Facebook
Reklama Let's GO Pikachu i Eevee

Wątek zamknięty 
Życie z nadzieją
20.08.2014, 19:05
RE: Życie z nadzieją
(20.08.2014 19:01)Master0102 napisał(a):  -Azumarill- krzyknął profesor rzucając kule.
-trecko nasienny pocisk
Starter skoczył z jego pyska wystrzeliły trzy nasiona. Wodny stworek oberwał wszystkimi.
-hiper głos-stwierdził profesor
Azumarill zwinął uszy i wrzasną.
-zatkaj uszy i szybki atak-wrzasną ł trener
Trecko zasłonił uszy i pobiegł prosto na przeciwnika. Pokemon uderzył w niego z potężnął siła. Od razu obydwa pokemony były niezdolne do dalszej walki

Dobra, chyba jednak nie umie. Chaqui, moje argumenty umarły, czyń.

Zwieść cię może ciągnący ulicami tłum,
wódka w parku wypita albo zachód słońca,
lecz pamiętaj: naprawdę nie dzieje się nic
i nie stanie się nic - aż do końca.
20.08.2014, 19:11
Mówisz że kiepsko pisze, a może ma 9 lat?

[Obrazek: MbhhDN5.gif]
 Cherish Balle podarowali: Kaeru
20.08.2014, 19:15
(20.08.2014 19:11)Suspect napisał(a):  Mówisz że kiepsko pisze, a może ma 9 lat?

Mam 10 i dyslekcję

[Obrazek: attachment.php?aid=1026]
[Obrazek: 2LFVayj.png]
20.08.2014, 19:18
Wiadomość ze lubie fairy tail

20.08.2014, 19:19
Mam nadzieję, że to nuzlocke.
20.08.2014, 19:21
Nie bo to jest według mnie słabe
Oczywiście nunzloke

20.08.2014, 19:24
[Obrazek: 1371929547165.jpg]

Zwieść cię może ciągnący ulicami tłum,
wódka w parku wypita albo zachód słońca,
lecz pamiętaj: naprawdę nie dzieje się nic
i nie stanie się nic - aż do końca.
 Cherish Balle podarowali: Kaeru
20.08.2014, 22:45
Czy pisać dalej?

20.08.2014, 22:52
(20.08.2014 22:45)Master0102 napisał(a):  Czy pisać dalej?

PISAĆ. Nie. Sprawdź dowolny inny fanfik i porównaj czemu idzie ci źle.
21.08.2014, 8:40
(20.08.2014 22:45)Master0102 napisał(a):  Czy pisać dalej?

Oczywiście, że tak. Jeżeli na prawdę masz dysleksję i nie jesteś w stanie samodzielnie poprawić tych wszystkich błędów, to może najpierw wyślij tekst komuś, kto zrobi to za ciebie. A, i najważniejsze. Długość. Spójrz na przykład tu: http://forum.pokemony.com/temat-6389-Historia-Lorenza
To jest odpowiednia długość dla jednego rozdziału.

„NIE MÓW CO WIESZ, ALE WIESZ CO MÓW”
~Master0102

[Obrazek: lUKdzzJ.jpg] [Obrazek: VIVdUxv.png]

21.08.2014, 8:43
Ale on jeszcze się nie skończył

21.08.2014, 8:55
To czemu nie wrzucisz go w jednym poście?

„NIE MÓW CO WIESZ, ALE WIESZ CO MÓW”
~Master0102

[Obrazek: lUKdzzJ.jpg] [Obrazek: VIVdUxv.png]

21.08.2014, 10:09
ująłeś mnie Master0102
dałem ci silną reprymendę, abyś nie brną dalej w twórczość pisaną, ale nie poddajesz się tak łatwo

Piszesz równoznacznikami zdań (czyli bardzo prostymi do zbudowania), przez co często je zamykasz i za często podczas czytania zatrzymujesz uwagę się na słowach, które przypadkowo wzbudzają napięcie u czytelnika.
Na przykład:
Cytat:Starter skoczył, a z jego pyska wystrzeliły trzy nasiona. Wodny stworek oberwał wszystkimi.
(dodałem przecinek. Naprawdę, nie bój się budować bardziej rozbudowanych zdań, a jak masz problemy z rozpoznaniem ich poprawności, daj komuś starszemu do poprawy - to żaden wstyd jeszcze nie znać podstaw budowania zdań).
Można wyczuć tą ważność tego wydarzenia, ale to bardziej pasuje np. w pisaniu scenariusza do filmu/komiksu, gdzie rozplanowuję się takie elementy akcji by wzbudzać emocje.

Na dodatek rozdrabniasz się. Masz pewnie już całą wizję swojego opowiadania, ale oddajesz nam tylko małe urywki, które wg. ciebie są ciekawe, zapominając o zapleczu. Nie możesz od razu zbudować opowiadania, nie tłumacząc ciągu wydarzeń i nie przestrzegając chronologicznych ich kolejności. Może to i nudne i czasochłonne (a na pewno też żmudne i nie przynoszące zbytnio przyjemności), jednak pisanie opisów i charakterystyk pozwala przedstawić świat z twojej wyobraźni dla czytelnika. Po przeczytaniu tych krótkich partów można dojść, że w twoim świecie coś tam się dzieje, że będzie to coś wartego zobaczenia, ale nie dajesz nam tego.

Naprawdę podoba mi się, że piszesz mając 10 lat. Z takim zapałem (biorąc pod uwagę ten fakt) z jeszcze większym zainteresowaniem będę brał pod lupę następne części. Są krótkie i łatwe do przeanalizowania, ale jakbyś zaczął pisać więcej i bardziej rozbudowane historie, to mogłoby być niezwykłe =D
 Cherish Balle podarowali: _HEREMIT_, Kaeru
21.08.2014, 11:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.08.2014 11:27 przez Axel.)
Ej, ale serio. Jak na dziesięciolatka, który nie wie jeszcze jak pisać wcale nie jest źle, nie należy wymagać cudów. Rozdziały rzeczywiście powinny być nieco dłuższe. Jednakże pojawiają się kardynalne błędy. Napisałeś "Treecko" z małej litery oraz "potężnął" zamiast "potężną" czy "wrzasną" zamiast "wrzasnął" - to nie powinno się zdarzyć nawet u dziesięciolatka z dysleksją, zwłaszcza, że drugie słowo jest podkreślone na czerwono, powinna ci się zapalić lampa "Coś jest nie tak". Poza tym rozbudowuj nieco zdania. Podsumowując, jak chcesz to pisz, tylko bierz do siebie nasze rady (nawet te złośliwe), a może być nieźle.
 Cherish Balle podarowali: Kaeru, The_Punisher
21.08.2014, 15:19
Hmmm. Nie powiedziałabym, że "wcale nie jest źle". Jest fatalnie, brak jakiejkolwiek interpunkcji, krótkie fragmenty zupełnie wyrwane z kontekstu. Mam siostrę, która w wieku 10 lat pisała co najmniej siedemdziesiąt razy lepiej, a nawet przy wysokim poziomie jakichkolwiek "dys" to lekka przesada .__.
Przypomniało mi się, że autor tego tematu jakiś czas temu wywinął podobny numer, zakładając wątek poświęcony komiksowi, który stety-niestety nigdy nie powstał: http://forum.pokemony.com/temat-6233-komiks
Po tym incydencie wysyłał prywatne wiadomości, w których język był na jakimś kosmicznie słabym poziomie, zdania budowane na zasadzie "Kali jeść, Kali pić". Już wtedy podejrzewałam, że używa translatora, ale w tej chwili nie mam pojęcia co o tym myśleć o__o

3DS FC: 0877-4796-7248
Switch FC: 1417-3818-8493
 Cherish Balle podarowali: GRAnith, _HEREMIT_, Bidulkę
Wątek zamknięty 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości