Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] file_put_contents(): Only 0 of 24765 bytes written, possibly out of free disk space - Line: 6648 - File: inc/functions.php PHP 7.3.16 (Linux)
File Line Function
[PHP]   errorHandler->error
/inc/functions.php 6648 file_put_contents
/inc/init.php 175 rebuild_settings
/global.php 20 require_once
/showthread.php 28 require_once

Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Upadające Pokemony
1.06.2011, 10:32,
RE: Upadające Pokemony
Słowa "bajka" użyłem specjalnie, by zobrazować to, jak jest to traktowane przez stacje, które to nadają i do jakiej grupy wiekowej to sie zalicza. Jakby się przyczepić, to nic w telewizji nie jest bajką, tylko serialem bądź filmem animowanym, bo bajka to krótka, rymowana forma literacka popularna bodajże w baroku. Anime to skrót od japońskiego zapożyczenia z angielskiego, które to oni zapisują jako アニメーション, czyli "animēshon". Słowo to jest używane przez Japończyków do określenia każdej produkcji animowanej, niezależnie od kraju produkcji. A więc słowo anime jest w Japonii używane w podobnym kontekście, jak u nas bajka. So thanks for the info, Captain Obvious! Wink (zaznaczam, ze powyższy tekst jest pisany z intencją bycia humorystyczną, acz troszkę sarkastyczną wypowiedzią, więc proszę się na mnie nie obrażać, bo nie zamierzałem nikogo besztać)
Co do Twojego argumentu - masz racje. Ciężej jest nam poczuć magię czegoś, co wizualnie zostaje bardzo w tyle w dzisiejszych czasach. Ale moim zdaniem, problem leży głębiej. Jako dzieci, gdy coś oglądamy, wszystko jest nowe, magiczne. Gdy dorastamy, lepiej poznajemy świat i potrafimy lepiej ocenić sytuację. Więc czasem lepiej nie rozgrzebywać starych wspomnień z dzieciństwa, bo rzeczywistość może nas rozczarować. Moim skromnym zdaniem, pokemony zawsze były glupkowatym serialem, ale mimo to kiedyś go uwielbiałem i dobrze wspominam te czasy. Nie sądzę, że jakość spadła - po prostu ja już nie chłonę tego klimatu.
Odpisz
2.06.2011, 14:37,
Uwielbiam pokemony. Pokemony upadają? Hmm nie sądzę, mogą stać się mniej popularne ale na pewno nie upaść. W Japonii na pewno nie upadną. Ale teraz co do gier. Klimat naprawdę stacza się nisko, pokemony w nowych genach(od 4) są brzydkie i robione dla kasy. Według mnie pokemony nadal są popularne. Nie podoba mi się to, że robią już te geny dla kasy według mnie powinni już przestać robić nowe poki, tylko zajęli by się klimatem, fabułą i extra miastami w których byłyby poki od geny I do V (VI jak wydadzą), bo co tu dużo mówić wyglądy poków są już brzydkie i na odwal się. Jakby tak zaczęli robić nowe wersje, bez nowych pokemonów, albo z 10-15 nowymi byłoby gites. Bo poków jest za dużo, a co za dużo to niezdrowo. Takie jest moje zdanie. Co do anime najlepsze też przestaje być. w sinnoh anime strasznie nie podoba mi się Down (najlepsze przyjaciółki Asha w podróżach to Misty i May). Takie jest moje zdanie Wink

Klawiatura mi szwankuje, wiec nie mam polskich znakow Sad Z gory za to przepraszam. Klawiatury nie mam jak wymienic (netbook)

Niemy powiedzial, ze gluchy slyszal, ze slepy widzial jak szczerbaty wygryzl wlosy lysemu Smile
Odpisz
2.06.2011, 15:00,
Cytat:tylko zajęli by się klimatem, fabułą i extra miastami w których byłyby poki od geny I do V (VI jak wydadzą), bo co tu dużo mówić wyglądy poków są już brzydkie i na odwal się.
Klimatem się nie zajmą, bo "klimat" = nostalgia, a ciężko czuć nostalgię do czegoś nowego.
Fabuła jest najlepsza od początku gier (świetny Zespół Plasma, wątki poboczne), nawet w pewnym momencie "zostać miszczem pokemonuff" schodzi na drugi tor.
Extra miasta. Zależy co kto lubi, mi są one obojętne.
A taki Digglet czy Voltorb to niby super pomysłowe i nie na odwal się? Ale o pokach pisałem już gdzieśtam i nie chce mi się powtarzać.
Odpisz
3.06.2011, 21:16,
Klimatu nie da się już zrobić od tak sobie. Nawet powrót do regionu Kanto, z Brockiem i Misty, by tu nic zmienił. Klimat w początkowych generacjach czujemy dlatego, ponieważ oglądaliśmy je w dzieciństwie i zawsze mieliśmy do nich sentyment. Przyznam, że może i spoko było gdyby zaczęto nowy sezon, od początku w Kanto, ale czy nie byłby on wtedy zepsuty? Zapewne tak, ponieważ nigdy nie poczulibyśmy klimatu i cały ten świat wydawałby nam się jakiś taki nudny. Przykro mi to mówić, ale tego klimatu już raczej nigdy nie zaznamy.

[Obrazek: grey_lexington_signature_copyright_greyl...4p5pd6.jpg]
KOLOR BORDOWY + TWÓJ POST = %
Odpisz
4.06.2011, 10:40,
Grey12 napisał(a):Przykro mi to mówić, ale tego klimatu już raczej nigdy nie zaznamy.
Zaznamy, zaznamy. Weź pod uwagę, jak bardzo wzrosła ocena ocena gier IV geny po powstaniu V geny. Nie mówiąc już o trójce. Podejrzewam, że przy VII genie (choć jakoś nie wierzę, by powstała) to właśnie Platinum będzie uznany za "klimatyczny", bo jakoś wątpię, żeby wtedy znalazł się ktokolwiek, kto zagra w oryginalnego Reda.
Odpisz
4.06.2011, 18:31,
(4.06.2011, 10:40)axel napisał(a): to właśnie Platinum będzie uznany za "klimatyczny", bo jakoś wątpię, żeby wtedy znalazł się ktokolwiek, kto zagra w oryginalnego Reda.

Kultowa gra obroni się sama. Smile Ja nadal pykam sobie od czasu do czasu w Emeralda, nie dlatego że kieruje mną jakaś głęboka fala nostalgii, tylko dlatego, że to jest na serio dobra gra. (najlepsza w historii serii moim zdaniem, ale to już na marginesie)

[Obrazek: mudkipsx.png]

Cytat:Never argue with an idiot. They drag you down to their own level and then beat you with experience.
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Szajni, Legends, gimlig
4.06.2011, 20:09,
@UP
Postawić gościówę mleka!! Stanowczo, R/S/E jest jedną z najbardziej klimatycznych gierek, z własną fabułą (a raczej jest rzecz, która z przymknięciem oka można nazwać fabułą), niesamowitymi pokemonami (mało niewypałów), oraz najzajebitszą perełką - jedynym w pełni ukształtowanym i samodzielnym Battle Fronter. Nic, tylko: OM NOM NOM NOM NOM...

FC PEARL: 4727 8778 9544
FC DIAMOND: Nie odkryte. Powód: przechodzę od nowa.
FC PLATINUM: 5286 2258 3630
FC SOULSILVER: Nie otrzymałem jeszcze.
FC WHITE EU: 4513 1774 1555
FC WHITE JAP: Nie otrzymałem jeszcze.
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Ertix
17.06.2011, 13:36,
chciałbym zauważyc że anime i bajka (bajka telewizyjna) to zupełnie to samo. nie sprzeczajcie się , prosze, o takie bzdurki. Pokemony to zbyt duży fenomen, by mogły upasc, więc po co rozważac takie rzeczy. Rokrocznie przynoszą one miliardy dolarów zysku producentom, a Nam sporo uciechy. Tak długo więc, jak będziemy je oglądac, tak długo będą powstawac kolejne serie. Jednak, jak dobrze wiemy, wszystko ma swój koniec, cieszmy się więc tym, co mamy teraz, nie zastanawiajmy się, czy Pokemony będą tak samo jak dzisiaj za 20 lat.

Mish Productions: Unboxing + Reviews Smile

Odpisz
17.06.2011, 15:41, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.06.2011, 15:43 przez klimuk777.)
@Mish
Jak uważasz, że nie ma różnicy między anime i bajką to sobie finajną walki z Freezer'em, Komurczakiem i Bubu w Dragon Ball'u obejrzyj.

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Ertix
17.06.2011, 22:06,
no własnie byłem fanem DB i wciąż uważam, że jest to bajeczka, ZWŁASZCZA walki finalne... podajcie mi definicję bajki i odrębną definicje anime całkowicie różną od bajki, to możemy podyskutowac dziecioczki.

Odpisz
17.06.2011, 22:41, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.06.2011, 22:42 przez klimuk777.)
http://www.hyper.pl/forum/?topic/anime-a...icja_5-254
Konkretne różnice.

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: AtoMan
17.06.2011, 23:27,
wybacz, ale w pokemonach nei widziałem śmierci, krwi i sexu, byłby nawet problem z pieniędzmi Smile ;P odrzucam

Odpisz
18.06.2011, 0:17,
Tylko mi chodziło o ogólną definicję anime, bo pisałeś, że to jest to samo co bajka. -_-'

Odpisz
18.06.2011, 11:20,
(17.06.2011, 23:27)Mish napisał(a): wybacz, ale w pokemonach nei widziałem śmierci, krwi i sexu, byłby nawet problem z pieniędzmi Smile ;P odrzucam

Śmierć- odcinek 21 z serii pierwszej
Krew- Odcinek bodajże 33 z serii pierwszej
Sex- Odcinek 52 z serii 7, oraz odcinek bodajże 56 z serii pierwszej
Odpisz
18.06.2011, 12:00,
Jak pisałem wcześniej, "bajka" jest i tak używane błędnie, ale jeśli już, to w takim samym kontekście, w jakiej Japończycy używają "anime", bo tak nazywają też produkcje zachodznie. Wszystko, co jest animowane, to według nich anime. Więc przestańcie mówić, jak to bajki są dla dzieci, a wszystkie anime są dorosłe, bo jest seks, zabijanie i krew. Po pierwsze, to anime są baaaaardzo różne, tworzone z myślą o różnych kategoriach wiekowych. Po drugie, seks, krew i śmierć nie czynią czegoś od razu czymś dojrzalszym i głębszym...
Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości