Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] file_put_contents(): Only 0 of 24765 bytes written, possibly out of free disk space - Line: 6648 - File: inc/functions.php PHP 7.3.16 (Linux)
File Line Function
[PHP]   errorHandler->error
/inc/functions.php 6648 file_put_contents
/inc/init.php 175 rebuild_settings
/global.php 20 require_once
/showthread.php 28 require_once

Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

[DEX} Bellmundi Dex
2.03.2013, 13:22,
[DEX} Bellmundi Dex
Witam

Zdecydowałem się, po około rocznej przerwie od pokemonów znów zacząć swój własny dex ( poprzedni tworzyłem na innym forum, pod innym loginem).

Nie mam jeszcze określonej wizji, jak będzie to wyglądało, więc cały projekt może wielokrotnie ewoluować.

Tymczasem chciałbym przedstawić pierwsze poki stworzone w ramach tegoż (wodne startery):
[Obrazek: startwoda.png]

1. Pisciminor (tak, nazwa to dosłownie "mała ryba"- nie chce mi się wysilać)- Niewielkie żyjątka będące w istocie formą larwalną Patiscir'a, pływające w ogromnych stadach, zamieszkujące jeziora i rzeki. Kiedy zbliża się czas transformacji, przepływają rzekami do mórz, gdzie kontynuują swój żywot jako wyższe formy.

Wielkość: 10 cm
Występowanie: Wody słodkie
Pożywienie: Owady
Liczebność: Gatunek pospolity w regionie Bellmund. Rzadko widywany w Kanto.

Typ: Woda

2. Patiscir- Dorosła forma Pisciminor'a- sporych rozmiarów, drapieżna ryba z silnie rozwiniętymi płetwami piersiowymi za pomocą których wybija się nawet 2 metry ponad wodę, łapiąc nieostrożne ptaki. Siła jej szczęk potrafi skruszyć kości najtwardszych morskich stworzeń. Jest to w istocie imponujący drapieżnik.

Wielkość: 0,5 m
Występowanie: Morza i oceany ( wody pelagialne i rafy koralowe)
Pożywienie: Stworzenia morskie
Liczebność: Dość rzadki. 5-7 osobników na kilometr kwadratowy.

3. Priscior- Niektóre osobniki alfa Patiscir'a przez swą agresję (również względem własnego gatunku) mogą osiągnąć bardzo wysokie stężenie pewnego unikalnego dla nich hormonu, i w ten sposób stać się Priscior'em- Ogromną żywą maszyną do zabijania będącą postrachem wód. Wokół takiego osobnika zazwyczaj zbierają się stada drapieżników, czekających na resztki z jego zdobyczy. Nie żyją one jednak długo- ze względu na swój rozmiar i trudności ze zdobyciem odpowiedniej ilości pożywienia padają ofiarą głodu i chorób.

Wielkość: od 3 do 8 m
Występowanie: Morza i oceany ( wody pelagialne )
Pożywienie: Duże stworzenia morskie
Liczebność: Unikat. Zazwyczaj 1 na paręnaście kilometrów kwadratowych.

[Obrazek: 29486.png]

Skoro jest mr.Mime, czemuż brakuje ms. Mime...?
 Cherish Balle podarowali: B. Tamashi, Bidulkę, Piterr, Konus
2.03.2013, 13:31, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 2.03.2013, 13:40 przez B. Tamashi.)
RE: [DEX} Bellmundi Dex
Zapowiada się obiecująco. Niby ładnie wykonane i w ogóle, ale - jak dla mnie - nie pasuje na starter.
Imo powinieneś sporo pozmieniać te ewolucje. Różnice między drugą formą a ostatnią są, według mnie, za małe.
Dodam jeszcze, że tak średnio "pokemonowo" wyglądają, szczególnie jeśli to ma być starter. Aczkolwiek to tylko moje zdanie.

A, no i bym zapomniał - jeszcze plus się należy za opisy.

Powodzenia.

3DS FC: 5257-9356-6376 nick w grze: x Takeru x
2.03.2013, 13:59,
yyygh, zeby to jeszcze wygladalo jak pokemony .____.
sorry ale bardziej mi to przypomina ilustracje dla ksiazki, bajki dla dzieci.
2/10 - would not catch

3DS FRIEND CODE: 5086-1738-5699
B/W FRIEND CODE: 4857 - 2241 - 8088
B2/W2 FRIEND CODE: 1550 - 7254 - 7164
2.03.2013, 14:55,
[Obrazek: pisciminor.png]

[Obrazek: patiscir.png]

[Obrazek: priscior.png]

Tak na szybko robione, wzorem innego twórcy ;D

Cherish Balle podarowali: Piterr, Bidulkę, Suspect
2.03.2013, 15:12,
Imo twoje pokemony narysowane takim stylem nie pasują do takiego tła. Masz zamiar tak dalej kontynuować, czy będzie to inaczej wyglądało?

2.03.2013, 15:40,
Hmm... skoro twierdzisz, ze nie pasują, to odstąpię od tej formy. :/

2.03.2013, 16:11, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 2.03.2013, 16:37 przez B. Tamashi.)
Wiesz, to tylko moje zdanie. Myślę, że najlepiej by się w białe tło wpasowały, oczywiście jakoś ładnie ozdobione ramkami czy czymkolwiek (coś podobnego do tego, co zrobiłeś, no tylko że na przykład czarno-białe).

3.03.2013, 10:16, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 3.03.2013, 10:40 przez mojaksywa26.)
Doszedłem jednak do wniosku, ze taka forma jest dla nie najwygodniejsza :3

Toteż prezentuję nowego poka:

[Obrazek: forturtle.png]

Forturtle- pokemon żółw. Są to niezwykle ostrożne i płochliwe stworzenia, które przed wszelkimi niebezpieczeństwami chroni gruby pancerz, na stałe połączony ze szkieletem. Są top łagodne, roślinożerne stworzenia, bardzo popularne wśród hodowców i trenerów ze względu na łatwość utrzymania i częste występowanie nieopodal osiedli ludzkich.

Tak, to jest remake fake'a z PoPLa. jeśli nie wierzysz, że to stworzyłem- napisz do mnie na rzeczonym forum.

---------------------------------------------------------- EDIT

A oto jego ewolka:

[Obrazek: steertle.png]

Steertle- pokemon pancerny. W wyniku żywienia się owocami Ferri, forturtle może za sprawą pokładów żelaza, znajdujących się w tychże roślinach, ewoluować w Steertle'a- Niemal niezniszczalne stworzenie, które ze względu na swą masę i chroniący je pancerz staje się agresywne w stosunku do każdego pokemona, które napotka.

Cherish Balle podarowali: B. Tamashi, Piterr
3.03.2013, 11:14, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 3.03.2013, 11:35 przez B. Tamashi.)
Fake'i mi się podobają, całkiem przyzwoicie wyglądają.
A, kiedy ujawnisz resztę starterów (jeśli oczywiście sam wiesz)? Bo tego jestem najbardziej ciekaw.

Cytat:Doszedłem jednak do wniosku, ze taka forma jest dla nie najwygodniejsza :3

Cóż, skoro tak wolisz. Tylko mam zastrzeżenie, bo to raczej nie było zamierzone. W niektórych miejscach, na tym czerwonym tle, widać jakieś niewymazane białe pola (przy każdym fake'u się one znajdują).

3.03.2013, 11:35, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 3.03.2013, 11:35 przez mojaksywa26.)
Rzeczywiście, przy Steertle'u wyszło moje niestaranne ścieranie :/

A przy Forturtle'u specjalnie zrobiłem biały blask za nim, tak dla eksperymentu, czy będzie dobrze wyglądać.

Mam jeszcze ok. 10 poków narysowanych- postaram się je jeszcze dziś powrzucać. Tak więc: Skaner, GIMP, imageshack, skaner, GIMP, imageshack, skaner...

3.03.2013, 11:38,
(3.03.2013, 11:35)mojaksywa26 napisał(a): A przy Forturtle'u specjalnie zrobiłem biały blask za nim, tak dla eksperymentu, czy będzie dobrze wyglądać.

Ale nie o to mi chodzi, ten blask akurat imo powinien być dookoła każdego fakemona, jak dla mnie to nawet dobrze wygląda. Gdzieś dalej od niego nie starłeś białego koloru (no chyba, że to też było zamierzone, nie wiem w sumie XD).

3.03.2013, 12:29,
[Obrazek: skullbie.png]

Skullbie- pokemon- pasożyt- Jest to niezwykły organizm który żeruje na martwych ciałach, głównie ludzkich, przez co uważany jest za szkodnika. Niewielu trenerów decyduje się go hodować ze względu na fragmenty ciała żywiciela, w których ten pokemon się gnieździ.

Cherish Balle podarowali: Piterr
3.03.2013, 13:19, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 3.03.2013, 13:20 przez B. Tamashi.)
Niestety, ale ten jest najgorszy ze wszystkich pokazanych. O ile wykonanie nie jest wcale takie najgorsze, o tyle nie rozumiem, dlaczego uważasz to za fakemona. Według mnie się nie nadaje. A błąd ten sam co zawsze - niewymazane białe pola. Jak ty to robisz, że za każdym razem jesteś w stanie przeoczyć ten szczegół XD? Przecież to od razu widać.

3.03.2013, 13:34,
Nie wiem, jestem ślepy :S

Serio, gdy patrzę na to przed wrzuceniem w sieć, nie widzę tychże śladów. teraz rzeczywiście dostrzegam je wyraźnie. :/

4.03.2013, 12:42, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 4.03.2013, 12:48 przez mojaksywa26.)
Ok, w takim razie poprawiona karta Skullbie i jego ewolka:

[Obrazek: skullbie.png]

[Obrazek: morticonus.png]

Morticonus- pokemon- pasożyt. Ten pokemon jest wytworem dziwnej symbiozy między przedstawicielami tego samego gatunku; Kilka osobników skullbie łączy się, aby zapewnić sobie nawzajem ochronę przed drapieżnikami. Jest to według wielu nad wyraz przerażający pokemon, gdyż wygląda on jak pozlepiane niedbale szczątki ludzkich ciał. W pewnym sensie, tym właśnie jest. Macki pasożyta wystają z dziur w rozkładających się ciałach, tworząc ponurą, groteskową parodię człowieka.

-----------------------------------EDIT

No to jeszcze jako gratis mam szkic nienazwanego jeszcze pokemona i jego dwóch ewolucji ( trzecie formy- WIP):

[Obrazek: ewogasiennica.jpg]

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości