Facebook
Reklama Let's GO Pikachu i Eevee

Moje doświadczenia z Pixelmon
3.12.2013, 23:16
Exclamation Moje doświadczenia z Pixelmon
Witam, to mój pierwszy post na tym forum, dlatego przykro mi, że muszę go zacząć od tak nieprzyjemnych informacji ale myślę, że powinnam tą sprawę tu opisać. Jeżeli wybrałam zły dział, to proszę o przeniesienie wątku.
Wczoraj natrafiłam na grę Pixelmon. Jako, iż jest to połączenie sławnego Minecrafta z Pokemonami, postanowiłam, że ściągnę sobie ten wynalazek i spróbuję swoich sił. Gra mi się bardzo podobała, dlatego jestem bardzo rozczarowana tym, co się stało. Ale do rzeczy.
Miałam problem, gdy grałam na trybie single player, który opisałam na forum Pixelmon. Dość szybko otrzymałam odpowiedź od samego Administratora. Przedstawiam screeny z wątku: http://www.picshot.pl/pfiles/387986/VivianDPixelmon.png
Mimo tego, że byłam totalnie rozczarowana podejściem samego Admina do nowego użytkownika, postanowiłam się nie zrażać i zagrałam w trybie multi, gdzie teoretycznie wszystko powinno być OK. Niestety, kiedy zalogowałam się wieczorem do gry, wszystkie moje pokemony zostały skasowane (ostatni raz grałam rano) - itemy były na swoim miejscu, natomiast ja znalazłam się na środku jakiegoś morza i musiałam utonąć, bo nie mogłam użyć komedy, która teleportowałaby mnie do normalnego miejsca. Dopiero po śmierci znalazłam się w miasteczku. Musiałam od nowa wybrać starter i straciłam cały ten czas na levelowanie, a także szukanie rzadkich pokemonów. Z tego co widziałam na forum i w chacie, spora ilość osób się na to skarży, natomiast Moderatorzy i Admin odpisują, że nie mogą im zwrócić pokemonów ani straconych rzeczy bez dowodu (czyli że jak? Mam robić co level/zdobytego pokemona screeny z gry? To jakaś paranoja, przecież powinni mieć jakieś informacje na serwerze), a czasem nawet w ogóle nie rozpatrują próśb o zwrot pokemonów (na stronie działa usługa SMS, gdzie można wykupić Rare Candy i podnieść level pokemona - były już osoby, które traciły poki na 100 lvl i ich nie odzyskiwały, tracąc równocześnie dane pieniądze na "cukierki" - jeśli akurat z tej opcji skorzystali - a dużo osób korzysta). Pomijam fakt, że kiedy opisałam błąd na single player zostałam totalanie "olana", a równocześnie "delikatnie zachęcona" do gry multiplayer (bo co? Bo za single nie wyciągną ze mnie pieniędzy?), ale skoro zaproszono mnie do gry mutliplayer, to chyba równocześnie świadczy to o tym, że takie błędy się zdarzać nie powinny (a uniemożliwiają one rozgrywkę). Byłam naprawdę zachwycona grą i nawet się zastanawiałam nad kontem Premium, bo lubię supportować dobre twory, ale niestety ilość bugów, które nie są naprawiane (Pokemony znikają już od dawna i cały czas, a jednak nikt tego nie poprawia) odstraszyła mnie od tej gry na dobre.
Chciałabym też powiedzieć o kolejnej rzeczy. Napisałam na chacie o moim problemie w multi, jednak nikt mi nie odpisał. Rozumiem to, ponieważ jest spora ilość wiadomości i Admin/Mod mógł tego nie zauważyć. Więc chciałam o tym napisać w wątku, który stworzyłam wcześniej. Niestety, mimo iż w wątku nie otrzymałam odpowiedzi na moją ostatnią wiadomość, temat został zamknięty i nie mogę już tam nic dodać. Nie będę traciła czasu ani nerwów na coś takiego, dlatego zdecydowałam się na założenie wątku tutaj, na Valhalli. Przede wszystkim dlatego, że czuję się zniesmaczona i pragnę się podzielić moim doświadczeniem z osobami, które zastanawiają się nad dołączeniem do gry. Zdecydowanie odradzam - straciłam kilkanaście godzin na coś, co rozpłynęło się później w powietrzu. A mogłam stracić jeszcze więcej - pieniądze.
I przede wszystkim właśnie dlatego, że twórcy oferują usługi za pieniądze, stwierdziłam, że warto kogoś ostrzec przed tym, że w tej grze można wszystko bardzo łatwo stracić, a pieniądze jak wiemy na drzewach nie rosną...
Odpisz
3.12.2013, 23:33
RE: Moje doświadczenia z Pixelmon
>2013/2014
>granie w minecrafta
o, znalazłem twój problem!
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Nilson, karolninja
3.12.2013, 23:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 3.12.2013 23:40 przez VivianD.)
(3.12.2013 23:33)Vapek napisał(a):  >2013/2014
>granie w minecrafta
o, znalazłem twój problem!

Ostatnio przeszłam od nowa tyle części Pokemonów (Red, FireRed, Crystal, Emerald, Platinum, Black & White w ok. miesiąc, uff), że mam dość na chwilę Shy Chciałam przerwy ale nie całkowitej ;(
Odpisz
3.12.2013, 23:49
Możesz poszukać odpowiedzi na innym forum(najlepiej oryginalnych twórców a nie kogoś kto sobie to przywłaszczył i chce na tym zarobić). Dobrze byłoby też sprawdzić czy masz najnowszą wersje moda.
Odpisz
4.12.2013, 0:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 4.12.2013 0:27 przez VivianD.)
Dylak, oryginalnych twórców? Myślałam, że to właśnie oni są oryginalnymi twórcami :O Jestem w szoku, bo na stronie nie było żadnej informacji (a chyba powinna być, że jest to polska wersja oryginału z serwerem). Pobrałam tego moda (launcher właściwie) z "oficjalnej" (teraz nie wiem, jaka jest naprawdę oficjalna, to ujmijmy to tak - oficjalnej polskiej) strony (Pixelmon.pl), więc byłam przekonana, że to najnowsza wersja. Dziękuję za odpowiedź, nawet o tym nie wiedziałam. W takim razie po prostu odradzam rozgrywkę w "polskiej wersji" Pixelmon.

PS. W związku z zaistniałą sytuacją prosiłabym o delikatną edycję tematu na "(...) z Pixelmon.pl". Z góry dziękuję.
Odpisz
4.12.2013, 0:27
To jest chyba oficjalna strona http://pixelmonmod.com/blog/ (przynajmniej nie widać eshopu w którym chcą Cię orżnąć)
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: VivianD
4.12.2013, 0:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 4.12.2013 0:51 przez VivianD.)
Dzięki, naprawdę mi pomogłeśSmile Posprawdzam sobie zaraz wszystko.
Dla mnie przede wszystkim to nie jest normalne, że ktoś robi serwer, na którym udostępnia opcje za realne pieniądze, a potem olewa to, że pokemony poznikały z gry = pieniądze wyrzucone w błoto. Bo z tego co czytałam na forum mnóstwo osób ma także problemy z kontami Premium (VIP czy jak to się tam zwie), które nie działają tak jak powinny. I padają odpowiedzi typu "poczekaj jeden dzień to powinno zadziałać" - ale jakie poczekaj, skoro się za to zapłaciło, a nie było żadnej informacji, że mogą wystąpić problemy. A ten jeden dzień rozgrywki jednak przepada. Zero profesjonalizmu.

EDIT: Znalazłam informacje odnośnie mojego problemu w trybie single player. Naprawili to w wersji 2.5.5, natomiast Pixelmon.pl posiada wersję 2.5.2.
Odpisz
4.12.2013, 14:39
jak dla mnie to oszustwo. Kupujesz cukierki za kase i potem musisz znow kupic cuksy by znow ekspic i znow i znow olej te gre.
Odpisz
4.12.2013, 17:47
Pisanie na forum pokemon o problemach z modyfikacją do minecrafta... To trochę jak prosić Sapkowskiego o pomoc w grze "Wiedźmin".
Polecam ręczne zainstalowanie modyfikacji, albo wykorzystanie launchera ze strony Skydaza. Kiedyś go używałem i mogę potwierdzić zarówno że launcher działa, jak i że mod jest do d#py.
Pozdrawiam.

Odpisz
4.12.2013, 19:30
ktosieczek - to nie tak. Mi nie chodzi o problemy, tylko o sposób, w jaki zostałam potraktowana jako nowy użytkownik. Na stronie oficjalnej, która padła już w tym wątku, jest zapewniony support i co jakiś czas wychodzą nowe hotfixy, które naprawiają istniejące błędy. Dlatego jeśli ktoś chce sobie pograć w Minecrafta z pokemonami, polecam ten oficjalny mod, a nie korzystanie z Pixelmon.pl
Generalnie napisałam, bo uważam, że to jest oszustwo, jak już ktoś zauważył, a skoro gra łączy się w jakiś sposób z tematyką pokemonów, to może dzięki temu nowy gracz (fan pokemonów), zamiast babrać się z serwerem, uzyska informacje odnośnie moda, który działa poprawnie (a nawet jeśli są bugi - można poprosić o pomoc i nie zostanie się olanym). I nie straci żadnych pieniędzy przy tym, bo mod można pobrać bezpłatnie, a jakiekolwiek darowizny zależą tylko i wyłącznie od nas i naszej dobrej woli (jasne, usługi Premium na Pixelmon.pl nie są konieczne ale są dostępne i nie spełniają później swoich "warunków", że tak to ujmę).
Odpisz
4.12.2013, 19:41
Musisz pamietac, ze pixelmon.pl nie jest glowna strona ani zadna polska filia, a jedynie strona servera. A oficjalna strona nie ma z tym nic wspolnego i pewnie nawet nie wie, ze ten serw istnieje.
Btw, "Zlap, plywaj, lataj, JEZDZIJ" Lol xD Pewnie szefami serwa jest grupa niedouczonych trzynastolatkow.

Odpisz
5.12.2013, 1:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 5.12.2013 2:02 przez Haruy.)
Owszem, sam server nie ma nic wspolnego z oficjalna strona. Jest to po prostu skopiowany mod, na ktorym "szefowie servera" chca zarobic kase, i... Idzie im to calkiem niezle. Na serwerze pełno dzieci, jak i nieco starszych graczy, którzy wydają pieniądze na konta premium, nieświadmi, jak wielka ściema to jest. Administratorzy rzadko kiedy odpisują na prośby o pomoc, mając w głębokim poważaniu ich graczy, ponieważ "na serwer i tak są kolejki, więc nie będzie problemem jeśli stracimy kilku graczy, bo zaraz przybędą nowi" - Admin Ali~~, nie pamiętam jego pełnej nazwy, ale jego podejście do administrowania nie było zbyt poważne. Po tygodniu grania przytrafiło mi się "usunięcie" pokemonów, i zakładam, że gdyby nie znajomość z 1 z administratorów, to nigdy by pewnie już nie wróciły. Sami admini nawet nie mają pojęcia o tym, co to są EV, i że w tej grze działa system EV, więc jeśli twoje dobrze wytrenowane pokemony pokonują jego stworzone na poziomie 100 i złapane masterballem pokemony, to wiedz, że admini się tobą zainteresują, śledząc każdy twój krok, aż znajdą swój wymyślony dowód na to że twoje pokemony są zbugowane ^_^.
@Teddy
Da się expić bez rare candy. A nawet jeśli już nie trawisz zabijania innych pokemonów w kółko, są eventy, na których można je wygrać. Np. Konkurs Wiedzy o pokemonach, który zazwyczaj nie ma nic wspólnego z pokemonami... A jak już ma, to jest tak banalnie prosty, że nie sposób go nie wygrać. Wiem co mówie, bo przyszło mi wygrać 11 konkursów pod rząd, po czym admini zabronili mi brać udziału w nich.
Tak czy inaczej, servera nie polecam, głównie ze względu na nieodpowiedzialność administracji, oraz (w większośći) niedkoształconą społeczność. Jeśli już ktoś zdecyduje zagrać się w ten mod, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie single player, ew. gra na własnym serverze ze znajomymi.
Odpisz
6.12.2013, 0:52
Teraz już wiem, że to nie jest oficjalna strona, ale kiedy pytałam o te błędy moderatorzy nawet nie skierowali mnie na stronę twórców, ba, tutaj, na tym forum, uzyskałam większą pomoc, niż tam - czy to nie dziwne? Właściwie brzmiało to wszystko tak, jakby moderatorzy i admin nie chcieli, żebym wiedziała, że mod nie należy do nich - tzn. nie wyprowadzili mnie z błędu, kiedy napisałam, że proszę o pomoc ich (twórców - zamiast odpisać, że nie są twórcami, zamknęli mój temat). No bo po co? Skoro mogą mnie "zaprosić" na tryb multi i może zarobić? A gdyby mi napisali, że mod otrzymuje support od tej i tej osoby, to wiadomo, że skoro nie zależy mi na trybie multi ulotniłabym się bardzo szybko z Pixelmon.pl

Haruy, da się ale zauważyłam, że prawie każdy tam expi przez Rare Candy, co dla mnie jest totalną głupotą, bo gdzie przyjemność z grania... Co do zabronienia Ci uczestniczenia w konkursach - pozostawię to bez komentarza.

Btw. są też inne serwery oferujące rozgrywkę w Pixelmon i kiedy wchodziłam na ich fora do działu błędów, moderatorzy bez owijania w bawełnę odpisywali, gdzie można znaleźć pomoc i dlaczego oni sami nie mają wpływu na pewne rzeczy. Jaka była odpowiedź na moje pytanie na Pixelmon.pl? Dałam screena, więc sami widzieliście.
Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości