Facebook
Odwiedź stronę dystrybutoraReklama Sun i Moon

Wątek zamknięty 
smutny trawnik
11.06.2014, 4:43
smutny trawnik
Mam nadzieję, że nazwa tematu nie jest jakaś istotna w tym dziale, anyway.
Prace typu digital painting, początkujący.
Tu Cynthia, bez tych śmiesznych czarnych rzeczy we włosach.

https://scontent-a-cdg.xx.fbcdn.net/hpho...7994_n.jpg
 Cherish Balle podarowali: BlueValor, Suspect, Tyma, Nekuro, _HEREMIT_, Velfa, lol20240, Vinie, Piterr, Ertix, Jagal
11.06.2014, 12:21
RE: smutny trawnik
Nei nei, nazwa może być jakakolwiek, ta jest całkowicie ok :>
Jak na początkującego digitalnego malarza jest bardzo przyzwoicie :> Co prawda "bez tych dziwnych czarnych rzeczy", kobieta nie bardzo przypomina Cynthię, ale wyszło zacnie.
No cóż, przyczepię się jednej reczy, która mocno rzuca się w oczy. Cieniowanie pod brwią i wokół oka jest zdecydowanie za płytkie, więc i brew i oko wyglądają jak doklejone na wierzch ._. Nos i usta są namalowane o wiele lepiej.

3DS FC: 0877-4796-7248
Switch FC: 1417-3818-8493
17.06.2014, 20:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.06.2014 20:18 przez _HEREMIT_.)
Tak patrzę na ten nowy obrazek... I już wiem skąd nazwa wątku.

„NIE MÓW CO WIESZ, ALE WIESZ CO MÓW”
~Master0102

[Obrazek: lUKdzzJ.jpg] [Obrazek: VIVdUxv.png]

18.06.2014, 9:42
To znaczy, że moje zdanie utwierdzają emocje wywoływane tym portretem. Smutek, niepewność, taki horrorystyczny klimat...

~Master0102

Cherish Balle podarowali: Ertix
29.06.2014, 9:22
W powiększeniu o wiele lepiej wygląda. Powinieneś go jednak poprawić, bo wyszedł nieco niestarannie.
A tak to same rysunki są bardzo dobre. Tylko może dla odmiany narysuj coś kolorowego? Smile
2.07.2014, 9:59
Tak mi się spodobało, że aż się rozpiszę, krytyką strzelę.
W tym, co robisz, jesteś naprawdę dobry, w sam raz, żeby doradzić coś dla dalszego rozwoju - bo naprawdę jest na czym budować!
Wspaniale czujesz przestrzeń i ludzką twarz. Wyjątkowo cieszy mnie, w jakim kierunku idziesz, bo - nie ujmując, naturalnie, takim stylom! - różni się znacznie od tutejszych anime-podobnych prac. A ja zawsze lubię, jak jest różnorodnie.
Już na tym etapie zacznę jednak moje czepialstwo. Otóż.
Jak mnie bardzo cieszy realizm, przestrzenność tych prac, tak czasami...za bardzo trzymasz się wzorów, zdjęć, refów, czegokolwiek. Nie uwierzę, że rysujesz to wszystko z głowy. Naturalnie, takie bazowanie nie jest niczym złym, ale niektóre próby są już zbyt hiperrealistyczne w moim odczuciu (Giovanni wygląda trochę jak rozmyta fotografia ;_Wink a cała kolekcja wygląda na portrety ze zdjęć, do których coś na szybko dodałeś i podpisałeś, żeby pasowało do pokemonowego forum. Za mało tych postaci, charakteru, w tych pracach. ;_; Wiem doskonale, jaki to problem, przerzucić podobne twarze na własny styl, sama ciągle się z tym męczę - ale myślę, że najlepiej by Twoim obrazom zrobiło delikatne odejście od zdjęć, krok w stronę samych designów. Nie bój się stylizacji, ostrzejszych kątów, spróbuj oddać choć część "nienaturalnych" cech rodem z mangi - w swojej realistycznej interpretacji, naturalnie. Wtedy byłoby po prostu cudownie! Już teraz podoba mi się, co robisz, ale po prostu tego mi zabrakło.
Jeszcze druga sprawa, faktury. Znowu do Giovanniego się doczepię, bo, a) to on, b)jedyna praca w kolorze, a wreszcie - bo na nim najlepiej to widać. Jak w przypadku Cynthii kombinowałeś, tak tu włosy zdają się być zrobione z tego samego tworzywa, co twarz. ;_; a i jej brakuje trochę chropowatości, tekstury typowej dla skóry. Może poeksperymentuj z różnymi pędzlami, spróbuj oddać te różnice? Polecam studiowanie prac ulubionych, "klasycznych" artystów, to, jak oddają takie rzeczy, pokazują światło, kolor. Zdaje mi się, że już tylko tego brakuje do naprawdę fantastycznego efektu.
W końcu już teraz masz i talent, i styl, i warsztat. Teraz tylko coraz więcej pracować, rozwijać się, a naprawdę daleko zajdziesz! Wystarczy popatrzeć na przepaść dzielącą pracę starą od nowej - czapki z głów, naprawdę. Będę tu zaglądać regularnie!

I’m like a NPC, I won’t do anything unless you interact with me.
 Cherish Balle podarowali: Tyma, Nekuro
8.07.2014, 20:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 8.07.2014 20:44 przez _HEREMIT_.)
Jaką gwiazdkę?

~Master0102

8.07.2014, 20:54
(8.07.2014 20:44)_HEREMIT_ napisał(a):  Jaką gwiazdkę?

Ykhym. Ocena wątku w gwiazdkach.
13.07.2014, 23:16
TricksieThiefsie napisał(a):Swoją drogą co za chamy i prostaki dają jedną gwiazdkę

Nie prostaki i chamy tylko ludzie, którzy zdrowo ocenili twoje rysunki i uznali je za zwyczajnie słabe, a to, że boją się wyznać tego publicznie pod postacią krytyki to ich sprawa. Ja osobiście też nie przepadam za twoją twórczością, ale od oceny pod oboma postaciami się jeszcze wstrzymuję.

4 8 15 16 23 42
 Cherish Balle podarowali: ktosieczek, Elia
14.07.2014, 10:25
W zasadzie to lekki offtop, ale dotyczy wątku, więc...
1 Gwiazdka? Może komuś zwyczajnie nie "siadły" twoje prace w gust, szczególnie, kiedy zauważymy że jest to forum o... (Ba dum tss!) POKEMONACH, i fan art też (Tak mi się wydaje) powinien obracać się wokół tematyki pokemonowej. Jest spoko jeśli dodajesz inne obrazki, bo takie ci wychodzą lepiej, uwierz mi, ludziom się podobają (Mi również, szczególnie ten ostatni Wink ), ale nie tego oczekiwali wchodząc na to forum i klikając w ten wątek. Po prostu Wink
14.07.2014, 10:57
napływ jeszcze nie pamięta, że gwiazdki w dziale fan fick zostały usunięte z tego samego powodu co tutaj xD

by nie było offtopu, napisze że nie przepadam za takimi pracami nie to digital na poziomie, nie to zawartość konceptowa
nie dałbym 1 gwiazdki, gdyż nie uznaje tego systemu... ale nawet okejki bym nie dał, gdyż to nie mój gust

w sumie BlueValor wyręczył mnie z tym co chciałem również napisać, aczkolwiek na forum jest mnóstwo artystów którzy nie rysują tylko pokemonów i swoje prace nie-pokowe również wystawiają, więc nie ma na to reguły

[Obrazek: pIn34s5.jpg]
14.07.2014, 12:11
Proszę o koniec offtopu, bo już raporty lecą:< Na forum są ludzie, którzy z czystej złośliwości oceniają wątek na jedną gwiazdkę, czasem nawet tam nie zaglądając. Myślę, ze akurat system gwiazdkowy jest tu mało istotny, a liczą się konstruktywne komentarze. Burza o kupkę pikseli, podobnie jak o czerwone kulki jest bez sensu (dodam, że zawsze się źle kończy).

3DS FC: 0877-4796-7248
Switch FC: 1417-3818-8493
 Cherish Balle podarowali: Nekuro, max 353, BlueValor, Elia
Wątek zamknięty 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości