Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Pokemon Film 16 + Pokemon XY Series
22.10.2013, 18:10,
RE: Pokemon Film 16 + Pokemon XY Series
Na początku jak przeczytałem nazwę tematu to pomyślałem ,,Pokemon Film 16 +(...)" to zrozumiałem, że od szesnastu lat. Wink
Odpisz
24.10.2013, 12:11, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.10.2013, 12:16 przez groth.)
niestety film stronie nie działa
od siebie dodam:
http://www.animeplus.tv/pokemon-movie-16...usei-movie
z angielskim dub.
Swoją droga , czy mi sie zdaje , czy Newtwo , ma kobiecy głos?
Odpisz
24.10.2013, 19:03,
Ma kobiecy glos bo jest to inny Mewtwo niż ten który byl w filmie 1szym. Btw. Pokemon ten po transformacji nazywa się MegaMewtwo Y (potocznie zwany: Female Mewtwo).

Odpisz
26.07.2014, 2:11,
Właśnie skończyłem film 15, szukając napisów do 16 trafiłem do tego wątku. Bardzo się zdziwiłem gdy przeczytałem, że kilka osób uważa film 7 za porażkę... Według mnie 7, 8 oraz 10 to najbardziej wciągające części. Ta pierwsza może nie była zbyt klimatyczna, ale sposób w jakie zostało przedstawione miasto przyszłości oraz sama walka Deoxysa z Rayquazą naprawdę mi się podobały. Część 8 z Lucario i Mew fajnie ukazała, że nasza planeta również żyje i potrafimy być dla niej chorobą, nowotworem, no i pojawiły się regi. Ostatnia z moich ulubionych, część 10 to po prostu fajny mroczny klimat, fabuła związana z astrofizyką oraz Darkrai, który jest jedną z najlepiej przedstawionych legend. Dałbym również nagrodę pocieszenia filmowi 12 za motyw podróży w czasie, który w kinie po prostu lubię, oraz filmowi 5 za scenerię inspirowaną zachodnioeuropejską architekturą, konkretnie Wenecją. No, może jeszcze części 13 za legendarne "pieski", oraz całkiem niezły czarny charakter.

Najsłabsza część dla mnie to ewidentnie 11 z Giratiną, która okazała się niezwykle zmarnowanym potencjałem, ta część została całkowicie wyprana z klimatu, przynajmniej ja go nie wyczułem. Nudny i chaotyczny jest też film 2, oglądałem go co prawda online ale wątpię by to aż tak pogorszyło odbiór. Z kolei film 15 poszedł po jeszcze mniejszej linii oporu, potencjał fabularny takich poków jak Kyurem czy ta czwórka sprawiedliwości został totalnie zniweczony. Nie spodobał mi się również film 4 z Celebim, jakiś taki szaro-bury i nudny z perspektywy kolejnych. Dwa wręcz identyczne filmy 14 czerń/biel choć średnio-niezłe, to zwyczajnie mnie poirytowały.

Pokémon: Film pierwszy - 6+/10
Pokémon 2: Uwierz w swoją siłę - 4/10
Pokemon 3: Zaklęcie Unown - 5/10
Pokémon: Głos lasu - 4/10
Pokémon: Bohaterowie - 6/10
Pokémon: Jirachi - Spełnione marzenia - 6/10
Pokémon: Cel Deoxys - 7/10
Pokémon 8: Mew i bohater na fali - Rukario! - 7/10
Pokémon: Ranger and the Temple of the Sea - 6/10
Pokémon: The Rise of Darkrai - 7/10
Pokemon: Giratina i Strażnik Nieba - 3/10
Pokémon: Arceus i Klejnot Życia - 6/10
Pokemon Zoroark: Mistrz iluzji - 6/10
Pokemon: White/Black - Victini and Z/R 5/10
Pokémon: Kyurem kontra Miecz Sprawiedliwości 4/10

Podsumowując, obejrzałem te 15 filmów bardziej by mieć je z głowy niż z powodu braku lepszych pozycji, jako miłośnik kina na pewno znalazłbym sobie 15 genialnych filmów, których jeszcze nie wiedziałem. Postanowiłem jednak konsekwentnie rozprawić się z dzieciństwem poprzez sentyment do pokemonów, również w formie serialu którego w ciągu ostatniego roku obejrzałem 15 sezonów. Myślę, że od tej pory mimo wszystko będę starał się być na bieżąco o ile starczy mi sił, pierwszy odcinek 16 sezonu, tzn dynamiczna walka bez teł i całkiem niegłupi Ash napawają optymizmem, również same mega ewolucje gwarantują powrót starszych poków a Kalos nie jest hermetycznym regionem.

[Obrazek: ys456dg.gif]
Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości