Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Pokemon Tazo na PV
15.04.2015, 22:40,
RE: Pokemon Tazo na PV
Ja bym chętnie zobaczyła skany podróbek. Tych powycieranych i tęczowych. Nie mam pojęcia ile ich było.
Czy z tęczowych kapsli trafiały się postacie? Na powycieranych widziałam.
Odpisz
15.04.2015, 22:53,
(15.04.2015, 22:40)xcat napisał(a): Ja bym chętnie zobaczyła skany podróbek. Tych powycieranych i tęczowych. Nie mam pojęcia ile ich było.

Dziękuję za sugestię, uwzględnimy Smile Te serie też mam w planach, ale na razie robimy ostatki chińskiego i koncentrujemy się na katalogu polskim, bo na niego czeka najwięcej osób Wink

Co rozumiesz przez "powycierane" - tas4, cap, Pakemone czy jeszcze jakieś inne?

Tęczowych było ok. 150 jak dobrze pamiętam, przy czym ktoś zrobił ich... podróbki. To oznacza, że ktoś zrobił... podróbkę podróbki! Nie ma to jak biznes za wszelką cenę Cool Obie serie różnią się rodzajem czcionki jeśli chodzi o zapis numeru katalogowego (z tyłu na szarym polu) oraz częściowo pokemonami (ten sam pokemon może mieć różny nr katalogowy w każdej z nich). Żadnej z tych serii nie mam niestety kompletnej, więc nie mogę stwierdzić na 100% czy było ich 150 czy nieco więcej czy mniej, ale na pewno pokazują tylko pierwszą generację poków Smile Co do postaci masz rację, faktycznie ich nie ma.

Lubisz Pokemon tazo? Zapraszam do tematu:
Katalog polskich i zagranicznych pokemon tazo

Exclamation Szukam Pokemon tazo:
- z polskich:
[Obrazek: braki-copy-2.jpg?1420142272]
- z zagranicznych oraz podróbek różne różniste (np. "Cap" z żółtym Pikachu z tyłu).

Sprzedam lub wymienię się swoimi tazo, organizuję promocje Wink

Wymienię się naklejkami do polskich albumów Pokemon, wieczkami od Danonków oraz nakrętkami od Mirindy.

Pokemon Shuffle Friend Code: CK6V-XWG4 Pisz kim jesteś Wink
Odpisz
15.04.2015, 23:28,
(15.04.2015, 22:53)Turtwiczka napisał(a):
(15.04.2015, 22:40)xcat napisał(a): Ja bym chętnie zobaczyła skany podróbek. Tych powycieranych i tęczowych. Nie mam pojęcia ile ich było.

Dziękuję za sugestię, uwzględnimy Smile Te serie też mam w planach, ale na razie robimy ostatki chińskiego i koncentrujemy się na katalogu polskim, bo na niego czeka najwięcej osób Wink

Co rozumiesz przez "powycierane" - tas4, cap, Pakemone czy jeszcze jakieś inne?

Tęczowych było ok. 150 jak dobrze pamiętam, przy czym ktoś zrobił ich... podróbki. To oznacza, że ktoś zrobił... podróbkę podróbki! Nie ma to jak biznes za wszelką cenę Cool Obie serie różnią się rodzajem czcionki jeśli chodzi o zapis numeru katalogowego (z tyłu na szarym polu) oraz częściowo pokemonami (ten sam pokemon może mieć różny nr katalogowy w każdej z nich). Żadnej z tych serii nie mam niestety kompletnej, więc nie mogę stwierdzić na 100% czy było ich 150 czy nieco więcej czy mniej, ale na pewno pokazują tylko pierwszą generację poków Smile Co do postaci masz rację, faktycznie ich nie ma.

Miałam na myśli taso- tylko,że z nich są też serie 1,2,3. Czy taso były w ogóle wydawane w PL? Mam wrażenie, że to rosyjskie kapsle. Hmm... w sumie moim zdaniem są 2 różne serie taso 4- mają inny styl napisu nazwy Pokemona.
Są jeszcze podróbki , na których Pokemony nie są rysunkowe, tylko zrobione komputerowo.
Odpisz
15.04.2015, 23:44, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.04.2015, 23:52 przez Turtwiczka.)
(15.04.2015, 23:28)xcat napisał(a): Miałam na myśli taso- tylko,że z nich są też serie 1,2,3. Czy taso były w ogóle wydawane w PL? Mam wrażenie, że to rosyjskie kapsle. Hmm... w sumie moim zdaniem są 2 różne serie taso 4- mają inny styl napisu nazwy Pokemona.
Są jeszcze podróbki , na których Pokemony nie są rysunkowe, tylko zrobione komputerowo.

Serie "Taso / tazo + numer" to bardziej skomplikowana sprawa, której jeszcze w pełni nie rozgryzłam - będę musiała się im bliżej przyjrzeć robiąc katalog podróbek. Przykładowo, w niektórych krajach jest seria tazo 2 (np. Polska) czy taso 3 (np. Węgry) w których to są oryginalne serie (z chipsów), z a drugiej strony istnieją taso 3 czy 4 (np. tureckie) wyprodukowane w innych krajach, które są podróbkami.
Te serie, które wspominasz, są podróbkami tureckimi. Oficjalnie nie były dystrybuowane w Polsce, ale dostały się do naszego kraju razem z lizakami i gumami, z którymi były sprzedawane w osiedlowych spożywczakach i na rynkach, więc zostaną krótko wspomniane w polskim katalogu (a potem szerzej w zagranicznych tureckich) Smile
Typowych serii - podróbek z czwórką w nazwie jest trzy z tego co mi wiadomo.
Pierwsza ma imię pokemona obramowane na czarno a druga na niebiesko i te serie są niemal bliźniacze (ten sam obrazek poka, ale inny kolor podpisu i tło słowa "vurus" z tyłu żetonu jest białe lub błękitne). W trzeciej imię jest napisane drukowanymi białymi literami i jest już inny obrazek. Są też następne serie, w których imię jest napisane drukowanymi, buraczkowymi literami, ale co do nich to sama jeszcze muszę dokładnie zbadać co mam (w części zbiorów mam lekki chaos Undecided) i podpytać się znajomych co wiedzą na ten temat. Wydaje mi się, że producent może być inny, ponieważ powierzchnia żetonu jest nieco inna.
Co do rosyjskich tazo to fakt, że te serie wymienione powyżej były o wiele bardziej popularne w Rosji niż u nas, jednak ich "oryginalne" serie wyglądały zupełnie inaczej i miały napisy cyrylicą.
Pokemony zrobione komputerowo występują na dużej ilości różnych serii z różnych krajów, więc tym nawet nie warto się kierować próbując zlokalizować kraj pochodzenia Wink

Także, odpowiadając na sugestię zeskanowania ich - na pewno będą opracowane, ale trzeba jeszcze na nie poczekać Wink Prawie każda seria taso 4 ma ok. 150 żetonów, czasami zdarza się też w nich pokemon z drugiej generacji (np. Togepi czy Bayleef). Jako że tych serii też nie mam jeszcze w 100% kompletnych to nie mogę przysiąc, że mają równo po 150 sztuk każda.

- z polskich:
- z zagranicznych oraz podróbek różne różniste (np. "Cap" z żółtym Pikachu z tyłu).

Wymienię się naklejkami do polskich albumów Pokemon, wieczkami od Danonków oraz nakrętkami od Mirindy.

Odpisz
27.04.2015, 2:21,
Widzę, że zrobiło się tu trochę pusto, więc może zamieszczę drobne informacje, żebyście nie myśleli że zapomniałyśmy o temacie i nic nie robimy Tongue

1. Z dniem dzisiejszym (tzn. właściwie już wczorajszym, mniejsza o większość Tongue) skończyłyśmy opracowywać z Ari tazo chińskie, tak więc

katalog chiński już jest w całości gotowy Big Grin

[Obrazek: 7RCnITk.png]
Yaaay! Big Grin

Oczywiście są tam tylko te serie, o istnieniu których wiemy, nie ma więc wszystkiego. Gdyby ktoś z Was był w posiadaniu jakichś innych tazo wszelkie zdjęcia/skany egzemplarzy są mile widziane Big Grin
Warto jeszcze dodać, że chociaż tu w wątku był głównie tekst i tylko parę skanów ilustrujących poszczególne serie, to w katalogu skanów jest... 223 MB, tak więc całkiem sporo Wink Gorące podziękowania składam w tym miejscu dla Ari, która odwaliła kawał tytanicznej roboty i opracowała wszystkie skany żeby dobrze wyglądały oraz dla Dave'a za użyczenie nam swoich materiałów do części katalogu Smile (thanks once again, Dave Big Grin) !
Cały opracowany katalog został dosłownie przed sekundą przesłany administracji (tzn. Daru), więc teraz wszyscy czekamy na publikację Smile

2. Cały czas jest też oczywiście opracowywany katalog polskich tazo. Korzystając z okazji ponowię apel - nadal brakuje nam skanów tatuaży dodawanych do polskich tazo, których przykłady ma Ari w sygnaturce, a konkretnie:
- Bulbasaur - Nid zaofiarowała się nam zeskanować swój egzemplarz i mamy już zdjęcie, więc raczej mamy;
- Ivysaur - brak;
- Charmander - mamy słabą jakość, pewien użytkownik zaofiarował się nam przesłać zdjęcie swojej wersji (być może mniej zniszczonej);
- Squirtle - mamy;
- Pikachu - mamy;
- Jigglypuff - brak;
- Psyduck - brak;
- Ponyta - brak;
- Dratini - brak;
- Ash - brak.

Jeśli ktoś z Was ma tatuaże wyświetlone na czerwono bardzo proszę o kontakt w celu wysłania zdjęć / skanów!

Jeśli chodzi o ogłoszenia to chyba tyle na dziś Smile

- z polskich:

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Twister, Nilson, Ari
27.04.2015, 21:09,
(27.04.2015, 2:21)Turtwiczka napisał(a): Cały opracowany katalog został dosłownie przed sekundą przesłany administracji (tzn. Daru), więc teraz wszyscy czekamy na publikację Smile

[Obrazek: 1262055260350.jpg]

3DS FRIEND CODE: 5086-1738-5699
B/W FRIEND CODE: 4857 - 2241 - 8088
B2/W2 FRIEND CODE: 1550 - 7254 - 7164
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: KleszczRex, Sandy, Conquest
28.04.2015, 12:38,
(27.04.2015, 21:09)Nilson napisał(a):
(27.04.2015, 2:21)Turtwiczka napisał(a): Cały opracowany katalog został dosłownie przed sekundą przesłany administracji (tzn. Daru), więc teraz wszyscy czekamy na publikację Smile

[Obrazek: 1262055260350.jpg]

Po prostu trafił do odpowiedniego człowieka na odpowiednim miejscu. Nikt nie wie jak będziemy wyglądać, kiedy to będzie opublikowane Wink

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Turtwiczka, Nilson
28.04.2015, 14:19, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.04.2015, 14:24 przez Ari.)
W międzyczasie ja dodam coś od siebie. Wgrałam na YT wspominane wcześniej reklamy polskich taz i, tak jak wspominałam, jest to tylko nagrywanie telewizora xD Oczywiście obrobiłam to troszkę – zakryłam pozostałe elementy, by nie było widać niczego innego prócz reklamy, to i tak myślę, że efekt nie jest tragiczny. Zatem:

Pokemon Tazo 1 (set 1) - reklama z 2001 roku
Pokemon Tazo 1 (set 2) - reklama z 2001 roku
Pokemon Tazo 2 (tatuaże) - reklama z 2001 roku
Poszperałam jeszcze na YT w poszukiwaniu innych reklam i poniżej są właśnie te, co znalazłam. Mam nadzieję, że Oskar Kuczyński (youtuber, który wgrał te reklamy) nie będzie mieć nic przeciwko, że umieszczę jego filmy tutaj. Co najwyżej, może mu się podwyższyć liczba odsłon Big Grin

Pokemon Tazo 2 + Master Tazo - reklama z 2001 roku
Metal Tazo (set 2) - reklama z 2006 roku
=======================================================================

Poruszę jeszcze sprawę tatuaży. W jednej z reklam były one pokazane, dzięki niej znamy wygląd całej ich dziesiątki. Poniżej zamieszczam wygląd tych, których nam brakuje. Ich wielkość to kwadrat o bokach 4x4 cm, więc jeżeli posiadacie w domciach takie coś, proszę o przesłanie mi zdjęć lub skanów (czemu mnie, a nie Turtwiczce, w końcu to ona się zajmuje katalogiem? Tak, ale ja zajęłam się obróbką i koniec końców wszelkie skany/zdjęcia i tak lądują u mnie xD)

Brakujące tatuaże:
[Obrazek: 68b30844bc6bb416.jpg]

=======================================================================

W czasie gdy wyczekujemy na katalog chińskich taz, uchylę rąbka tajemnicy i wspomnę o rozmiarze taz w polskim katalogu. Zapewne część z Was pomyślała, że taza polskie będą takiej samej wielkości co większość zamieszczonych tu, przez Turtwiczke, chińskich taz. Otóż nie, skany dla naszego, rodzimego spisu, razem z ich tyłem, przygotowujemy w takiej wielkości:

Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)

Jest zatem na co czekać Big Grin
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Turtwiczka, Twister, Cichy Protagonista
2.05.2015, 20:59,
Nie mogę się doczekać publikacji Wink

Nie miałam nawet pojęcia, że w Laysach były tatuaże o_0
Odpisz
2.05.2015, 23:19,
(2.05.2015, 20:59)xcat napisał(a): Nie mogę się doczekać publikacji Wink

Nie miałam nawet pojęcia, że w Laysach były tatuaże o_0

Obecnie - oprócz odpisywania osobom przesyłającym nam różne skany - pracujemy w 99% nad katalogiem polskim, także postaramy się żeby nie trzeba było czekać zbyt długo Wink

Tak, tu się przyznam, że dopóki Ari o tym nie napisała, to też nie wiedziałam Shy ("profesjonalizm", yeah...) mimo że posiadałam dwa egzemplarze xD Na chwilę obecną zastanawia mnie, do której serii (oprócz advanced) był jeszcze dodany tazo promocyjny, bo jestem prawie pewna że taki był, ale nigdzie nie można znaleźć na to dowodu Undecided

- z polskich:

Odpisz
2.05.2015, 23:58,
(2.05.2015, 23:19)Turtwiczka napisał(a): Tak, tu się przyznam, że dopóki Ari o tym nie napisała, to też nie wiedziałam Shy ("profesjonalizm", yeah...)

Miałaś prawo nie wiedzieć, no bo od kiedy tatuaże wyglądają jak tazo xD
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Turtwiczka
3.05.2015, 9:20, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 3.05.2015, 9:53 przez xcat.)
Nie wiem czy interesują Was teksy ze strony internetowej Lays, z czasu tazo, przykładowo:
Nowe kolekcje POKéMON METAL TAZO
znajdziesz już w paczkach Cheetos.
Kolekcję 50 METAL TAZO i 10 MEGA METAL TAZO uzupełnia wyjątkowa Magnet Tarcza, dzięki której
poznasz nowe pomysły na zabawę z POKéMONAMI.

Plus foto

Znalazłam jeszcze takie

Ale o co chodzi? Co to jest Tazo POKéMON?

Tazo POKéMON to coś więcej niż zwykłe Tazo, to Tazo z kultowymi postaciami POKéMON. Teraz na wszystkich Tazo w opakowaniach Lay’s, Lay’s Max i Cheetos znajdziesz wizerunki postaci POKéMON wraz z oznaczeniami ich sił i umiejętności walki. Możesz zebrać aż 51 różnych Tazo. Skorzystaj z okazji, skompletuj mega-kolekcję Tazo POKéMON i baw się na całego.
Jak każdy miłośnik POKéMON na pewno masz swojego ulubionego bohatera. Tutaj możesz obejrzeć wszystkie dostępne Tazo POKéMON i zagłosować na swojego ulubionego. Zaraz po głosowaniu zobaczysz, który POKéMON cieszy się największą popularnością.

Tazo POKéMON to okazja na wspaniałą zabawę w gronie przyjaciół.

Sposobów zabawy Tazo POKéMON jest wiele. Jeden z nich masz okazję poznać z naszej reklamy telewizyjnej i plakatów w sklepach. Oto on:

1. Każdy z uczestników zabawy daje do gry co najmniej 5 Tazo.
2. Układacie wszystkie Tazo jeden na drugim (Uwaga! Postaciami do dołu) budując wieżę
3. Każdy wybiera jedno Tazo, którym chce atakować.
4. Rzucasz swoim Tazo w wieżę tak, aby odwrócić ja najwięcej Tazo.
5. Te z odwróconych Tazo, które są słabsze od Twojego Tazo stają się Twoją własnością.
6. Przekazujesz kolejkę koledze.
7. Wygrywa ten, kto uzbiera najwięcej Tazo.

Załączone pliki Miniatury

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Turtwiczka, Ertix
3.05.2015, 12:29,
(2.05.2015, 23:19)Turtwiczka napisał(a): Na chwilę obecną zastanawia mnie, do której serii (oprócz advanced) był jeszcze dodany tazo promocyjny, bo jestem prawie pewna że taki był, ale nigdzie nie można znaleźć na to dowodu Undecided
Ja wiem, że to zadanie wcale nie jest prostsze, ale można by znaleźć te paski, co były na paczkach o tym, że są tazo w środku (wiecie o co chodzi, nie wiem jak to się nazywa xD) i z tyłu takiego paska była podana data do kiedy należy wysłać tazo chyba, jeśli takiej informacji nie ma to raczej nie było tazo promocyjnego. Dobrze by było sprawdzić moją teorię na pasku z tazo Advanced, ale no, to chyba tak samo "proste" jak po prostu szukanie tych tazo bezpośrednio.

3DS FRIEND CODE: 2294-7201-8675
POKEMON GO FRIEND CODE: 1288 5407 8342
Odpisz
3.05.2015, 13:11,
(3.05.2015, 9:20)xcat napisał(a): Nie wiem czy interesują Was teksy ze strony internetowej Lays, z czasu tazo (...)
Tak! Big Grin W zasadzie myślałam, że te dane już przepadły bezpowrotnie (więc nawet nie uwzględniłam działu o stronce w spisie treści), ale jeśli jest możliwość zamieszczenia czegokolwiek to bardzo chętnie Big Grin
Jak masz więcej materiałów to prosiłabym o przesłanie mi ich na priv (albo opublikowania w tym wątku, jak wolisz) razem z ilustracjami / screenshotami itp. Smile

Cytat:5. Te z odwróconych Tazo, które są słabsze od Twojego Tazo stają się Twoją własnością.
Swoją drogą, life is brutal ;_; Ktoś na serio grał według tych zasad i oddawał swoje tazo? Zgroza Angry

(3.05.2015, 12:29)Asmod napisał(a): Ja wiem, że to zadanie wcale nie jest prostsze, ale można by znaleźć te paski, co były na paczkach o tym, że są tazo w środku (wiecie o co chodzi, nie wiem jak to się nazywa xD) i z tyłu takiego paska była podana data do kiedy należy wysłać tazo chyba, jeśli takiej informacji nie ma to raczej nie było tazo promocyjnego. Dobrze by było sprawdzić moją teorię na pasku z tazo Advanced, ale no, to chyba tak samo "proste" jak po prostu szukanie tych tazo bezpośrednio.

Sam pomysł w zasadzie nie jest zły, ale trochę Cię tu nie było (yo, swoją drogą Tongue), więc warto trochę porozglądać się w wątku Wink - opracowaniem pasków zajęła się Ari w poście nr 7, jeszcze na pierwszej stronie Smile
Na stronie zewnętrznej paska twardo mówią o liczbie 50, z tyłu jest tylko informacja "Termin zgłaszania wygrywających kuponów upływa...", więc nie ma nawet mowy o tym, że jest coś extra. Jak sam wiesz, tazo było dopiero pokazane w katalogu taz - rozkładance... Z tego co kojarzę, to pierwsze serie w Polsce żadnych katalogów nie miały... Może coś się wyjaśni jak xcat prześle swoje materiały? Przeglądałam reklamy TV wrzucone przez Ari i tam też nic nie mówią (jest tylko mowa o doładowaniach na tel. - i pokazują niebieski, niepokemoniasty tazo oraz w innej reklamie jest mowa o "radioodtwarzaczu" do wygrania, ale nie pokazują jak wygląda informacja o nim). Więc na chwilę obecną nie ma w zasadzie skąd wziąć danych. Jeszcze przed zabraniem się za katalog próbowałam skontaktować się z kimś z polską i amerykańską siedzibą Lays'ów - nie muszę chyba mówić, że na odpowiedź czekam do dziś...

- z polskich:

Odpisz
3.05.2015, 13:21,
(3.05.2015, 13:11)Turtwiczka napisał(a): Sam pomysł w zasadzie nie jest zły, ale trochę Cię tu nie było (yo, swoją drogą Tongue), więc warto trochę porozglądać się w wątku Wink - opracowaniem pasków zajęła się Ari w poście nr 7, jeszcze na pierwszej stronie Smile
No hej. Big Grin Matura sama się nie ogarnie Confused
To akurat pamiętam, stąd ten mój pomysł Tongue

(3.05.2015, 13:11)Turtwiczka napisał(a): Na stronie zewnętrznej paska twardo mówią o liczbie 50, z tyłu jest tylko informacja "Termin zgłaszania wygrywających kuponów upływa...", więc nie ma nawet mowy o tym, że jest coś extra. Jak sam wiesz, tazo było dopiero pokazane w katalogu taz - rozkładance...
A czy właśnie te wygrywające kupony to nie są te promocyjne tazo, czy mi się coś myli?

(3.05.2015, 13:11)Turtwiczka napisał(a): Z tego co kojarzę, to pierwsze serie w Polsce żadnych katalogów nie miały...
Katalogi miały chyba tylko serie Advanced (tazo 1-60) i Attack (ten śmieszny kartonik z kieszonkami).

3DS FRIEND CODE: 2294-7201-8675
POKEMON GO FRIEND CODE: 1288 5407 8342
Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości