Facebook
Odwiedź stronę dystrybutoraReklama Sun i Moon

Poleć mi anime
22.07.2015, 8:52
RE: Poleć mi anime
Szukam anime fantasy z elementami magicznymi,ciekawą i wciągającą fabułą
(coś podobnego do Magi albo Fairy Tail).Z góry serdecznie dziękuję! Smile

[Obrazek: tumblr_mgqswxYAmm1qklm53o4_250.gif]
Odpisz
22.07.2015, 9:47
Tak, wiem że sie powtarzam, ale Hellsing i Cowboy Bebop FTW! Reszta to tylko jakieś głupie bajki i o dziewczynkach z dużymi oczami.

Jestem rasistem, ale kolorowi mnie lubią, bo jestem na forum dłużej niż krócej

[Obrazek: 2ltq6bs.jpg]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Nilson, Bulba
22.07.2015, 17:28
(22.07.2015 8:52)Bulba napisał(a):  Szukam anime fantasy z elementami magicznymi,ciekawą i wciągającą fabułą

Niedokońca podobne, ale polecam ci Sword Art Online

[Obrazek: attachment.php?aid=1026]
[Obrazek: 2LFVayj.png]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Bulba
22.07.2015, 18:05
Oglądanie anime, zwłaszcza w młodym wieku, wypacza wrażliwość na jakąkolwiek kulturę i sztukę. Nie polecam.
Trzeba znać klasyki takie jak Akira czy chociażby jeden film Ghibli ale o reszcie nawet nie ma co wspominać.

3DS FRIEND CODE: 5086-1738-5699
B/W FRIEND CODE: 4857 - 2241 - 8088
B2/W2 FRIEND CODE: 1550 - 7254 - 7164
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: _M_
22.07.2015, 21:53
Nilson utop się w tych amerykańskich gościach w rajtuzach
[Obrazek: AnFL2pY.gif]

[Obrazek: MbhhDN5.gif]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Bulba
23.07.2015, 13:15
Jakieś dobre normalne anime o wrażliwej postaci która zmaga się z otoczeniem i swym losem? Co polecilibyście?

Odpisz
23.07.2015, 13:50
Cytat:Szukam anime fantasy z elementami magicznymi,ciekawą i wciągającą fabułą
(coś podobnego do Magi albo Fairy Tail).
+ Rave Master - co prawda, nie oglądałam, więc nie wiem jak tam się sprawa ma z "magicznymi" elementami, ale stworzył je ten sam człowiek, który stworzył FT, więc powinno ci się spodobać Smile Jest tam nawet ten sam stworek, co w FT - Plue.
+ Ewentualnie "Zero no Tsukaima" (jest tam coś w rodzaju "magicznej szkoły", więc chyba się liczy?), jeśli nie przeszkadzają ci elementy ecchi i wątek miłosny.
+ Plus, "Nanatsu no Taizai", które zostało okrzyknięte "lepszą wersją fairy tail" Smile Z tego co się oreintuję, występuje tam dość podobny humor.

Cytat:Jakieś dobre normalne anime o wrażliwej postaci która zmaga się z otoczeniem i swym losem? Co polecilibyście?
Neon Genesis Evangelion, lólz.
Problemów życiowych i dram wokół głównego bohatera (i innych postaci też) jest tam od cholery. Po obejrzeniu tego zatęsknisz za żywiołowym Naruto czy Ashem Smile
No i nie występuje tam sztandarowy, animowy humor o cyckach, więc myślę, że "bajkę" można uznać za "normalną".
+ Ewentualnie "Accel World", chociaż to bardziej w klimatach gier wideo. Co nie zmienia faktu, że główny bohater tyż ma tam trochę problemów życiowych.

Ogólnie, mógłbyś bardziej sprecyzować, czego oczekujesz (chociażby, czy to ma dziać się w świecie fantasy, mechów czy może środowisku bardziej "życiowym"). Dramy to popularny temat w animcach, więc siłą rzeczy można tu nawet "Naruto" wrzucić.

"LITTLE KIDS PLAY GTA AND NO ONE BATS AN EYE
ADULTS PLAY POKEMON AND EVERYONE LOSES THEIR MINDS"

[Obrazek: sygnaturka1_2.png]
*Avatar został wykonany przez Shinobu.*
Odpisz
23.07.2015, 14:13
"Normalne anime" - wątpię, żeby takie było xD
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Nilson, Frogadier
23.07.2015, 19:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.07.2015 12:26 przez Ertix.)
Qwest - fakt, dram w anime jest od cholery. Wink
Czy ja wiem czy bym zatęsknił? Zawsze wolałem postaci słabsze psychicznie, szukające miejsca dla siebie, niż takie wybuchowe jak Ash czy chociażby Naruto. Jakoś tak...tacy bohaterowie zawsze bardziej mi imponowali (no, prawie zawsze).
Mnie to chodziło w zasadzie o jakąś historię w stylu R/S z PokeSpeciala, gdzie bohaterowie mają osobowość i zainteresowania przeciwne do swoich płci, a rodzic(e) tego nie akceptuje/ą przez co postanawia(ją) swe pociechy zmienić w drastyczny sposób. Oczywiście motywu nagłego wyznawania uczuć pod koniec serii nie oczekuję, ale miło by było gdyby w międzyczasie pojawił się jakiś mini wątek romantyczny.
Pewnie nic się takiego nie znajdzie, no ale zapytać nie zaszkodzi. Wink Tongue

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Cichy Protagonista
23.07.2015, 23:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.07.2015 23:27 przez KwazaR.)
(22.07.2015 8:52)Bulba napisał(a):  Szukam anime fantasy z elementami magicznymi,ciekawą i wciągającą fabułą

Elementy magiczne i wciągająca fabuła, hmm... W takim razie z czystym sumieniem mogę polecić genialną trylogię studia Natural High pod tytułem "Boku no Pico". To co wyprawiają tam bohaterowie pierwszo i drugoplanowi to po prostu magia, a niezwykła fabuła do końca będzie trzymała Cię w napięciu. Jedno mogę gwarantować, nie będziesz się nudzić.

FC: 4055-7379-4182
IGN: KwazaR
Odpisz
24.07.2015, 0:11
Anime z ciągłą akcją, która interesuje widza i humorem, bardzo mocnym, nawet ze zboczonym. Ogromne miecze i inne ostrza, bronie palne. Jako wrogowie ludzie, mutanty i kosmici. Aha, fajne by było, gdyby fabuła była czasami poważniejsza

Moja nazwa w Pokelife: KacpersonPL
[Obrazek: charizard.gif]
Odpisz
24.07.2015, 0:14
Szukam czegoś w klimatach Pokemonów, co na spokojnie mogę puścić młodemu (wiek 6-7), jednocześnie samemu mogąc to oglądać, by nie zanudzić się Wink Obowiązkowo musi być wersja z pl napisami / pl dubbingiem Wink
Odpisz
24.07.2015, 9:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.07.2015 10:05 przez Bulba.)
(23.07.2015 23:23)KwazaR napisał(a):  

Elementy magiczne i wciągająca fabuła, hmm... W takim razie z czystym sumieniem mogę polecić genialną trylogię studia Natural High pod tytułem "Boku no Pico". To co wyprawiają tam bohaterowie pierwszo i drugoplanowi to po prostu magia, a niezwykła fabuła do końca będzie trzymała Cię w napięciu. Jedno mogę gwarantować, nie będziesz się nudzić.

Hahaha.Nie.

(24.07.2015 0:14)PikaKnight napisał(a):  Szukam czegoś w klimatach Pokemonów, co na spokojnie mogę puścić młodemu (wiek 6-7), jednocześnie samemu mogąc to oglądać, by nie zanudzić się Wink Obowiązkowo musi być wersja z pl napisami / pl dubbingiem Wink

Może Digimony? W sumie nie oglądam,ale są fajne i można się
przy nich na chwilę rozerwać.

[Obrazek: tumblr_mgqswxYAmm1qklm53o4_250.gif]
Odpisz
24.07.2015, 11:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.07.2015 11:32 przez Qwest.)
@Ertix:
Chodziło o fakt, że w Evangelionie główny bohater okazuje taki nadmiar wrażliwości i boidupizmu, że automatycznie aż chce się zatęsknić za postacią bardziej asertywną. Też kiedyś uważałam Naruto i Natsu za postacie dziecinne, ale po tym co zaoferowała mi owa seria... blurgh. To już główny bohater "Mirai Nikki" aka Yukiteru Amano aka "największa-pipa-w-świecie-anime" jest postacią bardziej zdecydowaną.
Co do anime... Z tego co oglądałam, małą namiastkę twoich oczekiwań powinno spełniać "Chuunibyou Demo Koi Ga Shitai" (głównie pierwszy sezon). Tyle że tam to główna bohaterka ma problem z rodziną (konkretniej mówiąc, rodzina wymaga od niej żeby "wydoroślała"), no i główny bohater aż takim wrażliwcem, rozczulającym się nad słodkim kotkiem, nie jest (co nie znaczy, że jest szalony - jak Naruto czy Natsu; po prostu jest "normalny"). Niemniej jednak, średnio interesują mnie "okruchy życia", toteż nie mogę zbytnio pomóc. Aczkolwiek, może jacyś specjaliści, co mają po 500 animów obejrzanych na koncie, znajdą coś dla ciebie Smile

@KacperusPL
Twoje wymagania pokrywają się w 90% z opisem "Bleacha", więc jeśli tego jeszcze nie oglądałeś... może to spełni twoje oczekiwania? (Nie)stety, jest to tasiemiec, w dodatku ze średnim zakończeniem (tzn. anime przerwało emisję, w związku z czym jest niedokończone). Ogólnie, z opisu wynika, że szukasz typowego shounena. Z krótszych i mniej popularnych serii mogę polecić ci jeszcze:
+ Claymore, Fate: Zero oraz Fate/Stay Night - jeśli rajcują cię walki mieczami, są to serie dla ciebie. Ostrzegam tylko, że są to anime raczej poważne (szczególnie dwa pierwsze tytuły) i shounenowskich żartów tu nie uświadczysz. Niemniej jednak, fabularnie dają radę.
+ Freezing - to pierwsze, co mi się nasunęło, widząc combo "zboczone żarty + kosmici". Anime jest dość mocno pikantne, a seria opiera się na walce z niezidentyfikowanymi istotami (coś w stylu Aniołów z Evangeliona, choć nie do końca). Powinno ci się spodobać Smile
+ swoją drogą, zauważyłam, że lubisz SAO, więc standarowo: "Accel World", "Log Horizon" oraz ".hack//SIGN".

@PikaKnight
+ cytując Emskiego z tematu o Yokaiach: "Digimon, Beyblade, Bakugan, Yu-Gi-Oh, Duel Masters" Smile
(prawie) Wszystkie są po polsku i były emitowane na polskich kanałach kreskówkowych. Powinno się młodemu spodobać Smile

"LITTLE KIDS PLAY GTA AND NO ONE BATS AN EYE
ADULTS PLAY POKEMON AND EVERYONE LOSES THEIR MINDS"

[Obrazek: sygnaturka1_2.png]
*Avatar został wykonany przez Shinobu.*
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: KacpersusPL
24.07.2015, 18:00
Robię wklejkę dla nowoprzyjaciół żeby nie musieli nawet patrzeć na niektóre podawane przez was tytyłu. Romanse i pobieżne
Monogatari, Beck i Nana w zupełności wystarczą by zaspokoić swój gust miłosny, dla mniej wymagających Chuunibyou, jak ktoś che kinówki, to Garden of Words i Byousoku 5 Centimeter, bynajmniej Toradore czy jak to tam leciało, należy omijać szerokim łukiem.
Obyczajowe Zdecowanie jedno z najlepszych anime 2014 roku, czyli Ping Pong the Animation, dodatkowo wszystkie części Mushishi, które ma przepiękne krajobrazówki, oraz koniecznie Kino no Tobi, może nie zachwycające kreską ale mające taki plot, źe nie mogę aż. Monster jeśli kogoś interesuję głęboki mroczny klimat. Baccano! i Durarararra też w miarę przyjemne.
Shoeny i ogólnie na walkę
Fate Zero będące lepsze niż UBW, Hunter x Hunter bedący raczej nastawiony na przygodę, ale zdecydowanie dojżalszy niż może się wydawać + lepsze od One Piece (tylko jeśli chodzi o anime, bo Togashi robi brzydkie rysunki, ale lepiej kreuje postacie niż Oda),TTGL czyli miły wybuchowy mech (Kill la Kill jak kroś chce podobne, ale niesty już gorszy, FMA: Brotherhood - przyjemne, ale trochę overrated + najlepsze mleko coś na świecie, czyli JoJo. Postacie nie są nieśmiertelne, zaś ich pojedynki opierają się nie na zasadzie silniejszy wygrywa, tylko mądrzejszy, dodatkowo od 3 części jedna z najlepszych umiejętności w A&M, czyli Stand. Plus jeden z najlepszych antagonistów na ziemi, który takie pipki jak Gary czy inny Paul je na śniadaniem. Apropo, gdzie moja ekranizacja 4 partu?;___;
Z dobrych bajek, ale trochę nie pasujących do powyższych kategorii będzie to:
Shinsekai Yori, Steins Gate, Redline, W krainie bogów, Texhnolyze, Paprika, Death Note, Code Geass (tylko pierwszy sezon), Ergo Proxy, Madoka.
Pozdrawiam serdecznie.
I proszę zdefiniować "normalne anime", bo nie rozumiem :I

[Obrazek: MbhhDN5.gif]
Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości