Facebook
Reklama Let's GO Pikachu i Eevee

PokoClub znów żyje!
25.06.2014, 22:46
PokoClub znów żyje!
Witam wszystkich! i z góry przepraszam, że nie mam tych 10 wymaganych postów, by móc tu zamieścić temat, ale nie jestem tu "nowy", zarejestrowałem się tu już dawno temu i czasami zaglądam Wink

Nie będę tutaj reklamował jakiegoś świeżego tworu. PokoClub istnieje od kwietnia 2010 roku i od zawsze był bardzo kameralnym PBFem o miłej atmosferze, skupiającym głównie grupkę "starszych" jak i tych "nienajstarszych" graczy z dawnego już Xipoga. Poko umierało i ożywało, ale jakoś trzyma się do dziś Wink ... i traktuje oczywiście o tematyce Pokemon.

Nie oczekuję również, że ta reklama ściągnie do nas masę graczy. Chciałbym, aby ten przekaz dotarł głównie do miłośników starego Xipoga Smile Jednak jeśli zachęcę do gry jakichś nowych graczy, to będę spełniony~

Aktualnie gry może prowadzić ośmiu doświadczonych Mistrzów Gry. Nie mamy również sztywnego regulaminu, by nie ograniczać wyobraźni i fantazji MG jak i graczy!

Pozostaje mi serdecznie zaprosić użytkowników PVF do rejestracji, bądź ponownego zalogowania na Forum PokoClub!

Odpisz
25.06.2014, 22:58
RE: PokoClub znów żyje!
Opisowo chyba lepiej niż PokeNova, ale cała reszta dla mnie kwiczy. :"D

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Olcio, Sandy
25.06.2014, 23:03
Jaką resztę masz na myśli?

No i z pewnością nie nastawiamy się na prowadzeniu sesji RPG Tongue
Odpisz
25.06.2014, 23:39
Życzę powodzenia Smile Przyda wam się Big Grin

[Obrazek: trainercard_shadic_by_shadicwarrior-damas71.png]
[Obrazek: 350x20-userbar.png]

"The servers are the seven Chaos...
Chaos is power, enriched by the heart...
The controller exists to unify the chaos!"
Odpisz
26.06.2014, 9:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.06.2014 9:25 przez Elia.)
Brak kart postaci, "superekstra" zasady MG, pokroju: odpiszę jak mi się zachce (kij mnie, ile będziesz czekać) - sama jestem MG i chociaż nie zawsze się chce, to mówienie czegoś takiego graczowi w twarz to zwyczajna kpina.

(25.06.2014 23:03)Olcio napisał(a):  No i z pewnością nie nastawiamy się na prowadzeniu sesji RPG Tongue
BULLSHIT. Prowadzicie PBF'a. To znaczy "Play by forum". To, co macie w działach Mistrzów Gry to JEST RPG, nawet jeśli pokemonowe i nawet jeśli niezbyt lotne. Prowadzenie sesji dla jednej osoby to TEŻ jest RPG. Jakby ktoś nie wiedział, to RPG znaczy - role-playing game. A więc KAŻDA gra, w której wcielasz się w rolę jakiejś postaci i ją odgrywasz to jest eRPeG. Także proponuję sobie jeszcze raz przemyśleć sens istnienia forum z założeniem PBF'a, bo chyba się wam coś pokiełbasiło.

Cytat:Taktyki

- Nie pisać mi poematów o stworzeniu świata!
- Średnio długie, ale treściwe.
Tę zasadę bardzo lubię - nie ograniczamy graczy, ale nie chcemy, żeby pisali jak należy. : D Ekstra!

No i Nova ma przynajmniej dział, w którym można grać w więcej osób. U was tego nie ma.

I na żadnej z tych gier, zdaje się, gracz nie może sam prowadzić sobie sesji, tylko MG może. Welp~~~.

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Olcio
26.06.2014, 10:54
Elia the Krytyczny Krytyk in action XD

[Obrazek: trainercard_shadic_by_shadicwarrior-damas71.png]
[Obrazek: 350x20-userbar.png]

"The servers are the seven Chaos...
Chaos is power, enriched by the heart...
The controller exists to unify the chaos!"
Odpisz
26.06.2014, 11:09
Ok, Elia, mój błąd, źle się wyraziłem. To, co prowadzimy na Poko, faktycznie jest RPG. W ostatnim poście po prostu chciałem powiedzieć, że nie chcemy prowadzić bardzo wyczerpujących sesji. Podchodzimy do PBF na luzie, tak jak to było na Xipogu niegdyś. Mamy zgraną grupkę (ok, niewielką), która była od początku i nam takie zasady, jakie panują na Poko, wystarczają.

A jeśli chodzi o wieloosobowe gry, to były takie prowadzone i nic nie stoi na przeszkodzie aby takie były w przyszłości. Znajdą się chętni gracz - znajdzie się gra wieloosobowa Smile

No i na Poko od prowadzenia sesji/gier są Mistrzowie Gry. Taka u nas zasada Smile

No i dzięki Elia za krytyczne podejście do sprawy, szanuję to Smile
Odpisz
26.06.2014, 14:31
Chyba bardzo ambitnych sesji. Czyli "eee, zróbmy sobie jakiegoś PBFa, ludzie się pocieszą, a my będziemy mieli kim szargać". Not a bad idea. Sesje nie muszą być wyczerpujące, a mogą być ambitne, te dwie rzeczy się ze sobą nie gryzą. I wcale nie musi to być wielka spina i superpoważna rzecz, żeby nie miało być na luzie. Bo dobrą, ambitną i przy tym luźną/pełną zabawy sesję można poprowadzić bez problemu. Wy po prostu idziecie na łatwiznę. To samo, co na PokeNova. Brak jakiejkolwiek większej całości.

I macie po prostu kółeczko wzajemnej adoracji. Dobrze wiem, jak to działa.

Zasada jest inna - pomysł na sesję powinien wychodzić od Mistrza Gry. To on powinien wypadać z tekstem "Hej, mam pomysł na sesję dla paru osób i szukam chętnych, chce ktoś?" albo "Zrobię sesję pod parę osób, tylko mi powiedzcie co was interesuje!". Mistrz Gry od tego jest Mistrzem Gry, żeby napędzać tę machinę, a nie robić łaskę, że poprowadzi coś dla jednej osoby.

W ogóle to jest dla mnie beznadziejne założenie, takie "działy MG" i "dział grupowy" (Nova), bo zupełnie ogranicza to możliwość twórczej idei gracza. A jak gracz ma się rozwijać i w przyszłości stawać np. nowym MG, jeśli nie ma jak się rozwijać sam z siebie?

MG to jedno, ale podstawą są gracze. Bo bez MG można się obejść, a bez graczy nie. Zwłaszcza na forum z założeniem PBF i to o tematyce Pokemonowej, która teoretycznie nie wymaga pełnej mechaniki, bo część może odwalać gra.

Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości