Facebook
Kalendarium

ConQuest Entertainment polskim dystrybutorem Nintendo
Już od: 01.03.14 (pozostało: WYDANO! dni!)

Film "Kokon Zniszczenia i Diancie"
Premiera w Japonii: 19.07.14 (za WYDANO! dni!)
Reklama
Poradniki do gier X i Y na łamach naszej strony

Ankieta: Czy uważasz, że powinniśmy zająć się szybką aktualizacją Pokedexa?
Tak, powinien to być absolutny priorytet
Tak, chociaż równie ważne jest dodawanie nowych artykułów
Wszystko mi jedno
Nie, można to odłożyć na później, kiedy na stronie będzie dużo nowych treści
Nie, Pokedex Pokemon Valhalli jest w ogóle niepotrzebny
[Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pokedex
2.03.2013, 13:03
Pokedex
[Obrazek: pokedex.png]

Pokédex to w świecie Pokemonów przenośna, kieszonkowa encyklopedia, zawierająca wszystkie niezbędne informacje, na temat Kieszonkowych Potworów. Posiadacze Pokedexa zwani są trenerami, a ich głównym celem jest uzupełnienie tej niewielkiej maszyny w dane spotkanych przez siebie Stworków. W naszym "Dexterze" znajdziecie wszelkie info, jakie może okazać się dla Was przydatne w trakcie przechodzenia którejkolwiek z gier aż do Black i White.

Czy uważacie, że powinniśmy zająć się jego jak najszybszą aktualizacją - dodaniem opisów wszystkich Pokemonów i informacji dotyczących gier Black2 i White2? A może sądzicie, że ważniejsze jest dodawanie nowych artykułów?

W naszej redakcji padła propozycja rozbicia Dexa na poszczególne generacje gier - czy myślicie, że to dobry pomysł czy może lepiej byłoby zachować wszystko w jednym miejscu, tak jak jest obecnie? Czy obecny układ jest według Was dobry i czytelny, czy może powinno się go jakoś zmienić?

Zachęcam zarówno do pisania postów, jak i do odpowiadania w dołączonej do wątku ankiecie.

[Obrazek: pqumbreon.jpg]
 Cherish Balle podarowali: Krzysiu1234567
2.03.2013, 13:21
RE: Pokedex
I znowu ta sama opcja i znowu ta sama argumentacja - wiele jest rzeczy do zrobienia na stronie, a Pokedex jest jedną z nich. Załóżmy że ktoś nie zna języka angielskiego z racji wieku - wtedy takie narzędzie czy usługa jest przydatna. Osobiście uważam, że jeśli się brać do roboty, to od rzeczy najnowszych - obecnie najczęściej używane są dexy 5 geny, jednak poprzednich nie należy lekceważyć, gdyż sporo się różnią od obecnych (np learnsetami). Zresztą odświeżenie o B2/W2 nie powinno być wielkim wyzwaniem, gdyż tak naprawdę wiele tam się nie zmieniło...

Czekam na miłość od pierwszego jotpega
 Cherish Balle podarowali: _M_, Nilson, --mmmik--, Krzysiu1234567, Szostak
2.03.2013, 13:28
Moim zdaniem, najtrudniejsze w sprawie Pokedexa jest już zrobione - aktualizacja dot. B2/W2 nie powinna wcale zająć dużo czasu - gorzej z opisami Pokemonów - co prawda w moim mniemaniu, to lokacje są większym priorytetem są użytkowników niż opisy, które by zawierały 2-3 zdania.

Wygląd - mi osobiście niezbyt się podoba. Dla mnie to jest nieco za chaotycznie po ustawiane (no i krzywo). Z wyglądu najbardziej mi się podobają tabelki dot. ataków.

Co do podziału na generacje - nie wiem jakby to miało wyglądać, więc się nie wypowiadam.

Go to Hell, for Heaven's Sake
SUNFLORA DANCE STUDIO
[Obrazek: 192.gif] [Obrazek: 192.gif] [Obrazek: 192.gif] [Obrazek: 192.gif]
HeartGold Friend Code: 4084 2641 9276
[Obrazek: krzyz.png]
 Cherish Balle podarowali: Kleszczu, Krzysiu1234567
2.03.2013, 13:33
Cytat:Co do podziału na generacje - nie wiem jakby to miało wyglądać, więc się nie wypowiadam.
Pomysłodawcy chodziło o to, żeby dla każdej generacji każdy Pokemon miał osobną stronę. I tak na przykład Bulbasaur miałby sześć różnych "artykułów", a Fennekin tylko jeden.

[Obrazek: pqumbreon.jpg]
2.03.2013, 14:35
Aktualizacja Dexa jest potrzebna, abyśmy nie byli zależni od zagranicznych stron, a materiał był dostępny dla Pokefanów po polsku.

(2.03.2013 13:28)Raik napisał(a):  gorzej z opisami Pokemonów

Już gdzieś pisałem, mogę zrobić wszystkie, tylko trzeba będzie je powstawiać.

(2.03.2013 13:28)Raik napisał(a):  co prawda w moim mniemaniu, to lokacje są większym priorytetem są użytkowników niż opisy, które by zawierały 2-3 zdania.

Masz rację. Dla graczy na pewno.

(2.03.2013 13:28)Raik napisał(a):  Wygląd - mi osobiście niezbyt się podoba. Dla mnie to jest nieco za chaotycznie po ustawiane (no i krzywo). Z wyglądu najbardziej mi się podobają tabelki dot. ataków.

Również moim zdaniem wygląd jest najgorszą cechą naszego Dexa.

[Obrazek: f406d9fa12e9.gif]

[Obrazek: conquest.png]

4.03.2013, 16:00
Nie sądzę, aby pokedex był najważniejszy. Większość korzysta z bardzo rozbudowanych baz danych o pokemonach (czytaj bulbapedia, czy inne) i pomimo tego, że jest w języku angielskim, to nie znając języka (około 10% populacji valhalli) i tak można prawie wszystko zrozumieć. Redaktorzy powinni zająć się przede wszystkim "ogarnięciem" tego co jest złe, a nie poprawianiem tego co dobre.

W tym momencie muszę pochwalić tego, kto to zrobił, że wreszcie został napisany artykuł o pokemonach w BW - jeszcze miesiąc temu informował on nas o tym, że znamy już 10 pokemonów z BW!

Lepiej zająć się poradnikami, czy felietonami, a nie pokedexem.
4.03.2013, 16:19
z pokedexem to lepiej się pośpieszyć do października, dopóki VI generacja jest tylko tematem spekulacji

obwieszczam, że po październiku ruch na stronie będzie ogromny, a aktualizacja pokedexa wraz z wszystkimi 700+ wpisami zajmie chyba z pół roku pracy, jeśli liczę tylko obecną ekipe forum

czy ktoś w ogóle to rozważał?
 Cherish Balle podarowali: Suisho Kasumi, Roface
4.03.2013, 18:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 4.03.2013 18:23 przez Conquest.)
(4.03.2013 16:19)Speedwagon napisał(a):  z pokedexem to lepiej się pośpieszyć do października, dopóki VI generacja jest tylko tematem spekulacji

obwieszczam, że po październiku ruch na stronie będzie ogromny, a aktualizacja pokedexa wraz z wszystkimi 700+ wpisami zajmie chyba z pół roku pracy, jeśli liczę tylko obecną ekipe forum

czy ktoś w ogóle to rozważał?

Jeśli chodzi o opisy to cała IV gena i większość V skończona (zostało pracy na kilka godzin), myślę, że wyrobimy się przed październikiem ze wstawieniem i ogólnym ogarnięciem Dexa.

[Obrazek: f406d9fa12e9.gif]

[Obrazek: conquest.png]

5.03.2013, 17:53
Przydała by się zamiana niektórych artów na nowsze.
10.03.2013, 21:12
Najważniejsze jest dodanie wyszukiwarki nazw. Czyli wpisujesz nazwę i wyskakuje ci info o poku. Wkurzajace jest szukanie poków po numerach. Ja czasami nawet nie wiem, w której genie był ten czy tamten pok. Jeśli się nie da, to żeby chociaż było do wyboru albo uporządkowanie poków według numerów, lub alfabetycznie.

Gdyby oprucz tego dało się dodać wyszukiwarkę typów, to już w ogóle była by bajka Wink

Tutaj link do fajnego pokedexa, z którego można czeprać inspiracje Wink - http://www.pokemon.com/us/pokedex/

Piszesz Fan Ficki? Sądzisz, że jesteś w tym dobry? Sprawdź się/Udowodnij to w Bursztynowej Lidze..

Stwórz swoją własną postać, wyzywaj innych uczestników na pojedynki i walcz o miano najlepszego pisarza wśród Fan Fickowych twórców!

Wolisz rysować niż pisać? W takim razie Akwarelowa Liga będzie odpowiednim miejscem dla Ciebie! Zarejestruj się i walcz z innymi artystami!

Konkurs z nagrodami dla malarzy i rysowników.

Cherish Balle podarowali: Daru, Krzysiu1234567
20.03.2013, 14:47
Pokedex tak na prawdę jest ważny ale moim zdaniem nie aż tak bardzo jak reszta.
W sumie na Pokedex mogę zajrzeć też na Bulbapedii czy na Serebii. Smile

[Obrazek: tumblr_me9vxinVmd1rm7wkfo1_400.gif]

[Obrazek: 39339.gif]

[Obrazek: 29108.gif]

[Obrazek: 22627.gif]

sEbeQ13 napisał(a):Nie gadajta, tylko grajta!
20.03.2013, 14:52
To rozbiće na poszczególne regiony jest owiele lepsze można się w nim łatwiej odznaleść

Serdecznie pozdrawiam Nekuro za pokazanie mi co mam poprawić w rysunkach a Konusowi za to że w ogóle rysuje jesteście SUPER

[Obrazek: tumblr_my27ofuV041qcw656o1_500.gif]
29.04.2013, 16:02
ja wybrałam:"Tak, chociaż równie ważne jest dodawanie nowych artykułów"
29.04.2013, 18:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.04.2013 18:30 przez GastlyHaunter.)
Wg. mnie Pokedex jest w ogóle niepotrzebny na Valhalli. Pokedex z reguły jest prosty, sporo tabelek ze statsami, ataki, występowanie itd. to jest łatwe do zrozumienia nawet dla kogoś kto nie zna angielskiego. Jedyne co by można pozostawić/rozwinąć to opisy Poków ^^

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcROHAgz6rT1wB0-zkiIH59...3qn5Iou8NQ] EOT
2.06.2013, 13:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 2.06.2013 19:40 przez Maniek.)
Ja jak większość wybrałem drugą opcję. Wiadomo, że przydała by się aktualizacja pokedexa, ale można póki co korzystać z innych dexów, których w internecie jest sporo. Bardziej mnie interesują nowe artykuły.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości