Facebook
Odwiedź stronę dystrybutoraReklama Sun i Moon

Wątek zamknięty 
Digitalowy Tutorialik Natx~ (PTS)
3.11.2013, 14:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 3.11.2013 21:20 przez Natx.)
Heart Digitalowy Tutorialik Natx~ (PTS)
Cześć wszystkim~

Już od dawna zbierałam się, aby w końcu zrobić jakiś tutorial, aby pomóc początkującym artystom w FanArce choć sama kilka miesięcy temu sama nim byłam, lel. Dzisiaj w końcu wzięłam się za siebie i postanowiłam zrobić coś pożytecznego ;w;

Tutorialik zrobiony w Paint Tool Sai i of kors, z użyciem tabletu.

Więc;
Bez zbędnego przedłużania, pokażę wam krok po kroku co robiłam, aby zrobić taki arcik:
[Obrazek: mgjc.png]

Yup, skupiłam się na tym Flygonku. Teraz postaram się wam w kilkunastu punkcikach pokazać jak on powstał |3

Miłej lekturki~

1. SZKIC

Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)

Nie zwracam na niego większej uwagi, najczęściej jest bardzo, hmmm, bazgrołowy. Czasami również zanim znajdę odpowiednią pozycję, w której chcę tego pokemona narysować, podejmuję kilka prób. Ta właśnie spodobała mi się najbardziej.

2. LINEART

Choć ja bym tego lineartem nie nazwała
Poprawiam na kolejnej warstwie kontury, aby całość "jakoś" wyglądała. Do tego używam własnego pędzelka, przypominającego ołówek. Dla mnie to nawet pasuje, ale każdy ma inny gust ;3
Przy robieniu lineartu ważne są szybkie, pewne ruchy ręką. Niestety nie da się zrobić go, gdy narysowanie jednej kreski zajmuje 3 minuty, ponieważ linia wtedy wychodzi krzywa i nierówna, czego nie chcemy ^w^ Gdy lineart będzie skończony, możemy spokojnie usunąć szkic.

3. BAZOWY KOLOR

Tak jak w tytule. Najzwyklejszym pędzelkiem ustawionym na "Fringe" (Boczny panel>Effect>Fringe) robię pierwsze-lepsze cienie. Nie zwracam do tego większej uwagi, bo im bardziej niechlujne są, tym lepiej wygląda całość ^w^

Oczywiście robię to na warstwie ustawionej POD lineartem.

4. WYPEŁNIENIE

Markerem z ustawieniami takimi jak na zdjęciu, na TEJ SAMEJ warstwie, wypełniam także tym samym kolorem puste miejsca. Gdzieniegdzie pozostawiam szparki, ale to zależy od przybranego stylu.

5. POPRAWA

Jak widać na screenie, w niektórych miejscach wymazałam kolor. Jak już wcześniej mówiłam, nie jest to konieczne- zależy od stylu, w jakim rysujesz.

6. RESZTA KOLORÓW

Czyli postępując zgodnie z punktami 3, 4 i 5, dodaję kolejne kolory.

7. KOLOROWANIE LINEARTU

Aby dodać trochę uroku całości, czarne kontury zastąpiłam kolorowymi. Jak to zrobić? Nic trudnego, wystarczy warstwę z lineartem zaznaczyć na "preserve opacity", dzięki czemu będziemy mogli swobodnie pokolorować zarysowane obszary, nie wyjeżdżając za nie.

[Obrazek: 25o7.png]

8. DODATKI

Czyli jedna z moich ulubionych części. Jak widać, dodałam trochę białych światełek oraz fioletowych cieni do czerwieni/niebieskich do zieleni. Zabawa kolorami to podstawa :3
Aby jeszcze umocnić to stwierdzenie, zielony kolor delikatnie rozjaśniłam żółcią.

9. TEKSTURA

W PTS istnieje opcja dodawania tekstur. Postanowiłam ją wykorzystać, aby dodać rysunkowi głębi.

10. POPRAWA KOLORU

Tak jak w tytule; poprawiam odpowiednio kolor używając opcji filter>Brightness and Contrast. Tu można bawić się do woli, jednak ja zdecydowałam się na delikatne przyciemnienie całości.

11. TEKSTURA 2

Yup, dodaję kolejną teksturę, ale tym razem nie z tych, które są dostępne w każdym programie. Szperając w internecie wynalazłam sporo darmowych dodatków. Mój magiczny folder:
Zdecydowałam się ta tę teksturę:

Aby połączyć Teksturę z obrazkiem nie potrzeba żadnej magii. Po pierwsze: trzeba połączyć wszystkie posiadane warstwy (z lineartem, kolorami etc.). Gdy już to zrobimy, podobnie jak w przypadku lineartu, ustawiamy całość na "preserve opacity". Następnie kopiujemy teksturę i wklejamy na rysunek. Kolejną czynnością jest na warstwie z teksturką zaznaczyć opcję "Clipping group", która znajduję się obok "preserve opacity". Powinniśmy uzyskać taki efekt:

Następnie bawię się wgranymi opcjami w PTS. W moim przypadku są to: "Multiply", "Screen", "luminosity" oraz "Overlay". Ja zdecydowałam skorzystać z ostatniej opcji ze zmniejszoną widocznością, dzięki czemu uzyskałam ciekawy efekt:

12. POPRAWA KOLORU TAK, ZNOWU

Na koniec, ponownie korzystając z ciekawych opcji warstwy "Overlay", dodałam nieco żółtych cieni, czytaj: Warstwę ustawioną na ten mod pokolorowałam na żółto, po czym zmniejszyłam jej widoczność. Efekt końcowy? Jak z bajki:

Cóż, to chyba na tyle ^w^

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam w odnalezieniu własnego stylu rysowania. Jeśli ktokolwiek ma jakieś pytania, odnośnie pędzli/innych tricków, walcie śmiało, z chęcią dam wam kilka rad :3

[Obrazek: tumblr_mxnqfu7ikt1ri1rjmo2_250.gif]
 Cherish Balle podarowali: ティマ, zukori, Shira, _M_, Tearise, Nekuro, Mico, Drakonis, Velfa, Suspect, Dodoo, KleszczRex, Iryś, teddy, Elia, Piterr, max 353, Xax, lol20240, Płaszczek
3.11.2013, 14:19
RE: Digitalowy Tutorialik Natx~ (PTS)
nad wyraz klawo przeprowadzony tutorial. Chętnie z niego skorzystam tworząc swój fejkowy region i fakedex. Dziękuję i pozdrawiam

Jestem rasistem, ale kolorowi mnie lubią, bo jestem na forum dłużej niż krócej

[Obrazek: 2ltq6bs.jpg]
 Cherish Balle podarowali: Natx
3.11.2013, 14:26
Komentarz na szybko: Natx zdradza tajemnice swojego sukcesu <szybko kopiuje tutek na wypadek tajemniczego zniknięcia>

[Obrazek: buttonlati.gif]
Klikać w prawilny button

[Obrazek: YxnAyST.jpg]
3.11.2013, 14:50
Dobra robota Wink Ciekawy masz sposób rysowania. Może też powinnam się więcej pobawić z teksturkami. Wypróbuję też twego ołówka, ciekawe czy polubię lineart Wink

[Obrazek: 6.gif] [Obrazek: tumblr_myhmu3PFAO1s66mjco1_250.gif]
3.11.2013, 14:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 3.11.2013 15:00 przez ティマ.)
A propos lineartu - zawsze używasz stabilizera 2, czy dla tego ołówka masz indywidualne ustawienia? Ciekawi mnie to, bo na takim szybkim pędzlu prędzej bym się zachlastała, muszę mieć co najmniej 6 xD
Sam tutorial oczywiście bardzo szczegółowy i przejrzysty, praktycznie niczego w nim nie brakuje^^ Myk z teksturką #2 skradł me serce :3
gdyby wrzucić tu jeszcze Twoje speedpainty, to w ogóle cudmiód

3DS FC: 0877-4796-7248
Switch FC: 1417-3818-8493
 Cherish Balle podarowali: Nekuro, Natx
3.11.2013, 16:25
powiem krótko. Tutoriala nie czytałem ale Flygon ladny nawet bardzo.
3.11.2013, 16:38
(3.11.2013 14:19)_M_ napisał(a):  nad wyraz klawo przeprowadzony tutorial. Chętnie z niego skorzystam tworząc swój fejkowy region i fakedex. Dziękuję i pozdrawiam

Hehe, nie ma za co~
Cieszę się, że pomogłam |3

(3.11.2013 14:26)Nekuro napisał(a):  Komentarz na szybko: Natx zdradza tajemnice swojego sukcesu <szybko kopiuje tutek na wypadek tajemniczego zniknięcia>

Osz ty uwu
wiem gdzie mieszkasz

(3.11.2013 14:50)Drakonis napisał(a):  Dobra robota Wink Ciekawy masz sposób rysowania. Może też powinnam się więcej pobawić z teksturkami. Wypróbuję też twego ołówka, ciekawe czy polubię lineart Wink

Yup, zabawa z teksturkami fajna sprawa ^w^
A co do ołówka- bardzo się do niego przywiązałam, bo idealnie pasuje mi do szkicu oraz lineartu zarazem.

(3.11.2013 14:59)Tyma napisał(a):  A propos lineartu - zawsze używasz stabilizera 2, czy dla tego ołówka masz indywidualne ustawienia? Ciekawi mnie to, bo na takim szybkim pędzlu prędzej bym się zachlastała, muszę mieć co najmniej 6 xD

Mam 2 od dość długiego czasu. Serio, nie pamiętam kiedy ostatnio używałam większego XD Chyba tylko na początku, ale teraz można powiedzieć, że "mam wprawę" i 2 mi wystarcza, hehe

(3.11.2013 14:59)Tyma napisał(a):  Sam tutorial oczywiście bardzo szczegółowy i przejrzysty, praktycznie niczego w nim nie brakuje^^ Myk z teksturką #2 skradł me serce :3

Thangz |3

(3.11.2013 14:59)Tyma napisał(a):  gdyby wrzucić tu jeszcze Twoje speedpainty, to w ogóle cudmiód

zrobiłam tylko jeden, sorczi

(3.11.2013 16:25)teddy napisał(a):  powiem krótko. Tutoriala nie czytałem ale Flygon ladny nawet bardzo.

Em... Dzięki XD

[Obrazek: tumblr_mxnqfu7ikt1ri1rjmo2_250.gif]
4.11.2013, 0:22
dlaczego nikt jeszcze tego tematu nie przykleił XD?
nie wchodzę tu nawet i uciekam bo nie mam tableta a Nati tylko narobiła mi chęci na rysowanie, nie lubię Cię za to tak bardzo, wiesz xD?

"A lawyer is someone who smiles no matter how bad it gets"
 Cherish Balle podarowali: Natx, Aglet
6.11.2013, 19:13
Przypniecie to wreszcie czy nie? <3

[Obrazek: X5YbP9G.png]
 Cherish Balle podarowali: zukori, ティマ
11.04.2014, 20:44
Obejrzałbym sobie, a tu obrazki się nie wyświetlają :<
 Cherish Balle podarowali: Nid
12.04.2014, 12:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.04.2014 12:07 przez zukori.)
Autorka niestety nie posiada już obrazków na komputerze a jej imageshack został zablokowany.
Z niezmierną przykrością i bólem serca muszę zamknąć ten temat ;------; Moim zdaniem był to jeden z lepszych ( o ile nie najlepszy ) tutorial rysowania jaki pojawił się na tym forum.
I nadal mam cichą nadzieję, że Nati zaskoczy nas kolejnym tutem ;3

"A lawyer is someone who smiles no matter how bad it gets"
 Cherish Balle podarowali: BlueValor
Wątek zamknięty 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości