Facebook
Odwiedź stronę dystrybutoraReklama Sun i Moon

Poleć książkę
6.10.2014, 16:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 6.10.2014 17:02 przez Vapek.)
Poleć książkę
Jak temat z 'Poleć Anime" dał rade i ludzie autentycznie polecają chińskie bajki innym, to ten temat z przymusu poszedł za tym trendem i postępem xD

Ale żeby nieco ułatwić sprawę - najpierw napiszmy co przeczytaliśmy (nie wszytko - to co aktualnie przychodzi do głowy), a dopiero potem czego szukamy xP

Ja aktualnie mam ochotę poczytać coś, co byłoby fantastyczno-naukowe, ale żeby opisywało normalne życie normalnych ludzi, tylko by czasy były mocno hop do przodu.

z pisarzy fantastycznych, nie znam żadnego z nowej epoki (czytałem raczej hard-sci/fi z starych okresów lat dwudziestych), dlatego byłbym naprawdę wdzięczny, jakby ktoś polecił mi coś w miarę świeżego i nowego =)

lubię też motywy post-apokaliptyczne, dlatego byłbym naprawdę wdzięczny za polecenie mi czegoś w takich klimatach <3
(nie miałem okazji przeczytać niczego z tego typu opowiadań)

[Obrazek: pIn34s5.jpg]
Odpisz
6.10.2014, 17:11
RE: Poleć książkę
Nic takiego nowego i swiezego, ale koniecznie Sapkowski saga o wiedzminie, 7 tomowa przygoda z Garaltem. Uwielbiam do tych ksiazek wracac.

[Obrazek: ae5e1e.jpg]
Odpisz
6.10.2014, 17:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 6.10.2014 17:20 przez Vapek.)
(6.10.2014 17:11)Versus napisał(a):  Nic takiego nowego i swiezego, ale koniecznie Sapkowski saga o wiedzminie, 7 tomowa przygoda z Garaltem. Uwielbiam do tych ksiazek wracac.

podobno ma być nowa książka z wiedźminem od ręki Sapkowskiego, ale hype na niego i tak jest już zbyt duży... mało tego, większość tryhard fanów wiedźmina dowiedziała się o sadze dopiero z gry... co raczej mnie, małego biednego pierwszoklasistę w podstawówce, którą pierwszą książką daną do ręki była "Krew Elfów", mocno, ale to mocno przygnębia Sad

also, czytałem już xD I napisałem, czego szukam przecież, nie wyskakuj mi z taką propozycją xDDDDD

[Obrazek: pIn34s5.jpg]
Odpisz
6.10.2014, 17:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 6.10.2014 17:44 przez Bidulkę.)
Nic mi do głowy nie przychodzi co do Vapka. Ale ja chciałbym przeczytać coś w czym jest dość sporo zwierząt legendarnych (typu Chupacabra) a dokładnie informacji o nich. Chodzi o książkę o kryptozoologii.

Zbieram figurki od firmy Takara Tomy z lat 1999-2000. Only oryginalne. Jeżeli takowe posiadasz to napisz do mnie misiaczku, a na pewno się dogadamy ^^
[Obrazek: f582mg.jpg]
Białe znaczy, że mam Wink
Odpisz
6.10.2014, 20:22
Polecam "Metro 2033". Nie dość, że postapokaliptyczne to jeszcze fantazy ^^ Ostatnio było za darmo na Google Play, nie wiem jak jest teraz.
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Seattle, Reel, Vapek, Lucar
6.10.2014, 20:59
A ja polecam serię Petera V. Bretta "Malowany Człowiek" i "Pustynna Włócznia". Też fantasy i też w pewnym sensie postapokaliptyczne, a poza tym świetnie się czyta.
Odpisz
6.10.2014, 21:00
(6.10.2014 17:20)Bidulkę napisał(a):  Nic mi do głowy nie przychodzi co do Vapka. Ale ja chciałbym przeczytać coś w czym jest dość sporo zwierząt legendarnych (typu Chupacabra) a dokładnie informacji o nich. Chodzi o książkę o kryptozoologii.

Może nie tyle o kryptozoologii per se, ale niektóre przewodniki po serialu "Z archiwum X" mają jako jeden z działów opis bestii czy istot legendarnych widocznych w odcinkach, opis do czego nawiązywały w realu itp. Poza tym w dobrej książce o zjawiskach paranormalnych też są często ich opisy, a nawet całe rozdziały im poświęcone Smile

Lubisz Pokemon tazo? Zapraszam do tematu:
Katalog polskich i zagranicznych pokemon tazo

Exclamation Szukam Pokemon tazo:
- z polskich:
[Obrazek: braki-copy-2.jpg?1420142272]
- z zagranicznych oraz podróbek różne różniste (np. "Cap" z żółtym Pikachu z tyłu).

Sprzedam lub wymienię się swoimi tazo, organizuję promocje Wink

Wymienię się naklejkami do polskich albumów Pokemon, wieczkami od Danonków oraz nakrętkami od Mirindy.

Pokemon Shuffle Friend Code: CK6V-XWG4 Pisz kim jesteś Wink
Odpisz
6.10.2014, 21:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 6.10.2014 21:13 przez _HEREMIT_.)
(6.10.2014 17:19)Vapek napisał(a):  podobno ma być nowa książka z wiedźminem od ręki Sapkowskiego
Już jest - ,,Sezon Burz''.

Ludziska! Czytajcie Wiedźmina i Pieśń Lodu i Ognia!

„NIE MÓW CO WIESZ, ALE WIESZ CO MÓW”
~Master0102

[Obrazek: lUKdzzJ.jpg] [Obrazek: VIVdUxv.png]

Odpisz
6.10.2014, 21:24
(6.10.2014 21:12)_HEREMIT_ napisał(a):  Ludziska! Czytajcie Wiedźmina i Pieśń Lodu i Ognia!

Głosujcie na Kongres Nowej Prawicy!

Może trochę inaczej: poleca ktoś Mistrza i Małgorzatę? Muszę przeczytać do szkoły i mam na razie neutralne nastawienie. Ciekawe czy nudne? 550 stron robi swoje i jak bym miał robić coś czego nie chcę (czytał nudy, bo w końcu klasyk i jeszcze szkoła każe) to bym wolał streszczenie. Jak ktoś chce mi dać lekcję, że czytanie streszczeń to wielka krzywda dla książek i że w ogóle one po tym płaczą, to niech sobie odpuści.
Odpisz
6.10.2014, 21:36
(6.10.2014 21:24)GRAnith napisał(a):  (...)poleca ktoś Mistrza i Małgorzatę? Muszę przeczytać do szkoły i mam na razie neutralne nastawienie. Ciekawe czy nudne? 550 stron robi swoje i jak bym miał robić coś czego nie chcę (czytał nudy, bo w końcu klasyk i jeszcze szkoła każe) to bym wolał streszczenie. Jak ktoś chce mi dać lekcję, że czytanie streszczeń to wielka krzywda dla książek i że w ogóle one po tym płaczą, to niech sobie odpuści.

Każdego ciekawi co innego, więc raczej jakiekolwiek porady są bezużyteczne. Przeczytaj pierwsze kilka - kilkanaście stron i sam oceń. Niektóre książki odstraszają już samym wstępem (dla mnie to np. było "Nad Niemnem"), będziesz mieć też ogólny obraz stylu.
U mnie w szkole ta książka nigdy nie była lekturą, więc jej nie czytałam. Mam z kolei znajomą, która po dziś dzień zachwyca się i w ogóle oraz inną znajomą, która na siłę czytała całość i ma uraz, więc musisz sam zdecydować.

- z polskich:
- z zagranicznych oraz podróbek różne różniste (np. "Cap" z żółtym Pikachu z tyłu).

Wymienię się naklejkami do polskich albumów Pokemon, wieczkami od Danonków oraz nakrętkami od Mirindy.

Odpisz
6.10.2014, 21:46
(6.10.2014 16:59)Vapek napisał(a):  z pisarzy fantastycznych, nie znam żadnego z nowej epoki (czytałem raczej hard-sci/fi z starych okresów lat dwudziestych), dlatego byłbym naprawdę wdzięczny, jakby ktoś polecił mi coś w miarę świeżego i nowego =)

Brandon Sanderson "Droga Królów".

(6.10.2014 16:59)Vapek napisał(a):  lubię też motywy post-apokaliptyczne, dlatego byłbym naprawdę wdzięczny za polecenie mi czegoś w takich klimatach <3

Było już, ale ponownie "Metro 2033", to po prostu najlepsza książka jaką kiedykolwiek miałem okazję przeczytać i uważam że powinni ją wprowadzić jako lektura obowiązkowa.

Odpisz
6.10.2014, 21:54
(6.10.2014 16:59)Vapek napisał(a):  (...)Ja aktualnie mam ochotę poczytać coś, co byłoby fantastyczno-naukowe, ale żeby opisywało normalne życie normalnych ludzi, tylko by czasy były mocno hop do przodu.

z pisarzy fantastycznych, nie znam żadnego z nowej epoki (czytałem raczej hard-sci/fi z starych okresów lat dwudziestych), dlatego byłbym naprawdę wdzięczny, jakby ktoś polecił mi coś w miarę świeżego i nowego =)

lubię też motywy post-apokaliptyczne, dlatego byłbym naprawdę wdzięczny za polecenie mi czegoś w takich klimatach <3

Przed chwilą znalezione:
http://i.imgur.com/dLDiAnP.jpg
Smile

- z polskich:

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Elia
6.10.2014, 22:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 6.10.2014 22:22 przez KleszczRex.)
Ludziaki, Kleszczu ma dużo piniondzów, dlatego zamiast kupywać 3DSa i prawilnie marnować życie - kupuje tableta. Tablet między innymi ma służyć do czytania (bo tak, nie będę wchodzić w dyskusje).

Na poważnie - szukam książek a la "Pieśń Lodu i Ognia", gdzie fabuła i intrygi wiodą prym, świat pochłania rozmachem, zaś "momenty" potrafią wgnieść w fotel. Może być nawet po angielskiemu, nie przeszkadza mi to.

Poza tym szukam również absurdalnych pozycji, które poziomem szaleństwa potrafią zrobić smakowitą zupę z mózgu.

Zwieść cię może ciągnący ulicami tłum,
wódka w parku wypita albo zachód słońca,
lecz pamiętaj: naprawdę nie dzieje się nic
i nie stanie się nic - aż do końca.
Odpisz
6.10.2014, 22:32
Ogólnie polecam serie Pierdomenico Bacalario, szczególnie ,,Century'' i ,,Ulysses Moore".

„NIE MÓW CO WIESZ, ALE WIESZ CO MÓW”
~Master0102

[Obrazek: lUKdzzJ.jpg] [Obrazek: VIVdUxv.png]

Odpisz
6.10.2014, 23:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 6.10.2014 23:50 przez GRAnith.)
Nie wiem jak Vapek widzi ten temat, ale chyba nie tak, że pisze się tutaj po prostu o fajnych książkach co się przeczytało i się je ogólnie poleca, tylko o poleceniu komuś jakiejś pasującej książki. Bo tak to bym też mógł napisać post o treści: ,,ostatnio przeczytałem Lśnienie, polecam!". Od tego chyba jest blog.
Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości