Facebook
Odwiedź stronę dystrybutoraReklama Sun i Moon

(Komiks) Pokemon: 18 Królestw
8.10.2013, 19:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.05.2014 14:01 przez Piterr.)
(Komiks) Pokemon: 18 Królestw
Dobry wieczór.

Komiks na deviantarcie.

Główne założenia komiksu:
~Ludzie nie istnieją
~Pokemony mają cechy ludzkie
~Pokemony utworzyły królestwa, prowadzą wojny, mają sojusze, etc.
~Każdy typ to jedno królestwo, zatem królestw mamy osiemnaście

Mapa
Strona 0
Strona 1
Strona 2
Strona 3
Strona 4
Strona 5
Strona 6
Strona 7
Strona 8
Strona 9
Strona 10
Strona 11

Życzę miłego czytania, byłbym wdzięczny za podzielenie się wrażeniami, spostrzeżeniami, poradami. Smile

Pozdrawiam,
Piterr

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Nilson, tom3411, Bidulkę, lirykald, Damiey, ktosieczek, Qwest, Natx, mindi202, Mico, Tyma, Phlosio, Bombel, Pysiek, Reel, Drakonis, Diablicka, Fiflaq, Suspect, Elia, max 353, Velfa, rafciu12, lol20240, Patryk666, Dragoniar39, Lexi, Niemoralny Stefan, Xax, eMJay, Dodoo, Ertix, Quadra, Nid, Darkray, Bonku, Krichower, k123onrad, rafi862, sebek5000, KapiDL, Konus, Seattle
8.10.2013, 19:42
RE: (Komiks) Pokemon: 18 Królestw
to Twoje rysunki?

3DS FRIEND CODE: 5086-1738-5699
B/W FRIEND CODE: 4857 - 2241 - 8088
B2/W2 FRIEND CODE: 1550 - 7254 - 7164
Odpisz
8.10.2013, 19:44
@up - Tak, komiks jest wykonany w stu procentach przeze mnie.

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: lol20240
8.10.2013, 19:47
Props, jeden z niewielu artów na tym forum, które rzeczywiście można nazwać "artem".
Piąteczka ode mnie

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Piterr, Tyma, lol20240
8.10.2013, 19:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 8.10.2013 19:58 przez Bidulkę.)
Zaraz poczytam Smile

Recenzja:
-Super rysunki
-Świetna fabuła

Pytania:
-Skoro taki Empoleon jest o typie woda/stal to do jakeigo królestwa należy?
-W tych minerałach to jakie typy są zawarte? - Skała, ziemia i Stal?

Zbieram figurki od firmy Takara Tomy z lat 1999-2000. Only oryginalne. Jeżeli takowe posiadasz to napisz do mnie misiaczku, a na pewno się dogadamy ^^
[Obrazek: f582mg.jpg]
Białe znaczy, że mam Wink
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Piterr, lol20240, ktosieczek
8.10.2013, 19:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 8.10.2013 19:57 przez Damiey.)
No no noo, ładnie, zrób tego więcej. Oprawa komiksu jest ciekawa, nawet źdźbło tego tekstu zapowiada tajemniczą fabułę. Pierwszy raz takie coś widzę na tym forum.

[Obrazek: LI6P?v=1364243373559]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Piterr
8.10.2013, 20:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 8.10.2013 20:18 przez ktosieczek.)
Jesli caly komiks narysujesz w taki sposob, to... dwa slowa: duzo pracy.
Ogolnie wyglada bardzo wporzo, co prawda twoje cieniowanie nigdy mi nie podchodzilo, ale nie bede marudzil bo moj poziom obslugi gimpa jest bliski zeru.
Wole sie przyczepic fabuly.
Po pierwsze:
O ile dobrze zrozumialem, to w tym swiecie posegregowano na typy, by sie nie pozabijaly i powsadzano do osobnych panstw. A co z pokemonami dwutypowymi? Moga sobie przeskakiwac miedzy panstwami, wybieraja sobie jedno i maja w nim zostac?
Po drugie:
Panstwo walki graniczy z panstwem zloczyncow. Nie wiem, kto to rozplanowal, ale moge sie zalorzyc, ze na tej granicy sa niezle rozp#@rduchy. Ktos musi walczacych mocno trzymac za jadra, by nie rozwalili panstwa dark,mam nadzieje, ze troche opowiesz o tym i conieco wyjasnisz.
A ogolnie to trzymam kciuki. Bo wysoko postawiles poprzeczke i albo wyjdziesz z tego z klasa, albo zrobisz fabularny crap z ladna oprawa graficzna.

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Piterr, lol20240
8.10.2013, 20:41
Oho, widzę kolejny komiks w twoim wykonaniu. Dobrze, bo jesteś jedną z tych osób, co komiksy umieją robić; ogólnie aktywność w tej dziedzinie jest wysoko propsowana Smile (dużo osób zakłada galeriez rysunkami, jednak mało robi komiksy - co trochę mnie smuci, bo bardziej jara mnie komentowanie historii fabularnych, niż martwych obrazków)
Swoją drogą, co z twoim poprzednim komiksem, tym o Cubonie? Poczytałabym (i przypomniałabym, przy okazji) sobie Smile

No to dalej. Sztandarowo, jak to w moich ocenach bywa, zacznę od błędów:
Strona 0:
- "zawsz" - literówka
...
I w sumie to by było na tyle.

Jeśli chodzi o styl rysowania, to nie jest on niczym nowym, niż to co zwykle w Fanarcie reprezentujesz. Moją opinię na temat rysunków znasz i wiesz, że realizm jest zawsze u mnie punktowany. Więc nie ma sensu, abym się powtarzała Smile
Skomentuję natomiast to co jest najistotniejsze, czyli: fabułę. Ogólnie pomysł z 18 zamkniętymi królestwami jest bardzo oryginalny, gdyż zwykle autorzy charakteryzują relację między typami jako jedność w stylu My Little Pony.
Jeśli chodzi o postacie to, jak już wspomniałam wcześniej, są narysowane dość realistycznie. Mam nadzieję, że ten realizm nie obedrze ich z osobowości (czasami tak się zdarza, patrz: Pokemon Origins).
I to by było na tyle, ponieważ na podstawie trzech stron nie można nic więcej powiedzieć. W każdym razie, jestem na tak Smile

Co do pokemonów dwutypowych, to mam wrażenie że liczy się jedynie pierwszy typ, drugi jest traktowany jako cecha dodatkowa. Z drugiej strony jednak, co w takim wypadku z pokemonami latającymi (czysto latających pokemonów jest zaledwie 2 - Sylveon i Tornadus).

Oczywiście, jak zwykle, życzę powodzenia w tworzeniu Smile

"LITTLE KIDS PLAY GTA AND NO ONE BATS AN EYE
ADULTS PLAY POKEMON AND EVERYONE LOSES THEIR MINDS"

[Obrazek: sygnaturka1_2.png]
*Avatar został wykonany przez Shinobu.*
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Piterr, Pysiek
8.10.2013, 20:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 8.10.2013 20:49 przez ktosieczek.)
(8.10.2013 20:41)Qwest napisał(a):  Sylveon
?
O ile dobrze mi wiadomo, ten kolezka niezbyt dobrze lata.

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Piterr, Tyma, Velfa, Bombel, Pysiek, Suspect, Ertix
8.10.2013, 21:55
Cytat:Pytania:
-Skoro taki Empoleon jest o typie woda/stal to do jakeigo królestwa należy?
-W tych minerałach to jakie typy są zawarte? - Skała, ziemia i Stal?
1. Ten tutaj jest królem wody, można wywnioskować po zwiadowcach Królestwa Wody składających mu raporty i fakcie, że siedzi w Centralnej Siedzibie Królestwa Wody. Big Grin
2. Tak.

Cytat:[...]gimpa[...]
Rysuję w SAIu i odkąd go używam śmiało mogę powiedzieć, że w tych sprawach GIMP to dno. Długo się z nim męczyłem. SAI okazał się być wygodniejszy, a kreska i dobra możliwość manipulacji jej nacisku oraz opcja "minimum size" to cuda. Tekst i ramki dodaję w GIMPie.

[będą spojlery]
Cytat:O ile dobrze zrozumialem, to w tym swiecie posegregowano na typy, by sie nie pozabijaly i powsadzano do osobnych panstw. A co z pokemonami dwutypowymi? Moga sobie przeskakiwac miedzy panstwami, wybieraja sobie jedno i maja w nim zostac?
W komiksie zdarzą się te same gatunki stojące po stronie różnych typów. Różnie z tym będzie. Pokemony raczej nie będą sobie dowolnie zmieniać królestwa. Np. planuję w król. Normalnym zrobić eeveelucje, bo urodziły się jako pokemony normalne. Nic w sumie nie jest pewne jeszcze tak do końca.

Cytat:Panstwo walki graniczy z panstwem zloczyncow. Nie wiem, kto to rozplanowal, ale moge sie zalorzyc, ze na tej granicy sa niezle rozp#@rduchy. Ktos musi walczacych mocno trzymac za jadra, by nie rozwalili panstwa dark,mam nadzieje, ze troche opowiesz o tym i conieco wyjasnisz.
Ja to rozplanowałem. Pożyjemy, zobaczymy, nie chcę opisywać komiksu całego. Ale ogólnie jest to właśnie o takowym "wybuchu", czy, jak zresztą nazwałem tom pierwszy, "lawiną" postępowań, rozpoczynaniem wojen etc. Opcje są trzy; stoczą wojnę, wejdą w sojusz, lub akcja będzie toczyła się daleko daleko i nie będzie o tym mowy.

Cytat:Swoją drogą, co z twoim poprzednim komiksem, tym o Cubonie? Poczytałabym (i przypomniałabym, przy okazji) sobie Smile
Stare dzieje, duży rozwój (tak myślę), zmiana stylu, kreski, brak pamięci dot. fabuły etc.

Cytat:czysto latających pokemonów jest zaledwie 2 - Sylveon i Tornadus
Haha, widzę, że nie wszyscy się do końca pogodzili z istnieniem nowego typu i ich podświadomość brutalnie chce wymazać jego istnienie. Big Grin

Tak czy inaczej dziękuję wszystkim bardzo za komentarze, nie spodziewałem się takiej ich ilości, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Smile

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: ktosieczek
8.10.2013, 22:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 8.10.2013 22:22 przez Pysiek.)
Masz wielkiego + za to wszystko! Aż odjęło mi mowę. Tak wspaniała fabuła, tak starannie wszystko zrobione, tak czasochłonne. Twój komiks mi się bardzo podoba Smile Pomysł z tym podziałem jest bardzo ciekawy! Mam nadzieję, że będziesz z czasem dodawał coraz to więcej stron i twój komiks będzie się trzymać dosyć długo. (Nie tak jak mój Big Grin Mój to był porażka i upadł w zapomnienie, ale być może niedługo zajmę się tworzeniem nowego komiksu/mangi[jak starczy czasu] już takiej bardziej poważnej, twórczej). Dziękuję Ci za to, że tworzysz takie pomysły! Czekam na kolejne strony! Smile

A i mam pytanie: Czy używasz tabletu czy komputera/laptopa?
Odpisz
8.10.2013, 22:41
Hej! Sam komiks na razie bardzo krótki, ale po jakości i poziomie detali grafik niełatwo wywnioskować, że jego produkcja musi zajmować w cholerę dużo czasu. Na temat fabuły nie będę się rozwodził, bo mamy tylko ogólny jej zarys, aczkolwiek sama koncepcja wydaje mi się dość banalna, a takie niezbyt lubię (cóż, takie zboczenie zawodowe), jednak niewątpliwie daje spore możliwości na jej prowadzenie, więc dopiero z czasem przyjdzie ocenić jak to pociągniesz. Sama kreska, a także układ wskazuje na stylizacje komiksem amerykańskim, na szczęście nie tym kiczawym, a o ciemnej i wyrazistej tematyce. Podobnie, nie jestem specjalnym miłośnikiem tego stylu, aczkolwiek niewątpliwie świetnie wpisuje się w tematykę i nastrój prezentowanych wydarzeń, a ta synergia jest kwestią dość istotną. Cóż, życzę powodzenia, a przede wszystkim dużo wytrwałości przy dalszej pracy nad komiksem, bo póki co zapowiada się nadzwyczaj pozytywnie.

Odpisz
8.10.2013, 23:50
Fabuły to a dużo nie ma na razie, jedynie mamy do czynienia z czymś ala prolog, ale dobrze opowiedziany proglog. Kadry w porządku, narracja czytelna. Same obrazki mocno klimatyczne. Kojarzy mi się z jakimś filmem o sowach "Legendy Sowiego(?) Królestwa" coś takiego.

offtop. Emejczel nie wiem coś zrobił ze swoim profilkiem ale jest ultra kawaii desu do porzygu.

Odpisz
8.10.2013, 23:51
No nareszcie! Jestem pod wrażeniem! Idzie Ci coraz lepiej!

Więcej co myślę, powiem jutro, bo muszę jeszcze powtórzyć na zaliczenie na jutro.

[Obrazek: celestia_chibi_sweet___free_avatar_by_yo...5mf37j.gif][Obrazek: pinkie_pie_chibi_sweet___free_avatar_by_...5i5osp.gif][Obrazek: fluttershy_chibi_sweet___free_avatar_by_...5mf3aj.gif][Obrazek: applejack_chibi_sweet___free_atavar_by_y...5mf340.gif][Obrazek: twilight_chibi_sweet___free_avatar_by_yo...5lvp9x.gif][Obrazek: rainbow_dash_chibi_sweet___free_avatar_b...5lvp68.gif][Obrazek: rarity_chibi_sweet___free_avatar_by_yoko...5mf3co.gif][Obrazek: luna_chibi_sweet___free_avatar_by_yokoki...5m3153.gif][Obrazek: trixie_chibi_sweet___free_avatar_by_yoko...5mlpzq.gif][Obrazek: cadence_chibi_sweet___free_avatar_by_yok...5mf35m.gif]

Friend Code:
HG: 3096-9365-2990
Odpisz
9.10.2013, 8:47
Ja od siebie dodam tylko tyle, że bardzo by mnie ucieszyło, gdyby pojawiło się więcej nazw typu "Sojusz Królestw Minerałów" czy "Smocza Wyspa". Nie mam nic do idei królestw, ale w formie nazw - zwłaszcza przy takiej ich ilości - trochę jest ich za dużo.

Poza tym czekam na więcej, bo sam pomysł zapowiada się zacnie.

Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości