Facebook
Odwiedź stronę dystrybutoraReklama Sun i Moon

Poleć mi anime
12.09.2014, 14:48
Poleć mi anime
Nie widziałem tematu na rekomendacje do anime, więc pomyślałem że taki zrobię. Zasada jest prosta: ktoś pisze jakiego typu anime by chciał (ew. jakie już tego typu widział i jak mu się podobały, żeby inni mogli wziąć pod uwagę jego upodobania), a ktoś mu odpisuje co może mu w temacie polecić.

No to ja bym prosił o jakąś akcję z dobrymi efektami, umiejętnie prowadzoną fabułą i nietuzinkowymi bohaterami. Czyli idealnie coś jak Fate/Zero, ale niech nie będzie typowym shounenem czy co gorsza taśmawcem.

Odpisz
12.09.2014, 14:58
RE: Poleć mi anime
Ja prosiłbym o jakoś mangę/anime (lepiej mangę), gdzie występują jakieś stwory na które się poluje lub łapie, nie tasiemiec. Proszę. Coś na styl HunterXHunter.

Zbieram figurki od firmy Takara Tomy z lat 1999-2000. Only oryginalne. Jeżeli takowe posiadasz to napisz do mnie misiaczku, a na pewno się dogadamy ^^
[Obrazek: f582mg.jpg]
Białe znaczy, że mam Wink
Odpisz
12.09.2014, 15:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.09.2014 15:08 przez _HEREMIT_.)
pokemony

„NIE MÓW CO WIESZ, ALE WIESZ CO MÓW”
~Master0102

[Obrazek: lUKdzzJ.jpg] [Obrazek: VIVdUxv.png]

Odpisz
12.09.2014, 15:09
(12.09.2014 14:58)Bidulkę napisał(a):  Ja prosiłbym o jakoś mangę/anime (lepiej mangę), gdzie występują jakieś stwory na które się poluje lub łapie, nie tasiemiec. Proszę. Coś na styl HunterXHunter.

Nie oglądałem wspomnianej przez Ciebie serii, ale jedyne tytuły jakie mi przychodzą do głowy to Monogatari (tu bardziej są demony które opętują ludzi... i dużo fanserwisu) i Mushishi (to anime już u siebie recenzowałem, więc CHAMSKA REKLAMA).

Odpisz
12.09.2014, 15:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.09.2014 15:42 przez Mati.)
(12.09.2014 14:48)emachel władca szynszyl napisał(a):  No to ja bym prosił o jakąś akcję z dobrymi efektami, umiejętnie prowadzoną fabułą i nietuzinkowymi bohaterami. Czyli idealnie coś jak Fate/Zero, ale niech nie będzie typowym shounenem czy co gorsza taśmawcem.

Poleciłbym Saint Seiya Lost Canvas. Niestety produkcja została wstrzymana po dwóch sezonach (26 odc, wydawane jako dvd, a nie emitowane w telewizji), jednakże mimo to polecam obejrzeć ile jest, a potem ewentualnie skończyć doczytując mangę (któraś grupa translacyjna przetłumaczyła całość na polski, to bodajże 220 chapterów). Kreska zarówno w mandze jak i anime jest jak dla mnie przepiękna, a i efekty na przyzwoitym poziomie. Smile Jest to prequel znanego shonena z lat 80/90, więc patrzę na niego trochę przez pryzmat nostalgii, ale mimo wszystko polecam.
Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)

[Obrazek: House_md___signature_by_Menegolo.jpg]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: _HEREMIT_, Reel
12.09.2014, 15:32
Ja mam jedną prośbę. Żeby anime było w klimacie Samurai Champloo i Cowboy Bebop. jest ktoś coś w stanie polecić?

[Obrazek: iiINfx3.png]
Odpisz
12.09.2014, 16:14
Full Metal Alchemist.

[Obrazek: ae5e1e.jpg]
Odpisz
12.09.2014, 16:25
vulpi napisał(a):Ja mam jedną prośbę. Żeby anime było w klimacie Samurai Champloo i Cowboy Bebop. jest ktoś coś w stanie polecić?

Gintama, Katanagatari, Afro Samurai. Te jeśli chodzi samurajskie klimaty. Z kryminałów to bardziej Psycho-Pass, Darker Than Black.

emachel władca szynszyl napisał(a):No to ja bym prosił o jakąś akcję z dobrymi efektami, umiejętnie prowadzoną fabułą i nietuzinkowymi bohaterami. Czyli idealnie coś jak Fate/Zero, ale niech nie będzie typowym shounenem czy co gorsza taśmawcem.

HunterxHunter 2011 spełnia wszystkie twoje wymagania poza tym, że jest tasiemcem, chociaż nie rozumiem jaki z tym problem. Ogółem nie rozumiem ogólnej niechęci ludzi do tasiemców, tasiemiec=/= złe anime. Jak dla mnie przekreślanie anime, tylko dlatego, że ma dużo odcinków to zwykła głupota. One Piece, Gintama, czy wyżej wymienione HxH to naprawdę świetne serie, mimo, że to tasiemce i naprawdę warto dać im szansę.

Ludzie mogą być w internecie kim tylko chcą ! Dlaczego jednak tak często wybierają bycie debilami...

[Obrazek: 6xea.gif]
Odpisz
12.09.2014, 17:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.09.2014 17:38 przez Reel.)
(12.09.2014 16:25)_Red_ napisał(a):  HunterxHunter 2011 spełnia wszystkie twoje wymagania poza tym, że jest tasiemcem, chociaż nie rozumiem jaki z tym problem.

Problem jest taki że moim zdaniem zakończenie stanowi ważny element anime.

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Bidulkę
12.09.2014, 17:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.09.2014 17:42 przez zukori.)
prosiłabym o polecenie poważnego anime w klimatach Monster'a o ile takowe istnieje~
aby uniknąć powtarzania się, poniżej lista co zuki oglądała
http://myanimelist.net/animelist/Zuki

"A lawyer is someone who smiles no matter how bad it gets"
Odpisz
12.09.2014, 18:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.09.2014 18:38 przez _Red_.)
(12.09.2014 17:37)emachel władca szynszyl napisał(a):  
(12.09.2014 16:25)_Red_ napisał(a):  HunterxHunter 2011 spełnia wszystkie twoje wymagania poza tym, że jest tasiemcem, chociaż nie rozumiem jaki z tym problem.

Problem jest taki że moim zdaniem zakończenie stanowi ważny element anime.

Też uważam, że zakończenie to ważny element, jednak w przypadku tego anime jego brak (póki co) w żadnym wypadku nie przeszkadza w czerpaniu rozrywki i frajdy z tego anime, a to chyba najważniejsze. Samo zakończenie też pojawi się prędzej, czy później, więc nie ma obaw. Nawet tasiemce nie są nieskończone.

Ja osobiście jestem w stanie już w tym momencie wystawić temu anime 10/10, mimo że nie znam zakończenia, a to dlatego, że przez cały czas przy nim spędzony bawiłem się świetnie i wydaje mi się, że skoro przez ok. 150 odcinków seria trzymała niezmiennie bardzo wysoki poziom, a zakończenia poszczególnych arców też były dobre, to o jakość ostatecznego zakończenia nie mam się co martwić.

Według mnie naprawdę nie warto skreślać całego anime, tylko dlatego, że póki co nie ma zakończenia.

zukori napisał(a):prosiłabym o polecenie poważnego anime w klimatach Monster'a o ile takowe istnieje~
aby uniknąć powtarzania się, poniżej lista co zuki oglądała
http://myanimelist.net/animelist/Zuki

Psycho-Pass, Darker Than Black, Code Geass.

Ludzie mogą być w internecie kim tylko chcą ! Dlaczego jednak tak często wybierają bycie debilami...

[Obrazek: 6xea.gif]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: zukori
13.09.2014, 11:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.09.2014 11:46 przez Vapek.)
(12.09.2014 15:32)vulpi napisał(a):  Ja mam jedną prośbę. Żeby anime było w klimacie Samurai Champloo i Cowboy Bebop. jest ktoś coś w stanie polecić?

Space Dandy (ci sami twórcy xDDD)

a na serio - Wolf's Rain (też Ci sami)

edit: i na szybkiego,nie oglądałem,ale utrzymuje klimat - Baccano, tez połączenie muzyki+true serious anime

[Obrazek: pIn34s5.jpg]
Odpisz
13.09.2014, 12:10
Poszukuję anime z dużą dawką krwi (najlepiej jak w Hellsingu), mrocznym klimatem (najlepiej jak w Another), z ciekawymi postaciami (jak w Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru.). Ilość odcinków maksimum 26. i bez pierniczenia o pokoju na świecie, tolerancji i przyjaźni. I bez zbędnych scen na plaży, gdzie nic się nie dzieje, ale bohaterki mogą zaprezentować się w bikini. I wolałbym, żeby całość była inteligentna (jak... no, powiedzmy Baccano). I nie, Death Note nie pasuje.

,,Jedną sekundę zajęło ci sięgnięcie po pokeball. W czasie gdy nim rzucałeś kolejna sekunda minęła. Trzy sekundy upłynęły w czasie gdy [Pokemon] opuścił kulę i rozpoczął swój atak. Wystarczająca ilość czasu by sięgnąć po pokeballe (...) i kontratakować... przynajmniej dla mnie."- Mistrz Giovanni (Pokemon Special, Tom III, rozdz. 37, tłum. Wizard)
Odpisz
13.09.2014, 12:55
(13.09.2014 12:10)Dragonite~ napisał(a):  Poszukuję anime z dużą dawką krwi (najlepiej jak w Hellsingu), mrocznym klimatem (najlepiej jak w Another), z ciekawymi postaciami (jak w Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru.). Ilość odcinków maksimum 26. i bez pierniczenia o pokoju na świecie, tolerancji i przyjaźni. I bez zbędnych scen na plaży, gdzie nic się nie dzieje, ale bohaterki mogą zaprezentować się w bikini. I wolałbym, żeby całość była inteligentna (jak... no, powiedzmy Baccano). I nie, Death Note nie pasuje.
*głos kogoś mega znudzonego*
HIGURASHI NO NAKU KORO NIIII~~~~~~~~

a żeby wkurzyć -> Mirai Nikki (jak nie death note nie pasuje xD)

[Obrazek: pIn34s5.jpg]
Odpisz
13.09.2014, 12:55
(13.09.2014 12:10)Dragonite~ napisał(a):  Poszukuję anime z dużą dawką krwi (najlepiej jak w Hellsingu), mrocznym klimatem (najlepiej jak w Another), z ciekawymi postaciami (jak w Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru.). Ilość odcinków maksimum 26. i bez pierniczenia o pokoju na świecie, tolerancji i przyjaźni. I bez zbędnych scen na plaży, gdzie nic się nie dzieje, ale bohaterki mogą zaprezentować się w bikini. I wolałbym, żeby całość była inteligentna (jak... no, powiedzmy Baccano). I nie, Death Note nie pasuje.

polecam Kara no Kyoukai ;3
krwi tam nie zabraknie, ogólnie jest to anime z dużą ilością morderstw, ciekawych przypadków, cała seria jest spójna i bardzo sensownie rozwiązana.
jeśli chodzi o odcinki to posiada...7 kinówek~
przecież nie każde anime to musi być TV series, nie?
tak czy owak gorąco polecam

"A lawyer is someone who smiles no matter how bad it gets"
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Dragonite~

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości