Facebook
Kalendarium

OmegaRuby i AlphaSapphire
Polska premiera: 28.11.14 (za WYDANO! dni)

Reklama
Poradniki do gier X i Y na łamach naszej strony

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pokemon + Minecraft = ?
24.02.2013, 3:36
Pokemon + Minecraft = ?
Ok, to najpierw sie powitam. Hej wszystkim pokemaniakom bez względu na wiek, płeć czy kolor oczu! Smile

Temat znając los był przebąkiwany dziesiątki razy na wielu forach. Ja podejdę od niego jednak pod innym kryterium.

Można powiedzieć, że istnieje możliwość stworzenia czegoś, co byłoby połączeniem Pokemonów i Minecrafta. Sam serwer byłby pierwszym działającym serwerem w Polsce i jednym z niewielu na świecie oferującym taką formę rozgrywki.

Od strony technicznej wyglądałoby to tak: Byłby specjalny "Launcher" z zestawem modów, który pozwalałby na grę na serwerze. Po pojawieniu się na serwerze gracz staje przed ciężką decyzją: którego pokemona wybrać?
Po wybraniu startera pozostaje eksploracja świata, trening, łapanie nowych pokemonów i walka w celu zostania tym najlepszym trenerem.
W kilka dni po starcie serwera ruszyłby system odznak. Liga natomiast byłaby rozgrywana cyklicznie (miesiąc?)

Problemów jest jednak kilka: mapa (ze względu na system generowania w MC wykorzystanie istniejącej mapy regionu potrafi się zakończyć niezbyt dobrze), budowle, miasta, fabuła serwera... Stąd mam kilka pytań dotyczących tego pomysłu.

Przede wszystkim: Jak według was, fanów Pokemon, powinna wyglądać rozgrywka na tym serwerze?
I drugie, pomniejsze: Czy bylibyście w stanie pomagać takiemu serwerowi np. od strony kontrolnej (moderatorzy/oficerowie policji?)?

Czekam na wasze opinie, jak i pytania, które pomogą mi wszystko doprecyzować.
Na wszelki wypadek odpowiem jednak: na chwilę obecną serwer byłby Premium. Może w przyszłości pojawiłaby się opcja gry dla graczy "nieoficjalnych".
24.02.2013, 9:35
RE: Pokemon + Minecraft = ?
(24.02.2013 3:36)Phor Cillic napisał(a):  Problemów jest jednak kilka: mapa (ze względu na system generowania w MC wykorzystanie istniejącej mapy regionu potrafi się zakończyć niezbyt dobrze), budowle, miasta, fabuła serwera... Stąd mam kilka pytań dotyczących tego pomysłu.

http://www.youtube.com/user/Unbelievablee13
Ta Pan tworzy mapę Jotho w MC jak poczekasz jakiś rok mapa będzie gotowa i serwer będzie mógł powstać.

W sprawach samej gry powstało już coś w tym stylu lecz nie multiplayer .http://pokemon3d.net/forum/
Tyle z mojej strony lecz w fazie beta czy mógłbym zostać testerem ?

Aha i jeszcze jedno jak ma postać drugi Laucher to dobrej zabawy z przekierowywaniem Smile .

Jak chcesz to mogę ci poszukać tekstur pozmieniać je oraz poszukać modów związanych z pokami.

[Obrazek: pokemon-gif-troll.gif]
[Obrazek: tumblr_mfiwu6Wakj1r72ht7o1_r1_500.gif]
 Cherish Balle podarowali: matiDX
24.02.2013, 10:30
Jest już mod z pokemonami. Nazywa się Pokeball. Masz tam startery z Kanto i pokeballe możesz stworzyć, jednak ma się to nijak do tego co proponujesz. Jeśli rozumiem to dobrze. Acha. W tym modzie możesz łapać nie tylko te pokemony ( które trudno spotkać) ale też potwory

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcRYTmpwLpOg__DqV-q492t...H5YdLLskmw]

N3DS FC - 3368 - 1904 - 2915
24.02.2013, 12:30
ogólnie jak by coś takiego powstało to bym pomógł
ale to nie jest takie hop siup bo nie wszystkie pluginy działają z modami
i czy granie na adventure to takie fajne?

jeżeli chciałbyś stworzyc takiego serwa to pisz na pv to pomoge ci w sprawie pluginów etc
ale tu trzeba zaopatrzyć się w cierpliwość bo dobranie modów aby serwer był ciekawy nie jest łatwe

[Obrazek: iqy0OpLh4p3ft.gif]
24.02.2013, 12:31
pomyliłeś fora - http://forum.xipog.pisz.pl/

Cherish Balle podarowali: Reel
24.02.2013, 12:36
vapek czemu Fr?
sry za spam

24.02.2013, 13:06
bo forum stało się stricte minecraftowe, i no wcześniej był forum pokemonowym.
Już instalowali potrzebne mody i mają własny serwer... więc jak wyskakiwać z pomysłami, poradami i innymi rzeczami, to polecam tam :3

Cherish Balle podarowali: Nilson
24.02.2013, 13:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.02.2013 13:34 przez Phor Cillic.)
Cytat:http://www.youtube.com/user/Unbelievablee13
Ta Pani tworzy mapę Jotho w MC jak poczekasz jakiś rok mapa będzie gotowa i serwer będzie mógł powstać.

W sprawach samej gry powstało już coś w tym stylu lecz nie multiplayer .http://pokemon3d.net/forum/
Tyle z mojej strony lecz w fazie beta czy mógłbym zostać testerem ?

Aha i jeszcze jedno jak ma postać drugi Laucher to dobrej zabawy z przekierowywaniem .

Jak chcesz to mogę ci poszukać tekstur pozmieniać je oraz poszukać modów związanych z pokami.
Wiedziałem, że ktoś zaproponuje Unbe. Próbowałem się z nią dogadać, jednak mocno bezskutecznie. Chcąc nie chcąc bardzo ciężko się z nią współpracuje...

W sumie, testy serwera planowałem robić w tzw. otwartej becie.
"Launcher" (cudzysłów zamierzony) byłby w praktyce tylko zestawem, który bezinwazyjnie dorzucałby się do folderu minecrafta.
Cytat:Jest już mod z pokemonami. Nazywa się Pokeball. Masz tam startery z Kanto i pokeballe możesz stworzyć, jednak ma się to nijak do tego co proponujesz. Jeśli rozumiem to dobrze. Acha. W tym modzie możesz łapać nie tylko te pokemony (które trudno spotkać) ale też potwory
Co do technikaliów związanych z "oprogramowaniem serwera" - podstawowy serwer + Forge (pozwala na mody na serwerze) + ForgeBukkit (pozwala na pluginy bukkitowe na serwerze Forge) + Pixelmon (obecnie jeden z popularniejszych modów MC związanych z Pokemonami - mogę zarzucić stroną o nim, ale obawiam się że oberwę za reklamę.)
- W chwili obecnej można znaleć 126 pokemonów (większość z I Gen, ale jest po kilka sztuk ze wszystkich generacji. Twórcy próbują kompletować generacje chronologicznie) i "npc-trenerów", z którymi można walczyć.
- Działa system IV, EV i Natury... sporo systemów z pokemonów tam już zaimplementowano
- A jeśli mówimy o mobach z "wanilii", to niektóre poki działają jak ów moby: można doić Miltanki, strzyc Mareepy, zbierać jajka od ptasich poków.

Cytat:ogólnie jak by coś takiego powstało to bym pomógł
ale to nie jest takie hop siup bo nie wszystkie pluginy działają z modami
i czy granie na adventure to takie fajne?

jeżeli chciałbyś stworzyc takiego serwa to pisz na pv to pomoge ci w sprawie pluginów etc
ale tu trzeba zaopatrzyć się w cierpliwość bo dobranie modów aby serwer był ciekawy nie jest łatwe
Akurat co do "hop siup" - siedzę nad tym już jakiś czas mając pomoc jednego doświadczonego serweroroba. Modów próbuję dobrać jak najmniej (najpewniej dodatkowych modów będzie 1 czy 2), by launcher aż tak dużo nie ważył.
Myślałem nad tym, żeby gracz mógł zakupić sobie działkę w jednym z miast (działek zaś będzie niewiele - po kilka na miasto). Dodatkowo, część mapy (wysokość poniżej 60) można byłoby przekopać w poszukiwaniu kamieni ewolucyjnych czy skamielin pokemonów.
Na PW chętnie napiszę. Smile

Cytat:pomyliłeś fora - http://forum.xipog.pisz.pl/
Jedno słówko - EE!?

Od siebie dorzucę słówko o planach na region.
Na początku byłoby tylko jedno miasto. Gracze zaś mogliby zaproponować swoją miejscowość (nazwa, opis, odznaka itd.). Jeśli zostałaby ona zatwierdzona, miasto powstaje, a gracz staje się równocześnie liderem sali w tym mieście.
Problem stanowi lekka "otwartość" zarówno MC, jak i Pixelmona. Często się zdarza, że przy spawnie spacerują wysokopoziomowe poki. A jeśli gracz szybko podbije poziom - to pierwsze odznaki wskoczą bez problemu. Stąd zastanawiam się nad zrównaniem poziomów wszystkich liderów.
24.02.2013, 13:36
Fakt, na Reva bardziej to pasuje: http://forum.xipog.pisz.pl/viewforum.php?f=396

[Obrazek: gary-oak-winner-trophy-crown-1.jpg]
24.02.2013, 15:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.02.2013 15:34 przez merlin0.)
Przecież istnieje już taki serwer i nazywa się Pokecraft.
Został stworzony przez mycraft.pl
Założył go niejaki Otlet którego ty Phor napewno znasz.
24.02.2013, 16:16
Primo - nadano im nazwę Pokecraft "z urzędu". Co wywołało oburzenie w pewnych środowiskach.
Secundo - otlet go wcale nie założył. Jedyne co, to był liderem w jednym z miast podczas bety.
Tertio - serwer w nieoficjalnym rankingu jednego z graczy zajął miejsce w top5, a teraz jest "zawieszony", m.in. dlatego, że obsługa serwera "zredukowała się" do półtorej osoby (mnie + pomoc doradcza od jednej osoby) czy też z powodu problemów z mapą. Otóż komuś się ubzdurało, że mapa jest tak ekhm... kiepska. Fakt, nie musiała ta osoba namawiać znajomych na włam na maszynę...
.
.
.
Zamieściłem post dlatego, że chcę ten serwer przywrócić, ale w takim stylu, jakim chcieliby go widzieć gracze. Wiem, że wszystkim nie dogodzę, stąd najpierw chcę się dowiedzieć, czego społeczność oczekiwałaby od takowego serwera.
Obecnie mam serwer przygotowany od strony technicznej, sprawny system dotyczący wielojęzykowości NPC na serwerze (Na start PL i EN, max mogę rozszerzyć do 5 języków), Liga Pokemon przeprowadzana "szwajcarką", działające (w 90%) sklepy... Istnieje jednak jedna bariera, którą choćbym się starał, nie mogę przebrnąć. Mapa.
24.02.2013, 16:32
skoro to ma być serwer z pokemonami to po jakiego ch*ja ci potrzebna mapa sam zbuduj według własnej woli przecież nie uda ci się wbić seeda który utworzy mapę wyglądającą jak świat pokemon, wyślij mi na pv ip to ci pomogę, jedyne co mosisz miec to gym, center, sklep
i kilka pustych działek i tak w każdym mieście

24.02.2013, 16:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.02.2013 16:45 przez Phor Cillic.)
Cytat: sam zbuduj według własnej woli przecież nie uda ci się wbić seeda który utworzy mapę wyglądającą jak świat pokemon, wyślij mi na pv ip to ci pomogę, jedyne co mosisz miec to gym, center, sklep
Szczerze mówiąc, to jedyne co mi jakoś wychodzi w budowaniu to drogi. Najgorszą częścią wspomnianej bety były właśnie budowle. :/
Region miał być i tak autorski. Innego nie da rady na chwilę obecnej w MC zrobić bez nadmiarowego przestawiania biomów.

Szczegóły już przesyłam na Priv czy tam emailem.
24.02.2013, 17:04
na pv lepiej bo nwm n którym e-mailu mam konto ;P

24.02.2013, 17:11
Cytat:Na wszelki wypadek odpowiem jednak: na chwilę obecną serwer byłby Premium. Może w przyszłości pojawiłaby się opcja gry dla graczy "nieoficjalnych".
a z wielką chęcią bym sobie pograł...

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości