Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Inicjatywa Valahallowa- oekaki
9.01.2014, 22:16,
Inicjatywa Valahallowa- oekaki
zacznijmy od definicji.
Wikipedia napisał(a):Oekaki pozwala na rysowanie obrazków za pomocą programu graficznego umieszczonego na serwerze i zamieszczanie ich na forum. Nie wysyła się tam obrazków z dysku, lecz rysuje się je bezpośrednio w przeglądarce, za pomocą myszki lub tabletu.

Programy do tworzenia oekaki zazwyczaj są appletami Javy lub ActiveX. Niektóre mają na tyle rozwinięte funkcje (np. blending), że można stworzyć za ich pomocą profesjonalnie wyglądające prace. Rysunki są zazwyczaj dość małe, mają wymiary kilkuset pikseli wysokości i szerokości. Najpopularniejsze applety to: OekakiBBS, PaintBBS, Shi-Painter i niedawno powstały ChibiPaint.
a teraz przejdźmy do bardziej konkretnych rzeczy.
jako nowy opiekun działu "fan arena" będę się z całej siły starać aby przywrócić świętej pamięci Oekaki Pokemon Valahalla które zniknęło ze strony około 5-6 lat temu.
Tak, PV kiedyś posiadało oekaki do którego mam niesamowity sentyment bo właśnie tam nauczyłam się rysować ^^.
http://web.archive.org/web/2006022019123...om/oekaki/
http://web.archive.org/web/2006020217082...emony.com/
myślę, że inwestycja w takie oekaki jest niesamowicie słusznym pomysłem ze względu na to iż wspólne działanie takie jak rysowanie (oekaki posiada możliwość tworzenia collabów ) ma duży wpływ na rozwój artystyczny młodego człowieka ;3 a na forum posiadamy wiele osób, którym taka stronka na pewno pomoże rozwinąć skrzydła.
jeśli chodzi o samo postawienie oekaki oraz utrzymanie go na serwerze to ja sama mogę się tym zająć~
jedyne czego potrzebuję to Waszych opinii no i przede wszystkim chciałabym wiedzieć co myśli o tym Daru, nasz administrator :3

"A lawyer is someone who smiles no matter how bad it gets"
 Cherish Balle podarowali: Tyma, PokeMan, KleszczRex, Nilson, Piterr, Jagal, lol20240, Natx, Mico
9.01.2014, 22:18,
RE: Inicjatywa Valahallowa- oekaki
Taktaktak. Wink

Nie jestem instytucją charytatywną. Wszelkie żebry wysyłane na PW będą ignorowane.
9.01.2014, 22:34, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 9.01.2014, 22:34 przez Iryś.)
Iryś jest za.
Jako dobry admin masz moją zgodę.

Łapcie fc - 2595-1356-7933
kiedyś na pewno was wszystkich dodam
zabawa cały czas
[Obrazek: b2JMyc7.png]

9.01.2014, 22:41,
Całkowicie popieram. Pomogłabym nawet postawić PaintChat, czyli coś w stylu wieloosobowego oekaki - kilka osób może rysować wspólnie na jednej "kartce". Już raz robiliśmy coś takiego i sprawdziło się bardzo ładnie.

3DS FC: 0877-4796-7248
Switch FC: 1417-3818-8493
 Cherish Balle podarowali: zukori, Iryś, PrzemoRi
9.01.2014, 22:46,
mierzi mnie jak zwykle japońska nazwa, za co przepraszam, ale oczywiście inicjatywa godna poparcia i wsparcia

Tęskniłem za tym miejscem ;____;

[Obrazek: tga71n1o0ck6.jpg]
9.01.2014, 22:52,
Iryś się zgadza, to ja też XD
Tyma - Pomysł zacny - Przypomina mi się jak kiedyś ktoś na Chatroulette narysował mi Goku, lub po pisaniu do przypadkowych osób "A Wild Bulbasaur Appears!" zacząłem rozmowę z jedną dziewczyną która oglądała kiedyś anime i narysowała naprawdę świetnego Bulbasaur'a Big Grin
Trza jednak pamiętać by dać tu jakąś kontrolę - Albo kogoś kto stale patrzy lub udostępnić to osobom od min 50 posta, inaczej czeka nas zjazd fanów słowiańskich (zdaje się) symboli takich jak Fallus XD

Świeży śnieg...
Kod:
[img=600x400]tu link obrazka[/img]
 Cherish Balle podarowali: Tyma, zukori
9.01.2014, 23:24,
Ja się trochę powtórzę, ale niech będzie na papierze:
Pomysł spoko, nastraja super pozytywnie. Jednak brak niedobór umiejętności w rysowaniu myszką raczej mnie wyklucza. Ale chętnie pooglądam wasze wspólne prace Smile
To jest takie... no fajne no. Miłe. Super sprawa.

3DS Friend Code: 0018-1662-7368
Kryptofan Azumarilla, który się z tym nie kryje.

Mistrzowski Azu by Natx - nacieszcie swe oczy tym boskim dziełem:
[Obrazek: tumblr_n0bto8X7DL1sn5axuo1_500.png]
9.01.2014, 23:28, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 9.01.2014, 23:28 przez KleszczRex.)
Nie umiem rysować, ale i tak trzymam za was kciuki... no i czekam na pierwsze dzieła.

Zwieść cię może ciągnący ulicami tłum,
wódka w parku wypita albo zachód słońca,
lecz pamiętaj: naprawdę nie dzieje się nic
i nie stanie się nic - aż do końca.
9.01.2014, 23:41,
(9.01.2014, 23:28)Kleszczu napisał(a): Nie umiem rysować
Ahem, slucham?

Ondop: mysle ze to moze byc bardzo ciekawe doswiadczenie i na pewno to sprawdze, bo tu takie bochlebne opinie slysze. Nie mam tablety ale trudno xD Moze i prace z myszki beda krzywe ale moze przynajmniej beka bedzie a to zawsze w cenie
Jestem za, az bym zaglosowal jakby ankieta byla xd

9.01.2014, 23:51,
Tablet talentu nie daje. Sama rysowałam myszką wiele, wiele lat i osobiście uważam że różnica tablet a myszka jest jedna- myszką rysujemy wolniej a tablet przyspiesza naszą pracę więc proszę mi tutaj nie pisać, że ktoś jest gorszy ze względu na to, iż nie posiada odpowiedniego sprzętu do rysowania.
moja sygnaturka z umbreonkiem jest rysowana myszką xP
Uważam, że ankieta nie ma za bardzo znaczenia. Interesuje mnie przebadanie tego wątku pod względem jakościowym a nie ilościowym. Wypowiedzi są dla mnie najważniejsze.

10.01.2014, 0:04,
W sumie czemu nie Smile chociaż ostatnio oekaki na którym byłam mnie nie lubi i nie współpracuje z tabletem więc pozostałaby mi myszka xD

[Obrazek: 6.gif] [Obrazek: tumblr_myhmu3PFAO1s66mjco1_250.gif]
10.01.2014, 0:25, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.01.2014, 0:26 przez Miłośnik zwierząt.)
jestem na tak, ale...

polski support dla Wacintaki Poteto skończył się bodajże 3-4 lata temu
a wykorzystanie starego modułu jest mocno problematyczne
na dodatek użycie angielskiego, który jest 'bieżący' (ostatnia aktualizacja - lipiec 2013) może zniechęcić nowych, którzy nie znają języka

i wciąż wielu użytkowników nie wie, jak posługiwać się aplikacjami Java, nie będzie nawet wiedziała, ani też nie będzie umiała korzystać z tego

rozumiem intencje oraz popieram pomysł, ale moje tak nie zmieni sytuacji - Oeakaki PVi wymaga najpierw pełnej translacji najnowszego modułu na polski, a następnie stworzenie tutoriala do Oekaki
10.01.2014, 0:52, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.01.2014, 1:37 przez zukori.)
Jeśli chodzi o wersje językowe to posiadam własne tłumaczenie oekaki tylko po prostu go nie upubliczniam xP myślę, że nie będzie z tym problemu. Paint BBS jest na tyle łatwy, że tutoriale są zbędne aczkolwiek jeżeli będzie taka potrzeba to coś się zrobi~

p.s myślałam o instalacji wax poteto a nie wacintaki :x

edit2: http://zukori.webd.pl/oe/index.php jak ktoś chce zobaczyć jak takie oekaki wygląda

10.01.2014, 8:07,
Popieram, zapisuję się, nie wiem, co jeszcze!
Co prawda nigdy nic sama na oekaki nie tworzyłam, nawet poprawnie zapisać tej nazwy nie umiem -jednak znam naprawdę dużo osób, które dzięki niemu rozwijały się i tworzyły naprawdę piękne prace. Zawsze podobała mi się idea tego serwisu, miło tak wzajemnie się motywować i wspierać - może to nam wszystkim pomóc w rozwoju.
Jeszcze jedna rzecz, trochę offtop - myszką jak najbardziej da się rysować, mogłabym pokazać 500 prac, przez które spadałam z krzesła, a były rysowane bez pomocy tabletu właśnie.

I’m like a NPC, I won’t do anything unless you interact with me.
 Cherish Balle podarowali: Tyma

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości