Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Ograniczona kompatybilność gier OR/AS z grami X/Y
18.10.2014, 19:06, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.10.2014, 22:09 przez Asmod.)
Ograniczona kompatybilność gier OR/AS z grami X/Y
Junichi Masuda, w wywiadzie dla niemieckiego portalu NTower wyjawił, że gry Pokémon X oraz Y nie otrzymają patcha dodającego nowe Mega Ewolucje czy Pierwotne formy legend, które pojawią się w remake'ach gier III generacji - Ruby i Sapphire.

[Obrazek: EN_V1_p43_05_cjg.jpg]

Co to oznacza? Przede wszystkim to, że w grach X/Y oprócz wspomnianych wcześniej Mega Ewolucji i form Pierwotnych nie pojawią się także przedmioty ani ataki, które dodano w remake'ach. Nie wiadomo, czy dotyczyć to będzie Cosplayowej Pikachu, jednak jest to dosyć prawdopodobne.
Jeśli chodzi o walki trenerskie to zarówno w walkach online, jak i wireless będą mogli zmierzyć się trenerzy z Kalos oraz z Hoenn. Z wiadomych powodów trener z Hoenn nie będzie mógł skorzystać w walce z nowych Mega Ewolucji oraz Pokémonów, które posiadają ataki czy zdolności nieistniejące w Kalos. Zmiany dotyczą też opcji Battle Spot w PSS. Tutaj z kolei gracze X/Y nie będą mogli walczyć z graczami OR/AS, zarówno jeśli chodzi o Free Battle, jak i Rating Battle.

[Obrazek: EN_V1_p43_06_mbj.jpg]

Mniej wiadoma sytuacja jest z wymianami. Na pewno pomiędzy grami będzie można wymieniać się zarówno stworkami, jak i przedmiotami, które pojawiły się w X/Y, nie tylko między konsolami, ale także poprzez Wonder Trade czy GTS (należy pamiętać, że Mega Stone'y nie przejdą przez opcje dostępne z poziomu PSS). Wiadomym też jest, że nie będzie możliwa wymiana między konsolami stworkami posiadającymi czy znającymi nieznane wcześniej ataki, zdolności czy przedmioty. Nie wiadomo jednak, czy Pokémony znające nowe ataki czy posiadające nowe zdolności i przedmioty przeszłyby przez Wonder Trade czy GTS. Niewiadomą też jest, czy Cosplayową Pikachu będzie można się wymieniać w ogóle.

[Obrazek: p43_02_huc.jpg]

Jeśli zaś chodzi o Pokémon Bank, to w chwili premiery OR/AS ma być w pełni kompatybilny z tą aplikacją. Spodziewać się zatem będzie można aktualizacji Banku, ponieważ w tym momencie nowości dodane w remake'ach dla aplikacji nie istnieją. Nie wiadomo zaś, czy stworki z OR/AS przesłane do Banku będą mogły zostać przeniesione do X/Y.

[Obrazek: pokebank_832x468_en.png]

3DS FRIEND CODE: 2294-7201-8675
POKEMON GO FRIEND CODE: 1288 5407 8342
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Conquest
18.10.2014, 20:32, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.10.2014, 20:41 przez KNB1307.)
RE: Ograniczona kompatybilność gier OR/AS z grami XY
Według mnie to czyste lenistwo ze strony twórców i próba zmuszenia nas do kupna ORAS.
Mają u mnie minus tak jak z stąd do Japonii.

Niekurosska - Nie podsuwaj im pomysłów. Mało z nas kasy zdzierają. (Choć po namyśle wolałabym płatnego patcha niż jego brak.)

[Obrazek: ZfdDImB.jpg][Obrazek: jN5TdYw.jpg]
[Obrazek: 4GyD4Nc.jpg]
Album ze zdjęciami: https://imgur.com/a/FGIpI
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: ktosieczek, Zero_
18.10.2014, 20:35,
Jeszcze nie wpadli na to, że mogą brać kasę za patche? xD

[Obrazek: buttonlati.gif]
Klikać w prawilny button

[Obrazek: YxnAyST.jpg]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Nilson, k123onrad
18.10.2014, 21:19,
(18.10.2014, 20:35)Niekurosska napisał(a): Jeszcze nie wpadli na to, że mogą brać kasę za patche? xD

Za co wyjmiesz lepszy hajs? Za patch, czy za nową grę? Tongue

[Obrazek: gonzo.png]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: 3par, sycho141
18.10.2014, 21:36, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.10.2014, 21:36 przez Reel.)
(18.10.2014, 21:19)Gonzo napisał(a): Za co wyjmiesz lepszy hajs? Za patch, czy za nową grę? Tongue

Za jedno i drugie, bo zawsze można zrobić tak żeby patch działał tylko jak masz nową grę :3

Odpisz
18.10.2014, 22:26,
(18.10.2014, 20:32)KNB1307 napisał(a): Według mnie to czyste lenistwo ze strony twórców i próba zmuszenia nas do kupna ORAS.
Mają u mnie minus tak jak z stąd do Japonii.

Niekurosska - Nie podsuwaj im pomysłów. Mało z nas kasy zdzierają. (Choć po namyśle wolałabym płatnego patcha niż jego brak.)

Popieram w 100%
Odpisz
18.10.2014, 22:26,
(18.10.2014, 20:00)Furrecik napisał(a): Super
Nie masz co powiedzieć - nie mów nic. Smile

FRIEND CODE: 1907 - 9155 - 5701 Pokemon Y/Omega Ruby/Moon
Friend Safari: Eevee, Minccino, Teddiursa
[Obrazek: tumblr_ne96g2ndjd1sryapdo1_500.gif]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Asmod, GRAnith, Aaqwil, _HEREMIT_, Kaeru
18.10.2014, 22:45, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.10.2014, 23:34 przez sycho141.)
RE: Ograniczona kompatybilność gier OR/AS z grami X/Y
Tylko mi coś się bardzo nie zgadza w tym newsie? Jeżeli X/Y nie dostaną Pacha z nowymi Mega ewolucjami i pierwotnymi formami, to jak to możliwe, że będzie można grać z posiadaczami ORAS? Przecież w tym wypadku gra nie będzie miała w bazie modeli nowych mega ewolucji, a więc nie będzie mogła ich wyświetlić...
@Down
Dzięki, nie doczytałem Smile
Odpisz
18.10.2014, 22:51,
(18.10.2014, 22:45)sycho141 napisał(a): Tylko mi coś się bardzo nie zgadza w tym newsie? Jeżeli X/Y nie dostaną Pacha z nowymi Mega ewolucjami i pierwotnymi formami, to jak to możliwe, że będzie można grać z posiadaczami ORAS? Przecież w tym wypadku gra nie będzie miała w bazie modeli nowych mega ewolucji, a więc nie będzie mogła ich wyświetlić...

Cytat:Z wiadomych powodów trener z Hoenn nie będzie mógł skorzystać w walce z nowych Mega Ewolucji oraz Pokémonów, które posiadają ataki czy zdolności nieistniejące w Kalos
Czyli będziesz mógł wystawić Pidgeota, ale Mega Ewoluować już byś go nie mógł.

3DS FRIEND CODE: 2294-7201-8675
POKEMON GO FRIEND CODE: 1288 5407 8342
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: sycho141
18.10.2014, 23:42,
Kurcze, strasznie mi się to nie podoba. Jestem wręcz zniesmaczony zachowaniem twórców. Czemu oni to robią? Serio myślą, że będzie wielu takich co z pozycji X/Y będą szukali nowych poków z OR/AS bo nie będzie im się chciało kupić nowej gry? Biorąc pod uwagę ceny gier w Japonii, Ameryce Północnej czy Europie Zachodniej w porównaniu do zarobków w tych krajach to serio są to grosze, dlatego myślę, że 99% ludzi i tak kupi OR/AS. W sumie trochę mi brakuje na to słów. Zawsze w każdej generacji była chyba pełna kompatybilność między grami, ew. po przejściu ligi. A tutaj serio nie wiem na co liczą. Zawiodłem się na nich...
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Rickardo
18.10.2014, 23:43,
Rozumiem, że ORAS to remaki, ale to nie powód do cofania się. Może brak przebierania postaci to drobnostka, ale ten news już drobnostką nie jest, szczególnie że nie są to gry za 50 złotych. Mimo to wciąż liczę na twórców i wierzę, że ORASy nie będą ograniczonymi XY z nowymi megaevo...

[Obrazek: exXafx6.png]
Odpisz
19.10.2014, 6:21, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.10.2014, 6:50 przez Bert.)
Ludzie lel. Oni po coś tworzą te gry bynajmniej nie po to by pokazać światu że potrafią tylko by zarobić. Cieszcie się że z XY do ORAS można przenosić i że można nadal walczyć XY vs ORAS (bez specjalnych form z ORAS).

PS. Jakoś nikt z was nie mówi skok na kase GF wydaje tą samą grę którą już kiedyś mieliśmy i to w dwóch wersjach. Mega Lel xD

[Obrazek: bert.png]
Odpisz
19.10.2014, 8:24,
mają minusa u mnie
kasa kasą, ale swoich klientów/fanów powinni traktować z większym szacunkiem
na prawdę, jeszcze za wcześnie, by X/Y wyrzucać do półki "gry przestarzałe", zaraz obok półki o nazwie "nie działa online" (wiadomo, do kogo i o co pieję)
to naprawdę wygląda jak zmuszanie

[Obrazek: pIn34s5.jpg]
Odpisz
19.10.2014, 9:02, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.10.2014, 9:03 przez Drow.)
A już po cichu liczyłem na przerzucenie MegaKamyków z Hołen do Kalos, a tu dupa blada. Meh, no ale co poradzić? Piketa pod siedzibą odpada, bo za daleko. Wystosować oficjalny protest oraz posłać w świat tweety z oburzeniem? A może nałożyć trzeba sankcje gospodarcze?

(18.10.2014, 23:42)matt415 napisał(a): Jestem wręcz zniesmaczony zachowaniem twórców. Czemu oni to robią?

Bo hajs się musi zgadzać.

Może przesadzam i szukam dziury w całym, ale to wszystko śmierdzi mi jakiś płatnym "pseudoDLC" do XY z pełną kompatybilnością względem ORAS.

To dalej takie aktualne.
[Obrazek: 2293924723_b81012e896.jpg]

[Obrazek: V2k9EeX.jpg]

I am a man who walks the path of the heavens to rule over everything!
Jestem Szwagrem wszystkich Szwagrów
Obserwuj @Szwagra na Twitterze
Podziwiaj piękną Skyle od Tymci zrobioną dla Szwagra.
Szwagrowy FriendCode 3DS: 3067-6445-3298
Odpisz
19.10.2014, 9:31,
Lame... twórcy polecieli sobie w kulki jak nigdy. Zagranie bardzo nieładne i napewno wywoła falę hejtów, jednak OR/AS jak miało się sprzedać tak się sprzeda. Ja sam fan geny III mając fundusze pewnie kupię sobie którąś z tych gier.

[Obrazek: trainercard_shadic_by_shadicwarrior-damas71.png]
[Obrazek: 350x20-userbar.png]

"The servers are the seven Chaos...
Chaos is power, enriched by the heart...
The controller exists to unify the chaos!"
Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości