Facebook
Odwiedź stronę dystrybutoraReklama Sun i Moon

Pokemon Tazo na PV
13.01.2015, 4:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.01.2015 4:20 przez Turtwiczka.)
Pokemon Tazo na PV
(5.07.2014 17:20)Conquest napisał(a):  (...) Pozwoliłem sobie napisać program odbudowy PV. (...)
[*]Strona:
(...)
- artykuły o Pokemonach w Polsce - TAZO, emisja anime, wydaniach mangi przez JPF oraz anime na VHS/DVD, gadżetach, ciuchach z Pikachu, a nawet reklamach TV
(...)

Przyznam się, że już od dłuższego czasu noszę się z zamiarem usystematyzowania tego wszystkiego, a konkretnie napisania katalogu polskich tazo. Nie to, żebym popadała w samozachwyt, ale z tego co widzę z wieloletniego doświadczenia to z Polski chyba najbardziej ogarniam Pokemon tazo - i te polskie, i sporą część zagranicznych oryginałów i podróbek (jeżeli jestem w błędzie to niech mnie ktoś z niego wyprowadzi, chętnie poznam konkurencję Big Grin Może jeszcze Hikomikos by mógł konkurować, ale musielibyśmy porównać nasze kolekcje tazo żeby mieć pewność - co do innych kolekcji nawet nie pretenduję do miana bycia #1 Tongue). Ogarniam na tyle, że sama prowadzę handel i wymianę dublami które regularnie uzupełniam (kryptoreklama Wink ) i szlag mnie trafia, jak ktoś mi średnio co kilka miesięcy pisze że chce ode mnie żeton z Laprasem albo trójwymiarowy z numerem np. 95 :/ Co prawda Tazomania (http://www.tazomania.cba.pl/) ma już część katalogu i chwała im za to, ale jakby nie patrzeć nie jest zbyt rozreklamowana, a co najważniejsze nie jest kompletna.
I tu pytania:
- czy ktoś w ogóle z forumowiczów byłby tym zainteresowany? (bo najczęściej o katalog pytają się mnie kupcy, a nie ludzie stąd);
- czy byłaby możliwość, żebym miała temat na wyłączność mimo wolnego pisania kolejnych rozdziałów? (często nie mam czasu nawet na sen, ale taki katalog marzy mi się już od dłuższego czasu, więc w turtwigowym tempie bym powoli brnęła do celu);
- czy miałabym też pisać o zagranicznych seriach czy tylko o polskich? Dla mnie osobiście fajną opcją byłoby, gdyby te moje katalogi zagraniczne zostały uzupełnione o skany właścicieli innych tazo niż ja mam i tym samym ja też bym się czegoś dowiedziała Big Grin ale trochę wątpię, żeby spotkało się to z dużym zainteresowaniem T_T

Co do gadżetów to sporą część też ogarniam (najbardziej te z okolic lat 2000 - nie dlatego że je mam, tylko po prostu pamiętam co było, mam też chyba gdzieś jakiś oficjalny katalog niektórych firm itp.), ale szczerze powiedziawszy nie chciałoby mi się chyba o tym pisać, chyba że już po zrobieniu katalogu tazo (o ile w międzyczasie nie założę rodziny, wtedy już tylko na tazo bym cisnęła Tongue). Tutaj według mnie bardziej nadawałby się Hikomikos, ja mogłabym ew. pomagać (chociaż oczywiście nie chcę Cię wepchnąć w coś czego nie chcesz robić, Hiko, po prostu tak spekuluję Wink).

Tak więc prosiłabym o głosy, czy mam się brać za ten katalog w swoim żółwim tempie czy mogę to nadal włożyć do szufladki w mózgu z etykietką "wieczne nigdy" "na później".

EDIT: Jak już się tak rozpisałam to zaczęłam się zastanawiać czy nie lepiej wydzielić z tego osobny temat, także tą decyzję zostawiam odpowiednim organom prawnym Wink

Lubisz Pokemon tazo? Zapraszam do tematu:
Katalog polskich i zagranicznych pokemon tazo

Exclamation Szukam Pokemon tazo:
- z polskich:
[Obrazek: braki-copy-2.jpg?1420142272]
- z zagranicznych oraz podróbek różne różniste (np. "Cap" z żółtym Pikachu z tyłu).

Sprzedam lub wymienię się swoimi tazo, organizuję promocje Wink

Wymienię się naklejkami do polskich albumów Pokemon, wieczkami od Danonków oraz nakrętkami od Mirindy.

Pokemon Shuffle Friend Code: CK6V-XWG4 Pisz kim jesteś Wink
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Dylak, Conquest, Ertix, Asmod, vulpi, Sandy, _HEREMIT_, Zero_, Ari, xDragonite, Figaro
13.01.2015, 16:09
RE: Pokemon Tazo na PV
Turtwiczko, jesteśmy zainteresowani współpracą z Tobą. Zapewniam też, że taki projekt zbierze duże zainteresowanie. Szczegółowiej rozpiszę Ci to w PW, którą postaram się wysłać jeszcze dziś. Dziękuję za takie zaangażowanie :>

Pozwolę sobie też napisać, że skoro takie pomysły przychodzą Ci w nocy [Dzisiaj, 3:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: Dzisiaj 3:20 przez Turtwig2.)], to obawiam się tylko tego, że w międzyczasie założysz rodzinę Big Grin

Odpisz
14.01.2015, 0:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.01.2015 0:05 przez Turtwiczka.)
(13.01.2015 16:09)Conquest napisał(a):  (...) Dziękuję za takie zaangażowanie :>

Pozwolę sobie też napisać, że skoro takie pomysły przychodzą Ci w nocy [Dzisiaj, 3:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: Dzisiaj 3:20 przez Turtwig2.)], to obawiam się tylko tego, że w międzyczasie założysz rodzinę Big Grin

Nie ma problemu, w sumie pomijając poświęcony czas (którego mi często brakuje) to sama przyjemność, także dla mnie byłoby to przyjemne z pożytecznym Big Grin

Haha, często siedzę po nocach jak coś robię do pracy a forum to takie "przerwy od pisania na komputerze", poza tym już dawno o tym myślałam tylko jakoś bodźca mi brakowało do realizacji Wink
Pożyjemy, zobaczymy, jakbym w przyszłości wiedziała że niedługo dojdzie mi jakiś czynnik spowalniający pisanie to na pewno dam znać z wyprzedzeniem Smile

- z polskich:
- z zagranicznych oraz podróbek różne różniste (np. "Cap" z żółtym Pikachu z tyłu).

Wymienię się naklejkami do polskich albumów Pokemon, wieczkami od Danonków oraz nakrętkami od Mirindy.

Odpisz
18.01.2015, 14:49
Ja w swoich zbiorach posiadam te paski co były na chipsach. Pewnie większość uznała je za śmieci, ale dla mnie to była cenna pamiątka pokemanii w naszym kraju. Mam je ze wszystkich serii, więc mogę je zeskanować. Ponadto posiadam kilka plakatów, magnet tarczę, album na metal tazo i pudełeczko na pierwszą serie taz. Wszystko mogę zeskanować (ewentualnie zrobić zdjęcia, bo plakaty trudno raczej do skanera włożyć). Poza tym chętnie pomogę, bo uważam taza za najfajniejszą, kolekcjonerską rzecz jaka ukazała się w Polsce. Warto im poświęcić więcej niż 5 minut Smile

[Obrazek: 3ds-friend-code-alola-version.jpg?1482503992][Obrazek: 15f8dfc917494dfafe4cbec2df177526_orig.jpg]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Ertix, Conquest, Turtwiczka
18.01.2015, 14:55
Proszę Cię Ari, zeskanuj je! Sam chciałbym sobie przypomnieć te czasy. Błagam Cię. *_*

Odpisz
18.01.2015, 16:34
(18.01.2015 14:49)Ari napisał(a):  Ja w swoich zbiorach posiadam te paski co były na chipsach. Pewnie większość uznała je za śmieci, ale dla mnie to była cenna pamiątka pokemanii w naszym kraju. Mam je ze wszystkich serii, więc mogę je zeskanować. Ponadto posiadam kilka plakatów, magnet tarczę, album na metal tazo i pudełeczko na pierwszą serie taz. Wszystko mogę zeskanować (ewentualnie zrobić zdjęcia, bo plakaty trudno raczej do skanera włożyć). Poza tym chętnie pomogę, bo uważam taza za najfajniejszą, kolekcjonerską rzecz jaka ukazała się w Polsce. Warto im poświęcić więcej niż 5 minut Smile

Fajny pomysł Smile! Ja mam większość pasków oprócz pierwszych dwóch czy trzech serii (nie mam tego zielono-żarówiastego, niebieskiego i różowego chyba też nie), poza tym jeszcze nie mam skanera (planuję w najbliższym czasie kupić), więc taka pomoc się przyda Smile Jakby natomiast jakieś Twoje egzemplarze pasków były uszkodzone to potem zeskanuję moje i się jakoś wyrówna kolekcję Smile Także podsumowując, najfajniej by było, gdyby szczególnie te pierwsze paski były w jak najlepszym stanie, bo tą resztę jakby co mogę zastąpić.

- z polskich:

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Conquest, Ertix
19.01.2015, 3:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.06.2015 15:50 przez Ari.)
(18.01.2015 14:55)Ertix napisał(a):  Błagam Cię. *_*
Twoje modły zostały wysłuchane.

(18.01.2015 16:34)Turtwig2 napisał(a):  [...] najfajniej by było, gdyby szczególnie te pierwsze paski były w jak najlepszym stanie, bo tą resztę jakby co mogę zastąpić.
Myślę, że jakość jest satysfakcjonująca. W razie skarg - mogę poprawić Smile

Poza wstawieniem samych obrazków, postanowiłam to jakoś chronologicznie ogarnąć by miało ręce i nogi. Tak oto powstał spis treści do TazoDexu Tongue (ktoś się może zastanawiać skąd te daty... proste - wystarczyło zajrzeć na drugą stronę paska i spisać). Zatem, korzystajcie z tego do woli:

Tazo
Czas promocji: 1 styczeń 2001 do 30 czerwiec 2001
- Seria 1 - set 1 - (tył) [liczba taz: 51]
- Seria 1 - set 2 - (tył) [liczba taz: 50]

Tazo 2 - Trójwymiarowe
Czas promocji: 1 maj 2001 do 30 wrzesień 2001
- Seria 2 – set 1 - (tył) [liczba taz: 50]
- Seria 2 – set 1 + tatuaże - (tył) [liczba taz: te same co w Serii 2, dodatkowo 10 tatuaży]
- Master Tazo - (tył) [liczba taz: 10]
Czas promocji: 6 sierpień 2001 do 30 listopad 2001
- Seria 2 – set 2 - (tył) [liczba taz: 40 + 10 zapperów]

Flesz Tazo
Czas promocji: 1 październik 2001 do 1 styczeń 2002
- Flesz Tazo - (tył) [liczba taz: 33]

Duo/Trio Tazo
Czas promocji: 3 grudzień 2001 do 30 kwiecień 2002
- Duo Tazo - (tył) [liczba taz: 40]
- Duo Tazo + 10 zapperów - (tył) [liczba taz: te same co w serii Duo Tazo + 10 nowych zapperów]
- Trio Tazo - (tył) [liczba taz: 10]

Metal Tazo
Czas promocji: 16 sierpień 2005 do 10 styczeń 2006
- Metal Tazo - set 1 - (tył) [liczba taz: 50 + 1 promocyjny]
- Mega Metal Tazo - set 1 - (tył) [liczba taz: 10]
Czas promocji: 5 grudzień 2005 – 7 kwiecień 2006
- Metal Tazo - set 2 - (tył) [liczba taz: 50]
- Mega Metal Tazo - set 2 - (tył) [liczba taz: 10]

Metal Attack Tazo
Czas promocji: 11 grudzień 2006 do 30 kwiecień 2007
- Metal Attack Tazo - (tył) [liczba taz: 50]

Roks Tazo
Czas promocji: nie została podana – ograniczono się tylko do stwierdzenia „Termin zgłaszania upływa 31 grudnia 2008”
- Roks Tazo - (tył) [liczba taz: 40]

Zatem stan TazoDexa wynosi 515 Cool

EDIT: Pozwoliłam sobie zaktualizować o zdjęcie Turtwig2

[Obrazek: 3ds-friend-code-alola-version.jpg?1482503992][Obrazek: 15f8dfc917494dfafe4cbec2df177526_orig.jpg]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Dylak, Turtwiczka, Daru, Suisho Kasumi, Conquest, Ertix, Twister, Zero_
20.01.2015, 1:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.01.2015 1:39 przez Turtwiczka.)
(19.01.2015 3:35)Ari napisał(a):  (...)
Zatem stan TazoDexa wynosi 464 Cool

Tak właściwie to jeszcze w metalach był tazo promocyjny którego skan mam w sygnaturce i który jest w oficjalnym katalogu tamtej serii, więc stan TazoDexa wynosi 465 Wink
Jak tak o tym myślę, to w jednej z pierwszych serii chyba też był jakiś taki tazo promocyjny, ale o ile się nie mylę to nie było katalogu do tych pierwszych serii, więc nie mam tego jak potwierdzić (o pisaniu pisma z prośbami do Lays'ów zapomnijcie - pisałam i do polskiego działu i międzynarodowego, wypięli się po całości, zero odpowiedzi...).
Niemniej jednak dobra robota z tymi skanami Smile

- z polskich:

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Ari
20.01.2015, 2:20
Rzeczywiście, było w katalogu szczęśliwe tazo z Ashem, które oznaczało wygraną.

Tak przeglądam swoje taza i znalazłam jeszcze 50 sztuk z serii Pokemon Attack Tazo. Nawet mam albumik na nie, ale nie pamiętam pasków promocyjnych z chipsów. Byłam pewna, że mam wszystkie Undecided ... Może Ty coś masz? Na albumie pisze, że jest z 2007 roku, zatem musiało to być przynajmniej z pół roku po serii z Metal Tazo.

W takim razie liczba skoczyła do 515 tazek Smile

Odpisz
20.01.2015, 2:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.01.2015 1:19 przez Turtwiczka.)
(20.01.2015 2:20)Ari napisał(a):  Rzeczywiście, było w katalogu szczęśliwe tazo z Ashem, które oznaczało wygraną.

Tak przeglądam swoje taza i znalazłam jeszcze 50 sztuk z serii Pokemon Attack Tazo. Nawet mam albumik na nie, ale nie pamiętam pasków promocyjnych z chipsów. Byłam pewna, że mam wszystkie Undecided ... Może Ty coś masz? Na albumie pisze, że jest z 2007 roku, zatem musiało to być przynajmniej z pół roku po serii z Metal Tazo.

W takim razie liczba skoczyła do 515 tazek Smile

Dla metali powinnam mieć wszystkie paski i to nawet w dublach (jutro sprawdzę i edytuję ten post), nie mam tylko jeszcze skanera więc na razie będą musiały wystarczyć zdjęcia które podmienię na skany jak już będę miała możliwość Smile

Edit:
[Obrazek: 14071874.jpg?1421794871]
Promocja trwała od 11.12.2006 do 30.04.2007.
Jak na zdjęcie nie wyszło chyba najgorzej Wink

- z polskich:

Odpisz
20.01.2015, 23:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.01.2015 2:30 przez Ari.)
Zeskanowałam jeszcze kilka tazo-fantów, które mogłyby się przydać. Heh, miałam trochę ubawu z tymi plakatami, ale myślę, że wyglądają w miarę przyzwoicie. Wiem, że były jeszcze inne plakaty (przynajmniej trzy) i bodajże tuba na drugi set taz z pierwszej serii. Papierowe pudełeczko na pierwsze taza było przynajmniej w trzech wersjach kolorystycznych: zielonym, czerwonym i niebieskim. Wzory taz na nim też się różniły w zależności od wersji. Niestety to tu, to wszystko co posiadam Sad

Plakat Pokemon Tazo (set 1) (wymiary 48x66 cm)
Pudełko na Tazo (set 1)

Plakat z grą Pooknij Tazo (wymiary 48x66 cm)

Plakat Pokemon Flesz Tazo (wymiary 46x65 cm)
Okładka na książkę Pokemon Flesz Tazo (wymiary 34x47 cm)

”Opakowanie” Magnet Balla
Ulotka z kolekcją Metal Tazo (przód)
Ulotka z kolekcją Metal Tazo (tył)
Magnet Tarcza (przód)
Magnet Tarcza (tył)

Album na Attack Tazo (przód)
Album na Attack Tazo (środek)
Album na Attack Tazo (tył)

@Conquest, nie musisz już pytać, skany są do Twojej dyspozycji Smile

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Ertix, Turtwiczka, Conquest, Twister, Zero_
21.01.2015, 1:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.01.2015 1:34 przez Turtwiczka.)
Gdzieś w czeluściach kolekcjonerskiej szafki mam tubę na tazo 2, niestety w średnim stanie, to w weekend mogę jej zrobić zdjęcie.

Swoją drogą, są jeszcze tazo będące urban legends, jak np. Caterpie - zapper z za dużą ilością wydrukowanych głów czy Ashem i Pikachu z tej serii z czarnym pogrubionym napisem z przodu, który miał rzekomo mieć błąd w druku Tongue Caterpie to raczej tylko legenda - parę osób próbowało mnie wkręcić i oczywiście okazywało się, że to zwykły żeton. Na Asha i Pikachu w wersji "zmienionej" natknęłam się jak miałam 12 lat, niestety nie byłam wtedy jeszcze na tyle zaawansowana żeby stwierdzić czy to serio jakiś błąd czy ktoś mnie próbuje zrobić w bambuko :/ Ale może ktoś wie coś więcej?

Osobną sprawą są tazo z błędem - często (tzn. w miarę często, mam kilka takich sztuk) zdarzało się, że maszyna pakująca w folię robiła żłobki nie tylko na folii, ale też na brzegu tazo. W rezultacie zamiast gładkiej krawędzi są równoległe wgłębienia pozbawione farby.
Są też mocniejsze błędy w druku, jak np.:
[Obrazek: 132256295-1-1000x700-pokemon-tazo-kolekc...1421795832]
Myślę że tego typu sprawy zasługują już na osobny podartykuł.

Edit: w weekend będę miała więcej czasu wolnego, to zastanowię się czy mam jeszcze jakieś ciekawostki i jakby co zezdjęciuję Tongue

- z polskich:

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Ari, Conquest
21.01.2015, 15:07
Ah, to o tym nie wiedziałam. Czyli taza są jak znaczki - błąd w druku i ich wartość wzrasta kilkukrotnie Smile Kiedyś trafiło mi się tazo, które było przyczepione do miejsca sklejenia foli. Niestety wygląda to bardziej, jakby było nadcięte nożyczkami niż na fabryczne uszkodzenie. Innymi słowy, nieco szpeci Undecided

Odpisz
30.01.2015, 1:52
W weekend jednak nie miałam czasu szukać, ale teraz chowając nowe gadżety z wymiany natknęłam się na zeszyt na DUO tazo, o którym już chyba wcześniej wspominałam (publikuję nadal zdjęcia a nie skany, bo okazało się, że mój skaner idzie do mnie... z Chin Big Grin więc trochę jeszcze na niego poczekam) :
[Obrazek: 14166217.jpg?1422574490]

[Obrazek: 14166219.jpg?1422574490]

[Obrazek: 14166220.jpg?1422574490]

[Obrazek: 14166218.jpg?1422574490]

Zeszyt jest cienki i w kratkę - stron nie liczyłam, ale myślę że więcej niż 16 nie ma. Okładka jest z gatunku tych grubszych i bardziej sztywnych, świecąca się od zewnątrz. Całość raczej solidnie zrobiona. To chyba tyle co można o nim powiedzieć Smile

- z polskich:

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Ertix, Ari
30.01.2015, 11:26
Coś mi się przypomina, że też taki zeszyt posiadałem. Leży pewnie gdzieś w domu Smile ech jakbym chciał by znów były jakieś tazo do zbierania Sad

3DS FC: 1779-2155-4756
Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości