Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] file_put_contents(): Only 0 of 24765 bytes written, possibly out of free disk space - Line: 6648 - File: inc/functions.php PHP 7.3.16 (Linux)
File Line Function
[PHP]   errorHandler->error
/inc/functions.php 6648 file_put_contents
/inc/init.php 175 rebuild_settings
/global.php 20 require_once
/showthread.php 28 require_once

Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Pokemon Tygodnia - Greninja!
11.07.2014, 14:04,
RE: Pokemon Tygodnia - Greninja!
Ktoś się mnie pytał jakie EV ma mój Greninja(nie jestem z tego dobry, to są statystyki, tak?) i jaki format. Ja najczęściej gram na singlu, a staty: HP-258 Attack-182 Defense-152 Sp.Attack-212 Sp.Defense-157 Speed-247 (jest to Froakie z zaczęcia gry, nie ma hidden ability).

A ja co do następnego poka. Może Meowstick? To mój ulubieniec. Już może podam jego.

HP: 258
Atak: 122
Obrona: 181
Specjalny Atak: 202
Specjalna Obrona: 164
Speed: 239

Nature: Lax

Ability: Infiltrator

Item: Leftovers

Moves: Psychic, Shadow Ball, Energy Ball, Thundrebolt.

Jest na lvlu 90.

3DS FC: 3239-2997-4840

Friend Safari:Bug- Pinsir, Illumise, Paras

!STAROĆ! Mój fan-fick - ..czytaj..

NOWY KANAŁ - YOUTUBE https://www.youtube.com/channel/UCccfJYf...Qu1aFNp7gQ
11.07.2014, 14:46, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.07.2014, 14:50 przez bnb1990.)
(11.07.2014, 14:04)fildzio20 napisał(a): Ktoś się mnie pytał jakie EV ma mój Greninja(nie jestem z tego dobry, to są statystyki, tak?) i jaki format. Ja najczęściej gram na singlu, a staty: HP-258 Attack-182 Defense-152 Sp.Attack-212 Sp.Defense-157 Speed-247 (jest to Froakie z zaczęcia gry, nie ma hidden ability).

A ja co do następnego poka. Może Meowstick? To mój ulubieniec. Już może podam jego.

HP: 258
Atak: 122
Obrona: 181
Specjalny Atak: 202
Specjalna Obrona: 164
Speed: 239

Nature: Lax

Ability: Infiltrator

Item: Leftovers

Moves: Psychic, Shadow Ball, Energy Ball, Thundrebolt.

Jest na lvlu 90.

EV to effort values, punkty wpływające na statystyki Twojego poka. Każdy pokemon z którym walczysz ma przyporządkowane EV, np abra 1 ev Sp. atk, zubat 1 ev Speed itd.
ilość IV podzielona przez 4 pokazuje nam o ile punktów zwiększona jest statystyka. Łączna ich liczba nie przekracza 510 (no chyba że pohackowane mony) a najwięcej w jedną statystkę możemy wrzucić 252.

Więc odpowiadając na Twoje pytanie: Staty nie są EVami.

Pokemon Shield Trainer Card Code: 0000 0003 PXN8 7K
11.07.2014, 15:49, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.07.2014, 16:35 przez Jagal.)
Pozwoliłam sobie przygotować taką próbną korektę, żebyście zdecydowali, czy taka pomoc będzie Wam odpowiadać. Smile Wiem, że pokombinowałam w paru momentach, starałam się nie zmieniać znaczenia, ale część zdań musiałam częściowo przebudować:

Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)
Jeśli nie przeszkadza Wam ta ingerencja, następnym razem korektę mogę podesłać przez PW.
Dalej nie wiem, jak wybrnąć z tego HP - "PŻ" lub "Życie" byłoby nienaturalne, może jednak za wcześnie się go czepiałam. Wink
Hidden ability przetłumaczyłam całkowicie, ponieważ nie jest hasłem wyciągniętym bezpośrednio z gry, każdy powinien zrozumieć.Miałam problem przy typowo "smogonowych" hasłach, które dziwnie wyglądają po tłumaczeniu, mogłyby stać się niezrozumiałe - dlatego zostawiłam oryginały.

I’m like a NPC, I won’t do anything unless you interact with me.
 Cherish Balle podarowali: bnb1990, Bert
11.07.2014, 16:10,
Świetna robota ^^

Pokemon Shield Trainer Card Code: 0000 0003 PXN8 7K
 Cherish Balle podarowali: Jagal
11.07.2014, 20:13,
Super robota Jagal! Jutro w godzinach wieczornych zmodyfikuje pierwszy post. Wrzuce zdjecie samego pokemona i doeam troszku kolorkow by bylo mile dla oka.

[Obrazek: bert.png]
12.07.2014, 22:00,
Na prośbę użytkownika KTe (który dzisiaj utworzył konto jednak nie może jeszcze pisać postów) przesyłam jego pomysł na build z dość obszernym rozszerzeniem:

format: VGC 2014

Greninja @ Focus Sash
Ability: Protean
EVs: 4 HP / 252 SpA / 252 Spe
- Ice Beam
- Scald
- Dark Pulse/Extrasensory/Taunt
- Protect

Greninja jest pokemonem o praktycznie nieistniejącej przeżywalności, znośnym ataku specjalnym i fizycznym, dużej szybkości i niesamowicie silnej zdolności protean. Warto zauważyć, że pokemon o większych obronach mógłby wykorzystać zdolność protean w sposób defensywny zyskując odpowiedni typ w zależności od przewidzianego ataku.

W obecnej meta game vgc14 greninja jest prawdopodobnie najlepszym użytkownikiem STAB ice beam, co czyni go świetną kontrą na garchompa i salamance. Scald został wybrany ze względu na świetny neutralny coverage i wsparcie jakim jest 30% szansy na poparzenie przeciwnika. Protect jest oczywistym wyborem w formacie double dla tak delikatnego pokemona jak greninja. Jako czwarty atak można wybrać taunt czyniący greninję dobrą kontrą na amoongussa, trevenanta, gourgeista, trick room i ogólnych supporterów jak klefki czy meowstick. Jeśli wolimy trzeci ofensywny atak, dark pulse jest odrobinę lepszy od extrasensory, dając greninjy lepszy defensywny typ oraz bijący aegislasha z dobrym efektem. Wybierz extrasensory tylko jeśli twój team ma duży problem z walczącymi pokemonami, jednak nie oczekuj, że greninja poradzi sobie z nimi sam.

Wybór itemu jest wg mnie oczywisty, gdyż bez focus sash greninja jest bezwysiłkowo pokonywany przez mach punch conceldurra lub machampa albo brave bird talonflama jak i większość szybszych pokemonów. Focus sash daje złudną przeżywalność, co jest bardzo przydatne zważywszy, że greninja zabija wiele przeciwników na dwa razy a nie na raz.

EV są jakie są, ponieważ żadna inwestycja w obrony i hp nie będzie znacząca przy przyjmowaniu super efektywnych uderzeń. Natura Modest pozwala na trochę silniejsze atakowanie i zamienia wiele 3HKO na 2HKO. Modest greninja jest nadal szybszy od wszystkich timid/jolly garchompów, pyroarów i manetriców (także mega manetriców w pierwszej turze), jednak trzeba uważać wtedy na szybsze pokemony takie jak heliolisk, jumpluff, gengar, mega lucario i alakazam, od których greninja jest szybszy jeśli ma naturę timid.

Wybierając preferowany zestaw ataków ice beam/dark pulse/scald należy pamiętać, że greninja nie ma neutralnego ataku na azumarilla, który może zniżyć go do poziomu focus sash przy pomocy play rough lub super power i dobić aqua jet lub wykorzystać jako okazję do rozstawienia belly drum; w drugim przypadku z pomocą przychodzi taunt.

15.07.2014, 9:30,
Przypominam, że od was zależy jakiego pokemona opiszemy w tym tygodniu! Narazie w propozycjach Talonflame, Aegislash, Pangoro wszystko po 1 głosie.

16.07.2014, 14:47,
Dodaj jeden głos na Meowsticka!

3DS FC: 3239-2997-4840

Friend Safari:Bug- Pinsir, Illumise, Paras

!STAROĆ! Mój fan-fick - ..czytaj..

NOWY KANAŁ - YOUTUBE https://www.youtube.com/channel/UCccfJYf...Qu1aFNp7gQ
16.07.2014, 16:08, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.07.2014, 16:58 przez Bonku.)
Cytat:. Jedyną różnicą między matą a protectem jest taka, że ta pierwsza nie ma priority, także bazuje na szybkości pokemona, której na szczęście żabie nie brakuje.
Błąd i to zasadniczy. Mat Block < Protect
Mat Block to technika jednorazowego użytku, jak Fake Out. żeby zastosować ją drugi raz, trzeba wycofać żabę. Ponadto chroni ona tylko przed atakami zadającymi obrażenia, ale już taki Spore czy Sleep Powder bez problemu przez nią przenika. Tak naprawdę to zmarnowanie slotu, chyba że mówimy o gimmickowych teamach bazujących na sztuczce z Endeavor (np. Aron). No i jego priority. W competitive to w sumie jest zmarnowanie slotu.

IMO Greninja jest zbyt słaby defensywnie, żeby traktować go jako supportera dla drużyny, stawiającego jednorazowy Protect. Fajnie, pozwoli to Pokemonowi typu Garchomp na użycie Sword Dance'a (przyjmując, że ma jeszcze Lum Berry i np. Will-O-Wisp lub Spore go nie trafi), ale na dłuższą metę to naprawdę marnotrawstwo. Jest sporo lepszych Pokemonów do supportu z Wide Guardem (można go używać w nieskończoność przeciwko atakom obszarowym albo Quick Guardem), a Greninjy lepiej pozwolić na działanie bardziej ofensywne, bo szybkości nikt mu nie odmówi. Pomijam, że tam naprawdę w dublach nie widziałem go zbyt wiele, ale może po prostu nie walczę aż tak dużo.

No i Protean co prawda jest korzystny, ale łatwo go przewidzieć, ze względu na raczej ograniczony move pool Greninjy. Ice Beam dostaje staba i leci na smoka, w czasie gdy ten robi sobie Protecta, a Rotom-H bije bez ceregieli z Overheata. Generalnie Rotomy wydają się być jego naturalnym wrogiem, a przez to, że występują w prawie każdym dublowym teamie, Greninja nie cieszy się zbytnią popularnością.

To tyle z moich przemyśleń póki co.

Aha, może warto stosować angielskie nazwy i po prostu napisać dodatkowo glosariusz/słownik dla nieogarniętych osób?

[Obrazek: bonku.png]
 Cherish Balle podarowali: Bert
16.07.2014, 19:22,
Bonku masz rację działa tylko jako first move i później już nie bardzo natomiast w double i triple pozwala hard countera uciupać (o ile nie ma priority). Dlatego warto też zastanowić się nad u-turnem na żabce w buildzie gdzie jest mata.

17.07.2014, 0:03, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.07.2014, 0:04 przez Bonku.)
Nie wiem jak w triplach, bo nie walczyłem, ale Mat Block to numer na raz, w dodatku użyteczny po wyjściu Greninjy. Można go użyć tylko w pierwszej turze po wysłaniu Pokemona. Ponadto, jeśli przeciwnik zorientuje się, że mamy tą technikę, to przy kolejnym wyjściu pierwszą rzeczą, jaka poleci w naszą stronę będzie Will-O-Wisp lub wykorzysta turę na darmowy boost (np. Kangaskhan może Power Punchować swojego partnera, który resistuje ataki typu Fighting albo Azumarill trzaśnie sobie Belly Druma). Serio, Mat Block nie jest najlepszym rozwiązaniem do walk competitive. Zbyt przewidywalny i ma zbyt wiele "dziur". W singlach to w ogóle, tego ataku nie ma co używać. W dublach jest on bardzo dyskusyjny.

[Obrazek: bonku.png]
17.07.2014, 0:30,
Każdy jeden atak trzeba wiedzieć kiedy użyć a kiedy nie Wink To jest najlepsze w tej grze, trzeba się domyślać co przeciwnik w tej turze użyje. Jednak ten atak pozwala na rozstawienie się (lub zlikwidowanie co gorszego problemu w drużynie przeciwnika), Tym niemniej zależy to od tego jak kto chce zbudować swoją drużynę. O ataku wspomniałem po to, żeby wiedzieć że taki atak istnieje i jakie ma możliwości. Wink

18.07.2014, 22:35,
Maszyna losująca wylosowała Bonka jako osobe, która otrzyma shiny greninje. (proszę o kontakt z Bnb1990)

Ponadto za dobre chęci KTe, fildzio oraz Nicolas dostaną froakiego 5 IV (sprawdźcie pw Wink)

Konkurs na żabki uważam za zakończony! Jednak temat nadal jest aktywny i zachęcam do dyskusji na temat tego pokemona Smile

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości