Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] file_put_contents(): Only 0 of 24765 bytes written, possibly out of free disk space - Line: 6648 - File: inc/functions.php PHP 7.3.16 (Linux)
File Line Function
[PHP]   errorHandler->error
/inc/functions.php 6648 file_put_contents
/inc/init.php 175 rebuild_settings
/global.php 20 require_once
/showthread.php 28 require_once

Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Upadające Pokemony
21.06.2011, 19:45, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.06.2011, 19:45 przez Grey12.)
RE: Upadające Pokemony
Czyżbyście znowu odbiegali od tematu?

[Obrazek: grey_lexington_signature_copyright_greyl...4p5pd6.jpg]
KOLOR BORDOWY + TWÓJ POST = %
Odpisz
21.06.2011, 21:36,
Połowa tego tematu to offtop (z tym postem włącznie). Czy możemy przestać reanimować 8 miesięcznego trupa?

[Obrazek: mudkipsx.png]

Cytat:Never argue with an idiot. They drag you down to their own level and then beat you with experience.
Odpisz
22.06.2011, 8:28,
Zamiast pisać ''przestańcie'' to napisz coś, a nie robisz jeszcze większy offtop Tongue
Pokemony według mnie zaczęły w polskiej scenie spadać i to drastycznie.
Kiedy była emitowana seria Johto, wszyscy przerzucili się jednak na 1 serię, mówiąc
iż ta ''nowa'' jest do bani. Teraz kiedy wszyscy chcą obejrzeć stare odcinki na DXD
to błagają, a jednocześnie mówią iż Pokemony są dziecinne, bezduszne itp.
I właśnie tu chyba tkwi problem, raz czegoś chcemy, ale później zmieniamy zdanie
mówiąc iż to nie dla nas i sami się z tego śmiejemy. Jeżeli ktoś gra w gry z 3,4 geny
to nie powinniśmy się śmiać, a wręcz się cieszyć, nawet jeśli byla by to nasza znielubiana
generacja. Każdy musi przecież kiedyś od czegoś zacząć, nie prawdaż ?

Odpisz
22.06.2011, 12:48,
ja tylko przypominam, jeżeli chodzi o polski rynek, że jest on NISZOWY. Pokemony już raczej u nas furory nie zrobią, a wszystko będzie się sprowadzac do 5 gier wystawionych gdzies z boku na półeczce w większym sklepie z grami, trudnym do znalezienia TCG wyłącznie w sklepach z grami karcianymi, oraz poleczką zabawek w SMYKu... ewentualnie chinskimi podróbami na rynku.

Mish Productions: Unboxing + Reviews Smile

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Ertix, Hikomikos
22.06.2011, 15:48, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.06.2011, 15:55 przez rubin.)
Cytat:Zamiast pisać ''przestańcie'' to napisz coś, a nie robisz jeszcze większy offtop Tongue

Ale co tu jeszcze jest do dyskutowania? Pokemony nie upadają, a ten kto twierdzi inaczej chyba nie widział wyników sprzedaży jakie osiągają kolejne części gier.

Jeśli mówimy o "upadku" w sensie, hmm... ideowym (?), to ten temat jest jeszcze płytszy niż sądziłam. W 90% przypadków (pi razy oko) sprowadza się to do niepodpartych niczym argumentów typu "nowe Pokemony są brzydkie" albo "anime to już nie to samo co kiedyś" (tak jakby kiedykolwiek reprezentowało jakiś poziom, no ale w/e). A opinii ludzi nie "przedyskutujesz" choćbyś wyszedł z siebie i stanął obok.

Cytat:Pokemony według mnie zaczęły w polskiej scenie spadać i to drastycznie.

No proszę, a jednak mamy w tym temacie jakiś optymistów. A ja sądziłam, że Pokemony przestały nas (Polskę) obchodzić te 9, czy 10 lat temu Smile

Cytat:ja tylko przypominam, jeżeli chodzi o polski rynek, że jest on NISZOWY. Pokemony już raczej u nas furory nie zrobią, a wszystko będzie się sprowadzac do 5 gier wystawionych gdzies z boku na półeczce w większym sklepie z grami, trudnym do znalezienia TCG wyłącznie w sklepach z grami karcianymi, oraz poleczką zabawek w SMYKu... ewentualnie chinskimi podróbami na rynku.

Zgadzam się w 100%, ze szczególnym uwzględnieniem wytłuszczonej części.

---

Chyba już o tym pisałam, ale moim zdaniem jedyną szansą na uzdrowienie sytuacji Pokemona w Polsce jest wejście Nintendo na polski rynek. Tylko i wyłącznie. Wtedy dopiero cała ta machina o nazwie "Pokemon" zaczęła by się ruszać. W pierwszej kolejności wydane zostałyby gry (duh). Wydanie gier pociągnęłoby za sobą emisję bajki, bo przecież coś musi je reklamować, a jak udowadnia przykład Zachodu, serial telewizyjny robi to najskuteczniej. Na równi z bajką wydane by zostało TCG, które, jak gry, cieszy się w naszym kraju umiarkowaną popularnością. A dalej to już z górki - zabawki, ubranka, eventy, turnieje, polskie wersje (!) i co sobie tylko nie wymarzycie.

I żeby była jasność - nie jest to moja własna, utopijna wizja Pokemona w naszym kraju. Miałam okazję być na zachodzie na chwilę przed premierą Black i White i dokładnie tak to wygląda. Hype na te gry jest wprost niesamowity - nie widziałam sklepu z elektroniką który nie byłby obklejony plakatami reklamującymi B/W. A skoro Niemcy i Włosi mogą, to czemu i nie Polacy?

To jest wyłącznie moja opinia, tak więc jeśli popisałam jakieś głupoty to chętnie słucham hejtów kontrargumentów.

Cytat:Never argue with an idiot. They drag you down to their own level and then beat you with experience.
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: shaky, Mati11
22.06.2011, 15:58,
To jak rubin, wykupujemy prawa do Pokemon International na terenie Polski i tworzymy spółkę?;D

Odpisz
22.06.2011, 16:03,
@rubin
Zgadzam się z tym co napisałaś, ale Nintendo musiałoby włożyć w to znaczne sumy i trochę poczekać na moment w, którym wyszliby na plus. Co prawda Polska jest co raz poważniejszym klientem Nintendo, ale ciągle mało znaczącym. Tak więc na takie traktowanie pokemon'ów jak w Niemczech, Włochach przyjdzie nam czekać lata.

Odpisz
22.06.2011, 16:54,
według badań targetowych Nintendo Polska wciąz jest zbyt małym rynkiem zbytu. Jak Wam rodzice będą kupowac regularnie gierki, bo będą kosztowac 30-40 euro, a tatusiowie i mamusie będa zarabiac przy tym 1500 euro (tak jak to jest na zachodzie w strefie UE), to wtedy możemy porozmawiac. Póki co gdy prosimy rodziców o grę za 150 zł, to ... chyba nie muszę kończyc.

Smiechu warte, ale takie są realia.

Polska jest dla Nintendo póki co nic nie znacząca, i mają to w d... czy coś się zmieni czy nie, bo mają sto innych rynków zbytu. Jak się zmieni to tylko sie beda cieszyc ze wzgledu na zysk, bo to ich cel.

Czy ktoś ma jeszcze jakieś durne wątpliwości?

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: klimuk777, Hikomikos
22.06.2011, 20:56,
Cytat:Jak Wam rodzice będą kupowac regularnie gierki, bo będą kosztowac 30-40 euro, a tatusiowie i mamusie będa zarabiac przy tym 1500 euro (tak jak to jest na zachodzie w strefie UE), to wtedy możemy porozmawiac. Póki co gdy prosimy rodziców o grę za 150 zł, to ... chyba nie muszę kończyc.

Albo mogliby zrobić tak jak się teraz robi z grami na PCta, tj. wydawać je w polskiej wersji językowej po niższych cenach. Pytanie czy im to się opłaci jest już osobną kwestią.

Zreszą to nie temat na dyskusje o tym. Ktoś coś mówił o offtopie? Tongue

Odpisz
22.06.2011, 21:27,
Nie wydaje mi sie, ze to temat na graniczu offtopa, ponieważ możemy tez rozważac upadłośc poków na polskim rynku.

Nie będzie tak jak z grami na PC, chyba, że za 10 lat. nie wiem, czy zauważyliscie, ale idźcie do empiku, spójrzcie i policzcie sobie ile mniej więcej mają tytułów na PC , a ile na Nintendo DS . stosunek to jakies (strzelam) 1000 do 20 Smile

Poza tym nie rozpatrujmy rubin tu PC w tych kategoriach. Racze zauwazyc, że PC nie jest konsolą i gry na niego zawsze będą inaczej rozpatrywane niż na dodatkowe koszty związane z kupnem i posiadaniem coraz to nowszych konsoli.

Konsole to w połowie tak zwany rynek dzieciowo-komunijny, a w połowie - graczy nastawionych na gry w konsole, których w Polsce jest za mało, o czym pisałem powyżej.

Odpisz
22.06.2011, 22:08,
Mój wątek miał właśnie takie główne założenie. Pisałem o upadku Pokemonów w Polsce. Czyli to nie jest żadne odbieganie od tematu Big Grin.

[Obrazek: grey_lexington_signature_copyright_greyl...4p5pd6.jpg]
KOLOR BORDOWY + TWÓJ POST = %
Odpisz
1.01.2012, 19:45,
Trzeba mieć dobrą oglądalność, bo jak na polsacie o 07.00 puszczą poki to żadne dzieciaki nie będą tego oglądać, ponieważ tam bajki lecą 3 na dzień i cały czas oglądają inne kanały jak np. Cartoon Network i tam kreskówki lecą na okrągło.
Odpisz
4.02.2012, 23:00,
Jak już pisałem w jednym poście dzieci lubią bardziej bajki które są hałaśliwe,drażniące starszego odbiorcę. Bohaterowie tego typu kreskówek mają różne dziwne (że się tak za przeproszeniem wyrażę) odjeby,prześwietne pomysły. Nie mówię że takich bajek raz na jakiś czas nie warto obejrzeć,są też kategorię kreskówek które głupotą urzekają tak jak Ed,Edd i Eddy ale o tym może nie teraz. Może nie ma już miejsca na nasze kochane Pokemony? Możliwe a nawet prawdopodobne jest to że następuję zmiana pokoleniowa,wiadomo,brakuję nam amatorów Pokemon którzy zaczynali swoją przygodę w Hoenn. Nowi ludzie przyjdą tylko trzeba na nich poczekać. Niestety Polska to kraj w którym moda zmienia się jak stare rękawiczki : Pokemony,Bakugany,Ben 10.
Odpisz
5.02.2012, 11:13,
Nie tylko w Polsce moda szybko się zmienia. Ale prawdziwe dzieło przetrwa próbę czasu i nie liczy się z rządzącymi trendami. Przykład: zespół Led Zeppelin, istniał w latach 1968-80. Na komercyjnych stacjach ich nie grają, a mimo to na jeden koncert w 2007 zabrakło biletów (było 20 milionów chętnych!).
Zatem nie ważne, że pokemony nie mają oglądalności. Jeżeli rzeczywiście są dobre, obronią się same.

,,Jedną sekundę zajęło ci sięgnięcie po pokeball. W czasie gdy nim rzucałeś kolejna sekunda minęła. Trzy sekundy upłynęły w czasie gdy [Pokemon] opuścił kulę i rozpoczął swój atak. Wystarczająca ilość czasu by sięgnąć po pokeballe (...) i kontratakować... przynajmniej dla mnie."- Mistrz Giovanni (Pokemon Special, Tom III, rozdz. 37, tłum. Wizard)
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Hikomikos
5.02.2012, 11:54,
Tak, cóż, wypadałoby coś tu napisać.
Owszem nie przeczę to anime pokemon już dawno zeszło na psy- dla mnie na MQ się zakończyło. Dalej to już jest tylko gorzej. Powtarzane schematy i przygody: niszczenie roweru towarzyszkom Asha,za każdym wejściem do nowego regionu Ash wszystkie poki poza Pikachu zostawia u Oaka-ok, wyjątek seria DP, gdzie Aipom się wepchała na statek i z nią i Pika Ash wyruszył do Sinnoh, Aipom co się zachowywała trochę jak Primaape Asha(zabieranie mu czapki) i jego Bayleaf,etc. czy seria DP gdzie takich powtórek było mnóstwo. Naprawdę, gdyby nie manga i gry pokemon, to dawno bym straciła zainteresowanie pokami.

Jestem wielką fanką anime.
Zobacz mojego pokemona!
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Hikomikos

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości