Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za 30 dni)

Sword i Shield promo

PSV - strefa dyskusji
10.05.2013, 20:27, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.05.2013, 20:29 przez KleszczRex.)
RE: PSV - strefa dyskusji
W Japonii Wii U POWINNO sprzedawać się dobrze - może głównie ten rynek daje im wiele do szczęścia, że nie trzeba spinać się mocno na resztę świata? Takie X360 w Japonii sprzedają się fatalnie, więc tamtejsze marki exclusive są mało im znane. A to, że Wii U w tej chwili nie opali nowego Unreal Engine, a PS4 pożre konkurenta na śniadanie? Kwestia targetu - Wii miało podobnie, a i tak sobie dało radę, więc być może uznano, że zwycięskiej taktyki nie ma co zmieniać.

Tyle, że wtedy nie było smartfonów.

Podobnie robi Sony - zamiast wymyślić strategię, to powtarzają numery z PSP przy Vicie, dzięki czemu konsola szału nie robi. A patent z gamepadem... kurka, kupuję konsolę by grać na niej w grę, a nie by szukać dużo droższej alternatywy dla opcji kupna drugiego pada, co nie? Aczkolwiek trza przyznać, że ponownie pod względem mechaniki Vita pokonuje 3DSa, lecz przypadek poprzedniej generacji pokazał, że w konsolach przenośnych grafika nie musi być czynnikiem decydującym o sukcesie.

Zwieść cię może ciągnący ulicami tłum,
wódka w parku wypita albo zachód słońca,
lecz pamiętaj: naprawdę nie dzieje się nic
i nie stanie się nic - aż do końca.
Odpisz
10.05.2013, 20:43,
dokładnie. Dla mnie DS jest milion razy fjaniejszy od psp. Np. takie Kingdom Hearts 385/2 Days o wiele bardziej mi się podobało, niż Birth By Sleep. Może to zły przykład akurat, bo tutaj chodzi o fabułę, ale to nie jedyny przypadek. Przede wszystkim FPS'y!! W DS'ie grafika gorsza, ale sterowanie ekranem dotykowym jest genialne. Tyle razy widziałem w rankingach najgorszych gier na DS'a te wszystkie Call of Duty, ale jak łatwo się domyślić takie rankingi robione są przez totalnych fanboy'ów Sony, obrażonych bo na DS'a wyszło miliard dobrze ocenianych CoD'ów, a na psp jeden i to słaaaby.

Myślę że obecny przypadek (vita vs 3ds), tylko potwierdzi tą zasadę dotyczącą handheldów.

Ps. Nie lubię Call of Duty. Kochałem pierwsze części na PC. Teraz mnie ta gra denerwuje. Pozdrawiam.

Tęskniłem za tym miejscem ;____;

[Obrazek: tga71n1o0ck6.jpg]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Darkray
10.05.2013, 21:19,
DS bezkonkurencyjnie wygrywa nad PSP. PSP miałem, ale sprzedałem, bo nie bylo gier, które mogłyby mnie przekonać do siebie. Grafika nie jest najważniejsza co udowodnił DS. Swoją droga wkurza mnie troche, że Sony dudni, że jaką to Vita ma wspaniałą grafike. To jest ważne, ale nie najważniejsze.

Faktem jest: PSP jest do... nosa!

DS- Mario, Rayman, dobra Fifa, Plants vs. Zombies <3, Kirby, Adventure Time (ktoś grał?), i co najważniejsza Pokemony!
PSP- Loco Roco(nuda po kilku poziomach), Patapon (dosyć trudna jak dla mnie), God of War (nie grałem, ale takie tytuły mnie nie rajcują), jedynymi które mnie urzekły to Little Big Planet i NHL 07, resztę można wsadzić w ... nos.

3DS- Mariany, Pokemony, Luigi Mansion, Rayman, Rabbids 3D, MH3 i masa innych tytułów, które są fenomenalne.
PSV- Fifa (urzekła mnie), Plantsy forever, Sly Cooper, LBP, Rayman, Tearaway (zbliża się), Little Deviants (dla mnie kiepskie), Uncharted, Asasyn III (choć nie grałem).

Może zmienimy temat na ''Rynek konsol'', czy cos w ten design?

PS. Lubię dyskutować na takie tematy Smile.

Kontakt ze mną:

GG: 42244264
e-mail: wojtwom7@gmail.com

Chciałbyś sprawdzić się w pisaniu walk Pokemon i jednocześnie rywalizować z innymi? Zgłoś się już teraz do najnowszego projektu i zdobywaj coraz wyższe rangi!

Lubisz pisać? Lubisz wyzwania? Chcesz doskonalić swoje umiejętności? Weź udział w Bursztynowej Lidze i tocz pisarskie pojedynki z innymi!

BURSZTYNOWA LIGA

Odpisz
10.05.2013, 21:46, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.05.2013, 21:53 przez Chicorii.)
(10.05.2013, 19:40)M napisał(a): Nie rozumiem czemu Nintendo nie może ten jeden jedyny raz poza dobrą zabawą postawić też na grafikę?
Ależ wcześniej zdarzało jej się stawiać. Taki GameCube był mocniejszy od PS2, ale co z tego skoro się słabiej sobie radził na rynku. Dopiero Wii zmieniło trochę tą politykę Nintendo (więcej zabawy, mniej grafiki). No może się to stało przy okazji DSa, ale to niekoniecznie (faktycznie konsolka była zauważalnie słabsza od wydanego w tym samym roku PSP, choć to i tak był był jakiś postęp w stosunku od GBA, a Wii dużo mocniejsze od GameCube'a nie było).
Zauważ, że Nintendo było trochę z boku, jeśli chodzi o konsole stacjonarne (bo z handheldami wciąż rządzili) od czasów Nintendo 64, ani N64 ani GC nie sprzedawały się tak dobrze jak PSX/PS2. Dopiero gdy zmienili swoje podejście na to znane z Wii sprzedaż znów podskoczyła.
Nie odpowiem na pytanie, dlaczego Wii U znów będzie daleko w tyle, jeśli chodzi o bebechy, od PS4 i nowego XBoksa, nie wiem tego i sama jestem ciekawa.

Ja tam Vicie życzę dobrze, nie zamierzam jej kupować, ale chcę by stała się sensowną konkurencją dla 3DSa, bo konkurencja jest zawsze najlepsza dla klienta.
Ale nawet jakbym Vitę chciała, to i tak nie jest mnie na nią stać. Nie stać mnie na wszystkie gry na 3DSa jakie bym chciała, to jak ma mam w ogóle myśleć o innej konsoli? Aczkolwiek nie zaprzeczę, że w Sly Coopera chętnie bym pograła, z tym że ta gra jest także na PS3.
I wydaje mi się, że jednym z większych problemów tej konsoli (obok być może ceny) jest zbyt mała ilość gier robionych od podstaw pod nią, nie będącą portami z innych platform (także smartfonów).

Na 3DSie porty (w tym miesiącu wyjdzie port Donkey Konga z Wii, którego bardzo chcę kupić), czy gry ze smartfonów też się pojawiają, lecz jednocześnie jest reż niemało tytułów ekskluzywnych.
No i nie można nie wspomnieć o Pokemonach. ta marka jest, jak mi się wydaje, największym skarbem kieszonsolek Nintendo. Nie mówię tego jako fanka serii, nie da się ukryć, że jest sporo osób, które inwestują w handheldy Nintendo dla Pokemonów (tylko lub głównie). Ja jestem tego najlepszym przykładem. Gdyby ta seria to nigdy bym nie kupiła sobie sprzętu Nintendo, a całkiem możliwe, że nawet w ogóle przestałabym grać już wiele lat temu.
W Polsce też takich osób jest trochę (widziałam na jednym wcale nie stricte pokemonowym czy nintendowym portalu, przy newsie o zapowiedzi X/Y, wypowiedź w stylu "to czas kupić 3DSa) i na pewno przy około premiery X/Y sprzedaż 3DSa jeszcze się podniesie.
Oczywiście inne ważne marki Nintendo jak Super Mario, czy Legend of Zelda też podnoszą sprzedaż konsolek, ale "właściwe" gry z tych serii wychodzą też na duże konsole. Natomiast jako ktoś chce pograć w Pokemony z głównej serii, to musi zainwestować w handhelda (pomijam tu kwestię emulatorów, a teraz to i tak nie ma znaczenia, bo póki co nie istnieje działający emulator 3DSa, więc wszyscy chętni są tak czy siak zmuszeni do zakupu konsoli).

A Vita nie ma marki tak sprzedającej konsole jak Pokemony. Gdyby miała to też z pewnością lepiej by sobie radziła, niż teraz.

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Chaqui
11.05.2013, 8:15, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.05.2013, 8:19 przez Arinald.)
@M (z poprzedniej strony) Nie wiem czy sam Satoru Iwata byłby w stanie Ci to wytłumaczyć. Możliwe, że pomyśleli, że w poprzedniej generacji im się udało (bo nie oszukujmy się, duży wpływ miała niska cena konsoli w porównaniu do ceny konsol konkurencji), to i w tej jak im się uda gdy konsola zaoferuje coś unikalnego w niższej cenie (bo że Xbox Infinity i PS4 będą kosztować więcej mogę założyć całą moją kolekcję gier).

[Obrazek: Iestin.png]

Temat który wg. Ciebie nadaje się do zamknięcia? Napisz o nim do mnie.
Potrzebujesz pomocy z jakąkolwiek grą? Zgłoś się do mnie.
Zielony w twoim poście? To znak, że wymagał on małej poprawy.
Ktoś Cię obraził? Natychmiast o tym informuj!!!
Friend Code 3DS: 1719-3288-5462
Ktoś chętny na partyjkę Kid Icarusa? PM me please.

Odpisz
12.05.2013, 14:44,
Cytat:No może się to stało przy okazji DSa, ale to niekoniecznie (faktycznie konsolka była zauważalnie słabsza od wydanego w tym samym roku PSP, choć to i tak był był jakiś postęp w stosunku od GBA, a Wii dużo mocniejsze od GameCube'a nie było)

Nie wiem czy pamietacie specyfikacja techniczna PSP byla bardzo dlugo nieznana. Premiera dwoch konsol to raptem chyba miesiac z kawalkiem roznicy. Zwyczajnie Nintendo nie zdarzylo juz poprawic technikaliow w momencie kiedy jasna sie stala specyfikacja PSP. Ale i tak zawojowali rynek ekranem dotykowym, chociaz sama konsola to miala moc jak PSOne.

Cytat:Zauważ, że Nintendo było trochę z boku, jeśli chodzi o konsole stacjonarne (bo z handheldami wciąż rządzili) od czasów Nintendo 64, ani N64 ani GC nie sprzedawały się tak dobrze jak PSX/PS2

Zla sprzedaz GameCube wynikala z tego, ze pozno wszedl na rynek kiedy PS2 juz powoli rzadzilo. Slaba sprzedaz N64 wynikala z idiotycznego zastosowania kartridzy zamiast plyt CD, ktore to kartridze skutecznie odwrocily od Nintendo np. Square. Co ciekawe to wlasnie dzieki m.in Nintendo powstalo Playstation (a raczej idea prototyp i idea konsoli z nosnikiem w postaci CD). Zatem konsole byly dobre, tylko ich polityka wzgledem innych firm byla do dupy.

Cytat:No i nie można nie wspomnieć o Pokemonach. ta marka jest, jak mi się wydaje, największym skarbem kieszonsolek Nintendo. Nie mówię tego jako fanka serii, nie da się ukryć, że jest sporo osób, które inwestują w handheldy Nintendo dla Pokemonów (tylko lub głównie)

Nintendo na DSie i Wii stawialo na exclusivy i dzieki temu odnioslo taki sukces. Ludzie wiedza, ze w Mario, Pokemony, Zelde, Metroida zagraja tylko na ich konsolach. Wiec jesli chca zaliczyc wszystkie fajne tytuly (a Nintendo robi zawsze tytuly AAA) to musza sie wybulic na dodatkowa konsole.

Cytat:A Vita nie ma marki tak sprzedającej konsole jak Pokemony. Gdyby miała to też z pewnością lepiej by sobie radziła, niż teraz.

Bo Vita bazuje na polityce PSP, ktorego to polityką byly porty z PS2. Ja np. wolalem sobie kupic PS2 za 200 zl niz PSP za 700 ;P.

Moim zdaniem ta generacja lub ew. nastepna generacja konsol przenosnych bedzie ta ostatnia. Rynek moblinego grania i smartfonów w krotkim czasie tak sie rozrosl, ze juz teraz najnowsze modele przescigaja znacznie specyfikacje konsolek. Coraz wiecej dobrych przenosnych tytulow ma premiere na smartfony. Ba, bywalo i tak, ze portowano gry mobilne na handheldy!

No i wiadomo, kazdy ma telefon i tak czy siak by go mial. Wiec jak juz ma, to niech kupi gre Wink. Jesli tylko wrocilaby idea klawiszy w telefonie to jak dla mnie zadne handheldy juz nigdy nie musza wychodzic.

Odpisz
12.05.2013, 16:14,
Zla sprzedaz GameCube wynikala z tego, ze pozno wszedl na rynek kiedy PS2 juz powoli rzadzilo. Slaba sprzedaz N64 wynikala z idiotycznego zastosowania kartridzy zamiast plyt CD, ktore to kartridze skutecznie odwrocily od Nintendo np. Square. Co ciekawe to wlasnie dzieki m.in Nintendo powstalo Playstation (a raczej idea prototyp i idea konsoli z nosnikiem w postaci CD). Zatem konsole byly dobre, tylko ich polityka wzgledem innych firm byla do dupy.

----
Sony i Nintendo miały zrobić koalicję i stworzyć SNESa z napędem CD, tylko Hiroshi Yamauchi, uwczesny prezes Nintendo stwierdził, że Sony chce mieć jednak zbyt wielkie wpływy (w końcu to oni tworzyli konsole) i zerwał kontrakt. Sony z przeprojektowało maszynkę i stworzyło PSone.

GC też miało problem z nośnikiem, płytki z grami na GC były cholernie drogie, wgrywało się na nie dłużej i miały mniejszą pojemność, więc często trzeba było okroić oprawę np. dźwiękową.

----

Moim zdaniem ta generacja lub ew. nastepna generacja konsol przenosnych bedzie ta ostatnia. Rynek moblinego grania i smartfonów w krotkim czasie tak sie rozrosl, ze juz teraz najnowsze modele przescigaja znacznie specyfikacje konsolek. Coraz wiecej dobrych przenosnych tytulow ma premiere na smartfony. Ba, bywalo i tak, ze portowano gry mobilne na handheldy!

No i wiadomo, kazdy ma telefon i tak czy siak by go mial. Wiec jak juz ma, to niech kupi gre . Jesli tylko wrocilaby idea klawiszy w telefonie to jak dla mnie zadne handheldy juz nigdy nie musza wychodzic.

---

Nintendo od przeszło 30 lat produkuje handheldy. Każdy sprzedał dziesiątki milionów sztuk, a na nie (często) setki milionów gier. Za każdym razem, gdy pokazywał się jakiś poważny przeciwnik (Game Gear, PSP) konsola Nintendo miała gorsze specyfikacje od konsoli konkurencji, lecz zawsze sprzedawały się o wiele lepiej. Także argument o lepszych specyfikacji telefonów do mnie nie przemawia.

Co masz na myśli, przez "dobra przenośna gra"? Na telefonie nie znajdziesz takich gier jak Castlevania: Lords of Shadow Mirror of Fate, Fire Emblem: Awakening, Uncharted: Golden Abyss, Bravely Default: Flying Fairy... Tak, to prawda, ceny tych gier są większe, ale zapewniam Cię, że fan jest 10x większy. Gier z Androida/iOS portowanych na konsole jest całkiem sporo, nawet gry pokroju Cliveman sprzedają się lepiej niż na telefonach. Porty z konsol na telefony dostają zazwyczaj bardzo średnie noty.

To, że każdy ma telefon nie znaczy, że KUPUJE gry, a nie gra tylko w darmowe (o ile w ogóle gra). Da się oczywiście zarobić na reklamach, ale by wygenerowało to zyski takie jak sprzedanie gry na konsoli w liczbie ok. 2 mln sztuk trzeba zrobić naprawdę dobrą grę (dobra to złe słowo, raczej popularną).

Klawisze w telefonie raczej nie wrócą, a nawet jak wrócą, to nie jest to idealna metoda sterowania jak pokazała chociażby konsola Nokii N-Gage (skrzyżowanie telefonu z handheldem, niewypał). Uwierz mi, wyparcie przenosiek przez telefony to bajka.

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Chaqui
12.05.2013, 16:51, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.05.2013, 16:52 przez D'e.)
Cytat:Nintendo od przeszło 30 lat produkuje handheldy. Każdy sprzedał dziesiątki milionów sztuk, a na nie (często) setki milionów gier. Za każdym razem, gdy pokazywał się jakiś poważny przeciwnik (Game Gear, PSP) konsola Nintendo miała gorsze specyfikacje od konsoli konkurencji, lecz zawsze sprzedawały się o wiele lepiej. Także argument o lepszych specyfikacji telefonów do mnie nie przemawia.

Nie do Ciebie ma przemawiac, tylko do tworcow. To oni robia gry. Ninny wygrywalo z powodu dostepnosci. GameBoy wygral bo oferowal gorsze parametry za to byl znacznie tanszy i dluzej dzialal na baterii. Dzisiaj wieksza dostepnosc maja teleofny komorkowe i raczej to nie bedzie sie zmniejszac. Kiedy GB wchodzil na rynek ludzie nie wiedzieli co to komorka. Jak DS wchodzil na rynek to jedynymi telefonami co moglby ew. cos wiecej uciagnac byly Nokie N*, ktore i tak byly zabaweczka w porownaniu do tego co obecnie wychodzi.

Cytat:To, że każdy ma telefon nie znaczy, że KUPUJE gry, a nie gra tylko w darmowe (o ile w ogóle gra)

Idac tym tokiem rozumowania nie robmy gier na PC, bo przeciez to, ze ktos ma komputer nie znaczy, ze na nim gra.

Cytat:Co masz na myśli, przez "dobra przenośna gra"?

Mam na mysli dobrą przenośną grę. Co jest niejasne w tak prostym sformulowaniu?

Cytat:Na telefonie nie znajdziesz takich gier jak Castlevania: Lords of Shadow Mirror of Fate, Fire Emblem: Awakening, Uncharted: Golden Abyss, Bravely Default: Flying Fairy...

Owszem. Tylko powiedz mi w ktorym miejscu ja napisalem, ze obecnie gry mobilne sa lepsze albo cos. Dodalem tylko komentarz, ze czasem wychodza w miare dobre tytuly i bywa, ze sa robione porty na konsole przenosne. Poza tym caly czas mowilem o przyszlosci.

Cytat:Klawisze w telefonie raczej nie wrócą, a nawet jak wrócą, to nie jest to idealna metoda sterowania jak pokazała chociażby konsola Nokii N-Gage

Aha. Dlatego wlasnie Sony i Nintendo w 3DSie i PSV zainstalowali klawisze, gdyz nie jest to idealna metoda sterowania. Wyplyw na porazke NGage'a mialo raczej to, ze gadalo sie bokiem, gry zmienialo pod bateria, strasznie mulil oraz mial pionowo zorientowany ekran. A wersja QD juz nie zdolala dogonic reszty.

Cytat:Uwierz mi, wyparcie przenosiek przez telefony to bajka.

Analizujac sprzedaz gier przez sklep Googla czy Apple w porownaniu do sprzedazy handheldow nie bylbym taki pewien. Oczywiscie jakosc tytulow jest zupelnie inna, jednak producentow interesuja raczej pieniadze. Jesli sprzedaje sie Fruit Ninja a nie kolejne Final Fantasy to beda robic Fruit Ninja.

Swoja droga ciezko sie czyta, jak nie uzywasz quote do cytowania.

Odpisz
12.05.2013, 17:46, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.05.2013, 17:47 przez Arinald.)
(12.05.2013, 16:51)De napisał(a):
Cytat:To, że każdy ma telefon nie znaczy, że KUPUJE gry, a nie gra tylko w darmowe (o ile w ogóle gra)

Idac tym tokiem rozumowania nie robmy gier na PC, bo przeciez to, ze ktos ma komputer nie znaczy, ze na nim gra.
A ile głośnych tytułów wychodzi jako exclusive z dobrą sprzedażą na PC? Głównie gry Blizzarda, reszta sprzedaje się przeciętnie (poza MMO).

Cytat:Klawisze w telefonie raczej nie wrócą, a nawet jak wrócą, to nie jest to idealna metoda sterowania jak pokazała chociażby konsola Nokii N-Gage

Aha. Dlatego wlasnie Sony i Nintendo w 3DSie i PSV zainstalowali klawisze, gdyz nie jest to idealna metoda sterowania. Wyplyw na porazke NGage'a mialo raczej to, ze gadalo sie bokiem, gry zmienialo pod bateria, strasznie mulil oraz mial pionowo zorientowany ekran. A wersja QD juz nie zdolala dogonic reszty.
[/quote]
Tylko, że przyciski w telefonie a klawisze na konsolach przenośnych to zupełnie dwie różne rzeczy.
Cytat:Swoja droga ciezko sie czyta, jak nie uzywasz quote do cytowania.

Sorki, wiem, nie chciało mi się ;p

Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości