Facebook
Odwiedź stronę dystrybutoraReklama Sun i Moon

Nasze Shiny Poki w X/Y
4.07.2013, 9:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.01.2014 22:30 przez Darkray.)
Nasze Shiny Poki w X/Y
To ja wezmę i napisze o tym, gdyż to jest temat który od zawsze bardzo mnie interesował.

Jak wiemy shiny Pokemony istnieją od drugiej generacji i w każdej z nich miały one inna animację swego błysku na początku starcia, czy to ze strony przeciwnej występując dziko lub wychodząc z ball, czy to z naszego wychodząc. Oto pokaz wszystkich dotychczas nam znanych:

Generacje 2-4:

Generacja 5:

Co do drugiego filmu - 02:55 - Snivy, 06:45 - Servine, 10:29 - Serperior.

No i pytanie główne - Czego spodziewacie się, albo czego wręcz byście chcieli względem shiny poków w najnowszej genie?

No ja osobiście chciałbym aż dwóch rzecz. Pierwsza - Ponownej bardziej realistycznej możliwości zdobycia shiny poków bez konieczności świrowania na poziomie takim jak za pomocą Masuda method. Jest to kolejna generacja po tej gdzie takowa była, a że shiny poki są w cenie sądze iż jest to wielce możliwe.

Druga - Sama animacja bezwzględnie powinna wykorzystywać możliwości 3ds-a do maximum. Osobiście liczę na to że po pojawieniu się poka lub wypuszczeniu takowego z Pokeballa (mogliby ciut urozmaicić sprawę np. iż kiedy pok jest dziki wzięłyby się one znikąd a jeśli z ball wyraźnie wyszły z niego, lecz na to nie nalegam) który będzie shiny, to będzie mnóstwo gwiazd mocno go oplatającego następnie elegancko się ulatniających, coś w stylu wersji 3d mojej ulubionej shiny animacji, czyli tej z 3 geny.

Aktualnie wątek służy do pokazywania naszych shiny Pokemonów zdobytych w X/Y. ~Dark
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: filipiak123, Bidulkę
4.07.2013, 10:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 4.07.2013 10:28 przez Ertix.)
RE: Shiny Poki w X/Y
Cytat:No i pytanie główne - Czego spodziewacie się, albo czego wręcz byście chcieli względem shiny poków w najnowszej genie?

- Żeby shiny miało jakieś większe zastosowanie niż tylko błyszczenie. Takie Pokemony powinny mieć podwyższone punkty, bądź otrzymywać dodatkowe bonusy na konkursach (czy co tam wprowadzą w XY) właśnie za to że są błyszczące, i ''inne'' od reszty swej rodzinki.

Cytat:a że shiny poki są w cenie sądze iż jest to wielce możliwe.

- Shiny to były w cenie jak była 2 generacja, dzisiaj to każdy może sobie sam takiego Pokemona stworzyć, i na nikim to już nie robi wrażenia. Osobiście się zgodzę z tymi którzy uważają, że to właśnie w drugiej genie shiny ma swą, niepowtarzalną wartość Smile

Cytat:konieczności świrowania na poziomie takim jak za pomocą Masuda method
- Tu chodzi o to ustawianie daty? Jeśli tak to faktycznie się zgodzę z Tobą- kompletna porażka.

Cytat:Sama animacja bezwzględnie powinna wykorzystywać możliwości 3ds-a do maximum

- Fajnie by było zobaczyć taki efekt, ale jeszcze fajniej było by zobaczyć efekt Pokekapsuł znanych nam z DP w 3D Big Grin O tak, to by było coś ekstra ^_^.

Cytat:który będzie shiny, to będzie mnóstwo gwiazd mocno go oplatającego następnie elegancko się ulatniających

- Ja to bardziej widzę przy pokekapsułach. Nie wiem czemu, ale od zawsze lubiłem migoczące, full kolorowe i świecące gwiazdki (dlatego też lubię pokazy z 4 geny, za ich cukierkowość, oraz próbne efekty 3D, gdyż tego pełnym 3D nazwać nie mogę), i jestem ciekaw jak rozwiążą tę sprawę Wink.

Cytat:mojej ulubionej shiny animacji, czyli tej z 3 geny.
- Mów co chcesz, mnie najbardziej podoba się ta z 4 geny Big Grin

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Fennekin
4.07.2013, 14:22
Ja bym chcial zeby w VI genie zrobili tak , by shiny poki mozna bylo latwiej zlapac a nie tam kupic czy z kodami . No i vi gena bedzie na 3dsa niech to kurde wykorzystajaBig Grin
Odpisz
4.07.2013, 23:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 4.07.2013 23:27 przez kacperek2417.)
już widzieliśmy już pierwszego sniny poka w 6 genie jest to googoot. Widzieliśmy go na filmie.Shiny powinny uczyć się ataków szybciej i mieć 10% szanszy na oślepienie przeciwnika.

Time to get ban.
Odpisz
5.07.2013, 0:01
No ale chwila.
Czy zwierzęta albinosy mają z racji innego koloru większe szanse na przeżycie, no nie wiem cokolwiek? Są szybsze? Czy coś?
Rozumiem, że to świat pokemonów, no ale bez przesady xDxD
Nie można oczekiwać wszystkiego.
Jest pokerus, jest wiele itemów na staty, a shiny pok to taka rzadka atrakcja. :D
Poza tym rozwalanie systemu ataków kolorkiem, huh co? xD

Łapcie fc - 2595-1356-7933
kiedyś na pewno was wszystkich dodam
zabawa cały czas
[Obrazek: b2JMyc7.png]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Fennekin, Kuriboh
5.07.2013, 12:22
A ja mam nadzieję, że nic nie zmienią z Shiny. W końcu chodzi w nich tylko o "wartość kolekcjonerską", ot jedynie powód do chwalenia się, że się takiego ma. I nie ma też co ułatwiać ich zdobycia, w końcu chodzi o to, żeby było trudno, bo czym się chwalić jeśli każdy miałby shiny?
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Fiflaq, filipiak123, Fennekin, Kuriboh, Niwa
28.07.2013, 18:01
Wink RE: Shiny Poki w X/Y
(5.07.2013 12:22)Axel napisał(a):  A ja mam nadzieję, że nic nie zmienią z Shiny. W końcu chodzi w nich tylko o "wartość kolekcjonerską", ot jedynie powód do chwalenia się, że się takiego ma. I nie ma też co ułatwiać ich zdobycia, w końcu chodzi o to, żeby było trudno, bo czym się chwalić jeśli każdy miałby shiny?

No i w tym masz rację Axel :angel:

Załączone pliki Miniatury

Odpisz
28.07.2013, 19:20
Shiny stwory powinne mieć wartość ''kolekcjonerską''.Na przykład pokazuje shiny cośtam psorowi i on mi daje za to jakiś rzadki przedmiot albo jak Ertix napisał powinny dostawać premię w konkursach.Wolelibyście oglądać jakiegoś zwierzaka na scenie czy jakiegoś zwierzaka na scenie-albinosa?

Co się gapisz?
[Obrazek: fvtstq7nwz2x.gif]
Odpisz
30.07.2013, 19:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.07.2013 19:01 przez Metrun.)
Moim zdaniem shiny nie powinny dostawać żadnych ułatwień w walce, gdyż, co by nie mówić, wpłynęłoby to na mechanikę w sporym stopniu. Na dodatek walki przez internet byłyby odrobinę trudniejsze dla tych, którzy szczęścia do shiny nie mają, lub nie mają czasu lub chęci ich breedować czy godzinami szukać - jak wiadomo w takich walkach niezwykle często udział biorą ludzie, którzy dla najmniejszego nawet powiększenia statystyk pokemona zdolni są przez kolejne godziny siedzieć przy grze.

Natomiast zgadzam się w pewnym sensie z niektórymi powyższymi wypowiedziami - takie pokemony mogłyby dostawać premie w rzeczach nie związanych z głównym wątkiem fabularnym oraz walkami, czyli np. odpowiednikiem konkursów z 3 i 4 generacji.
Odpisz
30.07.2013, 20:22
Pierwszą rzeczą jaką należałoby zrobić z shiny to zwiększenie prawdopodobieństwa ich spotkania. Jak dla mnie to one w ogóle nie istnieją, bo chociaż w sumie każdą grę przeszedłem już 3-4 razy, to jeszcze żadnego nie spotkałem. Sądzę, iż rozsądnie byłoby, gdyby prawdopodobieństwo spotkania go wynosiło tyle, aby podczas jednorazowego, standardowego przejścia gry od początku do końca prawdopodobieństwo spotkania chociaż jednego wynosiło 50-60%. Chodzi o wartość kolekcjonerską, ale jak dla mnie nie ma to sensu jeżeli mam zdobywać je przez wymianę. Wszystkie "rzeczy", które zdarzają się w grach "raz na milion" są bez sensu, bo tak jakby ich nie było.

Druga sprawa - fajnie byłoby, gdyby stworzono większą ilość rodzajów shiny. Wtedy moglibyśmy się chwalić - "złapałem dzisiaj różowego Bulbasaura!" - "a ja srebrnego Geoduda!" Oczywiście występowałoby to dosyć rzadko (jak już mówiłem max. 1-2 razy na grę), więc różne kolory danego pokemona byłyby bardzo rzadkie i przez to bardzo cenne.

Co do ułatwień w walce - takie pokemony mogłyby mieć staty zwiększone np. o 10%, albo mieć bonusy w pokazach. Mogłyby też mieć jakieś dodatkowe, wzmocnione ability, np. Overgrow Treecko zwykle daje mu boost 30% (o ile dobrze pamiętam), ale np. u shiny Treecko mogłoby to być 60%. Opróćz tego postaci w grze, chcące zobaczyć shiny i dające w zamian różne rzadkie przedmioty.
Odpisz
30.07.2013, 21:02
W sumie fajnie by było gdyby shiny miało zawsze hidden ability. Częstotliwości spotykania ich nie zwiększałbym bo po co, w black 2 już dodali ułatwienie - shiny charm czy jak to się tam nazywa. a platinum był radar(o ile dobrze pamiętam tak to się nazywało) więc jeżeli by było chociaż jedno z tego ew. jakaś alternatywa to jest wystarczająco dużo. Statystyki podwyższone? No thx. Bonus do jakiś wystaw - czemu nie.

[Obrazek: bert.png]
Odpisz
10.08.2013, 19:09
Myślę, że shiny powinniśmy zostawić takie jakie są. Już wystarczy, że w BW2 można złapać w fabule shiny haxorusa. Myślę, że zrobią tak też w X/Y. Ale Poke pokazy naprawdę by się przydały.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcRYTmpwLpOg__DqV-q492t...H5YdLLskmw]
Odpisz
16.08.2013, 12:38
Niech shini Poki były tylko w jednym tam miejscu w grze i tam sie je łapie.
Odpisz
16.08.2013, 12:56
(4.07.2013 9:38)Maddox napisał(a):  No i pytanie główne - Czego spodziewacie się, albo czego wręcz byście chcieli względem shiny poków w najnowszej genie?

- Animacji takiej jak w gen IV. Była najlepsza. Najgorsza jest obecnie (V).
- Zmiany palety shiny Krookodile'a! Bo ten obecny... I mean, srsly?
- Nie obraziłbym się, jakby powrócił chaining Wink Mam dzięki niemu dużo shiny monów.
- Cała reszta bez zmian.

Cytat:konieczności świrowania na poziomie takim jak za pomocą Masuda method

- Tu chodzi o to ustawianie daty? Jeśli tak to faktycznie się zgodzę z Tobą- kompletna porażka.

-> http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/Masuda_method
Odpisz
24.08.2013, 19:44
Umm... pewnie wszyscy widzieli ,ale co tam. Nie wiedziałam czy wrzucić to tu ,czy do ''niepewnych wieści'' ,ale... seems legit.

Shiny Sylveon:
[Obrazek: tumblr_mrooahXVFI1r3wio2o1_500.png]

Shiny Chespin
[Obrazek: tumblr_ms1lee1yE51r8sc3ro1_500.jpg]

[Obrazek: tumblr_ms1lee1yE51r8sc3ro2_r1_500.jpg]

Shiny Flabebe (czy jak tam to się pisze :x)
[Obrazek: Ok4kdE0.jpg]

Shiny Gogoat
[Obrazek: 0430y8F.png]
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSY2Qk6EFbd1hwBI6rsdN6...VXiY_mx6q2]

Shiny Skrelp :
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcRGOVlqCfSs6XAqmsG_tiY...Sv5sgjIz4H]

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcTjUesIDyK-YQ6CPGj9J3S...DDJw2-kxcA]

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Suspect

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości