Facebook
Odwiedź stronę dystrybutoraReklama Sun i Moon

Dyskusje ogólne na temat X/Y #2
14.11.2013, 19:04
RE: Dyskusje ogólne na temat X/Y #2
Ja mam nadzieję, że będą choćby i DLC z dodatkowymi ubraniami...

Ale przede wszystkim fryzurami >< Brak tak podstawowych kolorów jak różowy, czerwony, zielony, niebieski, fioletowy czy biały uważam za karygodny, o zaledwie 5 (z czego 2 trzeba odblokować) stylach fryzur nie wspominając. Toż to nawet Kim Dzong Un przyzwala na większy wybór w tej materii...

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Yamibi, Ertix
14.11.2013, 22:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.11.2013 22:14 przez Vapek.)
a ja chcę ciuchy na QR code, tak jak w Animal Crosing New Leaf

doszedłbym wiadrami <33333

[Obrazek: pIn34s5.jpg]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Yamibi, tom3411
14.11.2013, 22:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.11.2013 22:35 przez Qwest.)
Tak sobie czytam te wszystkie hejty wymierzone w kierunku customizacji postaci i ubolewam mocno nad zachłannością naszego współczesnego społeczeństwa... Za moich czasów była do wyboru tylko jedna postać (tak, misie kochane, nie było nawet wyboru płci) i miało się radochę, że w ogóle dostaliśmy szansę na bycie trenerem pokemonów. A teraz? Nie było customizacji? Było źle. Jest customizacja? I znowu, kurde, jest źle, bo komuś marzą się jakieś wyrafinowane stroje. Typowo polska mentalność - dadzą palec, będą chcieli całej ręki.

Jakbyście zapomnieli - gry pokemon ciągle się rozwijają i na chwilę obecną nie zanosi się, aby zakończono ich produkcję. Więc to logiczne, że nie dadzą nam od razu wszystkiego na tacy, prawda? Gdyby od razu zrobili cudowną customizację, co by dali w kolejnej odsłonie? Pomyślcie logiczne, żaden twórca nie wykorzystuje od razu całego potencjału. Dali nam próbkę customizacji, aby pokazać jak się ona przyjmie. Jeśli pozytywnie, pójdą dalej w tym kierunku. Jeśli negatywnie - pomysł zostanie odrzucony (tak jak chodzące pokemony w HG/SS, które najwidoczniej się nie przyjęły). Dżizas...

Choć i tak powinniśmy się cieszyć, że w ogóle jakaś customizacja i indywidualność dla graczy jest, biorąc pod uwagę fakt że wcześniej tego nie było i - poza pokemonami w składzie - gracze się praktycznie niczym nie różnili.

Co do wyższości szafy damskiej nad męską... A nie pomyśleliście może, że kobiety mają po prostu większe możliwości kształtowania wizerunku, niż mężczyźni? U facetów są tylko: spodnie, buty, bluza (ewentualnie kurtka), plus coś przykrywające głowę. Do płci pięknej dochodzą jeszcze spódnice, sukienki, pończoszki, podkolanówki, legginsy i cała masa akcesoriów, począwszy od spinek do włosów, na biżuterii skończywszy.
To samo dotyczy fryzur.

Załamujecie mnie. Nie macie już na co narzekać, naprawdę.

Postskriptum: Pokemony to nie zafajdana ubieranka, w tych grach chodzi o coś innego. Design postaci nie jest specjalnie ważny, więc customizacja jest tu tylko dodatkiem.

"LITTLE KIDS PLAY GTA AND NO ONE BATS AN EYE
ADULTS PLAY POKEMON AND EVERYONE LOSES THEIR MINDS"

[Obrazek: sygnaturka1_2.png]
*Avatar został wykonany przez Shinobu.*
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Brookens, Boban, ktosieczek, Sandy, Roa, KiritoKun
14.11.2013, 23:18
Jasne, nawet ograniczona customizacja to o niebo lepiej niż w poprzednich grach. Smile Tym niemniej jest sporo ubrań, które mogłyby się pojawić - jeśli nie w XY, to w następnej grze. Nie zagłębiałam się w męskie stroje, ale u kobiet najbardziej brakuje mi zwykłej bluzy czy kurtki. Jedyną opcją jest płaszcz, w którym dziwnie sie czuję biegając po słonecznej plaży.

Ale serio, "za moich czasów była tylko jedna postać"? Świetnie, że cieszysz się z tego co masz, ale chyba powinniśmy oczekiwać od gier nieco więcej, niż oferowały 15 lat temu. Oczywiście nie dostaniemy wszystkiego od razu, ale przynajmniej zasygnalizujemy, czym jesteśmy zainteresowani.
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Yamibi
14.11.2013, 23:42
(14.11.2013 22:26)Qwest napisał(a):  Postskriptum: Pokemony to nie zafajdana ubieranka, w tych grach chodzi o coś innego.

A nie pomyślałeś czasem, że ktoś może mieć inne zdanie od Ciebie?

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Yamibi, Ertix
14.11.2013, 23:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.11.2013 23:53 przez Axel.)
Cytat:A nie pomyślałeś czasem, że ktoś może mieć inne zdanie od Ciebie?
Że niby Pokemony w X/Y zmieniły się w ubierankę? Big Grin

Ale tak bardziej na serio to uważam, że reakcja Qwest jest trochę przesadzona. Nikt przecież nie mówi, że zmiana wyglądu postaci jest zła, a normalnym jest, że zawsze chce się więcej. Zwłaszcza, że dodanie paru strojów wcale nie odbiera grom "pokemonowatości", chociaż nie liczyłbym na to, że dostaniemy tyle strojów co w Simsach, jednak są rzeczy ważniejsze w tej grze Tongue

[Obrazek: 29486.png]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Yamibi
15.11.2013, 0:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.11.2013 0:05 przez Yamibi.)
Ok - mój post to był żart. Nie mam zamiaru kasować swojego sejwu.
Skrzynkę zasypały mi prośby o oddanie itemów i legend xD Zachłanne ludziska

Post był napisany w żartobliwej tonacji, widzę że niektórzy zrozumieli, inni wzięli to za bardzo na poważnie. Przepraszam więc za sianie chaosu. Przyznam, że miałem na myśli by zacząć dyskusje na ten temat a nie fale hejtu. Ja sam grałem w poki od wersji Blue na moim hiszpańskim gameboyu z jednokolorowym wyswietlaczem. Pozwolicie, że będę dalej kontynuował nie na serio:

Co do ubrań to wiadomo, że żeńskie postacie mają więcej możliwości. Ale przy fryzurach można było nieco rozwinąć wyobraźnię.

Tak w ogóle ja ubieram się tylko w Fedorze XD

EDIT: Świetny pomysł z tym QR codami albo przebraniami ze starych wersji. Ja chce strój ROCKET DAN. *.*

3DS FC: 0576-4700-7227
Odpisz
15.11.2013, 0:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.11.2013 0:41 przez KleszczRex.)
... Zawsze zdawało mi się, że logiczną rzeczą jest fakt większej ilości ciuszków dla dziewczyn, gdyż w ogóle dziewczyny bardziej lubią modę, nowe ciuszki, więcej ubranek i ogólnie całą to customizacją. Bardziej jarają się modą i tak dalej... a widzę, że różnie z tym bywa w praktyce.

A co do wojny o customizację postaci i i hejtu, czy też jego braku - zwyczajnie jak komuś się nie podoba, to tego nie rusza i tyle (sam podejrzewam zresztą siebie o to, bo na chwilę obecną po prostu do mnie to nie trafia, gdyż kompletnie mi wystarcza standardowy strój protagonisTY).

Zwieść cię może ciągnący ulicami tłum,
wódka w parku wypita albo zachód słońca,
lecz pamiętaj: naprawdę nie dzieje się nic
i nie stanie się nic - aż do końca.
Odpisz
15.11.2013, 1:07
Nie ogarniam, co ma wspólnego moje stwierdzenie faktu, "że w pokemonach design postaci nie jest najważniejszy" z podważaniem cudzego zdania. Ale okej.

Chodziło mi bardziej o to, że XY jako pierwsze wprowadziły możliwość customizacji i powinniśmy ten gest raczej docenić, zamiast mruczeć że "strojów jest za mało". To dopiero początki, pierwszy system walk też nie był idealny, możliwe jest więc że i odrębność wśród graczy zostanie w dalszych seriach rozwijana.
Może i obecna customizacja nie spełnia oczekiwań miłośników strojenia się, jednak nie jest też bylejaka. Szczerze mówiąc, spodziewałam się, że będzie o wiele gorzej (tj. wybór ograniczający się jedynie do ustalenia koloru łachów), tymczasem na chłopski rozum podstawowe elementy ubioru mamy. Więc nie jest źle.
Ogólnie chodziło mi o zbyt wyrafinowane życzenia w stosunku do rzeczy, które dopiero co się w mechanice gry pojawiły. Cierpliwości, strojnisie, i na luksusy przyjdzie czas.

A teraz coś na inny temat... Na serebii pojawiły się jakiś czas temu skany oficjalnych artów meagaewolucji i... coraz bardziej przekonuję się do M-Scizora (choć i tak nadal mam wrażenie, że patrzę na Iron Mana tudzież nową wersję Deoxysa Tongue). M-Houndoom wygląda tak dostojnie, M-Alakazam też się o niebo lepiej prezentuje (przynajmniej tutaj te nóżki nie wyglądają tak mizernie). Za to M-Medicham jakoś dziwne spadł w moich oczach, wydawało mi się, że na modelu z gry wyglądał trochę lepiej.

Skomentuję na koniec jeszcze fejki, którymi zarzucił Asmod dwie strony wcześniej. Cóż, cieszę się że to są tylko fejki, większość z nich właściwie wszystkie wyglądają okropnie. Nie zdzierżyłabym, gdyby mój ukochany Sneasel dostał taką cukieraśną preewolucję ;_;

"LITTLE KIDS PLAY GTA AND NO ONE BATS AN EYE
ADULTS PLAY POKEMON AND EVERYONE LOSES THEIR MINDS"

[Obrazek: sygnaturka1_2.png]
*Avatar został wykonany przez Shinobu.*
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: KleszczRex, ktosieczek
15.11.2013, 1:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.11.2013 1:14 przez KleszczRex.)
... A mnie jak zawodził Mega Pinsir, tak i nadal zawodzi - dodatkowe skrzydła, urozmaicone rogi, inne oczy i tyle ze zmian? Zdecydowanie wypada blado przy np Mega Alakazamie, czy Mega Houndoomie (ten, to dopiero budzi grozę). A Mega Manetric nadal wygląda tak, jakby przyjął na swój kark hejt wszystkich przeciwników XY, gdy nadal kojarzy mi się z umęczonym Syzyfem...

A co do gadek o szmatkach i ciuszkach - bardziej do mnie trafiają dodatkowe sprity (ruchy) Pokemonów, które urozmaicają i tak stare w mechanice walki, aczkolwiek to tylko moja opinia.

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: ktosieczek
16.11.2013, 23:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.11.2013 23:39 przez Asmod.)
Jeśli ktoś nie widział/nie wie: Hawlucha, Phantump, Goomy, Mega Houndoom, Mega Manectric, Mega Aerodactyl, Mega Gyarados, Mega Alakazam, Mega Abomasnow, Mega Pinsir, Mega Heracross, Mega Gardevoir, Mega Medicham, Mega Scizor i Mega Banette.

3DS FRIEND CODE: 2294-7201-8675
Odpisz
16.11.2013, 23:58
Ściekawostki - ceny Pokemon Banku w:
  • UK - 4,49 (wstaw sobie znak funta)
  • EU - 4,99 (wstaw sobie znak ojro)

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Nekuro
17.11.2013, 0:37
no przecie odrazu mówili że przecie będzie tyle kosztowac, u nas pewno 30/50 zł będzie.
Odpisz
17.11.2013, 0:46
(17.11.2013 0:37)MI_rai napisał(a):  30/50 zł będzie.

tak bardzo nie umiesz przelicznik nintendowy na plny.

Będzie 20zł.

[Obrazek: gonzo.png]
Odpisz
17.11.2013, 0:50
a od kiedy u nas cokolwiek kosztuje tyle samo co za granicą przeliczając ?
Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości