Facebook
Reklama Let's GO Pikachu i Eevee

Poleć książkę
7.10.2014, 8:33
RE: Poleć książkę
Polecam mocno Przygody Goreka i Felixa
http://pl.wikipedia.org/wiki/Przygody_Gotreka_i_Felixa

Dodatkowo polecam serie Nekroskopa:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Nekroskop

Ponadto polecam bardzo książki H.P. Lovecrafta.

[Obrazek: bert.png]
Odpisz
7.10.2014, 9:52
(6.10.2014 16:59)Vapek napisał(a):  Ja aktualnie mam ochotę poczytać coś, co byłoby fantastyczno-naukowe, ale żeby opisywało normalne życie normalnych ludzi, tylko by czasy były mocno hop do przodu.

Polecam tę książkę: Spektrum (każdy myśliwy pragnie wiedzieć), Łukjanienko i ogólnie wszystko tego autora Smile

3DS FC: 1779-2155-4756
Odpisz
7.10.2014, 11:16
Ostatnio czytałem, polecam.

[Obrazek: 9788378817345-moj-pierwszy-atlas-zwierza...ejkami.jpg]

3DS FRIEND CODE: 5086-1738-5699
B/W FRIEND CODE: 4857 - 2241 - 8088
B2/W2 FRIEND CODE: 1550 - 7254 - 7164
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: GRAnith, Vapek, _HEREMIT_, The_Punisher, Lucar, Goldi
7.10.2014, 12:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 7.10.2014 12:27 przez Vapek.)
(6.10.2014 20:59)Golducklett napisał(a):  A ja polecam serię Petera V. Bretta "Malowany Człowiek" i "Pustynna Włócznia". Też fantasy i też w pewnym sensie postapokaliptyczne, a poza tym świetnie się czyta.
Dzięki, ląduje w moim spisie bibiotecznym Big Grin

(6.10.2014 21:24)GRAnith napisał(a):  Może trochę inaczej: poleca ktoś Mistrza i Małgorzatę? Muszę przeczytać do szkoły i mam na razie neutralne nastawienie. Ciekawe czy nudne? 550 stron robi swoje i jak bym miał robić coś czego nie chcę (czytał nudy, bo w końcu klasyk i jeszcze szkoła każe) to bym wolał streszczenie. Jak ktoś chce mi dać lekcję, że czytanie streszczeń to wielka krzywda dla książek i że w ogóle one po tym płaczą, to niech sobie odpuści.

CZYTAJ!!!! Ta książka jest genialna, pełna absurdu i śmiesznych żartów, a jej zakończenie jest naprawdę niesamowite =) Ogólnie, opowiadania które przełamują pełne tabu i robią żarty z czytelnika są naprawdę niedoceniane, a przecież taka proza to anegdoty z życia wzięte. Podobno powstała nieautoryzowana dalsza część, o tytule "Powrót Wolanda albo nowa diaboliada", nie czytałem jej jeszcze, gdyż kiedy wyszła, nie miałem okazji jej zakupić ^ ^; (TAK, czasami mi się zdarzy kupić książkę xD). Autor kontynuacji jest zafascynowany Gombrowiczem, a tacy ludzie mają +100 do respektu od ludzi ulicy.

(6.10.2014 21:46)Reel napisał(a):  
(6.10.2014 16:59)Vapek napisał(a):  z pisarzy fantastycznych, nie znam żadnego z nowej epoki (czytałem raczej hard-sci/fi z starych okresów lat dwudziestych), dlatego byłbym naprawdę wdzięczny, jakby ktoś polecił mi coś w miarę świeżego i nowego =)

Brandon Sanderson "Droga Królów".

(6.10.2014 16:59)Vapek napisał(a):  lubię też motywy post-apokaliptyczne, dlatego byłbym naprawdę wdzięczny za polecenie mi czegoś w takich klimatach <3
(nie miałem okazji przeczytać niczego z tego typu opowiadań)

Było już, ale ponownie "Metro 2033", to po prostu najlepsza książka jaką kiedykolwiek miałem okazję przeczytać i uważam że powinni ją wprowadzić jako lektura obowiązkowa.
Dzięki xD Akurat ty męczysz mnie Metrem 2033 od zawsze xDD
No i Dukajem, ale ja muszę go jeszcze 'przełknąć' xP

(6.10.2014 21:54)Turtwig2 napisał(a):  Przed chwilą znalezione:
http://i.imgur.com/dLDiAnP.jpg
Smile
Znam to |D Większość książek z tej listy jeszcze nie ma wiarygodnego przekładu polskiego... dzięki, za sugestię do szlifowania języka angielskiego :3

(7.10.2014 8:33)Bert napisał(a):  Polecam mocno Przygody Goreka i Felixa
http://pl.wikipedia.org/wiki/Przygody_Gotreka_i_Felixa

Dodatkowo polecam serie Nekroskopa:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Nekroskop

Ponadto polecam bardzo książki H.P. Lovecrafta.
Co do pierwszego, to literatura nieco zbyt młodzieżowa na mój gust
ale te drugie mocno mnie zainteresowało Big Grin
Akurat Lovecraftem mnie nie strasz xD Seryjnie, jak będę miał kiedyś ochotę na horror, to jest must have na mojej liście... ale horrory mi nie wchodzą zbytnio xP

(7.10.2014 9:52)Sousuke napisał(a):  
(6.10.2014 16:59)Vapek napisał(a):  Ja aktualnie mam ochotę poczytać coś, co byłoby fantastyczno-naukowe, ale żeby opisywało normalne życie normalnych ludzi, tylko by czasy były mocno hop do przodu.

Polecam tę książkę: Spektrum (każdy myśliwy pragnie wiedzieć), Łukjanienko i ogólnie wszystko tego autora Smile
Chyba jedyna prawidłowa odpowiedź w tym temacie! KUDOS TO YOU =D

(7.10.2014 11:16)Nilson napisał(a):  Ostatnio czytałem, polecam.

[Obrazek: 9788378817345-moj-pierwszy-atlas-zwierza...ejkami.jpg]
aż 300 naklejek, ja żelka ;___;

[Obrazek: pIn34s5.jpg]
Odpisz
7.10.2014, 12:23
Gotrek i Feliks jest bardzo fajny mroczny świat. Możesz traktować młodzieżowo książki gdzie się krew leje gęsto :v

[Obrazek: bert.png]
Odpisz
7.10.2014, 15:45
(6.10.2014 21:36)Turtwig2 napisał(a):  Przeczytaj pierwsze kilka - kilkanaście stron i sam oceń. Niektóre książki odstraszają już samym wstępem (dla mnie to np. było "Nad Niemnem"), będziesz mieć też ogólny obraz stylu.

Serio? Oceniać książkę po kilkunastu stronach? Najnowsza część Wiedźmina - Sezon Burz wciągnęła mnie w pełni dopiero tuż przed drugą połową. Czytałaś książki Kinga? Podobno połowa rozkręca się po pierwszych stu stronach, czasem nawet później...

3DSFC - 0920-1603-8473
Safari: Emolga, Electabuzz i Galvantula
Odpisz
7.10.2014, 15:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 7.10.2014 19:43 przez GRAnith.)
(7.10.2014 15:45)Aaqwil napisał(a):  Czytałaś książki Kinga? Podobno połowa rozkręca się po pierwszych stu stronach, czasem nawet później...

U Kinga wiem, (bo czytałem!) że pierwsze 500 stron to śmierdząco wolne budowanie napięcia, a następne 50 to wielki release.
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Turtwiczka
7.10.2014, 16:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 7.10.2014 16:17 przez Turtwiczka.)
(7.10.2014 15:45)Aaqwil napisał(a):  Serio? Oceniać książkę po kilkunastu stronach? Najnowsza część Wiedźmina - Sezon Burz wciągnęła mnie w pełni dopiero tuż przed drugą połową. Czytałaś książki Kinga? Podobno połowa rozkręca się po pierwszych stu stronach, czasem nawet później...

Serio. Jeżeli coś nie jest dla mnie ciekawe/widzę że nie ma potencjału po kilkunastu stronach to zwyczajnie szkoda mi czasu na "nudzenie" się podczas lektury, gdy mam całą listę innych książek, które wiem że są dobre od początku do końca (bo np. znam autora albo polecił mi je ktoś, z kim mój gust jest zgodny). Nigdy bym nie czytała ksiązki aż do połowy, jeżeli bym się przy niej nudziła. Książek Kinga akurat nie czytałam, ale oglądałam "Lśnienie" i faktycznie było tak, jak mówi GRAnith:
(7.10.2014 15:53)GRAnith napisał(a):  U Kinga wiem (bo czytałem!) pierwsze 500 stron to śmierdząco wolne budowanie napięcia, a następne 50 to wielki release.
- długi film o niczym i potem wielki finał. Nie należę do osób, które zachwycają się "znanym" twórcą dlatego, że jest znany i tu się zgodzę, że jeżeli jego książki wyglądają tak samo jak film to dla mnie są kiepskie. Co innego rozkręcać fabułę (jak to robi np. Philip K. Dick), a co innego smęcić tylko po to, żeby sama końcówka była efektowna.

Lubisz Pokemon tazo? Zapraszam do tematu:
Katalog polskich i zagranicznych pokemon tazo

Exclamation Szukam Pokemon tazo:
- z polskich:
[Obrazek: braki-copy-2.jpg?1420142272]
- z zagranicznych oraz podróbek różne różniste (np. "Cap" z żółtym Pikachu z tyłu).

Sprzedam lub wymienię się swoimi tazo, organizuję promocje Wink

Wymienię się naklejkami do polskich albumów Pokemon, wieczkami od Danonków oraz nakrętkami od Mirindy.

Pokemon Shuffle Friend Code: CK6V-XWG4 Pisz kim jesteś Wink
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Elia
7.10.2014, 19:00
Jeśli ktoś chce coś nietypowego na swój własny sposób z fantastyki, to polecam "Wrota" Mileny Wójtowicz.

Odpisz
19.10.2014, 20:56
Polecam Narrenturm Sapka. Według mnie książka bardzo dobra, mógłbym się pokusić nawet o to, że równa książkom z Sagi Wiedźmińskiej. Trzeba przy tym zaznaczyć, że książka ta(nie czytałem jeszcze całej Trylogii Husyckiej) ma zupełnie inny klimat i porównywanie jej do Wiedźmina jest raczej trudne. Chodzi mi raczej o to, że jest równie dobrze napisana oraz równie wciągająca.

Drugą książką którą polecam jest Czarnoksiężnik z Archipelagu Ursuli K. Le Guin. Jest to książka fantasy. Może nie wciąga tak jak wiedźmin, lecz (według mnie) stworzony tam świat jest bardzo dobry, również jak sama powieść. Trzeba jednak od razu zaznaczyć, że nie czyta się jej tak "lekko" jak takiego Wiedźmina, lecz mówię wam warto!
Odpisz
19.10.2014, 23:15
Coś dla fanów fantastyki i mitologii.
Polecam wszystkie tomy: "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy".
Książki ciekawe, wciągające, świetnie napisane, idealne na każdą wolną chwilę, czy to w pociągu czy w domu, wszędzie genialna Smile.

3DS FC: 3239-2997-4840

Friend Safari:Bug- Pinsir, Illumise, Paras

!STAROĆ! Mój fan-fick - ..czytaj..

NOWY KANAŁ - YOUTUBE https://www.youtube.com/channel/UCccfJYf...Qu1aFNp7gQ
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Velfa, Zero_
20.10.2014, 17:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 5.11.2016 13:31 przez Goldi.)
Fantastyka, mój ulubiony gatunek <3

Od siebie z fantastyki mogę polecić:

- Trylogia Nocnego Anioła autorstwa Brenta Weeksa:

"Droga Cienia"
"Na Krawędzi Cienia
"Poza Cieniem"

- Wyżej wspomniane "Malowany Człowiek" i "Pustynna Włócznia" Petera V. Bretta

Warto wspomnieć, że ukazała się kontynuacja wyże wymienionych książek, a mianowicie "Wojna w Blasku Dnia" niestety nie było mi jeszcze dane położyć na niej rąk, także nie mogę polecić z czystym sumieniem.

Z polskich autorów:

- "Pan Lodowego Ogrodu" Jarosława Grzędowicza.

- Cykl Inkwizytorski Jacka Piekary

- Wampiry w ABW Magdaleny Kozak

- "Zakon Krańca Świata" Mai Lidii Kossakowskiej

Ludzie mogą być w internecie kim tylko chcą ! Dlaczego jednak tak często wybierają bycie debilami...

[Obrazek: 6xea.gif]
Odpisz
21.10.2014, 17:07
malowany się zesrał z kolejnymi tomami a Brett to typowy amerykanski buc, który nie umie przyjąć krytyki i jest w stylu "albo mnie kochasz i wszystko co robię, albo jesteś hejter"

łukjanienki przeczytałem wszystko, warte polecenia.

cykl inkwizytorski jest dobry ale malo książek wyszlo ktore pchają fabułę do przodu, ostatnia tylko dla fanów hardcorowych jest.
Odpisz
22.11.2014, 13:06
Moje przeżycia z duszami czyścowymi. Polecam.

Tanie pokoje w Mielnie - zapraszam na wczasy
Odpisz
6.05.2015, 14:19
Chciałabym przeczytać coś z gatunku horror, np jakaś książkę Stephena Kinga.Polecilibyście coś?

[Obrazek: tumblr_mgqswxYAmm1qklm53o4_250.gif]
Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości