Facebook
Odwiedź stronę dystrybutoraReklama Sun i Moon

Poleć mi anime
24.07.2015, 18:49
RE: Poleć mi anime
IMO największym atutem "nienormalnych" anime jest to, że są... "nienormalne". Anime, jak i kino w ogóle, mają za zadanie oderwać nas od szarej rzeczywistości, a japońskie produkcje nadają się do tego idealnie, między innymi przez różnice kulturowe. Nie każdemu musi się to podobać, ale jestem pewien, że każdy znalazłby coś dla siebie. Różnych animców jest przecież całe spektrum.

Suspect wymienił parę ciekawych pozycji. Zwłaszcza jeśli chodzi o shoneny to również gorąco polecam Hunter x Hunter (2011). Ma w sobie coś czego nie posiadają inne tytuły tego samego gatunku. Kiedy chce potrafi być głęboki, w tych czy innych momentach przypominając nam, że to nadal jest shonen i w każdym przypadku robi to z klasą. Ponadto całość wykonana jest w zaskakująco porządnej oprawie audiowizualnej. Zdecydowana rekomendacja.

FC: 4055-7379-4182
IGN: KwazaR
Odpisz
24.07.2015, 19:20
Suzi, twoja rozpiska brzmi jak typowe "Top 20 anime, jakie musisz zobaczyć" :'D W sumie, z takimi tytułami jest jak z lekturami szkolnymi: nie wypada nie znać, ale nie wszystko może podejść. Ja na ten przykład, nie uważam "Death Note" za najlepsze anime, jakie w życiu obejrzałam - ba, z perspektywy czasu powiedziałabym nawet, że jest mocno "takie sobie" (tak, wiem, jestem chędożonym ignorantem, heretykiem i w ogóle powinnam spłonąć na stosie ;_; ). No i druga połowa DN to kupa.

Oslo, jak ktoś jest żądny czegoś w stylu Naruto czy Bleacha - cóż, nie uszczęśliwię takiej osoby czymś ambitniejszym. Ja tu tylko daję ludziom, czego sami chcą, elo ;_;

Choć ogólnie rozpiska nawet przydatna dla newfagów, którzy chcą obejrzeć kilka najlepszych chińskich bajek z każdego gatunku.

~~~

A tak w ogóle, szukam jakiegoś animca w klimatach historyczno-wojennych (tylko bez przyszłości i walk androidów). Jak sama wskazuje, w świecie przedstawionym toczy się/ma zamiar toczyć się wojna, a nasi prawilni bohaterowie stają po tej lepszej (tj. pokojowej) stronie. Dobrze by było, gdyby w powietrzu wisiała jakaś intryga (a najlepiej kilka), a walki wyglądałyby... cóż, racjonalnie (tj. żadnych nakama power czy innych bzdetów, liczą się głównie umiejętności). Coś w stylu FMA albo Kingdom. I nie, nie dawajcie żadnego survival game - to ma być zwykłe odwzorowanie czasów wojny i pokazanie, że jest ona największym kutectwem, jakie istnieje na świecie. Znajdzie się w ogóle coś takiego?
~~~
Tylko nie podawajcie Naróto, pliz ;_;
Ani w ogóle żadnych typowych shounenów, z siłą przyjaźni w tle.
Będę dźwięczna za każdą propozycję.

Cytat:I proszę zdefiniować "normalne anime", bo nie rozumiem :I
Mnie się wydaje, że chodzi o jakąś obyczajówkę, osadzoną w normalnym świecie, beż żadnych anomalii w stylu latających kotów czy bohaterów z mocami z Matrixa (ogólnie - z supermocami). I bez siły przyjaźni, żartów o cyckach czy innych, dziwacznych japońskich zagrań. Wbrew pozorom - da się takie znaleźć.

"LITTLE KIDS PLAY GTA AND NO ONE BATS AN EYE
ADULTS PLAY POKEMON AND EVERYONE LOSES THEIR MINDS"

[Obrazek: sygnaturka1_2.png]
*Avatar został wykonany przez Shinobu.*
Odpisz
24.07.2015, 21:08
(24.07.2015 0:14)PikaKnight napisał(a):  Szukam czegoś w klimatach Pokemonów, co na spokojnie mogę puścić młodemu (wiek 6-7), jednocześnie samemu mogąc to oglądać, by nie zanudzić się Wink Obowiązkowo musi być wersja z pl napisami / pl dubbingiem Wink

Nie do końca w klimatach poków, ale pasuje do grupy wiekowej i jest o "przyjaciołach": Doraemon. Jest bardzo dobry - nie dość że jest zabawny, to prawie każdy odcinek ma jakiś morał. Do tego niektóre odcinki są na pewno po polsku, bo kiedyś leciały na DisneyXD.

Lubisz Pokemon tazo? Zapraszam do tematu:
Katalog polskich i zagranicznych pokemon tazo

Exclamation Szukam Pokemon tazo:
- z polskich:
[Obrazek: braki-copy-2.jpg?1420142272]
- z zagranicznych oraz podróbek różne różniste (np. "Cap" z żółtym Pikachu z tyłu).

Sprzedam lub wymienię się swoimi tazo, organizuję promocje Wink

Wymienię się naklejkami do polskich albumów Pokemon, wieczkami od Danonków oraz nakrętkami od Mirindy.

Pokemon Shuffle Friend Code: CK6V-XWG4 Pisz kim jesteś Wink
Odpisz
24.07.2015, 23:19
(24.07.2015 0:14)PikaKnight napisał(a):  Szukam czegoś w klimatach Pokemonów, co na spokojnie mogę puścić młodemu (wiek 6-7), jednocześnie samemu mogąc to oglądać, by nie zanudzić się Wink Obowiązkowo musi być wersja z pl napisami / pl dubbingiem Wink

To może stary, dobry Shaman King? Smile

3DS FC: 1264-0318-6582

[Obrazek: tumblr_m5nkbnQvxK1rop1g6.gif]
Odpisz
29.07.2015, 20:35
Ja szukam jakiegoś dobrego wyciskacza łez, np. stylu Magnitude 8.0 - mogą być też pełnometrażówki. Z góry mówię że odpada Clannad, a widziałam już Air, Grave of the fireflies i Anohana. Proszę bez tasiemców - powyżej 30 odcinków to dla mnie za dużo. Ewentualnie jakieś dobre anime, które może nie tyle będzie wyciskać łzy co będzie miało jakieś przesłanie. Ktoś, coś?

Aktualnie poszukuję:
Vullaby(lub Mandibuzz), Moltres, Entei, Xerneas
FC: 3540-1448-0963
FS: ???
Odpisz
29.07.2015, 20:55
(29.07.2015 20:35)Semi napisał(a):  Ja szukam jakiegoś dobrego wyciskacza łez, np. stylu Magnitude 8.0 - mogą być też pełnometrażówki. Z góry mówię że odpada Clannad, a widziałam już Air, Grave of the fireflies i Anohana. Proszę bez tasiemców - powyżej 30 odcinków to dla mnie za dużo. Ewentualnie jakieś dobre anime, które może nie tyle będzie wyciskać łzy co będzie miało jakieś przesłanie. Ktoś, coś?

Angel beats styknie.

[Obrazek: MbhhDN5.gif]
Odpisz
31.12.2015, 17:48
Btooom! - Polecam, bardzo fajne i wciągające anime Smile 12 odcinków, seria zakończona.
One Punch Man! - W końcu jakiś ciekawy super bohater nie od Marela. Gorąco polecam!!! Na razie 12 odc.
SnK - Atak Tytanów - Kto jeszcze o tym nie słyszał? Animacje,zwłaszcza pofldczas walk z tytanami są świetne ^^ 20 odcinków, seria wstrzymana.

Zbieram figurki od firmy Takara Tomy z lat 1999-2000. Only oryginalne. Jeżeli takowe posiadasz to napisz do mnie misiaczku, a na pewno się dogadamy ^^
[Obrazek: f582mg.jpg]
Białe znaczy, że mam Wink
Odpisz
31.12.2015, 20:26
Jakieś sportowe anime (boks, mma i te sprawy). Poleci ktoś?

Odpisz
31.12.2015, 21:49
Jak boks, to Hajime no Ippo. Może jeszcze Fist if the North Star, ale tego drugiego do końca nie jestem pewien.

FC: 4227-3480-7541
IGN VI Gen : Ravy
IGN VII Gen: Alciel

Operacja Shiny Dex rozpoczęta.
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Turtwiczka
8.05.2016, 13:30
(31.12.2015 21:49)Veill napisał(a):  Jak boks, to Hajime no Ippo. Może jeszcze Fist if the North Star, ale tego drugiego do końca nie jestem pewien.

fist of the north star bdb polecam

jesli chcecie bym was szanowal to musicie obejrzec/przeczytac co najmniej 1 z tych serii

1. fist of the north star
2. jojo's bizarre adventure
3. berserk
4. cowboy bebop
5. great teacher onizuka
Odpisz
16.08.2016, 12:17
Nadrabiam zaległości sprzed ponad roku, więc większość requestów może nie być już aktualna, ale i tak odpowiem, bo a nuż widelec się komuś przydadzą.

(22.07.2015 8:52)Bulba napisał(a):  Szukam anime fantasy z elementami magicznymi,ciekawą i wciągającą fabułą
(coś podobnego do Magi albo Fairy Tail).Z góry serdecznie dziękuję! Smile

Akatsuki no Yona - fantasy, w którym elementów magicznych nie ma aż tyle, ale jest bardzo dobrze pod względem fabuły i przede wszystkim character developmentu - w tej dziedzinie główna bohaterka w szczególności daje radę.

Soredemo Sekai wa Utsukushii - to już nieco bardziej romansidło, ale również będzie spełniać Twoje wymagania.

Junketsu no Maria - tu mamy z kolei mediaval fantasy z wiedźmami i magią. Anime wychwalane przede wszystkim za realistyczne przedstawienie średniowiecznych realiów bitewnych, jest też dużo pojazdu na religię i chrześcijańskiego Boga.

(23.07.2015 13:15)Ertix napisał(a):  Jakieś dobre normalne anime o wrażliwej postaci która zmaga się z otoczeniem i swym losem? Co polecilibyście?

Kokoro Connect - to, to i jeszcze raz to. Jeśli termin character development można zdefiniować dwoma słowami, to będzie to zapewne nazwa tej bajki. Opowieść o grupie nastolatków, którym zaczynają dziać się dziwne rzeczy typu zamiana ciałami itp, które jednakże są tylko backgroundem i swego rodzaju zapalnikiem do rozbudowy ich relacji. Anime o życiu, przyjaźni, miłości, dojrzewaniu i wielu więcej. Polecam w szczególności wszystkim, którzy szukają czegoś bardziej dojrzałego wśród nowszych bajek.

Sakurasou no Pet na Kanojo - można się spierać na ile normalne jest to anime, bo o ile nie ma w nim magii i innych nadnaturalnych elementów, to jest sporo nietuzinkowych bohaterów, których interakcje między sobą są oraz ich potyczki z codziennością są głównym elementem tego anime. W bardzo inteligentny sposób przeplata ono w sobie elementy komediowe z jak najbardziej poważnymi motywami. Jedni je kochają, inni nienawidzą za to, że mimo wszystko nie stara się być w 100% realistyczne i zamiast tego tworzy sceny, które widz chciałby by mogły być prawdziwe. Osobiście uwielbiam je z tego właśnie powodu, choć zgodzę się że są postacie których motywów nie do końca rozumiem (khem Jin khem).

(24.07.2015 0:11)KacpersusPL napisał(a):  Anime z ciągłą akcją, która interesuje widza i humorem, bardzo mocnym, nawet ze zboczonym. Ogromne miecze i inne ostrza, bronie palne. Jako wrogowie ludzie, mutanty i kosmici. Aha, fajne by było, gdyby fabuła była czasami poważniejsza

To chyba jedna z najtrudniejszych rekomendacji do spełnienia, więc nawet nie licz że znajdę coś co odpowiada temu w 100% (choć na 100% istnieje, tylko ja się jeszcze na takie coś nie natknąłem). Niemniej najbliżej będzie:

Cross Ange: Tenshi to Ryuu no Rondo - nie ma chyba innej bajki, która tak umiejętnie balansuje na granicy między hentajem a anime z fabułą. Z oczywistych względów polecam jedynie osobom pełnoletnim. Co tam bowiem mamy? Motyw upadłej księżniczki bardzo podobny do tego z Yony (patrz kilka poleceń wyżej), całujące się półnagie dziewczyny, walkę mechów ze smokami, martyrologię, konflikt który może zdeterminować przyszłość świata i co najdziwniejsze - fabułę, która w jakiś niezrozumiały dla mnie sposób ma sens (pomijając kilka dziur fabularnych, ale nie bądźmy drobiazgowi). Polecam obejrzeć choćby z ciekawości, bo to jedna z najbardziej specyficznych produkcji na jakie do tej pory natrafiłem.

Ludzie mówią, że Barakamon był spoko, ale nie wiem, ja się przy tym strasznie nudziłem. Z nieco poważniejszych produkcji kina familijnego jest Usagi Drop, które - I swear to god - jeszcze kiedyś dokończę.

(24.07.2015 19:20)Qwest napisał(a):  A tak w ogóle, szukam jakiegoś animca w klimatach historyczno-wojennych (tylko bez przyszłości i walk androidów). Jak sama wskazuje, w świecie przedstawionym toczy się/ma zamiar toczyć się wojna, a nasi prawilni bohaterowie stają po tej lepszej (tj. pokojowej) stronie. Dobrze by było, gdyby w powietrzu wisiała jakaś intryga (a najlepiej kilka), a walki wyglądałyby... cóż, racjonalnie (tj. żadnych nakama power czy innych bzdetów, liczą się głównie umiejętności). Coś w stylu FMA albo Kingdom. I nie, nie dawajcie żadnego survival game - to ma być zwykłe odwzorowanie czasów wojny i pokazanie, że jest ona największym kutectwem, jakie istnieje na świecie. Znajdzie się w ogóle coś takiego?

Junketsu no Maria, które polecałem wcześniej idealnie by tu pasowało. Poza tym mało anime historycznych oglądałem, ale mogę polecić strasznie niedocenianie (moim zdaniem całkowicie niesłusznie) Nobunaga Concerto, które skupia się bardziej na samej postaci Nobunagi niż na wojnie jako takiej, ale podobno jest dość wierne historycznie.

(29.07.2015 20:35)Semi napisał(a):  Ja szukam jakiegoś dobrego wyciskacza łez, np. stylu Magnitude 8.0 - mogą być też pełnometrażówki. Z góry mówię że odpada Clannad, a widziałam już Air, Grave of the fireflies i Anohana. Proszę bez tasiemców - powyżej 30 odcinków to dla mnie za dużo. Ewentualnie jakieś dobre anime, które może nie tyle będzie wyciskać łzy co będzie miało jakieś przesłanie. Ktoś, coś?

Poza polecanymi wcześniej Kokoro Connect i Sakurasou no Pet na Kanojo, które nie są co prawda nastawione stricte pod wyciskanie łez, ale i tak mają kilka naprawdę poruszających momentów, mogę polecić jeszcze te trzy, co ciekawe wszystkie z muzyką w tle:

Shigatsu wa Kimi no Uso - jedno z najbardziej poruszających anime jakie widziałem, w którym w pewnym momencie losy postaci pobocznych stają się ważniejsze od tych drugoplanowych. I seria, która potrafi Cię poruszyć scenami, których się spodziewałeś i mimo tego, że są dokładnie takie jak się spodziewałeś. Dla jednych trochę zbyt przeciągane i melodramatyczne, ale dla miłośników wyciskaczy łez - bajka.

Love Live! School Idol Project - czyli jak to ktoś bardzo trafnie ujął "najgorsze anime świata, bo ryczałem jak głupi przez słodkie idolki". Anime, od którego spodziewałem się totalnego fanserwisu, dostałem największy emocjonalny rollercoaster na jaki do tej pory trafiłem. A przedostatni odcinek pierwszej serii jest arcydziełem jeśli chodzi o wgniatanie widza w fotel. Na minus dałbym jedynie nazbyt płaskie i podpasowane pod swoje archetypy postacie.

Hibike! Euphonium - tym razem opowieść o członkach szkolnej orkiestry dętej. A przy okazji o przyjaźni, pasji, miłości, poświęceniu... You know the deal.

(31.12.2015 20:26)Ertix napisał(a):  Jakieś sportowe anime (boks, mma i te sprawy). Poleci ktoś?

Hajime no Ippo - więcej nie powiem, bo sam aktualnie oglądam, ale bardzo podobne do Baby Stepsów, tylko że boksem (choć Baby Stepsy z pewnego powodu, który można uznać za spoiler obu serii, podobały mi się jednak bardziej).

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Ertix, Sceptile
16.08.2016, 20:15
Skoro już wspomniałeś o magii itp. to może i coś z tego by się znalazło? Smile Nie mówię tu o Sailorkach, czy jakichś stworkach. Raczej typowo ''religijne'' anime poruszające zagadnienia filozofii, psychologi, ezoteryki. Coś naturalnego, nie jakieś sci-fi czy inne cuda-wianki.
Dobrze by było gdyby to anime nie było nastawione na odbiorców jednej płci.

Odpisz
16.08.2016, 22:46
(16.08.2016 20:15)Ertix napisał(a):  Skoro już wspomniałeś o magii itp. to może i coś z tego by się znalazło? Smile Nie mówię tu o Sailorkach, czy jakichś stworkach. Raczej typowo ''religijne'' anime poruszające zagadnienia filozofii, psychologi, ezoteryki. Coś naturalnego, nie jakieś sci-fi czy inne cuda-wianki.

Nie do końca rozumiem o co Ci chodzi, ale na anime w klimatach new age raczej bym nie liczył xD To jednak produkcje w głównej mierze nastawione na rozrywkę i kierowane do niższych grup wiekowych (max 20-latków).

Odpisz
17.08.2016, 1:04
(16.08.2016 20:15)Ertix napisał(a):  Skoro już wspomniałeś o magii itp. to może i coś z tego by się znalazło? Smile Nie mówię tu o Sailorkach, czy jakichś stworkach. Raczej typowo ''religijne'' anime poruszające zagadnienia filozofii, psychologi, ezoteryki. Coś naturalnego, nie jakieś sci-fi czy inne cuda-wianki.

http://myanimelist.net/anime/24439/Kekkai_Sensen
niestety, dużo w tym cudów wianków, ale ma w sobie to, czego szukasz
praktycznie nazwałbym to najlepszym anime roku 2015 (mimo, ze takie sobie było), ale wyszło tyle średniaków rok temu, ze prawie każde anime mogłoby zdobyć ten tytuł |D

[Obrazek: pIn34s5.jpg]
Odpisz
17.08.2016, 8:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.08.2016 8:42 przez Reel.)
(17.08.2016 1:04)Vapek napisał(a):  http://myanimelist.net/anime/24439/Kekkai_Sensen
niestety, dużo w tym cudów wianków, ale ma w sobie to, czego szukasz
praktycznie nazwałbym to najlepszym anime roku 2015 (mimo, ze takie sobie było), ale wyszło tyle średniaków rok temu, ze prawie każde anime mogłoby zdobyć ten tytuł |D

Anime 2015 widziałem mało, ale raczej nic nie przebije drugiego sezonu Baby Stepsów, który imo był arcydziełem (nie zapominając o Hibike!, które również było świetne). Co do Kekkai Sensen to widziałem dużo zachwytu nad tą serią, ale po obejrzeniu dwóch odcinków nie miałem już siły oglądać reszty. Seria zdaje się być strasznie epizodyczna, co dla mnie jest sporą wadą, a poza tym to trochę taka Durarara!!, ale z mniejszą ilością i mniej ciekawymi bohaterami.

Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości