Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Pokemon Tazo na PV
25.03.2015, 14:57,
RE: Pokemon Tazo na PV
No, no, no – jestem pod wrażeniem. Czyta się przyjemnie i z zaciekawieniem, a to jest najważniejsze.

(25.03.2015, 1:04)Turtwiczka napisał(a): (…) tazo przybyły do Chin razem z zachodnimi papierosami (…)
Pierwszy materiał, a zaczyna się od używek Big Grin (ale co tam, nie czepiam się – ja zaczynałam zwiedzanie Wiednia od spalarni śmieci xD)

Nic nie wiemy na temat z czego są zrobione te taza. Wiem, że nie łatwo na to wpaść by zamieścić taką informację, bo masz je – widzisz z czego są i dla Ciebie jest to oczywiste. My jednak nie wiemy. Taza które zamieściłaś (oprócz ostatniego i tego srebrnego) wyglądają jakby były wykonane z kartonu (coś takiego jak te Cap Taso). Jestem ciekawa czy to tylko takie złudzenie, czy naprawdę takie są Smile

(25.03.2015, 1:04)Turtwiczka napisał(a): (…) wydana w Tajwanie (…)
Nie znam się na tamtejszej polityce, ale Tajwan, jako państwo nie jest chyba oficjalnie uznawane. Chiny roszczą sobie do niego prawa czy coś w tym stylu. Dlatego, jeżeli test to katalog o chińskich tazo, napisałabym "na Tajwanie".

(25.03.2015, 1:04)Turtwiczka napisał(a): (…) nad nim jest napis 精灵X (nie mogę odczytać ostatniego znaku, jak ktoś się zna to prosiłabym o napisanie go ^^'), pod nim X之X (ta sama sytuacja...).
Pierwszy znak to “币” {bì} oznacza żeton, pieniądz. Pozostałe to „卡” {kǎ/qiǎ} – zatrzymanie, blokowanie oraz „宝” {bǎo} skarb, klejnot. Niestety nie znam się na chińskim i nie wiem co w kontekście pozostałych znaków oznaczają ^^’
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Turtwiczka
25.03.2015, 19:49,
(25.03.2015, 10:16)Ertix napisał(a): Tak jak teraz opisujesz to jest dobrze i na Twoim miejscu już bym przy tym pozostał. Miło się czyta takie opisy, chociaż i - jak sama to nazwałaś - ''pisanie katalogowe'' również się przyda, a na pewno nikomu by w niczym nie przeszkadzało i z pewnością nie zaszkodziło. Wink
Okik, dzięki Smile Typowo katalogowe sformułowania postaram się zamieszczać przy seriach gdzie jest więcej informacji.

(25.03.2015, 14:57)Ari napisał(a): Pierwszy materiał, a zaczyna się od używek Big Grin (ale co tam, nie czepiam się – ja zaczynałam zwiedzanie Wiednia od spalarni śmieci xD)
Samo życie xD

(25.03.2015, 14:57)Ari napisał(a): Nic nie wiemy na temat z czego są zrobione te taza. Wiem, że nie łatwo na to wpaść by zamieścić taką informację, bo masz je – widzisz z czego są i dla Ciebie jest to oczywiste. My jednak nie wiemy. Taza które zamieściłaś (oprócz ostatniego i tego srebrnego) wyglądają jakby były wykonane z kartonu (coś takiego jak te Cap Taso). Jestem ciekawa czy to tylko takie złudzenie, czy naprawdę takie są Smile
Masz dobre oko, większość jest kartonikowa. Poprawione Smile , dziękuję za cenną uwagę. Dodałam ogólną informację we wstępie a propos serii z pokeballem na odwrocie oraz stosowne informacje przy każdym tazo. Swoją drogą, niestety nie mam wszystkich wymienionych serii, dlatego czuję się w obowiązku poinformować że część skanów zostanie pożyczona z Milkcapmanii (wspomnianej zresztą w bibliografii; wcześniej skontaktowałam się już oczywiście z właścicielem stronki i nie ma nic przeciwko).

(25.03.2015, 14:57)Ari napisał(a):
(25.03.2015, 1:04)Turtwiczka napisał(a): (…) wydana w Tajwanie (…)
Nie znam się na tamtejszej polityce, ale Tajwan, jako państwo nie jest chyba oficjalnie uznawane. Chiny roszczą sobie do niego prawa czy coś w tym stylu. Dlatego, jeżeli test to katalog o chińskich tazo, napisałabym "na Tajwanie".
Racja, poprawione.

(25.03.2015, 14:57)Ari napisał(a): Pierwszy znak to “币” {bì} oznacza żeton, pieniądz. Pozostałe to „卡” {kǎ/qiǎ} – zatrzymanie, blokowanie oraz „宝” {bǎo} skarb, klejnot. Niestety nie znam się na chińskim i nie wiem co w kontekście pozostałych znaków oznaczają ^^’

Dziękuję!!! m(-_-)m Miałam z tym największy problem, bo nigdzie na necie nie mogłam tego znaleźć. Tłumaczenie wyszło trochę... dziwne ^^', dlatego dodałam pytajnik w nawiasie. Najważniejsze jednak, że teraz jest napisana całość wyrażeń, bo jednak słabo by było, gdyby tylko przy jednej serii zostałoby to pominięte. Także jeszcze raz dziękuję ^_^

Swoją drogą:
1. Znalazłam jeszcze jedną rdzennie chińską serię (Advanced), więc ją dodałam do artykułu.
2. Zorientowałam się że wszelkie oświadczenia mogą być potrzebne jak ma być legalnie na stronce, także:

Pokémon 1995 - 2015 Pokémon/Nintendo/Creatures/GAME FREAK
All rights reserved.
Wszelkie opracowania katalogu zamieszczone w tym temacie są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora/-ów jest zabronione. Wyłączne prawo do publikacji posiada strona Pokémon Valhalla. Wszelkie prawa zastrzeżone.

(nie jestem prawnikiem, ale chyba cuś takiego wystarczy...)

Lubisz Pokemon tazo? Zapraszam do tematu:
Katalog polskich i zagranicznych pokemon tazo

Exclamation Szukam Pokemon tazo:
- z polskich:
[Obrazek: braki-copy-2.jpg?1420142272]
- z zagranicznych oraz podróbek różne różniste (np. "Cap" z żółtym Pikachu z tyłu).

Sprzedam lub wymienię się swoimi tazo, organizuję promocje Wink

Wymienię się naklejkami do polskich albumów Pokemon, wieczkami od Danonków oraz nakrętkami od Mirindy.

Pokemon Shuffle Friend Code: CK6V-XWG4 Pisz kim jesteś Wink
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Conquest, Ertix
28.03.2015, 23:55, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.03.2015, 23:56 przez Ari.)
Tak sobie jeszcze przeglądałam i znalazłam jeszcze jeden błąd:
(25.03.2015, 1:04)Turtwiczka napisał(a): (...) oraz animowany tygrys na nie wskazujący.
"Animowany" kojarzy się z ruchem, a to przecież obrazek (choć, jak tak na to patrzę, to on bardziej pokazuje znak zwycięstwa (i do tego przypomina mi Garfielda xD)).
Odpisz
29.03.2015, 18:54,
(28.03.2015, 23:55)Ari napisał(a): Tak sobie jeszcze przeglądałam i znalazłam jeszcze jeden błąd:
(25.03.2015, 1:04)Turtwiczka napisał(a): (...) oraz animowany tygrys na nie wskazujący.
"Animowany" kojarzy się z ruchem, a to przecież obrazek (choć, jak tak na to patrzę, to on bardziej pokazuje znak zwycięstwa (i do tego przypomina mi Garfielda xD)).

Hym, hym, hym, to może "rysunkowy"? Chodziło mi o to, że nie ma tam takiego prawdziwego, naturalnego Tongue
W tej jakości nadruku w sumie nie da się na 100% stwierdzić co on robi... Zawsze myślałam że wskazuje na logo, ale moooże i znak pokoju też jest możliwy. Trzeba by było się dokopać do oryginalnego loga, a nie tego z tazo. Ja go szukałam i nie znalazłam nigdzie na necie niestety :/ chyba że komuś innemu się by udało to by można było potwierdzić.
Mogę zawsze zmienić na "z uniesioną do góry prawą ręką" póki jeszcze nie jest na stronie Wink

- z polskich:
- z zagranicznych oraz podróbek różne różniste (np. "Cap" z żółtym Pikachu z tyłu).

Wymienię się naklejkami do polskich albumów Pokemon, wieczkami od Danonków oraz nakrętkami od Mirindy.

Odpisz
30.03.2015, 14:48,
(29.03.2015, 18:54)Turtwiczka napisał(a): Hym, hym, hym, to może "rysunkowy"? Chodziło mi o to, że nie ma tam takiego prawdziwego, naturalnego Tongue
W tej jakości nadruku w sumie nie da się na 100% stwierdzić co on robi... Zawsze myślałam że wskazuje na logo, ale moooże i znak pokoju też jest możliwy. Trzeba by było się dokopać do oryginalnego loga, a nie tego z tazo. Ja go szukałam i nie znalazłam nigdzie na necie niestety :/ chyba że komuś innemu się by udało to by można było potwierdzić.
Mogę zawsze zmienić na "z uniesioną do góry prawą ręką" póki jeszcze nie jest na stronie Wink

Tak, „rysunkowy” bardziej pasuje, albo najprościej „narysowany”. Ja również próbowałam się doszukać tego loga, (ciekawiło mnie też, co on ma na szyi, bo ten wisiorek jest podobny do tego co nosił N xD) jednak bezskutecznie. Z resztą można to dodać do dowolnej interpretacji przez czytelnika, skoro skan będzie na stronie Big Grin

Wiesz może coś na temat tych tatuaży? Ostatnio szukałam reklam na kasetach i znalazłam reklamę taz w, której były one wspomniane, a część pokazana. Można było zobaczyć Psyducka, Ivysaura, Ponytę, Dratiniego, Pikachu, Jigglypuffa i Asha. Sprawdziłam co ja tam u siebie mam i posiadam tatuaż z Pikachu i Squirtlem. Skoro było ich dziesięć, pozostają jeszcze dwie niewiadome postacie.

Co do reklam, to na razie znalazłam 3 unikatowe reklamy taz. Ponadto nieco ucięte reklamy Mirindy i Filmu Pierwszego, reklama naklejek z rogali Chipita i zabawek – poke-wyrzutni w kształcie Game Boya. Dodatkowo mam jeszcze reklamę Danonków jako sponsor serialu (była pokazywana przed i po animcu). Jednak tak jak wspomniałam wcześniej, będzie to nagranie telewizora kamerą. Choć, powiem szczerze, myślałam, że wyjdą znacznie gorzej Smile

Przy okazji: taza są już obrobione i czekam na kolejną dostawę Smile Chińskie też jeszcze będą, prawda? Bo w tym temacie było ich więcej, a najlepiej odesłać wszystkie naraz, by się potem nie męczyć z szufladkowaniem.
Odpisz
30.03.2015, 23:48,
(30.03.2015, 14:48)Ari napisał(a): Tak, „rysunkowy” bardziej pasuje, albo najprościej „narysowany”.
Poprawione Smile

(30.03.2015, 14:48)Ari napisał(a): Wiesz może coś na temat tych tatuaży? Ostatnio szukałam reklam na kasetach i znalazłam reklamę taz w, której były one wspomniane, a część pokazana. Można było zobaczyć Psyducka, Ivysaura, Ponytę, Dratiniego, Pikachu, Jigglypuffa i Asha. Sprawdziłam co ja tam u siebie mam i posiadam tatuaż z Pikachu i Squirtlem. Skoro było ich dziesięć, pozostają jeszcze dwie niewiadome postacie.
Niestety, o tatuażach od tazo wiem tyle co nic Sad
Wyślij mi na priva albo zapostuj tu (żeby ewentualni posiadacze mogli dodać swoje skany) skan dowolnego tatuażu, jeżeli to ten o którym myślę to mam Charmandera z tej serii (takie kwadratowe? Kiedyś dostałam od kogoś jakieś dziwne tatuaże razem z tazo i nie wiedziałam za bardzo skąd one są).

(30.03.2015, 14:48)Ari napisał(a): Co do reklam, to na razie znalazłam 3 unikatowe reklamy taz. Ponadto nieco ucięte reklamy Mirindy i Filmu Pierwszego, reklama naklejek z rogali Chipita i zabawek – poke-wyrzutni w kształcie Game Boya. Dodatkowo mam jeszcze reklamę Danonków jako sponsor serialu (była pokazywana przed i po animcu). Jednak tak jak wspomniałam wcześniej, będzie to nagranie telewizora kamerą. Choć, powiem szczerze, myślałam, że wyjdą znacznie gorzej Smile
Według mnie to i tak bomba Big Grin Ja niestety nie mam dostępu do żadnych materiałów multimedialnych co do tazo.

(30.03.2015, 14:48)Ari napisał(a): Przy okazji: taza są już obrobione i czekam na kolejną dostawę Smile Chińskie też jeszcze będą, prawda? Bo w tym temacie było ich więcej, a najlepiej odesłać wszystkie naraz, by się potem nie męczyć z szufladkowaniem.
Szybka jesteś Big Grin Zaraz poślę Ci pw.
Przy okazji tak tylko wspomnę reszcie osób która zagląda do tego tematu, że chociaż to ja piszę długie teksty w tym temacie, to cherishe w równym (o ile nie większym) stopniu należą się Ari, bo to ona skanuje 99% tazo z katalogu polskiego i odwala kawał dobrej roboty Big Grin Gdyby nie ona, ja jeszcze dłuuuugo nie byłabym w stanie zamieścić jakichś dłuższych tekstów Smile

- z polskich:

Odpisz
31.03.2015, 0:57,
(30.03.2015, 23:48)Turtwiczka napisał(a): Niestety, o tatuażach od tazo wiem tyle co nic Sad
Wyślij mi na priva albo zapostuj tu (żeby ewentualni posiadacze mogli dodać swoje skany) skan dowolnego tatuażu, jeżeli to ten o którym myślę to mam Charmandera z tej serii (takie kwadratowe? Kiedyś dostałam od kogoś jakieś dziwne tatuaże razem z tazo i nie wiedziałam za bardzo skąd one są).

Tak, to te kwadratowe, wyglądają tak:
[Obrazek: c06fb24ef9747162.png]
Skoro masz Charmandera, to został jeszcze jeden, niewiadomy stworek Smile (nie ładnie, dali Ivysaura zamiast Bublasaura, czyżby kogoś faworyzowali Tongue)

Drogi Forumowiczu! Jeżeli posiadasz w domu pozostałe z tatuaży zamieszczonych powyżej, proszę zeskanuj je (lub, jeżeli nie masz skanera, zrób zdjęcia) i prześlij mi na priva! Przydadzą się do stworzenia katalogu o tazach, bo to właśnie one były dodawane do serii Tazo 2!

(30.03.2015, 23:48)Turtwiczka napisał(a): Przy okazji tak tylko wspomnę reszcie osób która zagląda do tego tematu, że chociaż to ja piszę długie teksty w tym temacie, to cherishe w równym (o ile nie większym) stopniu należą się Ari, bo to ona skanuje 99% tazo z katalogu polskiego i odwala kawał dobrej roboty Big Grin Gdyby nie ona, ja jeszcze dłuuuugo nie byłabym w stanie zamieścić jakichś dłuższych tekstów Smile
Oj, kłamczucha z Ciebie - jakie 99%? Ja tylko zeskanowałam cztery najmniejsze serie i zajęłam się obróbką Big Grin
Odpisz
4.04.2015, 22:42,
Jak prawdziwy żółw udało mi się dopiero dziś ruszyć skorupę :/ i zeskanować mój tatuaż:
[Obrazek: 14849093.jpg?1428178858]
Charmander niestety już swoje przeżył, dlatego taki brudny.
Aha, warto potem gdzieś napisać jak już będzie w katalogu (żebyśmy nie zapomniały), że druga strona jest pusta.

Przy okazji, dla wszystkich miłośników tazo obserwujących ten temat chciałam życzyć wesołych Świąt i smacznego jajka wesołego Togepi i smacznych Świąt Wink

(skan jednego z tazo, które będzie w dziale "tazo-nie tazo", żeby zaostrzyć Wam apetyt Big Grin )
[Obrazek: tatuaz-tazo0002.jpg?1428178858]

Postaram się ruszyć i poskanować coś / popisać coś przez te dni wolne (przepraszam za opieszałość Sad ). W międzyczasie to Wy możecie sobie wziąć do serca komunikat Ari i podać nam pomocną dłoń Smile

- z polskich:

Odpisz
5.04.2015, 14:17,
[Obrazek: oXNYcbR.jpg]

jak będę miała czas to potem go zeskanuję

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Turtwiczka, Ari, KacpersusPL, Cichy Protagonista
9.04.2015, 15:23,
Skąd Wy teraz zdobywacie tazo? To są stare żetony, czy jeszcze gdzieś można je kupić?

Moja nazwa w Pokelife: KacpersonPL
[Obrazek: charizard.gif]
Odpisz
9.04.2015, 15:37, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.04.2015, 20:12 przez Turtwiczka.)
(9.04.2015, 15:23)KacpersusPL napisał(a): Skąd Wy teraz zdobywacie tazo? To są stare żetony, czy jeszcze gdzieś można je kupić?

Polskie można kupić (uwaga, reklama Tongue) chociażby u mnie Wink Oprócz tego są też chociażby na Allegro czy OLX. Zagraniczne są na zagranicznych odpowiednikach Allegro albo - co osobiście wolę - można je zdobyć przez wymianę z innymi kolekcjonerami (u nas mało osób zbiera zagraniczne, więc w większości wymiany też są międzynarodowe). Choć trzeba przyznać, że większość moich perełek mam jeszcze z czasów jak tazo były "modne", to teraz też czasami można na coś trafić - często w zbiorach po kilkaset sztuk jest jeden-dwa nietypowe tazo, które zaplątały się przez przypadek, a właściciel nie był świadomy co sprzedaje. Jak czasami sprowadzasz rzeczy z zagranicznych "wyprzedaży garażowych" to też można coś trafić (bo np. ktoś nie zajrzał czy coś jest w pokeballu xD). Poza tym dobrze jest mieć znajomych, którzy się przeprowadzają i robią porządek w swoich rzeczach, hehe Tongue

Edit No chyba że nie zrozumiałam pytania i chodziło Ci o to, czy gdzieś jeszcze wychodzą nowe pokemon tazo. Z tego co wiem to Japonia jest jedynym krajem, w którym wychodzą nowe tazo (aczkolwiek mogę się mylić, nie znam dokładnie sytuacji tazo we wszystkich krajach na świecie). W innych krajach, np. w Niemczech, czasami producenci zabawek produkują krążki, które są podobne do tazo, ale nimi nie są.

- z polskich:

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: KacpersusPL
13.04.2015, 15:12,
W najbliższym czasie postaram się kupić tazo z pierwszej generacji albo serii advanced więc na pewno wyślę jakieś skany. Nie wiem czy kupować roksy( specjalnie dla skanów) bo nie wiem czy to jest to samo.

Odpisz
13.04.2015, 20:08,
(13.04.2015, 15:12)KacpersusPL napisał(a): W najbliższym czasie postaram się kupić tazo z pierwszej generacji albo serii advanced więc na pewno wyślę jakieś skany. Nie wiem czy kupować roksy( specjalnie dla skanów) bo nie wiem czy to jest to samo.

Dzięki za chęć pomocy Smile !
Na chwilę obecną mamy już skany serii DUO, flesz, tri oraz zapper i pracujemy nad metalami i rocksami (z tymi drugimi mamy właśnie mały problem, ale być może uda nam się go rozwiązać - poślę Ci prywatną wiadomość jeśli same z Ari nie damy rady).
Cytat:Nie wiem czy kupować roksy( specjalnie dla skanów) bo nie wiem czy to jest to samo.
W jakim sensie "czy to jest to samo"? Seria advanced to metale, rocksy to tazo w takiej pseudo-gumowej otoczce jakby co.
Najbardziej nam zależy na tatuażach kwadratowych które były razem z tazo w chipsach (spójrz na sygnaturkę Ari), tazach promocyjnych (oprócz tego mojego w sygnaturce) oraz innych gadżetach związanych z tazo (np. plakaty, tubki). Zeszyt do DUO mamy, wszystkie folijki też.

- z polskich:

Odpisz
14.04.2015, 15:44,
Mam figurkę Munchlaxa z jajek. Chcesz żebym wysłał Ci zdjęcie czy nie interesują Cie figurki?

Odpisz
14.04.2015, 18:28, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.04.2015, 18:32 przez Turtwiczka.)
(14.04.2015, 15:44)KacpersusPL napisał(a): Mam figurkę Munchlaxa z jajek. Chcesz żebym wysłał Ci zdjęcie czy nie interesują Cie figurki?

Na chwilę obecną pracujemy nad katalogami "rzeczy płaskich", jeśli można tak powiedzieć Wink (w pierwszej kolejności tazo, potem nakrętki/kapsle od Mirindy i wieczka z jogurtów), ale - być może - zostanie kiedyś utworzony jakiś katalog innych gadżetów. Na razie mamy naprawdę duuużo materiału do opracowania, więc nie wybiegam nawet jeszcze myślami tak daleko wprzód. Jeśli to nie problem zdjęcie zawsze możesz mi wysłać w prywatnej wiadomości, dam do folderu i podpiszę kto je dał, może w przyszłości się przyda Wink
Mnie generalnie figurki jako takie nie interesują (i nawet nie za bardzo się na nich znam - tzn. jestem w stanie odróżnić podróbkę od oryginału, ale nie mam wiedzy o tym, kto jakie kiedy wydał itp.). Jeśli "głos ludu" (= forumowicze Tongue) po zobaczeniu katalogu tazo i innych rzeczy zdecydowałby że inne gadżety też mają być opracowane to nie wykluczam takiej możliwości, ale też nie jestem w stanie niczego zagwarantować. Jeśli z jakichś przyczyn to nie ja miałabym się zająć ewentualnym katalogiem innych gadżetów to zdjęcia przekazałabym np. Conquestowi czy komuś z ekipy "zarządzającej", żeby nie odeszły w zapomnienie.
Zawsze też możesz spróbować założyć własny temat z figurkami i spróbować je zebrać w katalog jeśli nie chcesz czekać na niepewną przyszłość tego typu rzeczy ze mną Wink

- z polskich:

Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości