Facebook

Pokemony w TV
20.12, 12:50 - Disney XD: Film #12 Arceus i Klejnot Życia
21.12, 12:50 - Disney XD: Film #13 Zoroark: Mistrz Iluzji
22.12, 07:00 - Filmbox Action: Film #7 Cel Deoxys
Więcej w dziale Program TV

Dystrybucje w Polsce (szczegóły)
Eon Ticket (OR/AS): 21.12.2014 (Gdańsk - czytaj więcej)
Shiny Beldum (OR/AS): do 05.02.2015 (Wi-Fi)
Shiny Gengar (X/Y): do 05.02.2015 (sklepy z grami)
Diancie (OR/AS): do 25.02.2015 (sklepy z grami)
Reklama
Najnowsza odsłona PokeAdwentu

Wątek zamknięty 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moje rysunki :P
19.02.2013, 22:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.02.2013 21:03 przez Dragvar.)
Moje rysunki :P
Wiem, że tu już dużo osób chwaliło się swoimi zacnymi fanartami. Wink Ja już jakiś czas rysuje Poki Big Grin nie jestem w tym najlepszy... mam problemy zwłaszcza z cieniowaniem, dlatego na razie jeszcze nie cieniuje. Jeśli ktoś bardziej doświadczony ode mnie mógłby ocenić i powiedzieć co jest źle, co by zmienił i czy wgl. to jakoś wygląda jestem otwarty na wszelkie uwagi dotyczące moich rysunków. Tutaj wrzucę na razie jeden, ale potem wrzucę jeszcze kilka ;] Aha, no i na razie rysuje pokemony z rejonu Kanto ;P
Oceniajcie, hejtujcie ;P piszcie co sądzicie Wink
http://dragvar.deviantart.com/art/Growli...1361306001

http://dragvar.deviantart.com/art/Nineta...1361473081

a tu drugi - Ninetales... wiem, ogony nie są idealnie zaokrąglone, próba cieniowania, mało udana. Tak przyznaje się, przerysowałem z jednej naklejki Tongue ale to było zanim poradziłaś mi rysowanie z głowy Wink

PS: Lubię ogniowe Big Grin

[Obrazek: Die-In-A-Fire-Gif-In-Hanamaru-Kindergart...reEnix.gif] ^^

[Obrazek: tumblr_mu1p97STZI1r72ht7o1_500.gif]
 Cherish Balle podarowali: Fennekin, Diablicka, Microice
19.02.2013, 23:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.02.2013 23:26 przez B. Tamashi.)
RE: Moje rysunki :P
Jak dla mnie - całkiem przyzwoicie ci to wyszło, to trzeba przyznać Big Grin.

Staraj się nie zostawiać białych pól, odrobinę dokładniej koloruj. Chociaż... i teraz specjalnie nie narzekam.
Myślę, że jeszcze cienkopis mógłby polepszyć pracę, jak tak patrzę na górną część (gdzie kontury są trochę jakby grubsze).

Co do cieniowania - jak najbardziej rozumiem, sam mam z tym problemy. No i jeszcze kredki - to już całkiem nie moja bajka Big Grin.

Ja dobrze widzę, że obok jest napisane "Growlthe"?

To było przerysowane, czy poza całkiem twoja?

3DS FC: 5257-9356-6376 nick w grze: x Takeru x
 Cherish Balle podarowali: Dragvar
19.02.2013, 23:09
O kurde, ale fail xD niestety już tego teraz nie poprawie ;C Dzięki za poradę Wink Właśnie, może ktoś jakieś dobre kredki do rysowania polecić ? Byle by były pewne, bo na razie używam takich, powiedzmy, nie najwyższych lotów ;P

Cherish Balle podarowali: Microice
19.02.2013, 23:36
(19.02.2013 23:09)Dragvar napisał(a):  niestety już tego teraz nie poprawie ;C Dzięki za poradę

Dlaczego nie? Z tego, co widzę, to jest to ołówek, a zeskanować zawsze można przecież drugi raz Cool.

3DS FC: 5257-9356-6376 nick w grze: x Takeru x
20.02.2013, 0:01
Co mogę powiedzieć... Cóż, widać że wzorowałeś się tym arcie Smile

Sama postać wydaje mi się za bardzo spłaszczona, szczególnie głowa, która bardziej przywodzi mi na myśl łeb Woopera czy innego Mudkipa, niż okrągłą, psią mordkę.

Co co kolorowania... Mogę ci zaproponować wypełnienie najpierw obrazka jednolitym kolorem, a dopiero potem dociskanie kredki w celu uzyskania cienia. To pozwoli uniknąć ciemniejszych krech w różnych dziwnych miejscach rysunku.

Co do cieniowania... Myślę że najlepszą metodą jest tak zwane "słoneczko". Najlepiej obrać punkt, z którego ma padać światło na postać i po prostu wyobrazić sobie rozmieszczenie światła i cieni. Dość dobrze pokazuje to ten obrazek:
[Obrazek: fvfx51.gif]

Cóż, póki co - tyle. Powodzenia w tworzeniu dalszych prac życzę.

[Obrazek: 2443217_orig.gif]3DS FC: 1177-8962-0381[Obrazek: 571.gif]
[Obrazek: froniterbutthurt.jpg]
PS: Sygnatura nie ma zamiaru obrażać kogokolwiek.
 Cherish Balle podarowali: Dragvar, Diablicka
20.02.2013, 1:15
Skoro ktoś prosi o rady, to je dostanie, ale ostrzegam, że jestem totalną amatorką, która sama popełnia mnóstwo błędów, więc nie będą to żadne profesjonalne rady Wink

Pytasz się o kredki. A widać, że to czym kolorujesz jest badziewne. Setheil, Twoja rada na nie wiele się zda przy takich kredkach, widze od razu, że to najtańsze badziewie jakie mozna dostać i z takimi kredkami nie zdziała się cudów.
Co do tego jakie polecam, to wszystko tez zależy od tego ile możesz wydać na kredki i gdzie mieszkasz (wychodzę z założenia, że nie chcesz kupować przez internet), można mieć byle co za parę złotych i sprzęt dla profesjonalistów za setki złotych.
Choć też dla takich amatorskich zastosowań nie ma co przepłacać i za niezbyt wielkie pieniądze można dostać sprzęt, z którym da się co nieco stworzyć.
Ja mam i polecam:

[Obrazek: kredki_bambino2.jpg]
Kredki dla przedszkolaków? Oczywiście, ale przy tym naprawdę dobre jak na swoją cenę. Są bardzo łatwo dostępne, można je dostać w wielu supermarketach w cenie ok. 5zł. Są w miarę miękkie i całkiem nieźle nadają się do cieniowania. Bardzo przyjemnie się nimi koloruje.

[Obrazek: b829733c1.jpg]
Tak samo łatwo dostępne jak Bambino. Tym razem są to kredki typowo ołówkowe, twarde, i nie należy ich za bardzo dociskać, bo można sobie kartkę zniszczyć, gdyż one łatwo tworzą fale i to jest ich największa wada. Za to lepiej niż Bambino radzą sobie z delikatnym kolorowaniem.

I ostatnie, zdecydowanie najdroższe.
[Obrazek: i-koh-i-noor-kredki-progresso-bezdrzewne...24-006.jpg]
Tych kredek nie kupi się już wszędzie, w moim miasteczku ich w ogóle nie ma, ale w trochę większych miastach raczej będą w sklepach papierniczych, czy podobnych.
To już są kredki trochę bardziej "profesjonalne", mam identyczne jak na tym obrazku i kilka lat temu zapłaciłam za nie ok.25 zł. Fantastycznie się nimi koloruje, bez porównania z kredkami typowo dziecięcymi, szkolnymi i całkiem nieźle, łączą się one z innymi kolorami. Są to kredki w ogóle bezdrzewne. Największa wada? Są bardzo kruche, bardzo łatwo się łamią, wystarczy chwila nieuwagi, by je złamać.

Najlepiej nie rób kontur ołówkiem, bo nie wygląda to najlepiej. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest robienie kontur czymś co się nie rozmazuje i nie da się tego zmazać gumką (najlepiej cienkopisem, ale dobry długopis też da radę). Wtedy rysunek tworzyć tak, najpierw ołówkowy szkic, potem poprawić kontury tym czymś, zmazać ołówek i dopiero wtedy wziąć się za kolory.

A oceniając sam rysunek. Widać, że jest dość krzywy, Qwest ma rację, że rysunek jest spłaszczony. Ale nie martw się, to normalne gdy się zaczyna, z czasem będzie lepiej, po prostu musisz sobie wyrobić kreskę, a jeśli tylko będziesz rysować mimowolnie to się stanie. Pewnie i nie od razu będzie widać różnicę, postępy będą robione malutkimi kroczkami, ale będą. Wiem to z autopsji Wink A i najlepiej nie ściągać póz z innych artów, jak się chcesz nauczyć rysować, to nie ma zmiłuj, musisz próbować wymyślać własne, nawet jak nie potrafisz, musisz próbować, bo inaczej się po prostu nie da. Umiejętności nie przyjdą same, musisz je sobie wypracować.

Cieniowanie - to samo, jak nie będziesz próbować to się nigdy nie nauczysz. Nawet jeśli początkowo cienie będą u Ciebie źle kładzione, nic nie szkodzi, z czasem się sam zrozumiesz co i jak. Ja z osoby, która nienawidziła cieniować jeszcze w 2008 rozwinęłam się w osobę, dla które cieniowanie jest teraz najprzyjemniejszą częścią tworzenia, kocham wręcz tworzyć takie "fantazyjne" cieniowanie, z mieszaniem różnych barw.
Metoda słoneczka, podana przez Qwest, niby jest dobra, mi przed laty ktoś ją polecał, gdy ssałam z cieniowaniem okropnie, ale mnie szczerze nigdy specjalnie nie pomagała. IMO na początek wystarczy proste cieniowanie i trzymanie się jednej zasady, która brzmi: zdecyduj się, którą stronę ciała postaci (prawą czy lewą) chcesz cieniować i się tego konsekwentnie trzymaj. Oczywiście wszystko nie jest takie łatwe i proste, jak tu napisałam, ale na początek może być
Aż sięgnęłam po piórko tabletu i stworzyłam na szybko randomowy, bardzo prosty cel shadowany rysunek w ogóle beż żadnego szkicu, by pokazać co mam na myśli (bo ten jeden obrazek i tak powie więcej niż tysiąc słów).
Zauważ, że cienie nałożyłam z lewej strony obrazka oraz starałam się za ich pomocą zaznaczyć okrągłości Squirtle'a (czyli zaokrągliłam cienie tam gdzie trzeba).
[Obrazek: rjjy1j.jpg]

A na koniec jeszcze jedna rada ode mnie. Ileś byś tu rad nie otrzymał i tak najwięcej dla rozwinięcia swego kunsztu musisz zrobić sam. Jak? Rysując po prostu oraz obserwując rysunki innych, najlepiej profesjonalistów. Ale nie tylko na nie patrząc, musisz patrzeć głębiej, zwracać uwagę na anatomię, perspektywę, cieniowanie etc. na tych rysunkach, one powiedzą Ci więcej jak się powinno rysować niż same słowa. Mój własny styl w dużej mierze zrodził się właśnie dzięki obserwowaniu artów, które mnie fascynowały. Zachciało mi się nauczyć rysować bez kontur i cieniować łącząc barwy, bo takie coś zaobserwowałam u innych. Nie było łatwo dojść do tego, jak samemu dokonać czegoś podobnego, ale w końcu dzięki ćwiczeniom, metodzie prób i błędów, się jako tako udało.

3DS Friend Code: 0576-4058-1974
Chicorii ma słit blogasek o muzyce ;>
Najnowszy tekst związany z Pokémonami: Hoenn Saxes!
[Obrazek: pocketmonstersmusicyoutubechannel3.png]
 Cherish Balle podarowali: Dragvar, Microice
20.02.2013, 9:04
Ooo bardzo fajny fajne ma kolory, kontur dobry .

21.02.2013, 21:13
Dzięki za rady Wink mieszkam w niedużej miejscowości, gdzie takich rzeczy prawie nie ma ;C no ale dużo rzeczy kupuje przez internety xD Ja głównie przerysowuje Poki, ale skoro lepiej żebym zaczął rysować z głowy to ok. (chociaż miałem taki zamiar narysować cały PokeDeck z Kanto przerysowując z naklejek (już 2 lata to robie) hehe Big Grin więc nwm czy dokończyć co zacząłem czy zmienić te "zasady" Big Grin

Cherish Balle podarowali: deyZ, Microice
21.02.2013, 22:47
Jak 2 lata to robisz to dokoncz
21.02.2013, 23:33
(21.02.2013 21:13)Dragvar napisał(a):  głównie przerysowuje Poki, ale skoro lepiej żebym zaczął rysować z głowy to ok.
Nie musisz rysować z głowy, ale też nie musisz rysować pokemonów w takich pozycjach jakich każdy zna. Ja robię to tak włączam (czy tam włanczam Smile ) internet, sprawdzam rysunek i staram się narysować w wyobrażonej przez siebie pozycji. Ja tak się uczę i idzie mi coraz lepiej Smile
A więc ćwicz i rysuj, a na pewno poprawiać swoje umiejętności Wink

[Obrazek: Uv9tJla.jpg?2]

[Obrazek: NBBIOUx.jpg?2]
22.02.2013, 10:16
Ten Squirtle ma złowieszczy wyraz twarzy. Czy on coś knuje? Big Grin

[Obrazek: bedc6afc8a9cc57821b81f7f8a01271c_origina...1388601719]
23.02.2013, 13:43
To ja też dorzucę trochę od siebie ^ ^

Zacznijmy od papieru, bo przecież to jest jedna z najważniejszych rzeczy! Nie będę tutaj pisać gramaturami, bo mało kto czasem ma pojęcie, dlatego napiszę tak:

*Kartki odgrywają dużą rolę w rysunku tradycyjnym- im bardziej kładka kartka tym lepiej. Jeśli ni znamy gramatury, wtedy sprawdzamy dotykając kartek dłonią. Różnicę da się wyczuć od razu. Ja osobiście używam wielu kartek, ale staram się by miały lekki "poślizg" kiedy się je dotyka. Są one gładkie, ale zdają się być śliskie. Nie trzeba wydawać kroci, jak to mówią, żeby zaopatrzyć się w dobre kartki do rysowania. Owszem można wydać te 20-60 złoty na np. Scetch Book od Oxforda (sama taki posiadam, jest naprawdę super, gładziutkie kartki, gramatura 90 premium paper, jest też wygodny pod względem trzymania rysunków w jednym miejscu), ale ze skanowaniem jest problem. Poza tym, popsujesz jeden rysunek, bo tak nie raz bywa i będzie, to nie wyrwiesz kartki. Pojedyncze kartki są pod tym względem bardzo dobre. Ja używam papieru do drukarki laserowej/atramentowej HP. Firma produkująca papier do HP jest dobrą i tania firmą(w Auchan u mnie na ten papierek była promocja, 200 kartek za 8,50 z ok. 20,30 zł). Jednak kartki musisz samu wybrać, bo nie każdemu odpowiadają gładkie kartki. Musisz też patrzeć, czy przy rysowaniu na danym papierze nie rozmazuje się ołówek(ja nie raz dałam się nabrać na tanią cenę i potem moje rysunki po prostu był brudne.).

Idąc dalej, mając papier zaopatrujemy się w rzeczy do rysowania:

*Ołówki- do robienia szkiców osobiście polecam 2b są miękkie, łatwo się ściera i są ogólnie dostępne, przynajmniej u mnie w mieście. Najlepiej używać automatycznego ołówka. Z prostej przyczyny- rysując końcówka rysika nieco się zaokrągla, więc przy automacie, dopóki się nie złamie, jest taka sama- zaś przy zwykłym ołówku, po zatemperowaniu, znowu jest zaostrzona i znowu musimy dochodzić do tej zaokrąglonej końcówki.

* Cienkopisy- to już zależne od rysownika czy je chce używać czy też nie- ja ich prawie nie używam. Trzeba jednak pamiętać, że i one mają swoje rozmiary od 0,1 mm wzwyż, ja się spotkałam do 0,7 mm, czy są większe? Możliwe. Polecam cienkopisy Koh-I-Nora albo Faber Castella tudzież PointOfficE FINELINER (żółty w czarne paski) oraz Fine Line Pen (czarny w srebrne paski). NIE kupuj Pelikana, nie wiem czemu, ale czarny robi się różowy z czasem, no chyba, że się coś zmieniło, ale wątpię w to.

*Kredki- polecam wybrać takie, które czujesz, że leżą dobrze w dłoniach i że to są TE kredki. Ja długo szukałam swoich kredek. Dla osób początkujących proponuję właśnie Bic kredek, jak to wyżej już ktoś wspominał ewentualnie poszukać na allegro kredek Faber Castella(te które ja używam są w granicach 20-30 złoty, a starczają na bardzo długo i są wręcz niełamliwe, jak któraś się często łamie to naprawdę nie wiem, co trzeba robić z tymi kredkami).NIE polecam
kredek Koh-I-Nora dla początkujących! Owszem, kredki te są dobre, ale mają jeden cholerny minus: NIE MOŻNA ICH ŁĄCZYĆ Z INNYMI KREDKAMI. Inne kredki po prostu nie będą po nich kolorować. Wiem, sama testowałam. Dlatego lepiej na kredki wydać raz a porządnie się zaopatrzyć, bo dobre kredki starczają na bardzo długo, nawet do pół roku i jeden dzień dłużej. Ja jeszcze korzystam z kredek Derwenta- cholernie drogie bo jeden zestawik, najmniejszy kosztuje od 50 wzwyż, ale naprawdę warto je mieć. Znalazłam także sklep, w którym można kupić pojedyncze Derwenty za ok 3,50 za sztukę- co nie jest drogo wbrew pozorom, bywają ceny 5,50 za sztukę.
Bambino zaś zależy do czego- ja używam ich do tła-> patrzcie rysunek Furreta na Challenga.
Czemu wspomniałam, że musisz czuć kredki? A no, dlatego, że każde kredki są inne. Bic są śliskie, ładnie kolorują, ale wystarczy mieć bardziej chropowaty papier i już zaczynają się schodki w kolorowaniu, Faber Castell zaś mają różnej miękkości i twardości kredki- ja używam tych bardziej miękkich plus mają naprawdę śliczne kolorki i łatwiej się nimi robi przejścia tonalne niż Bicami, do tego można je łączyć z prawie każdymi kredkami. Koh-I-Nor jak wspomniałam, to jedyne kredki, nie łączące się z innymi kredkami. Są dobre, ale trzeba mieć wprawę, by się nimi dobrze nauczyć kolorować, są trudne do opanowania. Sama mam problem. (Koh-I-Nor ma zaś bardzo dobre ołówki oraz cienkopisy).

*Gumki i temperówki- polecam Pentela, nie za twarde nie za miękkie, takie idealne. Do tego nie rozcierają chamsko ołówka przy wycieraniu. Można też używać gumek w tubkach czy w ołówku (w sumie na jedno wychodzi xD) jak znajdę zdjęcie lub zrobię zdjęcie swojej to wrzucę tutaj, bo mało kto wie o jakie gumki chodzi.

*Inne rzeczy- można też malować akwarelami czy węglem, ale to innym razem, bo widzę, że lubujesz się w kredeczkach.

Skoro mamy sprzęcik do rysowania, do czas zabrać się do roboty! :3

*Szkice Pokemonów- patrz na zdjęcia zwierząt! Połowa, jak nie większość, to tak naprawdę nasze realne zwierzęta, które są po prostu przerobione. Siedzący, śpiący, jedzący Growlithe? Nie ma problemu- bierzemy w dA wpisujemy śpiący pies(sleeping dog) w zakładkach stock i wyskoczy nam od groma zdjęć ze śpiącym futrzakiem. Do koloru do wyboru :3 Jak rysowałam Furetta? A no- znalazłam zdjęcie fretki, bo przecież Furret to taka fretka i patrząc na frecię zrobiłam Furetta wyglądającego zza drzewa. ^ ^ Lecący Tailow-> szukamy fotek z lecącą jaskółką oknówką. (dużo artystów tak robi- zwłaszcza Ci, którzy nie mają zwierząt w domu. Czasami też biorą szkicownik do łapek, ołówek i gumkę, idą do parku i obserwują zachowanie zwierząt, ja też nie raz tak robię, jak jest ładna pogoda.)

Jak już coś rysujesz to pamiętaj NIE przerysowuj Tośka w Tośkę! Łamiesz w ten sposób prawa autorskie!

W jednej z moich książek jest to ładnie napisane, pozwolicie, że zacytuję:

"Możesz reprodukować prace innych na swój własny użytek. Rzecz w tym by nie przedstawiać ich na forum publicznym jako własnych.[...]Powiedziałem, że wzorowanie się na pracach innych to dla początkującego artysty szybka droga do poprawienia techniki rysowania. Jednak cudze prace powinny służyć Ci tylko jako przykład. Dowolnie możesz kopiować tylko zdjęcia zrobione przez siebie i te, które zostały udostępnione przez autorów do ogólnego użytku."

W związku z tym, że Sethielowi obiecałam pokazać jak u mnie krok po kroku powstaje rysunek, mogę zrobić taki tutorial- jak to u mnie wygląda z rysowaniem Pokemonów oraz ludzi. Przy okazji, pokazałabym krok po kroku jakiej techniki ja używam do kolorowania ^ ^.

Mam nadzieję, że troszkę pomogłam- w razie co to pisać do mnie śmiało. Tyle ile sama się nauczyłam, acz długa droga przede mną, podzielę się z innymi.

[Obrazek: celestia_chibi_sweet___free_avatar_by_yo...5mf37j.gif][Obrazek: pinkie_pie_chibi_sweet___free_avatar_by_...5i5osp.gif][Obrazek: fluttershy_chibi_sweet___free_avatar_by_...5mf3aj.gif][Obrazek: applejack_chibi_sweet___free_atavar_by_y...5mf340.gif][Obrazek: twilight_chibi_sweet___free_avatar_by_yo...5lvp9x.gif][Obrazek: rainbow_dash_chibi_sweet___free_avatar_b...5lvp68.gif][Obrazek: rarity_chibi_sweet___free_avatar_by_yoko...5mf3co.gif][Obrazek: luna_chibi_sweet___free_avatar_by_yokoki...5m3153.gif][Obrazek: trixie_chibi_sweet___free_avatar_by_yoko...5mlpzq.gif][Obrazek: cadence_chibi_sweet___free_avatar_by_yok...5mf35m.gif]

Friend Code:
HG: 3096-9365-2990
Wątek zamknięty 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości