Facebook
Odwiedź stronę dystrybutoraReklama Sun i Moon

Pytania odnośnie konstrukcji decków
30.01.2013, 19:59
Question Pytania odnośnie konstrukcji decków
Witam, ten temat służy do konsultacji odnośnie tworzenia własnego decku. Możesz tu podać swoją własną decklistę i poprosić o jej ocenę i sugestię poprawek, lub poprosić o pomoc przy tworzeniu takowej.

Pytania odnośnie działania kart, a także ich kupna i sprzedaży mają swoje poszczególne osobne tematy i należy je zadawać w nich, a nie w tym temacie.

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Piterr
18.03.2013, 19:38
RE: Pytania odnośnie konstrukcji decków
Mam Pytanko. Otóż chcę ułożyć własny deck, czyli
Królewski Szron + Kilka grassów + Duskull i ewolki.
I pytanie, czy takie cuś by się sprawdziło?
Odpisz
18.03.2013, 20:33
@Never - Jeśli myślisz o grze poważnie, to nie kupuj Theme Decków, a już na pewno nie kupuj polskich kart. Są dwa formaty do tyłu, więc sobie nie pograsz, a theme decki nigdy nie były opłacalne. Lepiej wybrać się do swojego miasta (lub najbliższego skupiska graczy - Warszawa, Kraków, Katowice, Wrocław, gdzie Ci najbliżej) i tam podpytać o wskazówki etc. Póki co format to BW-on, czyli od Black and White do najnowszej. Z tych edycji najlepiej złożyć coś ciekawego, kupić pojedyncze karty, lub collector's tin (ostatnio wyszły z bardzo dobrymi kartami- Mewtwo EX, Dakrai EX, Rayquaza EX, niedawno także Keldeo EX). Z taką talią to i na turnieju pograsz, i na OTP możesz się wybrać, a polskie DP to co najwyżej w wąskim gronie kilku znajomych, i to bez szału z możliwością zagrywek, poziomu gry.

Odpisz
18.03.2013, 22:09
Chciałbym złożyć sobie mieszankę (deck) z theme decków: Toxic Tricks (przew. pokemon Scolipede), Dragons Exlated (przew. pokemon Garchomp) i Raiders (przew. pokemon Cofagrigus). Chciałbym też dodać takie karty:
http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/D...Powers_55)
http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/E...Powers_56)
http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/T...Powers_89)
Odpisz
21.03.2013, 20:43
Czemu wszystko co piszę pozostaje bez odpowiedzi? Sad
Odpisz
21.03.2013, 21:53
Bo odpowiedź na Twój ostatni post masz powyżej? Nie ma sensu powtarzać tego samego co dwa posty, jak już pisałem
Cytat:[...]theme decki nigdy nie były opłacalne.[...]Z tych edycji najlepiej złożyć coś ciekawego, kupić pojedyncze karty, lub collector's tin (ostatnio wyszły z bardzo dobrymi kartami- Mewtwo EX, Dakrai EX, Rayquaza EX, niedawno także Keldeo EX). Z taką talią to i na turnieju pograsz, i na OTP możesz się wybrać, a polskie DP to co najwyżej w wąskim gronie kilku znajomych, i to bez szału z możliwością zagrywek, poziomu gry.
(Tu była mowa o DP, ale ogólnie mówię o Theme Deckach i jakichkolwiek mieszankach. Na odległość trudno wszystko dotyczącego budowy aktualnej, w miarę silnej talii przekazać, liczę, że znajdziesz jakiś transport kiedyś do Wro. Ogólnie przejrzyj może rozpiski na thedeckout.com w zakładce "The Decklist Out", tam są najpopularniejsze talie).

Odpisz
21.03.2013, 22:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.03.2013 22:50 przez Erster.)
Postaram się w najbliższym czasie przyjechać do Wrocławia (choć wątpię, żeby udało mi się tego dokonać) i ułożyć sobie talię wraz z (jak dla mnie) mistrzami. Do tego czasu mam zamiar sam złożyć talię i przetestować. Pozdrawiam.
Odpisz
21.03.2013, 23:07
Jasne, tylko polecam robić to ostrożnie i nie wyrzucać pieniędzy w błoto na Theme Decki (z resztą koszt takiego startera zazwyczaj przewyższa wartość kart znajdujących się w nim), polecam kupić chociażby na dobry początek Collector's Tiny z:
- Darkraiami, załatwić Dark Patche, energie i jakieś supportery
- Raqyuazami, załatwić Eelektriki, energie, supportery etc.
- Mewtwo, załatwić cokolwiek do Mewtwo
- Keldeo, załatwić Blastoisy, energie, trainery etc.
Lub pokombinować z innymi taliami, typu Ninetales z ability + Amoongus z ability "Sporprise", itd. Jeśli chcesz zdecydować się na zakupy chociażby z trollandtoad.com i wahałbyś się, co kupić na dobry początek, to służę pomocą przez pw/gg.
Pozdrawiam
Piterr

Odpisz
21.03.2013, 23:12
Póki co nie mam zamiaru nic kupować więc skorzystam z podanych przeze mnie wcześniej Theme Decków. Moje najbliższe zakupy prawdopodobnie będą w wakacje lub (jeśli znajdę jakiekolwiek karty) w Polsce.
Odpisz
30.03.2013, 23:10
Chce założyć trzy decki. Ogniowy, psychiczny i wodny. Jakie karty, decki polecicie kupić?
Odpisz
31.03.2013, 11:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.03.2013 11:10 przez Pelek.)
Jeżeli chcesz grać profesjonalnie na turniejach to ogniowy: Reshiram i Embaor, wodny: blastoise i keldeo, psychiczny: Mewtwo, sigilyph i gardevoir. Single polecam kupić z trollandtoad.com lub Ebay.com Wink. Decklisty możesz znaleźć na stronach typu sixprizes.com, pokegym.net/forums.
Odpisz
31.03.2013, 22:23
http://omastar.poldrag.katowice.pl/forum....php?id=24

Tutaj masz przykładową decklistę wodną. Na tym forum jest też kilka innych.
Odpisz
11.05.2013, 19:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.05.2013 13:56 przez Erster.)
Trochę pokombinowałem i zrobiłem swój pierwszy( słaby, chyba najsłabszy na świecie) deck. Zawiera on Pokemony wodne, walczące i colorless. Dodam, że nie wiem teoretycznie nic na temat tworzenia decka poza tym, że ustawianie Stage'y 3-2-1 jest nieopłacalne. Jeśli ktoś wie jak można ulepszyć ten deck przy użyciu setu Emerging Powers niech mi powie :/ Dlaczego Emerging Powers? Bo kart z tej serii mam najwięcej.

Pokemony(26):
Emerging Powers

Ducklett x 1
Swanna x 1
Excadrill(nr. 56) x 1
Drilbur(nr. 55) x 1
Audino x 1
Tornadus(nr. 98) x 1
Basculin(nr. 25) x 1
Dragons Exalted Tutaj słabe karty bo wyciągnąłem z Theme decka.

Feebas x 2
Milotic x 1
Garchomp(nr. 91) x 2
Gabite(nr. 90) x 2
Gible(nr. 87) x 3
Sealeo x 1
Walrein x 1
Spheal x 2
Cubone x 2
Marowak x 1
Dark Explorers

Chansey(nr. 81) x 2

Trainersy(17) Tutaj również wyciągnąłem z Theme decków.:

Black&White

Potion x 2
Energy Retrieval x 3
Energy Search x 4
Switch x 1

Dark Explorers

Cheren x 3
Professor Juniper x 1

Noble Victories

Rocky Helmet x 1
Eviolite x 1

Dragons Exalted

Rescue Scarf x 1

Energie(17):

Basic Water Energy x 11
Basic Fighting Energy x 6

Póki co nie stać mnie na lepsze karty.

[Obrazek: pqbutterfree.jpg]
Odpisz
28.06.2013, 22:37
Właśnie przyszedł do mnie czwarty numer Pokemon The Official Magazine. Zajrzałem do środka i zobaczyłem jakąś listę kart. Okazało się, że to deck i chciałbym tutaj napisać jego zawartość i dowiedzieć się czy warto go używać:

~~~POKEMONY~~~

Plasma Freeze:
4x Exeggcute(4/116)
4x Sneasel(65/116)
4x Weavile(66/116)

Dark Explorers:
4x Scraggy(67/108)
4x Piplup(27/108)
2x Prinplup(28/108)
4x Empoleon(29/108)

Plasma Storm:
4x Scrafty(86/135)

~~~"TRAINERSY"~~~

Plasma Freeze:
2x Team Plasma Ball(105/106)
2x Superior Energy Retrieval(103/106)

Dark Explorers:
3x Dark Claw(92/108)
4x Ultra Ball(102/108)
3x Rare Candy(100/108)

Boundaries Crossed:
1x Skyla(134/149)
1x Computer Search(137/149)

Plasma Storm:
2x Colress(118/135)

~~~ENERGIE~~~

9x Darkness Energy
3x Water Energy

PS. Jeśli ktoś chce skany z tego numeru proszę pisać na PW to wrzucę do wątku o tym magazynie

[Obrazek: pqbutterfree.jpg]
Odpisz
29.06.2013, 1:41
To jest jakaś dzika wariacja an temat tego decku.

Plasma Freeze:
4x Exeggcute(4/116)
4x Sneasel(65/116)
4x Weavile(66/116)

to zostaje, reszta poków do wywalenia. Ew. jakieś techy typu Mew2 EX itp.
Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości