Facebook
Odwiedź stronę dystrybutoraReklama Sun i Moon
Nowości na stronie

Pokemony w filmach, serialach i innych mediach
16.06.2016, 9:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.06.2016 9:12 przez Maddox.)
RE: Pokemony w filmach, serialach i innych mediach
No dobra, czas odświeżyć ten temat, mam dla was coś super i to z odcinka który niedawno miał swoja premierę na DisneyXD. Oto link do odcinka:

http://myvi.ru/player/embed/html/oAAeCIw...UqwMXXieP0

Jest to 48 odcinek serialu "Supa Strikes" który osobiście bardzo lubię, no inaczej bym nie trafił na ten odcinek. Ten konkretny opowiada o tym jak jeden z napastników El Matador który uważa iż wszystko mu zawsze genialnie wychodzi i w ogóle że jest nie wiadomo jak wielką gwiazdą na nieboskłonie, strzela i jest tak pewien zdobycia gola że nawet się nie zorientował póki publiczność nie zaczęła buczeć, iż chybił, po czym totalnie się załamał i postanowił na zawsze skończyć z piłką nożną. To esencjonalna wiedza na temat tego odcinka i należy ją posiadać aby lepiej zrozumieć istotę tego o czym za chwilkę.

Claus (chłopak z długimi blond włosami) to najbardziej humorystyczna postać w tym serialu, praktycznie nie ma odcinka poza tymi poważniejszymi gdzie by czegoś nie wyświrował. Ale w tym odcinku przeszedł samego siebie.

Trener Supa Strikes na wieść o tym iż El Matador ma teraz takie podejście a nie inne, poprosił jego oraz Shakera, głównego napastnika oraz bohatera serialu a także partnera El Matadora z ataku, o dostarczenie mu tajemniczej przesyłki która odgórnie jego zdaniem miała na bank przekonać El Matadora do powrotu do piłki. Zaraz po wzięciu go przez chłopaków oraz po odwiedzeniu domu El Matadora co ma miejsce zaraz po tym, Claus zaczął wymyślać czym też może być to coś no i mimo że cała scena jest elegancka, to jedna z propozycji sprawiła że nie mogłem uwierzyć własnym uszom. Sugeruję obejrzeć kawałek prezentujący całą tę sytuację, zaczynając od 3:40 do 6:25, jeśli jednak ktoś chce usłyszeć tylko to słowo - 6:06. Co ciekawe, od początku ta piłka tak naprawdę go przypominała i jeszcze mieli wcisnąć ten guzik. Ten Claus to sprytny gość, widać że interesuję się czym trzeba.

P.S. Co ciekawe, już choć nie o pokemonach, jest jeszcze jedna scena totalnie warta obejrzenia w tym odcinku z tych samych powodów. Okazuje się że ta piłka to holo projektor i że miała przekazać El Matadorowi wiadomość nagraną niegdyś przez niego samego, dającą mu do zrozumienia iż nie można się poddawać oraz (naturalnie) iż drużyna sobie bez niego nie poradzi. Całość tej sceny to czas od 14:40 do 16:06, a tekst o który chodzi mi tym razem pada w ostatnich sześciu sekundach tego czasu. Cytuję - " Pomóz mi El Matador. Jesteś moja jedyną nadzieją". I teraz:

1. Wiadomość była holograficzna, w dodatku podobna niesamowicie do tej o której myślę;

2. Była dostarczona w celach pomocy od tej osoby w bardzo groźnej sytuacji (niedługo później miał się odbyć mecz w którym El Matador miał bardzo się przydać);

3. Najważniejsze - Budowa zdania. I to względem samych słów w nim użytych.

Otóż nie ma wątpliwości na zdrowy rozum iż to z kolei był totalny shoutout do wiadomości Księżniczki Lei do Obi-Wana Kenobiego z filmu "Gwiezdne Wojny - Nowa Nadzieja" kiedy to nagrała tę wiadomość na R2-D2 a ten miał mu ją później dostarczyć. Czyli tak samo jak chłopacy tutaj El Matadorowi. Tak więc reżyserzy tego odcinka mieli chyba bardzo dobry dzień, gdyż postanowili w nim nawiązać do aż dwóch innych zajefajnych pozycji.

Zwróćcie tez uwagę na fakt połączenie tym samym tych dwóch Universów przez nich - Piłka przypominająca Pokeballa którą w dodatku Claus podejrzewał o bycie nim, okazała się być przekaźnikiem holo wiadomości, podobnie jak był niegdyś R2-D2. Można umiejętnie i fajnie łączyć Univerki? Można.
Odpisz
16.06.2016, 21:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.06.2016 21:28 przez Shad.)
W jednym z odcinków Steven Universe, możemy zobaczyć jakie zabawki ma Steven. Chyba każdy pozna kogo są to przeróbki. Big Grin
[Obrazek: 53bFxEa.png]

"[...] chciałem żyć świadomie, [...] czerpać ze źródeł życia samą jego istotę, odrzucić wszystko co nie było nim, by w godzinie śmierci nie odkryć, że nie żyłem"
Odpisz
16.06.2016, 21:39
(16.06.2016 21:28)Shad napisał(a):  W jednym z odcinków Steven Universe, możemy zobaczyć jakie zabawki ma Steven. Chyba każdy pozna kogo są to przeróbki. Big Grin
[Obrazek: 53bFxEa.png]

sanic nie jest pokemonem

[Obrazek: vICzk2t.png]
Odpisz
16.06.2016, 21:51
Przy temacie Stevena Universe - to są prawdziwe Pokemony w tym uniwersum:
[Obrazek: tumblr_niz5zh9CyK1qekoajo1_500.png]

[Obrazek: Leaked-Pokemon-Sun-Moon-Footage.gif]
Odpisz
17.06.2016, 6:39
W odcinku Newbie Dash (My Little Pony: Friendship is Magic) jedna z postaci mówi, że dostała przydomek "Slowpoke" Big Grin (minuta 20:00 jakby kto szukał).

4184-5994-1914 Ice Safari: Snorunt, Bergmite, Piloswine.
Pisać PW, dodaję wszystkich (wymagane dwie odznaki na forum)
Czyta komiksy My Little Pony
[Obrazek: pl-icon.png] (NS) | [Obrazek: us-icon.png] (B2) | [Obrazek: eo.gif] (A2) | [Obrazek: ru-icon.png] (A1) | [Obrazek: jp-icon.png] (A0)
Odpisz
17.06.2016, 7:17
(16.06.2016 21:39)Sensei1466 napisał(a):  sanic nie jest pokemonem

[Obrazek: you-don-t-say-foto.jpg]

I jak już to Sonic. Cloud z FF7 też nie jest pokemonem i co w związku z tym? Napisałam tylko, że chyba każdy te postaci rozpoznaje, gdzie nie wspominałam tylko o fuzji pikachu z mooglem

"[...] chciałem żyć świadomie, [...] czerpać ze źródeł życia samą jego istotę, odrzucić wszystko co nie było nim, by w godzinie śmierci nie odkryć, że nie żyłem"
Odpisz
17.06.2016, 13:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.06.2016 13:20 przez Axel.)
(17.06.2016 6:39)Loxiney napisał(a):  W odcinku Newbie Dash (My Little Pony: Friendship is Magic) jedna z postaci mówi, że dostała przydomek "Slowpoke" Big Grin (minuta 20:00 jakby kto szukał).
A to akurat dlatego, że jest takie słowo "slowpoke".
http://www.oxforddictionaries.com/defini...h/slowpoke

Swoją drogą, ciekawe co było pierwsze — Pokémon, czy słowo? Big Grin

[Obrazek: 29486.png]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Maddox
17.06.2016, 13:52
(17.06.2016 13:18)Axel napisał(a):  Swoją drogą, ciekawe co było pierwsze — Pokémon, czy słowo? Big Grin

,,Slowpoke is literally slowpoke, a term for someone who is slow. It can be also a combination of slow and poke (an abbreviation of Pokémon)."
Bulbapedia nie kłamie.

[Obrazek: Leaked-Pokemon-Sun-Moon-Footage.gif]
Odpisz
20.06.2016, 15:29
(17.06.2016 6:39)Loxiney napisał(a):  W odcinku Newbie Dash (My Little Pony: Friendship is Magic) jedna z postaci mówi, że dostała przydomek "Slowpoke" Big Grin (minuta 20:00 jakby kto szukał).

O tym samym pomyślałem wtedy że wiele osób pomyśli że to o pokemona chodzi, no ale tylko o to że jest bardzo powolny. So someone else also saw that episode, nice.
Odpisz
13.04.2017, 12:04
Wczoraj pojawiła się nowa, czasowa plansza do gry AdVenture Capitalist:

W ścieżce dźwiękowej tejże gry słyszę mocną inspirację tym utworem:

Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości