Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] file_put_contents(): Only 0 of 24765 bytes written, possibly out of free disk space - Line: 6648 - File: inc/functions.php PHP 7.3.16 (Linux)
File Line Function
[PHP]   errorHandler->error
/inc/functions.php 6648 file_put_contents
/inc/init.php 175 rebuild_settings
/global.php 20 require_once
/showthread.php 28 require_once

Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

[RPG Maker] Pokemon: Wersja Utopijna
25.08.2013, 13:09, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 6.02.2020, 12:28 przez Shadi.)
[RPG Maker] Pokemon: Wersja Utopijna
Witajcie. Chociaż konto na tym forum mam nie od dziś, to głównie udzielałem się na Forum Pokemon Polska. Byłem tam aktywny w dziale RPG Maker. Odkąd PoPl przestał działać nowinki z tworzenia mojej gry publikowałem głównie na PokeCollect. Jednak z okazji premiery pełnej wersji zdecydowałem się założyć temat na Valhalli. Uzyskałem zgodę od Daru.

[Obrazek: nYLBYjg.png]
Pokemon: Wersja Utopijna to gra tworzona w programie rpg maker xp. Opowiada o losach młodego trenera pokemonów, który rusza w swoją podróż z nadzieją, że uda mu się odnaleźć zaginionego ojca. Jak się później okazuje, to zadanie wcale nie jest takie proste. Oprawa graficzna gry oparta jest na stylu gier czwartej generacji(DPP/HGSS). Część grafik takich jak charsety postaci zostały utworzone samodzielnie. Wszystkie systemy w Wersji Utopijnej są imitacją tych, które występują w oryginalnych produkcjach - zostały stworzone samodzielnie za pomocą zdarzeń,lub na podstawie skryptów znalezionych w internecie
Fabuła:
Podczas swojej wyprawy badawczej ojciec bohatera/ki zostaje zaatakowany przez Mitycznego Pokemona. Policja poinformowała o tym żonę mężczyzny. Bohater/ka postanawia wyruszyć we własną podróż pokemon i go odnaleźć. Na jego/jej drodze staje coraz więcej przeszkód. Samounicestwienie Arceusa przyczyniło się do furii legendarnych pokemonów. Gdy do akcji wkracza Team Skyar wszystko komplikuje się jeszcze bardziej. Zagłębiając się coraz bardziej w sprawę bohater/ka sam już nie wie co ma robić. Po której stronie ma stanąć, żeby osiągnąć swój cel? Czy zwycięży zło? Tego wszystkiego dowiecie się grając w Pokemon: Wersja Utopijna!

Plusy i minusy gry:
Plusy:
Nowy region, postacie i historia.
Możliwość walki po stronie Team Skyar
Sporo systemów z oryginalnych gier
Możliwość wyboru płci
Minusy:
Mechanika walki z RPG Makera (Wszyscy walczą ze wszystkimi, ilość ataków nieograniczona, SP zamiast PP)
Brak pokemonów z 5 generacji i kolejnych
Brak pokemonowych menusów.

Mapy:
Miasteczko Trago
Droga 1
Miasteczko PirselDroga 2
Miasteczko Fourte
Droga 3
Miasteczko Grania
Droga 4
Droga 5
Miasto Hount
Droga 6
Miasteczko Iris
Miasteczko Sounto
Droga 7
Miasto Volter
Droga 8
Miasteczko Altoir
Droga 9
Droga 10
Miasteczko Gallo
Droga 11
Miasto Helko
Droga 12
Droga 13
Miasteczko Hintyeach
Droga 14
Droga 15
Liga PokemonObóz Prehistorycznych Pokemonów
Piaszczysto-Górska Droga
Las Relips
Strefa Safari
Magmowyspy
Wyspa Heneta
Inne Screeny:
1
2
3
4
Filmiki:
Animacja Backsprita Trenera
System Boxa
System Mapy Świata
Historia Uramusa
Intro w grze
Historia Sneavena
Pokazy i Wyścigi Pokemon
Urządzenie PokeDev
System Ewolucji
Bohaterowie:
[Obrazek: Qiu3Md0.png]
Główni bohaterowie gry. Nie ważne kogo wybierzesz, i tak przyjdzie ci się kilka razy spotkać z bohaterem płci przeciwnej. Każde z tych spotkań zaowocowane będzie otrzymaniem cennych wskazówek i oczywiście - walką pokemon! Nie raz otrzymamy też od niej/go cenną pomoc w poszukiwaniu zaginionego ojca.
[Obrazek: e8Bp8kV.png]
Drahe to wredny bufon, który ciągle nam dokucza i przeszkadza. Chęć odgrywania się na nim jest jednak dla nas jak doładowanie do wielu nowych treningów! Pokażemy mu nie raz, że fakt iż pochodzi z regionu Hoenn i to jego druga podróż w niczym nam nie przeszkadza, żeby go pokonać!

MaTe to postać z gry Pokemon Elements. MaTe był przyjacielem Heneta i to właśnie od niego się o nim dowiadujemy. MaTe jest człowiekiem z natury dobrym i to dzięki temu, oraz dobrej woli Arceusa ocalał katastrofę regionu Taken. Od tego czasu MaTe wiedzie żywot podróżnika, w nadziei ponownego spotkania Heneta, oraz znalezienia miejsca dla siebie na świecie.

Team Skyar to tajemnicza organizacja przestępcza pracująca w regionie Venan. Nie jeden raz przyjdzie nam stoczyć pojedynek z tymi przestępcami. Drużyna składa się z niedobitków pozostałych złych teamów zjednoczonych przez Uramusa.
[Obrazek: G3sLdgd.png]
Uramus to tajemniczy człowiek. Autounicestwienie Arceusa pozbawiło go rodziny. Został przeniesiony na bezludną wyspę, gdzie nauczył się używać pokemonów w walce. Wydostał się z niej przy pomocy swojego bliskiego przyjaciela - obecnego admina Teamu Skyar. W pewnym momencie gry składa nam propozycję dołączenia do jego drużyny. Czy ją przyjmiemy...?
[Obrazek: damDJ6s.png]
Crav to przyjaciel Uramusa z dzieciństwa i zarazem jeden z adminów Team Skyar. Pomógł on Uramusowi wydostać się z bezludnej wyspy oraz później trafić do miasta Helko. Crav jest pewny siebie – jest w pełni przekonany że plan Teamu Skyar się powiedzie i w związku z tym, lubi się wywyższać że bierze w tym udział i kpi z szarych ludzi mówiąc że są słabi. W walce jednak jest dość prostym przeciwnikiem.
[Obrazek: d1eUbPE.png]
Sneaven to jeden z adminów Teamu Skyar i jego najwierniejszy członek. Kiedyś wiódł spokojne życie na wsi, jednak chciał zostać trenerem pokemonów i stwierdził, że to dla niego o wiele za mało.Postanowił uciec z domu do wielkiego miasta i tam zostać sławnym. Niestety nadmiar obowiązków, które na niego spadły po dotarciu do miasta przytłoczył go. Świat, w którym inni nie są dla niego przyjaźnie nastawieni był dla niego zbyt skomplikowany. Poznał Uramusa i Crava i dołączył do formującej się organizacji Team Skyar.
Download:
Pełna wersja gry z 2013 roku (v1)
Dropbox:
https://www.dropbox.com/s/z6iennscqyc0j7...n.rar?dl=0
Pełna wersja gry z 2019 roku (v2)
Dropbox:
https://www.dropbox.com/s/tns96mnexiew4m...e.zip?dl=0
Dysk Google:
https://drive.google.com/open?id=107c21k...4d__epcN7D
Podziękowania:
Ayene
Alucus
Alistar
Blizzard
Boomxbig
Blazaking
Blue Bedrill
Bakura155
chimcharsfireworkd
Chio
C.N.C
Codec
David
Dave.
Dan
Dante
Dewitty
Don Lawride
fukuyama
Fused
Flood
GameBoy
G-olden
GlossyGem
Ginzuishou
help14
Hek-el-grande
IronMan
Jazzwhisky
Joker
Jesse TBPro
Kamikadze333666
Kizemaru_Kurunosuke
klnothincomin
Kuroda-Taiki
Kyle-Dove
lordindy
Myzrael
Moghunter
MaTe
Neo-Spriteman
Newtiteuf
Novus
Pedobear
Poketadek
Pokemon-Diamond
Peeky Chew
Reck
RubiiGameZ
renekokkie
Red-Gyrados
REMY35
RHN
RosmanPK
Reno-s--Joker
Samo, The thief
SeproithSpawn
Skyshaymin96
Shadow-Wolf
SailorWilma
Selwyn
Saurav
Scarexshivaking
Seiyouh
SL249
serebii.net
Spriters Resource
spaceemotion
The english Kiwi
ThePokemonChronicles
Thieffer
WesleyFG
Voomy
Veget@
venom12
Yoroiookami
YoYo
YukiOnnaManaKistune
zetavares852
zudok125
7GamerMinutes
874521
Twórcy
Shadi - Mapper, Eventer, twórca początkowych spritów, stwórca projektu
Pedobear - Wsparcie w dialogach i tworzeniu fabuły.
Voomy - Twórca Spritów
IronMan - Wsparcie w eventach.
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Conquest, kowalt, MrAsh, AquerPL, PokeMan, Fiflaq, Kyurem, Elia, Bidulkę, lightning81, Mico, Niemoralny Stefan, Szostak, Natx, Dodoo, yu6, Szogun, moegi, Brookens, Daisetsu Tokudome, Mudkip12
25.08.2013, 13:50,
RE: [RPG Maker] Pokemon Uvopia Version
Ciekawie się zapowiada Wink
Chętnie zagram, gdy tylko wrócę do domu.
Dołączę do Teamu Skyar, czas zobaczyć jak to się gra "po drugiej stronie barygady". Tongue

"Błędem jest mylić dziwne z tajemniczym."
~Sherlock Holmes
Odpisz
25.08.2013, 15:39, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.08.2013, 16:24 przez Bidulkę.)
Już palę się do walki. Wink

EDIT:
Nie mogę iść na drogę 1 po tego profesora.
EDIT2:
Znalazłem.

Zbieram figurki od firmy Takara Tomy z lat 1999-2000. Only oryginalne. Jeżeli takowe posiadasz to napisz do mnie misiaczku, a na pewno się dogadamy ^^
[Obrazek: f582mg.jpg]
Białe znaczy, że mam Wink
Odpisz
25.08.2013, 16:36,
ciekawy pomysł

Mój fc 4313 4689 7522
Odpisz
25.08.2013, 16:45, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.08.2013, 20:25 przez Bidulkę.)
UWAGA! Można miec Game Overa i zaczynać od zapisu.

EDIT:
Region Taken. Mój nazywa się Tankel. Big Grin

Zbieram figurki od firmy Takara Tomy z lat 1999-2000. Only oryginalne. Jeżeli takowe posiadasz to napisz do mnie misiaczku, a na pewno się dogadamy ^^
Odpisz
26.08.2013, 15:53, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.08.2013, 16:04 przez Sousuke.)
Sam początek gry, gdy przychodzi policjant, nie ma takiego słowa jak przechodniowie.

Gdy gra się bohaterką, to po dostaniu się do elektrowni, przy walce z Voltorbem tekst mówi koleś.

3DS FC: 1779-2155-4756
Odpisz
26.08.2013, 19:18,
A ja mam pytanie czy ten Shinx/Mareep mogą ewoluuować? Bo ich nie znalazłem w poczkach które ewoluują.

Odpisz
26.08.2013, 19:36, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.08.2013, 19:39 przez Shadi.)
Witajcie. Nie spodziewałem się w tym tempie tylu komentarzy i tylu cherishy.
Jeżeli chodzi o to na co zwróciłeś uwagę Sousuke, to jest to problem tego typu że na początku tworzenia gry dialogi konstruowałem nie osobno dla obu płci - ale jeden wspólny. Miał on konstrukcję \c[x-numer koloru]\n[1-numer bohatera]\c[0-biały] i ja byłem przekonany, że numer bohatera oznacza numer bohatera w DRUŻYNIE, a oznaczał numer w bazie danych. ( na którym był bohater- facet. Toteż po pewnym czasie zacząłem stosować inną konstrukcję dla rozróżnienia płci bohatera opartej o przełączniki.
Jest jeszcze jeden mogący się pojawiać problem z tym - dialogi innych postaci mówiących o graczu nie posiadały zupełnie rozróżnienia płci.
W lipcu i sierpniu przy okazji testów gry razem z kilkoma innymi osobami starałem się wyłapywać takie dialogi - w których npc mówią o graczu i wprowadzać w nich rozróżnienie płci, ale z pewnością nie wyłapaliśmy wszystkich.
Jeżeli chodzi o twoje pytanie Bidulek - starter nie może ewoluować. Stało się tak dlatego, że w grze są scenki w których starter się pojawia i nie chciałem tam wprowadzać rozróżnienia stopnia ewolucji w grafice i dialogach.
Odpisz
27.08.2013, 10:12, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.08.2013, 10:34 przez Roface.)
Shadi, mam taki problem.
Otóż nie wiem czy ktoś zauważył(albo to coś z moją wersją, albo czymś innym) ale nie wyświetla lvli w walce.I czy tylko ja nie moge pokonać żadnego pokemona?

@DOWN
Sukces! Pokonałem 1 voltorba, shinx zdobył 6 level, i skończyły mi się potiony Sad

Dnia 02.11.2014, o godzinie 15:51 - Drow pierwszy raz zgodził się z Rofem
http://i.imgur.com/7WzmMLa.png
[Obrazek: tumblr_mjpvm41WZJ1s4amlxo1_250.gif][Obrazek: tumblr_mjpvm41WZJ1s4amlxo3_250.gif][Obrazek: tumblr_mps8rpczwZ1s19dmjo1_500.gif]
Odpisz
27.08.2013, 10:32,
Roface. Levle poków nie wyświetlają się w walce. A jeśli chodzi, że nie umiesz pokonać Voltorba, to doleczaj Shinxa. A jeśli o cyber - świat to miałem ten sam problem.

PS: Shadi gdy będziesz tworzył kolejną grę/wersję to ja chętnie pomoge ze spritami Wink

Odpisz
27.08.2013, 10:39,
(27.08.2013, 10:32)Bidulek napisał(a): PS: Shadi gdy będziesz tworzył kolejną grę/wersję to ja chętnie pomoge ze spritami Wink
Proszę nie rób tego ;__;

[Obrazek: buttonlati.gif]
Klikać w prawilny button

[Obrazek: YxnAyST.jpg]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Elia, Niemoralny Stefan, Suspect, Conquest, Szostak, Iryś
27.08.2013, 11:51,
Witajcie. Jeżeli chodzi o levele pokemonów, to sprawa ma się tak - że jak napisałem w poradniku zrezygnowałem z korzystania z Starter Kita. W oryginalnym rpg makerze potwory( tutaj pokemony) nie mają leveli. Tutaj jest tak samo.
Można się zapytać - to w takim razie czemu jest tak, że jak złapiesz pokemona - to widzisz jego level. Jest tak dlatego że bohaterowie - czyli członkowie naszej drużyny - mają levele. Level złapanego pokemona jest stały w bazie danych - czyli pokemon danego gatunku ma ustalony z góry level niezależnie gdzie go złapiesz.
Możecie mieć problem w Cyber Świecie - ponieważ atak dzikich pokemonów może was pokonywać. Zauważyłem to dzięki bidulkowi. Jest to problem tego typu, że atak fizyczny pokemona - czyli taki odpowiednik struggla naszego - może zabierać więcej niż nasze hp. Wcześniej pokemony nie miały tego fizycznego ataku, ale po testach poketadka zauważyłem konieczność jego posiadania. Kiedy my i nasz przeciwnik nie mamy SP, a nasz fizyczny atak zabiera 0, to walka może ciągnąć się w nieskończoność.
Jeżeli zauważę taką potrzebę, to przygotuje wersję, w której to poprawie. Chciałbym też poznać wasze zdanie w kwestii poruszonej w pliku Czytaj To! - czyli czy jakość muzyki jest znośna?
Odpisz
27.08.2013, 16:15,
Według mnie gra nie jest zła, ale jak na trzy lata pracy to jest trochę "niedopracowana" Dodgy

[Obrazek: hEA4E1ED0]
Odpisz
29.08.2013, 10:33, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.08.2013, 11:09 przez Shadi.)
Uwaga, Bidulek nie może dostać się do depozytu, podczas gdy ja uruchomiwszy tą samą wersję gry, którą wysłałem dostałem się. Sprawdziłem przełączniki i wydają się zgadzać. Chciałbym wiedzieć czy ktoś jeszcze ma ten problem.
Jbc, to aby odblokować bramkę do depozytu należy najechać na przycisk umieszczony w lewym dolnym roku mapy "Depozyt" i kliknąć spację.
Odpisz
29.08.2013, 10:56,
(27.08.2013, 10:39)Nekuro napisał(a): Proszę nie rób tego ;__;

Czemy? ;_;
[Obrazek: coj0.png]
Aż takie złe ;_;

Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości