Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Maddoxowy Konkurs Pokemonowy
18.08.2013, 1:13,
RE: Maddoxowy Konkurs Pokemonowy
Ja mimo wszystko uważam, że ograniczenie dot. tylko jednego stwora na jednym arcie jest bardzo dobrym pomysłem. Rozumiem wątpliwości ze strony Elii, bo należąc do grupy forumowiczów, która reprezentuje trochę wyższy poziom zaawansowania, można czepić się takiego ograniczenia, ale trzeba na to popatrzeć z drugiej strony. Być może to właśnie ta zasada sprawi, że szanse w konkursie staną się naprawdę wyrównane? W końcu osoby z wyższym skillem będą miały troszkę ograniczone pole manewru, jak na ich możliwości (choć oczywiście gdy odpowiednio przyłożą się do swoich dwóch artów, i tak będą miały ogromną szansę na wygraną, zwłaszcza że każdy prezentuje odmienny styl i to właśnie w nim czuje się najlepiej), a tym mniej doświadczonym pomoże, bo wystarczy, że skupią się totalnie na tych swoich dwóch ulubieńcach, nie rozdrabniając się na pierdyliard innych elementów. A pomimo tego, że pozornie mogą odpaść już w przedbiegach, dzięki odpowiednim kombinacjom mogą mieć naprawdę realne szanse na zajęcie miejsca na podium. Tym bardziej, że Diablicka zezwoliła na posługiwanie się dosłownie każdą techniką. Jeśli ktoś skorzysta z kreatywności i wyobraźni to nawet głupiego Voltorba czy Ditto może wykonać w sposób tak oryginalny i pomysłowy, że zapewni sobie sympatię (= głosy) większości.

[Obrazek: tumblr_mnkh2a4pQ31sq6cfuo1_500.gif]

Psyduck, Psyduck everywhere :3
 Cherish Balle podarowali: Sarameda Hakte
18.08.2013, 2:52, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.08.2013, 7:52 przez Nekuro.)
Bezsensu ciąg dalszy. Myślałem że Diablicka już coś uzgodniła z organizatorem tego konkursu, a tu nic. Jeżeli nie ma już ochoty organizować konkursu to nie możemy go do tego zmuszać...

Zadałem sobie trud i sprawdziłem ile prac się kwalifikuje na podstawie zasad Diablicki (tylko jeden ulubiony pokemon). Wyszło mi że kwalifikuje się 68 prac, a 34 niestety poszły na marne (nie brałem pod uwagę czy praca jest odgapiana). Na początku zdecydowanie prowadziły prace niekwalifikowane, ale przy połowie wzrosła ilość tych pojedynczych. Wśród tych zakwalifikowanych spokojnie 1/3 należy do Amakusy więc jeżeli każdy będzie mógł wybrać tylko 2 prace to będzie ich bardzo mało. Już miałem narzekać że wszystkie prace Natx się nie kwalifikują, ale przy końcu wrzuciła parę z jednym pokemonem. Użytkowniczka Quilavafemale prawie w ogóle by się nie załapała mimo że ma bardzo ciekawe rysunki, ale jednak ma jedną pracę która się kwalifikuję (w mojej opinii ta najgorsza, bez urazy). Niestety nie byłem w stanie rozliczyć każdej osoby, ale każdy może sobie sam sprawdzić ile jego rysunków się kwalifikuje.

Diablicko co ciekawe do ostrzału wybrałaś prace z więcej niż jednym pokemonem, czyli właśnie te które uczestników kosztowały więcej pracy. Nie rozumiem niby w jaki sposób rysunek tylko z jednym pokemonem wyrównuje szanse. Ogranicza się lepsze osoby, ale te słabsze w takim samym stopniu. Samo narysowanie kilku pokemonów nie czyni pracy lepszej. Poza tym Natx mnie masakruje i to nie ważne czy narysuje jednego pokemona czy kilka. Taka prawda xD
Czy naprawdę tylko ja nie mam bulu dupki o to że przegram z Natx w jakimś konkursie? (Sory za ciągłe przytaczanie, ale twój skill w rysowaniu jest kosmiczny). Już pisałem w tym temacie że w konkursach powinno się brać udział dla zabawy i doszlifowania umiejętności, a nie dla wygranej.

Zresztą ocenianie pod kątem czasoduszoserca też jest bez sensu. Osoba bardziej znająca się na rysowaniu potrafi lepiej wykorzystać swój talent co zajmuje więcej czasu. To że będę siedział nad rysunkiem dłużej niż potrzebuje nie sprawi że będzie on lepszy (często jest wprost przeciwnie). Taka osoba potrafi też lepiej przelać swój pomysł na papier. Kto z nas nie miał świetnego pomysłu, ale potem nie potrafił tego narysować? Możecie się starać i kombinować, ale i tak nie sprawicie że wszyscy będą mieli równe szanse. Czemu nikt tutaj nie organizuje konkursów tylko dla amatorów? Bo i tak prawie wszyscy jarają się tylko najlepszymi rysunkami. Więc może darujmy sobie te próby wyrównania szans dla wszystkich i niech wygrają najlepsi, tak jak powinno być.

Zawsze jest pomysł Eli z osobnym konkursem dla tych lepszych i słabszych, ale tu też czuje kontrowersje. Trzeba by to bardzo rozważnie zaplanować by nikogo nie urazić ani nie promować cwaniactwa.

Podsumowując nie widzę sensu w tych obostrzeniach, które niby mają dać szanse tym słabszym. Więc w mojej opinii nie powinno się wyrzucać z konkursu naprawdę dobrych prac.

[Obrazek: buttonlati.gif]
Klikać w prawilny button

[Obrazek: YxnAyST.jpg]
 Cherish Balle podarowali: Ertix, Sarameda Hakte
18.08.2013, 8:48, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.08.2013, 9:18 przez Ertix.)
To chyba jasne że jeden Pokemon ma być dla jednej osoby. Nie wiem nad czym się tu zastanawiać, ja sam narysowałem jednego Pokemona (bo ja zawsze kierowałem się zasadą że 1 praca = 1 Pokemon), ale nie wiem czy będę mógl narysować go znowu do wersji konkursu 2.0.

Co do podziału na grupę słabszych i lepszych to wydaje mi się że to jest pomysł dosyć dyskusyjny (?), jak Nekuro już powiedział - niektórzy czuli by się gorsi, a Ci którym wychodzą lepiej rysunki by się wywyższali. Po mojemu pomysł dobry, ale konsekwencje tego mogą być jeszcze większe niż cały ten shitstorm który był w tym temacie. Jeżeli ktoś byłby w grupie słabszych to (patrząc przez życie) czułby się słabszy i pewnie nie chciałby zamieszczać swej pracy która jest zła, bo przez to i tak będzie się czuć gorszy, a pochwały i pocieszania niestety nie zmienią nastawienia u osoby która stara się ze wszystkich sił żeby jej praca wyszła najlepiej. Pomyślcie jakbyście się czuli gdyby ktoś wam wmówił że jesteście gorsi. Ja wiem jak to jest bo sam tak mam (powody własne), i nie chciałbym żeby ktokolwiek tak do mnie mówił.

Ogólnie to podział mi się podoba, ale spodziewaj się butthurtu ze strony 12latków którym to Charizard nie wyszedł bo są gorsi. Ja sam rysuję nie najlepiej, i jest to mym zdaniem temat o którym trudno raczej dyskutować bo nie wiadomo co może z tego wyniknąć.

Co do kontynuacji konkursu to również popieram Nekuro, nie należy zmuszać Maddoxa jeśli on tego nie chce. Diablicka wymyśliła zasady, nie wiem jak konkurs wyglądałby pod jej nadzorem ale mnie się wydaje że konkurs powinny organizować ze 3 dobre zaufania na tym forum osoby niż jedna. Jedna osoba się nie zdąży ze wszystkim wyrobić, a tak to zawsze we trójkę jest łatwiej.

I osobiście żałuję że nie ma żadnego oficjalnego konkursu Valhalli. Przydałby się, bo konkursy organizowane na YT przez Hikomikosa czy kogoś innego się przez to marnują, a tak to duża część użytkowników którzy zaglądają na Valhallę (wiadomo jak teraz Valhalla stoi z poziomem aktywności, ale jak widać po tym temacie to jacyś użytkownicy chętnie się znajdą żeby zagrać) miałaby możliwość wykazania się tutaj, inni mogliby te prace oceniać. W ogóle sama idea konkursów moim zdaniem dałaby korzyść Valhalli, jeszcze jakby to były nagrody fundowane przez kogoś, ale... eh... za bardzo bajkowo do tego podchodzę i wiem że się tak nie stanie, tak samo nigdy dalsza część przygód w Hoenn nie zostanie u nas zdubbingowana :/.

18.08.2013, 10:53, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.08.2013, 10:58 przez Maddox.)
Dziękuję za ponowne otwarcie tematu oraz co za tym idzie, danie mi możliwości wypowiedzenia się, możliwe że finałowego.

Ten konkurs od początku miał dla mnie głównie podłoże emocjonalne - Ulubione poksy. Potem i inni chciałem aby takowe zapodali. Jednak wszelkiego rodzaju zasady wprowadzające ograniczenia do tego, od początku były i nadal są mi optymalnie nie na rękę. I z własnych powodów i dlatego że inni mogą się tym czuć zbyt ograniczeni, to absolutnie nie jest to czego chciałem - Jeśli mają 2 ulubione poki niech zapodają dwa, jeśli 30 - Niech dadzą 30. Brak profesjonalizmu tego podejścia zapewne jest ogromny, ale przynajmniej działam zgodnie z własnym sumieniem. I teraz widzę że nawet zapodanie profesjonalnych zasad i tak nie wszystkim pasuje. Więc uniwersalnej odpowiedzi najwyraźniej nie będzie.

Dla innych to głównie możliwość wykazania się, wygrania czegoś, ale niestety i zbyt dużej ilości bezcelowej argumentacji. Prawda jest taka że nie zależy mi już na tym konkursie, ponieważ to co było dla mnie ważne - Abym był widziany dobrze przez innych oraz aby inni, wszyscy, mogli się wykazać, praktycznie nie jest już możliwe. Ciesze się przynajmniej iż mogłem współpracować z osobami takimi jak Natx, Izzy, Mico no i Tyma. Wasze prace będę na pewno pamiętać do końca życia jak i wiele innych.

Zadbałem o to aby osoby które w tym wszystkim zostały najbardziej pokrzywdzone czyli Amakusy oraz Bidulek mimo to nie żałowały udziału w tym konkursie. Jak już wam mówiłem, nie piszcie tu żadnych szczegółów, jedynie napiszcie jak już będzie po wszystkim czy "to" wam się spodobało.

Niestety, ale na w mojej opinii tak suchy i bezduszny konkurs, choćby był przez to nie wiadomo jak profesjonalny, nie mogę się zgodzić. To kwestia priorytetów, a moje są właśnie takie. Co więcej, wygląda na to że tylko zdanie Elii jest jakkolwiek podobne do mojego, więc pewnie inni nadal wolą konkurs według zasad które jednak wprowadzają wiele ograniczeń. Ja wiem że to jest na wiele sposobów prawidłowe, ale jak już pisałem - Ja na taki konkurs zgodzić się nie mogę. Zbyt wiele tu technicznego podejścia, a to jest całkowicie nie moja bajka, zwłaszcza że i tak starałem się optymalnie prawidłowo pod tym względem oceniać inne prace, a i tak kilka osób uznało wynik tych analiz za nieuczciwy. Bardzo możliwe że słusznie.

Z Diablicką wkrótce porozmawiam gdyż jeszcze muszę coś zrobić, ale niestety ponieważ jej jako profesjonalnej artystce zależy całkowicie na czymś innym - Czarno to widzę. Jak mówią słowa piosenki - "It's not always Black&White". But this time it is.
 Cherish Balle podarowali: Bidulkę, Ertix
18.08.2013, 11:01,
(17.08.2013, 22:44)Elia napisał(a): Wciąż uważam, że kolejny konkurs w tym samym temacie mija się z celem.

TO

a tak poza tym, jestem gotowy na kolejną porcję bolączek. Tym razem, jestem świetnie wyposażony

[Obrazek: SNA8qmJ.gif]
Also, Diablicka, weź się wieczorem odezwij na skajpaju, bo ja tu czegoś nie ogarniam, bardzo, bardzo nie ogarniam.

[Obrazek: gonzo.png]
 Cherish Balle podarowali: Ertix, Sarameda Hakte, Elia
18.08.2013, 11:07, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.08.2013, 12:33 przez Bidulkę.)
Szkoda że nie będzie wersji 2.0 Sad

Zbieram figurki od firmy Takara Tomy z lat 1999-2000. Only oryginalne. Jeżeli takowe posiadasz to napisz do mnie misiaczku, a na pewno się dogadamy ^^
[Obrazek: f582mg.jpg]
Białe znaczy, że mam Wink
18.08.2013, 12:11,
Jeśli Maddox nie chce prowadzić konkursu, bo uważa że zasady są za surowe Jego sprawa. Chciałam tylko pomóc, ale tak czy tak Wam nie dogodzi-nie ma zasad jest źle, są zasady też jest źle.

Mogę zorganizować swój własny konkurs, ale potrzebowałabym do pomocy dwie osoby. Jako, że u mnie z kasą krucho, a moje commisiony są w przedziale od 15$ wzwyż, to nagrodami mogą być moje rysunki-niestety chwilowo tylko na tyle mnie stać.

Tyle ode mnie.

I przepraszam, jeśli ktoś w jakikolwiek sposób odebrał moje słowa w złej mierze.

Cherish Balle podarowali: Nekuro, Suspect
18.08.2013, 13:25,
Nie chcę się powtarzać wobec wszelkich powodów dla których zarówno ja nie chce kontynuować jak i uważam że tego typu konkursy na forum ogólnie są złym pomysłem.

Lecz to mój konkurs i choćby się waliło i paliło, nie chcę aby zakończył się on w tym stylu. Sprite jest gościem od wyjebek w konkursach, nie ja. Zwłaszcza że osoby które się najbardziej tu napracowały wręcz lawinowo pokonały pozostałe, byłoby to wręcz bardzo krzywdzące, a z kolei nagrodzenie ich wyjątkowo na miejscu.

Jeśli Diablicka nie ma nic przeciwko, gdyż możliwe iż wiąże z tym konkursem spore nadzieje (i mimo że jestem przeciwny jej zasadom, nigdy nie miałem wątpliwości co do pełni ich profesjonalizmu), to chciałbym zakończyć ten konkurs za kilka dni. Nawet nie podałbym szczegółowych rozpisek, tylko miejsca, choć nie jestem pewien czy 4, przez dodatkowy wydatek także powiązany z tym konkursem możliwe że starczy mi tylko na 3, jeszcze muszę to sprawdzić.

I jeśli się zgodzi i jakimś cudem Lunatic to widzi - Jeśli jakimś cudem mogłabyś zrobić teraz te pracę, byłoby wspaniale.
18.08.2013, 13:49, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.08.2013, 13:50 przez Aglet.)
(18.08.2013, 12:11)Diablicka napisał(a): Mogę zorganizować swój własny konkurs, ale potrzebowałabym do pomocy dwie osoby. Jako, że u mnie z kasą krucho, a moje commisiony są w przedziale od 15$ wzwyż, to nagrodami mogą być moje rysunki-niestety chwilowo tylko na tyle mnie stać.

Wiecie albo nie, ale na MyBB jest specjalny plugin z nagrodami. Wystarczy go zainstalować na forum, stworzyć małe graficzki i voila. Można się lansować na profilu emblematem za wygrany konkurs.
Niby nic, ale z doświadczenia wiem, że ludzie lecą na takie bajery ;x
Also można je wykorzystać nie tylko w tym konkursie, ale także za działalność na forum/w fandomie, w innych konkursach na PVF (których jest jak na lekarstwo) etc.

[Obrazek: X5YbP9G.png]
 Cherish Balle podarowali: KleszczRex, Sarameda Hakte, Nekuro, Natx, Mico, Elia
18.08.2013, 14:06,
(18.08.2013, 13:49)Aglet napisał(a):
(18.08.2013, 12:11)Diablicka napisał(a): Mogę zorganizować swój własny konkurs, ale potrzebowałabym do pomocy dwie osoby. Jako, że u mnie z kasą krucho, a moje commisiony są w przedziale od 15$ wzwyż, to nagrodami mogą być moje rysunki-niestety chwilowo tylko na tyle mnie stać.

Wiecie albo nie, ale na MyBB jest specjalny plugin z nagrodami. Wystarczy go zainstalować na forum, stworzyć małe graficzki i voila. Można się lansować na profilu emblematem za wygrany konkurs.
Also można je wykorzystać nie tylko w tym konkursie, ale także za działalność na forum/w fandomie, w innych konkursach na PVF (których jest jak na lekarstwo) etc.

O podoba mi się! Nawet nie wiedziałam, że można zainstalować taki pierdołek. No ja jestem za.

18.08.2013, 14:27, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.08.2013, 14:33 przez Nekuro.)
[Obrazek: 1b78.jpg]

(18.08.2013, 13:49)Aglet napisał(a): Wiecie albo nie, ale na MyBB jest specjalny plugin z nagrodami. Wystarczy go zainstalować na forum, stworzyć małe graficzki i voila. Można się lansować na profilu emblematem za wygrany konkurs.
Pomysł bardzo dobry. Małe graficzki, które nikomu nie są do niczego potrzebne to może być to czego pragną użyszkodnicy (wbrew pozorom to nie sarkazm). Jest tylko jeden problem i nazywa się Daru. Już widzę jak znajdzie czas by to zainstalować <wspomina jak Golemka instalowała nowe sb>

[Obrazek: buttonlati.gif]
Klikać w prawilny button

[Obrazek: YxnAyST.jpg]
 Cherish Balle podarowali: Ertix, Elia
18.08.2013, 15:49, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.08.2013, 15:52 przez Bidulkę.)
Po wypowiedzi Maddoxa rozumiem że konkurs trwa, ale ma skrócony czas, tak?
I czy stosujemy się do 2 artach i na każdym 1 poczek?

PS: Temat już nie jest przypięty ;_;

Zbieram figurki od firmy Takara Tomy z lat 1999-2000. Only oryginalne. Jeżeli takowe posiadasz to napisz do mnie misiaczku, a na pewno się dogadamy ^^
[Obrazek: f582mg.jpg]
Białe znaczy, że mam Wink
 Cherish Balle podarowali: Nekuro
18.08.2013, 21:54,
No to może ja wrzucę pierwsze rysunki... a raczej stare, bo skoro czasu dużo nie ma to i zrobić pracy mogę nie zdążyć.

Roggenrola
Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)
i Sealeo

Exceedy...Exceedy...Exceedy... SPAM EXCEEDAMI
Exceedy od innych użytkowników:
Carla: by Crystal46
Happy: by Amakusy, by Mico
Lily: brak
Samuel: brak
Frosch: brak
Lector: brak
Inne Exceedy: brak
----------------------------------------------------------------------
 Cherish Balle podarowali: Bidulkę
18.08.2013, 22:35,
Bez zasad nie będzie konkursu.
Mam dość syfpostów, które zaśmiecają temat.
Jak Maddox chce kontynuować konkurs to proponuję założyć nowy temat.

Cherish Balle podarowali: Nekuro, Gonzo, KleszczRex, Pysiek, Izzy, Ertix, Elia, Suspect, Tearise

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości