2012 Revival się odrodzi na nowo...
PokeSerwis dla mnie upadł już 2-3 lata temu :| Jeszcze ten PokeCollect trzyma na barkach ten ciężar, ale widać, że już powoli ciężar opada...
(30.10.2010, 19:19)Grey12 napisał(a): Stare dobre strony powoli podupadają
(30.10.2010, 19:19)Grey12 napisał(a): Stare dobre strony
(30.10.2010, 19:19)Grey12 napisał(a): Stare dobre
(30.10.2010, 19:19)Grey12 napisał(a): dobre
...me care these sites,...
The first thing was I like [...]... but i lol'd.
Wiesz, jakby tak puszczali jeden sezon serialu w kółko, powiedzmy co dwa miesiące ten sam odcinek i dwa razy w tygodniu jego powtórka, to by do długu Polski doskoczył jeszcze większy dług telewizyjny :O Wiesz, emisja takiego programu nie jest tania :|
A młodzi widzowie nie wiedzą że kiedyś były Pokemony xDxDxD
Stare odcinki czasaaaami powtórzą, ale to okazyjnie Big Grin
Comme te po`...
Odpisz
31.10.2010, 12:39, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.10.2010, 15:59 przez PokeMan.)
(30.10.2010, 19:19)Grey12 napisał(a): Zdejmują z anteny stare odcinki i filmy, a potem oddają je na "wysypisko".
To i tak NIC, w porównaniu do tego, co zrobiono z Digimonem.
(30.10.2010, 19:19)Grey12 napisał(a): Stare dobre strony powoli podupadają (Pokeserwis już upadł, Forum Revival najprawdopodobniej też, fora mają coraz mniej użytkowników, a Pokemon Valhalla pisze teraz o odcinku w następnym tygodniu i kartach).
To nie jest spowodowane, spadkiem formy czy popularności Pokemona, tylko ogólnoświatową tendencją internetu. Ludzia zamiast tworzyć strony fanowskie, edytują Wikipedię. Internet się upowszechnia i pauperyzuje przez napływ ludzi, którzy nie umieją nowego folderu w Windowsie zrobić, ale córka/syn konto na NK zrobiło to są...
Społecznościówki sprowadzają net do roli kanału komunikacji, a Iple itp. decydują jaki "kontent" oglądasz...
I tak z PPS nie jest źle...pokażcie jakieś normalne fora/strony o dzisiejszym pokemonie, czyli Bakuganach... Nieaktualne strony czy badziewiaste PBFy...
Naprawdę, NIE jest z nami jeszcze tak źle.
(30.10.2010, 19:19)Grey12 napisał(a): Myślę, że trzeba się powoli godzić z upadkiem Pokemonów i raz na jakiś czas oglądać odcinki ze starych generacji, które dla mnie teraz wydają się nudzące. Chyba dlatego, że już oglądałem je z milion razy. Dla mnie Pokemony zakończyły się na 5 sezonie...
A czy ty myślisz, że ja oglądam/oglądałem Pokemon:Wymiar Walki lub Galaktyczne bitwy ?
Pierwsze tylko w postaci fragm. i przy spisywaniu tyłówek, drugie przy okazji wyłapywania takich baboli jak "sęsem walk" w którymś z pierwszych odcinków. Oczywiście, że tylko stare sezony się liczą. Choć trzeba przyznać, że przy najnowszych sezonach na DXD jest...jakby lepsza organizacja emisji/powstawania PL wersji, lepsza, niż w pionierskich latach w Polsce. Tzn. widać, że DXD zależy na Pokach, emituje je...czuć dobre chęci. Szkoda, że nie dane nam było tego przeżyć przy starych sezonach. Chociaż i tamte czasy, miały ińsze zalety, których teraz nie uświadczymy.
(30.10.2010, 19:29)Piotrek1113 napisał(a): Właśnie Revival ma niedługo się pojawić, na Facebooku było napisane, że będzie niedługo, kiedy znajdą odpowiedni serwer.
Znaleźć Vulpi znalazł, tylko...
(30.10.2010, 19:29)Piotrek1113 napisał(a): A od czego jest internet. No nie każdy ma, ale chyba masz rację, nie dadzą już starych odcinków.
Polsat równocześnie od ponad roku emituje 1., 2. i 9 serię ( a emisję zaczęli od... dziesiątej Big Grin ) Scoobiego, oprócz tego zapętlone ok. 18 tych samych odcinków Gumisiów ( staroooć )...
Może kiedy się to ludziom znudzi to puszczą np. sezon 6 ( brakujące 8 odcinków ) i np. 4 ? Smile
(30.10.2010, 19:34)axel napisał(a): Cały problem polega na tym, że pokemony nie dorastają z fanami, wtedy starsi się nudzą, ale młodzi są szczęśliwi.
Pytanie, czy tak powinno być...
(30.10.2010, 19:34)axel napisał(a): W dodatku po co mieszać w głowie, raz Ash będzie miał Tsustarję, raz Bulbasaura i dzieci nie będą wiedzieć o co chodzi.
W USA przy okazji Premier Pokemon Advance Challenge o 3:00 PM były odcinki 1 serii, a premierowe odcinki PAC o 3:30 PM. O tym co robi z Pokami RTL2 nie wspominając...
(31.10.2010, 11:49)Optic napisał(a): Mówimy o rzeczywistości, o realiach teraźniejszości. Revival odpadł z gry, bo tak miało być, tylko Daru się przeprowadził, a skutki tego widzisz sam... A "odnowa" Revivala to jakaś porażka, może 24.12.2012 Revival się odrodzi na nowo...
PokeSerwis dla mnie upadł już 2-3 lata temu :| Jeszcze ten PokeCollect trzyma na barkach ten ciężar, ale widać, że już powoli ciężar opada...
Revival będzie, spokojnie, prędzej czy później będzie. PC istnieje siłą rozpędu i nadal będzie żyć, bo jest "na utrzymaniu" kogoś kto nigdy go nie zamknie, poza tym, to nadal rozpoznawalna marka na PPS.
Also, nowe MPokemon się zbliża.... , śmieszna stronka PoPLa jest...Been coś tam szykuje dla PPSu...nie zginiemy, nie martw się.
(31.10.2010, 11:49)Optic napisał(a):
Wiesz, jakby tak puszczali jeden sezon serialu w kółko, powiedzmy co dwa miesiące ten sam odcinek i dwa razy w tygodniu jego powtórka, to by do długu Polski doskoczył jeszcze większy dług telewizyjny :O Wiesz, emisja takiego programu nie jest tania :|
A młodzi widzowie nie wiedzą że kiedyś były Pokemony xDxDxD
Stare odcinki czasaaaami powtórzą, ale to okazyjnie Big Grin
Comme te po`...
TV4 przez bite 2 lata, puszczał w kółko tylko piąty i szósty sezon ( emisje raz: od pon. do pią, raz: po 2 odcinki w soboty i niedziele... ). I ludziom ( z mojego otoczenia ) się podobało. TV chyba też - Poki się przecież miało/ma za darmo. Emisja Poczków jest wg. mnie taniutka, tylko trudno jest zapewne "wyciągnąć/użyć" taśm z starymi sezonami - skoro takie PokemonUSA podobnież w USA nie ma już praw do muzyki ( czyli nie mogą rozpowszechniać już openingów, endingów i segmentów muzycznych ) pierwszych sezonów ( na pewno Pierwszego i Czwartego, z tego co wiem ) , to co dopiero z Polską, gdzie jest jeszcze bardziej zawile...

Cherish Balle daję wtedy, gdy zgadzam się z autorem postu/chcę zaznaczyć, że czytałem dany temat/nie chcę pisać postu i wybieram sobie post kogoś, który jest zbliżony do mojego poglądu.
Moja działalność na Polskiej PokeScenie (PPS):Obecnie jestem (od 2009 r.) adminem na forum PokeCollect (założone w 2007 r.)
Ale kiedyś byłem (w nawiasach okres mojej działalności):
- redaktorem na stronach: Pokemon Valhalli (2008 - styczeń 2011) i (śp.) PokeSerwis.pl (2009-10).
- adminem na już nieistniejących stronach: PokeMedia (2006-08) i PokemonPowrót (2008)
- moderatorem ( sierpień 2010 r. - październik 2011 r. oraz od maja 2013 do stycznia 2014) na tym forum czyli PVF
- współadminem na nieistniejących już stronach: PokeShadow (2008), PokePlanet2 (2008), PokemonMasters (2009), PokemonBeta (2009), PokeLand (2009-10) i innych mniejszych. Oraz na nieistniejącym już forum PokemonBlackChaos (od 2010 do końca forum czyli 2012)
W latach 2009-10 kierowałem popularnym forum (śp.) PokeRang, od 2010 r. prowadziłem stronę Pokemons.tnb.pl która nadal jest w necie, ale od końca 2011 r. ją porzuciłem.
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Grey12
31.10.2010, 12:56,
Według mnie, pokemony idą w górę. Zobaczcie jak wygląda gra, jak wygląda serial i oczywiście spójrzcie na to, że dzisiejsze dzieci oczekują od gier i filmów super efektów. Dzięki temu oni zarobią jeszcze więcej, a nam się to jeszcze bardziej spodoba. Nie wierzę w to, że pokemony upadają. To, że fora upadają, nie znaczy, że całe pokemony upadają. Możliwe, że opiekuni tych stron znaleźli sobie prace, albo mają coś innego na głowie, przez co nie maja czasu na swoje tzw "hobby".
Pozdrawiam
Odpisz
31.10.2010, 14:51,
Tak, pokemony upadają. Ale nie w Japonii, tam ciągle są emitowane, mają własny program w telewizji i tak dalej. Ale dla tych, którzy oglądali pierwsze sezony nie ma nic nowego (np. Pokabu i Chimchar to powtórka z porzuconego Charmandera, Staraptor a Pidgeot). Seria BW zaczyna wszystko od początku. Myślą [mają nadzieję], że powtórzy poprzednie sukcesy. Ale już dawno wyczerpały się im pomysły na anime (historia z rowerem Misty; Brock i Dento: liderzy sal, którzy gotują Ashowi). Trzeba przyznać, że walki są lepiej pokazywane niż kiedyś.
Tak samo z grami. Ciągle to samo, tylko lepsza grafika. Ja osobiście często sięgam po grę Red, gdyż moim zdaniem jest najlepsza.
W pierwszych sezonach było dużo błędów (np.językowych) i z perspektywy czasu odcinki wydają mi się głupie (np. gdy był wypadek i Pinsir złamał róg przykleili mu go klejem). Ale mam do nich sentyment.
Moja fascynacja pokemonami znikłaby dawno temu, gdyby nie manga. Jest o wiele doroślejsza niż anime. Po serii Gold/Silver/Crystal był czas Hoenn, jak dla mnie beznadzieja. Później FireRed/LeafGreen, które są genialne. I później nic. Teraz nie czytam nowszych serii, czekam na HeartGold/SoulSilver.
Strony pokemon to najczęściej fanficki. Na wikinezce dawno nie było porządnego artykułu związanego z pokemonami (nie licząc opisu V generacji). PokeSerwis... najlepszy pokedex w całym internecie i zamknęli go! Ale twórca miał rację:
Cytat:Koniec
Nadchodzą chwile w życiu, które trzeba wreszcie uporządkować, zrezygnować, całkowicie zamknąć - na PokeSerwis, nadeszły już te chwile. Postanowiłem kategorycznie skończyć, z właśnie PokeSerwisem, zamykając go. Powodów można znaleźć pełno, lecz tylko jeden jest najważniejszy - brak zainteresowania Pokemonami.
Na pokemon Valhalla tylko nowości o eventach i kartach (czasami chyba nawet z opóźnieniem). No i niedziałający już dość długo MPokemon.
Nie chcę nikogo obrażać ani oskarżać. Trochę się rozpisałem, trochę nie na temat. Na koniec ostatni przykład: czym się różni Butterfree od Beautifly'a? (Nawet nazwy łudząco podobne [butterfly to motyl po ang.]). Mogliby zakończyć szczęśliwie tego tasiemca. Bo kto za pięć lat będzie pamiętał Bulbasaura? Kiedyś w szkole wszyscy mówili, że ich ulubionym pokemonem jest Charizard albo Mewtwo (dziś już nie jest najsilniejszy). A dziś? A jutro?...

,,Jedną sekundę zajęło ci sięgnięcie po pokeball. W czasie gdy nim rzucałeś kolejna sekunda minęła. Trzy sekundy upłynęły w czasie gdy [Pokemon] opuścił kulę i rozpoczął swój atak. Wystarczająca ilość czasu by sięgnąć po pokeballe (...) i kontratakować... przynajmniej dla mnie."- Mistrz Giovanni (Pokemon Special, Tom III, rozdz. 37, tłum. Wizard)
Odpisz
31.10.2010, 22:17,
Zacznę od tego, że nie wiem jak ktoś może żalić się nad upadkiem czegoś co od zarania było masakrycznie słabe, no ale mniejsza.

Ten post jest strukturalnie równie oklepany co anime o którym opowiada. Tylko dlaczego na każdym forum musi pojawić się coś takiego, huh? Wink Przechodząc do sedna: słyszałeś kiedyś o czymś takim jak nostalgia? Tak, to coś co spuszcza ludziom klapki na oczy tak, że widzą dobrze tylko to, z czym mieli do czynienia w dzieciństwie. Bo myślę, że właśnie wpadłeś w jej sidła. Zgadzam się całkowicie z axelem że:

Cytat:Cały problem polega na tym, że pokemony nie dorastają z fanami, wtedy starsi się nudzą, ale młodzi są szczęśliwi.

Zdaj sobie po prostu sprawę, że należysz do tzw. peryferyjnej demografii i Poki nigdy nie będą szły w takim kierunku jakim byś sobie życzył.

Cytat:Stare dobre strony powoli podupadają

Czas przenieść się na zagraniczne fora? Tongue

Cytat:Myślę, że trzeba się powoli godzić z upadkiem Pokemonów i raz na jakiś czas oglądać odcinki ze starych generacji, które dla mnie teraz wydają się nudzące.

lol, oto i cała Polska. xD Newsflash: Nie durnowatą bajką ani tandetnymi kapslami Pokemony stoją.

[Obrazek: mudkipsx.png]

Cytat:Never argue with an idiot. They drag you down to their own level and then beat you with experience.
Odpisz
1.11.2010, 10:46,
(31.10.2010, 22:17)rubin napisał(a): Zacznę od tego, że nie wiem jak ktoś może żalić się nad upadkiem czegoś co od zarania było masakrycznie słabe, no ale mniejsza.

Ten post jest strukturalnie równie oklepany co anime o którym opowiada. Tylko dlaczego na każdym forum musi pojawić się coś takiego, huh? Wink Przechodząc do sedna: słyszałeś kiedyś o czymś takim jak nostalgia? Tak, to coś co spuszcza ludziom klapki na oczy tak, że widzą dobrze tylko to, z czym mieli do czynienia w dzieciństwie. Bo myślę, że właśnie wpadłeś w jej sidła.

Nostalgia to tęsknota za ojczyzną, nie dzieciństwem. Jako że jestem humanistą mocno razi mnie złe zrozumienie tego słowa.

Czyli twoim zdaniem anime jest słabe od zawsze?

,,Jedną sekundę zajęło ci sięgnięcie po pokeball. W czasie gdy nim rzucałeś kolejna sekunda minęła. Trzy sekundy upłynęły w czasie gdy [Pokemon] opuścił kulę i rozpoczął swój atak. Wystarczająca ilość czasu by sięgnąć po pokeballe (...) i kontratakować... przynajmniej dla mnie."- Mistrz Giovanni (Pokemon Special, Tom III, rozdz. 37, tłum. Wizard)
Odpisz
1.11.2010, 20:06,
Cytat:Nostalgia to tęsknota za ojczyzną, nie dzieciństwem. Jako że jestem humanistą mocno razi mnie złe zrozumienie tego słowa.

Ta, tylko takiego rozumienia już się praktycznie nie używa. Bardziej potocznie nostalgia to:

www.thefreedictionary.com napisał(a):A bittersweet longing for things, persons, or situations of the past.

Cytat:Czyli twoim zdaniem anime jest słabe od zawsze?

Tak, i żadne wspomnienia z dzieciństwa tego nie zmienią.

[Obrazek: mudkipsx.png]

Cytat:Never argue with an idiot. They drag you down to their own level and then beat you with experience.
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Mythero
1.11.2010, 21:03,
Skoro Pokemony są dla ciebie słabe od zawsze i durnowate to po co siedzisz na tym forum i udajesz wielką znawczynię Pokemonów? Ja Pokemony zawsze będę miał w sercu i zawsze będę je uwielbiał, ale nie będzie to już tak wielka sympatia jak w dzieciństwie. Według mnie puszczenie starych odcinków wcale nie jest drogie, a wręcz przeciwnie tanie. Myślę, że wielu widzów chciało by oglądać te odcinki.

Odpisz
1.11.2010, 21:50,
(1.11.2010, 21:03)Grey12 napisał(a): Myślę, że wielu widzów chciało by oglądać te odcinki.
Zawsze trzeba się liczyć z anty-fanami.
Sam by chciał, żeby zaczęli emitować na którymś kanale serie Pokemonów z polskim dubbingiem, jednak podejście do tego jest fatalne/zerowe gdyż pewnie jest zasada 'nowsze-lepsze'
Odpisz
1.11.2010, 23:22,
(1.11.2010, 21:03)Grey12 napisał(a): Skoro Pokemony są dla ciebie słabe od zawsze i durnowate to po co siedzisz na tym forum i udajesz wielką znawczynię Pokemonów? Ja Pokemony zawsze będę miał w sercu i zawsze będę je uwielbiał, ale nie będzie to już tak wielka sympatia jak w dzieciństwie. Według mnie puszczenie starych odcinków wcale nie jest drogie, a wręcz przeciwnie tanie. Myślę, że wielu widzów chciało by oglądać te odcinki.

Wybaczcie, ale odpowiem też za innych: bo Pokemony TO NIE TYLKO anime! Dla mnie Pokemony to przede wszystkim gry, karcianka, filmy i soundtrack, a te dwa ostatnie tylko w wersji japońskiej, bo amerykańskie ssie pałę strasznie. I nie cierpię takich wypowiedzi, gdy ktoś zarzuca komuś, że nie jest pokefanem, bo nie lubi anime Pokemon. Anime Pokemon nie jest po to, by je lubić, tylko po to by zdzierać na nim kasę i wbijcie to sobie do głowy. I dlatego każda kolejna seria będzie coraz bardziej nudna i schematyczna. I dlatego dałem sobie spokój gdzieś w 1/3 trzeciej serii (numeracja japońska) i od paru lat dalej po prostu nie oglądam, tylko kinówki w wersji japońskiej (innej nie zdzierżę). Dlatego cały wątek wydaje mi się bez sensu - po co narzekać na brak ambicji czegoś, co z założenia ambitne być nie miało? Geez, pograjcie sobie lepiej w gry lub karciankę... Pokemon to całe uniwersum, anime to tylko taka nikomu niepotrzebna pierdółka, która spaja wszystko w marketingową całość.

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Cynd Ninja, Dawcio
2.11.2010, 12:16,
Muszę przyznać ci emachel dobry tok myślenia. W sumie tak rzeczywiście było - po sukcesie pierwszej gry na Game Boya postanowiono zdominować drugi obszar jakim była telewizja. To zaowocowało wielokrotnymi zyskami. Zresztą wzorowano się na sukcesach innych produkcji jak Dragon Ball. Stąd połączenie film + generacja. Wielu z nas kojarzy się Pokemon właśnie z anime bo tego było mnóstwo w Polsce, a każdy pamięta czasy kiedy wracał do domu po szkole i włączał telewizor żeby obejrzeć nowy odcinek.

Tak czy inaczej w Japonii Poki mają się nadal bardzo dobrze, świadczą o tym nowe inwestycje oraz remake (Gold i Silver w całkiem nowej odsłonie). My nie dostrzegamy tego tak zacznie jak bogatsze kraje, które niedługo po japońskich nowościach wykupują anime, film i inne produkty mogące sprzedać szerokiej gamie fanów. Polski na to niestety aż tak nie stać, nie mogą ryzykować ewentualną porażką. Porównajmy ilość przedmiotów dostępnych na polskich stronach aukcyjnych, a np. angielskich.

Z Pokemonami nie jest jeszcze najgorzej, jest akurat taki okres, że odchodzi z for duża liczba osób, które najzwyczajniej nie mają już na to czasu (i chęci). A nowemu pokoleniu "Pokemon" nie jest już tak bliski jak ludziom pamiętającym początki... Dobrze, że są ludzie tak przykładni jak PokeMan czy AtoMan i wielu innych, których miałem przyjemność poznać
Odpisz
2.11.2010, 12:30,
Nie uważam, że Pokemony to tylko anime. Osobiście uwielbiam muzykę (to starszą) z Pokemonów oraz gry, które kiedyś mimo słabej grafiki jednak były lepsze. Zawsze brakowało mi gry Pokemon, która zawierała by w sobie wszystkie generacje. Grafika mogła by być nawet taka jak w red lub fire red. Sam posiadam jedną taką grę, ale jest to tylko hack i po portugalsku i kilkoma angielskimi napisami.

Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości