Facebook
Odwiedź stronę dystrybutoraReklama Sun i Moon

Pytania odnośnie konstrukcji decków
29.06.2013, 10:40
RE: Pytania odnośnie konstrukcji decków
Suma supporterów i itemów o nazwie Random Receiver powinna wynosić minimum 12. Empoleony i Scraggie faktycznie bez sensu. Ogólnie istnieje coś takiego jak Weavile/jajka, deck szału nie robi, ale widziałem, jak coś tam wygrywał. Jeśli chodzi o pokemony, to 4-4 Weavile, 4x Exeggcute, ?-? Electrode (ten z ability, które dobiera karty), do tego powiedzmy 2x Sableye DEX i ewentualnie jakiś Darkrai, to taka standardowa decklista.
Sprawdź te na http://www.thedeckout.com/p/the-decklist-out.html (1.2.14), http://thetopcut.net/2013/06/24/how-to-d...-decklist/ (na samym dole, ostatni na liście, btw. bardzo dobry artykuł), lub poszukaj jakiś na sixprizes.com.

Odpisz
9.07.2013, 20:45
Oto mój pierwszy deck, który złożyłem odkąd zdobyłem pierwsze 500 kart Shy Jednocześnie jest to mój pierwszy deck. Nie mam ŻADNYCH kart z setów Plasma Freeze, Plasma Storm( jedynie 3 karty z PTOM*) oraz Boundaries Crossed, w związku z czym( według mnie) ta talia jest słaba.
Oto deck:

DECK DARKNESS/WATER

POKEMONY(17):

Feebas DRE nr 27 x 1
Milotic DRE nr 28 x 1
Stunky DRE nr 76 x 1
Skuntank DRE nr 77 x 1
Wurmple DRE nr 6 x 1
Sableye DEX nr 62 x 3
Krookodile DEX nr 66 x 1
Krokorok DEX nr 65 x 1
Sandile DEX nr 64 x 1
Minccino TRK x 1
Cinccino NXD nr 85 x 1
Zorua TRK x 1
Zoroark TRK x 1
Lillipup TRK x 1
Herdier TRK x 1

TRAINERSY(23):
Items(23):
Dark Claw DEX nr 92 x 2
Recycle EMP nr 96 x 2
Pokemon Communication BWH nr 99 x 1
Great Ball EMP nr 93 x 2
Energy Search BWH nr 93 x 3
Pokedex BWH nr 98 x 2
Energy Retrieval BWH nr 92 x 4
Switch BWH nr 104 x 1
Potion BWH nr 100 x 2
Rescue Scarf DEX nr 115 x 1
Super Scoop Up BWH nr 103 x 1
PlusPower TRK x 2

ENERGIE(20):
Water energy x 7
Darkness energy x 13

Zapewne pierwszy lepszy theme deck z Pokemonami Fighting by go zniszczył ;d Przydałaby mi się pomoc w zrobieniu coś z tymi słabościami.

~~Słowniczek~~
DRE- Dragons Exalted
DEX- Dark Explorers
TRK- BW Trainer Kit( ten z Zoroarkiem i Excadrillem)
NXD- Next Destinies
EMP- Emerging Powers
BWH- Black&White

PS. Czy "limit czterech kart" dotyczy też kart Trainer?
PS2. Jeśli komuś na serio się nudzi to mogę podesłać swoją listę posiadanych kart i można by było wykombinować jakiś silny deck( GG) :3

*- Pokemon The Official Magazine
Odpisz
9.07.2013, 21:04
Dużo jest tu do roboty, dużo. Nie ma sensu teraz wszystkiego pisać, możesz odezwać się kiedyś (nie dziś, np. jutro) na gadu 42731713, chętnie pomogę. Niedługo napiszę jakiś poradnik dot. podstaw deckbuildingu, ale z tym "niedługo" to różnie bywa.

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: ManiakExceedów
28.07.2013, 18:57
Co byście powiedzieli na mieszankę kart Plasma Strom, Freeze i Blast? Talia Smoczo-wodno-ognista?

Zbieram figurki od firmy Takara Tomy z lat 1999-2000. Only oryginalne. Jeżeli takowe posiadasz to napisz do mnie misiaczku, a na pewno się dogadamy ^^
[Obrazek: f582mg.jpg]
Białe znaczy, że mam Wink
Odpisz
28.07.2013, 19:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.07.2013 19:42 przez ManiakExceedów.)
Ja, jako gracz, który nie wie prawie nic na temat karcianki, a jest pewien, że stać go na dobrą talię bowiem ma 561 kart mówię Ci, że jeśli smok nie używa innych energii niż woda i ogień- dokładaj go. Ale czemu ograniczasz się do tych trzech setów? Jeśli kilka lepszych osób wyśle swoje prace( co jest prawie pewne) to nie masz szansy nawet na tamte 6 boosterków z konkursu. I tak z tego nie mógłbyś złożyć talii, choćby z uwagi na zapewne małą ilość kart TRAINER oraz rare( zwykle silnych). Zajmując trzecie miejsce zdobędziesz ich 6, przy maksymalnym szczęściu 12( chyba że masz inne karty a ja o tym nie wiem).

Exceedy...Exceedy...Exceedy... SPAM EXCEEDAMI
Exceedy od innych użytkowników:
Carla: by Crystal46
Happy: by Amakusy, by Mico
Lily: brak
Samuel: brak
Frosch: brak
Lector: brak
Inne Exceedy: brak
----------------------------------------------------------------------
Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)
Odpisz
28.07.2013, 21:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.07.2013 21:31 przez Bidulkę.)
Nie oto mi chodziło. Są to moje ulubione 3 serie. Bo mają niebieskie obramowania. Fakt, chcaiłym wygrać i będę sięo to starał. Wink
A mam pytanko, czy energie mógłbym wziąść z DP PL? A ograniczam się do 3 setów jeszcze bo chyba one i jeszcze jakieś inne będzie można nimi grać np. w turniejach. CHociaż nie wiem jak w Polszy. Dodgy

Zbieram figurki od firmy Takara Tomy z lat 1999-2000. Only oryginalne. Jeżeli takowe posiadasz to napisz do mnie misiaczku, a na pewno się dogadamy ^^
[Obrazek: f582mg.jpg]
Białe znaczy, że mam Wink
Odpisz
28.07.2013, 21:33
(28.07.2013 21:30)Bidulek napisał(a):  Nie oto mi chodziło. Są to moje ulubione 3 serie. Bo mają niebieskie obramowania. Fakt, chcaiłym wygrać i będę sięo to starał. Wink
A mam pytanko, czy energie mógłbym wziąść z DP PL?

1. talią na ładnych kartach się nie wygra xD
2. energie możesz tylko niestety wziąć z dp1 po polsku
3. zrób sobie konto na ptcg.eu/forum bo tutaj nikt kompetentny Ci odpowiedzi nie udzieli xD
Odpisz
28.07.2013, 22:43
Nie typy, a konkretne pokemony. Tyle ode mnie.

Odpisz
9.09.2013, 5:08
Cześć wszystkim!

Jako, że dopiero zaczynam (nie licząc krótkiego epizodu z Base Setem) swoją przygodę z Pokemon TCG nie mam bladego pojęcia o tworzeniu decków. Tzn. trochę poczytałem na różnych stronach i tu na forum, ale mimo wszystko trochę mnie to przerasta...

Na razie nie mam pomysłu na to jakim deckiem chciałbym grać. Chciałbym się trochę wkręcić i grać turniejowo/ligowo (wiem, że to daleka droga, ale taki mam cel) więc zależy mi na tym aby deck był w miarę niezły.

Kart nie miałem wcale (stare gdzieś się zapodziały więc nawet energii nie mam) więc kupiłem 4 boostery Plasma Blast. Nie wiem czy wokół nich (Larvesta, Volcarona, Squirtle, Wartortle etc., reszty nie pamiętam, a nie mam ich pod ręką, napiszę pełną listę innym razem) spróbować zbudować deck czy ewentualnie dobrać jeśli się trafiły potrzebne. Myślałem o kupnie theme decka Solar Strike (i ewentualnie Frost Ray) chociażby po to żeby energie i jakieś trainery/itemy mieć.

Proszę o jakieś rady na początek. Mieszkam w Warszawie więc mam nadzieję popytać też irl jak się natrafi jakaś okazja, ale zanim to nastąpi...

Z góry dziękuję!
Odpisz
9.09.2013, 18:43
Witam!
Napisałem kilka dni temu artykuł o podstawach budowania talii, o, tutaj. Odpowiada on na część Twoich pytań, m.in. nt. theme decków (ogólnie Solar Strike jest jedynym opłacalnym Theme Deckiem, i to raczej wtedy, kiedy składasz Keldeo/Blastoise, obok Darkraiów jeden z tańszych i łatwiejszych do zbudowania talii (ale Darkraie trochę utraciła na sile i teraz każdy początkujący i wielu starszych graczy to składa, serio Big Grin Keldeo w Polsce zabraknie Big Grin).
Kupowanie boosterów na start jest bardzo słabym pomysłem, podobnie theme decków (pozmieniało się trochę od czasów Base Setu). Najlepiej kupić od innych graczy/zamówić zza granicy karty na sztuki i od nich zacząć budować pierwszą talię.
Najlepiej wybrać się na spotkanie ligowe i podpytać, jak to wszystko wygląda, w Warszawie macie całkiem dużą scenę graczy, szczegóły dot. spotkań znajdziesz na stronie ptcg.eu/forum. Polecam rejestrację tam. Smile
Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda większy turniej, to w Paradox Cafe w Warszawie 21.09 szykuje się taki turniej, z przyjezdnymi z Białegostoku i Wrocławia (także prawdopodobnie do zobaczenia Tongue).

Pozdrawiam,
Piterr

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: dzankowww
9.09.2013, 22:10
Wielkie dzięki za odpowiedź! Nie wiem jak to się stało, że nie znalazłem wcześniej Twojego artykułu... Zabieram się do uważnego czytania Smile

Na turniej postaram się wpaść Smile Może do tego czasu uda mi się złożyć jakiś deck (nawet jakiś słaby, ale żeby zobaczyć jak to wygląda w praktyce).
Odpisz
27.08.2014, 23:40
Ja chciałam się poradzić odnośnie nie tyle własnej talii, co modyfikacji już wymyślonej przez kogo innego pod format Modified 2014-15.

Więc tak: dopiero niedawno zaczęłam zabawę z PTCGO i szukając pomysłu na swoją pierwszą talię z prawdziwego zdarzenia znalazłam tutaj dość ciekawą talię, opartą na Miltanku z Flashfire wspomaganym linią Butterfree z tego samego rozszerzenia (czytaj: krowie mogącej przyłożyć nawet 110 obrażeń w pierwszej turze). Problem polega na tym, że rozpiska talii była robiona jeszcze pod Modified 2013-14 (i przed wydaniem Furious Fists), w związku z tym jest parę kart które za kilka dni wypadną z formatu, a ja całkiem wiem czym je zastąpić.

Rozpiska talii wygląda tak (na czerwono karty które wypadają z formatu):

Pokemony (18):
Caterpie (Flashfire) x4
Metapod (Flashfire) x4
Butterfree (Flashfire) x4
Miltank (Flashfire) x4
Druddigon (Flashfire) x1
Virizion-EX (Plasma Blast) x1

Trainery (32):
Professor Juniper x4
N x4
Colress x2
Lysandre x1
Bicycle x4
Level Ball x4
Ultra Ball x4
Muscle Band x2
Silver Bangle x2
Switch x2
Super Rod x1
Hypnotoxic Laser x1
Computer Search x1

Energie (10):
Grass Energy x6
Double Colorless Energy x4

Zamiast Level Balla zasugerowano mi "na szybko" Pokemon Fan Club, ale mam co do niego wątpliwości - owszem, wystawi mi 2 Basici na ławkę, w tym te które były "za duże" dla Level Balla (Virizion, Druddigon, rezerwowe Miltanki), ale nie wyciągnie mi kluczowego dla całej strategii Metapoda, a do tego jako Supporter uniemożliwia zagranie w tej samej turze N/Colressa/Juniper które mogłyby mi tego Metapoda ( i Butterfree) wyciągnąć - a w tej talii chodzi o wystawienie Butterfree w pierwszej turze. Choć i tak chyba nie mam za bardzo innego wyboru - Evosoda nie działa w pierwszej turze, Rare Candy też, PokeBall i GreatBall są za bardzo losowe. Z zastąpieniem Super Roda jeszcze gorzej, na myśl przychodzi mi tylko Energy Retrieval.

Zastanawiałam się jeszcze nad włączeniem do talii czegoś z Furious Fists, ale pasuje tylko Herbal Energy, a i to jest mocno dyskusyjne (roślinne poki w tej talii to przede wszystkim ławkowicze, choć w sytuacji awaryjnej są w stanie zaatakować, w dodatku Butterfree ma atak który działa podobnie jak HE).
Odpisz
31.08.2014, 16:41
Czesc
Mógłby ktoś mi pomóc zrobic talie ?Chciałbym stworzyc talie wodną ale moze byc tez innego typu Smile moje pokemony EX oraz MEX: greninjaEX VensuarEX XerneasEX ReshiramEX RayqazaEX KaldeoEX MHerascrossEXv MLucarioEX Prosiłbym o porade na jakie karty polowac (jakie kupowac,boostery zestawy itp.)Gdyby ktoś stworzyłby dla mnie dobry deck to prosze o dodanie na skype (pingus00010) lub na wiadomosc PW Smile Zgory dzieki
Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości