Facebook
Kalendarium

OmegaRuby i AlphaSapphire
Polska premiera: 28.11.14 (za WYDANO! dni)

Reklama
Poradniki do gier X i Y na łamach naszej strony

Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3.67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spekulacje, zamysły, domysły...
29.01.2013, 15:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.01.2013 15:24 przez Kleszczu.)
Spekulacje, zamysły, domysły...
(no cóż, stało się)

A więc warto powrócić do wątku, w którym można spekulować na podstawie obecnych materiałów (a tego nie jest dużo, bo tylko jeden trailer i screeny dwóch legend), co nas czeka w nadchodzących przygodach w świecie Pokemon! A jak wiadomo - 3DS to nie tylko zachowanie pewnej tradycji, ale również nowości, które są cechą charakterystyczna każdej kolejnej generacji.

Dyskutujcie, spekulujcie i analizujcie - tak wiele na nas czeka, a tak mało wiemy!

/koniec lipnych słów wstępu/

Dla przypomnienia - trailer:

Zwieść cię może ciągnący ulicami tłum,
wódka w parku wypita albo zachód słońca,
lecz pamiętaj: naprawdę nie dzieje się nic
i nie stanie się nic - aż do końca.
Odpisz
29.01.2013, 16:27
RE: Spekulacje, zamysły, domysły...
Na jednej ze stron o pokach znalazłam jakieś wzmianki o nowym systemie walki.
Mam nadzieje że to prawda.
Odpisz
29.01.2013, 18:35
Więc, jeszcze raz:

Cytat:Another rumor popped up on 4chan awhile ago, this one is less “ambitious” than the previous one I brought up, but slightly more believable as it deals with the Movie 16 “hidden Pokemon”.

————————

“This information was sent to me from a correspondent in Japan, who has obtained early information on what the next issue of CoroCoro will obtain, which focuses on Movie 16. This is a transcript of the information he provided me with.

First off, CoroCoro this issue mainly focuses on the star of Movie 16 alongside Genesect, the Superman Pokemon “Duskaman”. Duskaman is the romanized name that appears in CoroCoro (and will probably be similar to the English name like previous stars), and its raw Japanese name is Dasukaman (ダスカマン). Here is the information CoroCoro provides:

Species: “Superman” (Choujin ちょうじん) Pokemon.
Type: Dark/Fighting
Height: 1.9m
Weight: 78.4kg

My correspondent describes it looking very humanoid, with its main stream-lined body being mostly black apart from its white face, white hands, and white feet, and the front of its chest which has a red circle on its chest and another red crescent below it. It has horns on its head which fold back in a “V” shape, and it has a red Mohawk that comes from the back of its head and crosses between the horns and sticks out in the front. It has rather dull looking eyes, semi-circles with little black pupils in them. Finally, it has two red streamers coming from its back that resembles a scarf, but another picture of Duskaman shows that they can transform into wings.

There is the official Sugimori Art included, showing it striking a “Henshin”-style pose, and pictures of it drawn in anime form, including one showing how its scarf transforms into wings. There is also artwork showing it in winged-form flying away from the Genesect Army, as well as Ash and Iris riding Charizard and Dragonite and battling alongside him. CoroCoro talks about how Duskaman is the “night savior of the city”, and appears in a flash of crimson red to battle against the leader of the Genesect. There seems to be a connection between the two Pokemon as they’re both described as being crimson red. The new title is roughly “The Extreme Speed Genesect X Superman Duskaman (神速のゲノセクトX超人ダスカマン). The X is actually shining blue, resembling the Pokemon X logo, interestingly enough, while Genesect and Duskaman’s names are colored red.

Next issue promises more information on the film, and hints at revealing another Pokemon (unknown if it’s in the Movie, the Mini-Movie, or X/Y).

In terms of X/Y information, this issue is very sparse apart from showing the official artwork of the male and female protagonists, and some more screen-shots of them walking around the Paris-styled town, including visiting what appears to be a museum, standing atop the Eiffel Tower-like structure showing a nice view of the of the region, and walking alongside a beach. There’s also a look at the new battle screen, which shows that the HP Bars now appear on the bottom screen with little Boxsprites of the Pokemon next to them, and there’s two new buttons available as well on the menu which is “Call” and “P-Link”, although it doesn’t explain what these functions are for yet. There are a few battle pictures of the Starters battling, and also shows that Spoink and Paras are in.”

Co o tym sądzicie?

[Obrazek: 6y12.png]
Odpisz
30.01.2013, 13:58
@nilson - chcesz to płacz za tymi wpisami, rozumiem, aczkolwiek nie ma co skazywać wątku na śmierć. Zaraz przyjdą jakieś nowe nijusy i siłą rzeczy trzeba będzie o tym dyskutować Tongue

Co do tematów:

- Europa? Pierwszy zwiastun wprowadził mnóstwo spekulacji, czy i w jakim stopniu nowy region będzie oparty na Europie, a to głównie dzięki "wieży" która wygląda jak pewna znana konstrukcja w Paryżu... Ponadto niektóre fragmenty zwiastuna przedstawiają scenerię na swój sposób charakterystyczną dla naszego kontynentu (klasyczne zamki, spokojna paleta barw, piękne krajobrazy czy samo miasto, w którym widać charakterystyczną wieżę). Oczywiście nadal daleko do pewnych wniosków, aczkolwiek twórcy zawsze wzorowali się na jakimś obszarze świata - może to wreszcie nasz czas? A jeśli tak, to czy pojawią się jakieś polskie akcenty oprócz zablokowanych dróg do niektórych Routów xD

- "Zamieszanie" z Routami. Jak można było zauważyć - ponownie wprowadzono numerację od pierwszych liczb, co oznacza, że szukając np informacji o konkretnym odcinku trzeba będzie przegrzebywać informacje między artykułami opisujących rejony Kanto czy Unovę. Czy to tendencja stała? Czy może w kolejnych grach na 3DSa nie będzie już restartów (jak w genach I-IV)?

- Customizacja postaci. Na samym początku trailera pokazano bohatera przeglądającego się w lustrze... a może to ukryta informacja, że po raz pierwszy będzie można wykreować własną postać z jeszcze większym rozmachem niż wyłącznie poprzez nadanie mu/jej imienia? Byłaby to nowość, która raczej by się sprawdziła (tym bardziej, że męski protagonista straszliwie przypomina poprzednie wzorce), a ponadto sprawiłaby, że świat stałby się naprawdę różnorodny!

- Zmiany w mechanice. Jak wiadomo, każda kolejna generacja to pewne nowości lub zmiany "poprawiające" (lub nie) mechanikę (np. w III genie pojawił się drugi typ, który wprowadził wiele zamieszania w układanki przewag i słabości, a w V generacji HMy stały się mało istotne, a TMy już nie takie cenne). Pytanie: co wymyślą w tym przypadku? Może zaskakujący i wręcz nieprawdopodobny typ "Digital"? A może twórcy nas zaskoczą w zupełnie innej materii? Wiadomo, że o tym nic nie wiadomo, lecz wkrótce musi się pojawić jakaś "bomba" z sensacją. Na to liczę.

- Sequel? Wiadomo, że tutaj można stworzyć każdą teorię i skutecznie ją uargumentować (w sumie twórcy poruszyli każdy możliwy sposób na kontynuację przygód, o czym świadczy np. pierwszy sequel - Pokemon B2/W2), a warto o tym podyskutować. Z jednej strony może powtórzy się sytuacja z piątej generacji, a może... nie bez powodu w alfabecie łacińskim po "iks" i "igrek" znajduje się "zet"? A może w ogóle nie myślmy o kolejnych przygodach w nowym regionie, bo tak naprawdę więcej ich nie będzie i pozostanie nam przygoda wyłącznie w dwóch grach? Wszystko jest możliwe - wystarczy dobry argument...

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: PokeSentiment
30.01.2013, 20:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.01.2013 20:28 przez Chicorii.)
Nilson, jak nie masz nic konkretnego do dodania w temacie to lepiej nie pisz nic. Kogo obchodzi to, że nie chce ci się setny raz pisać tego samego?

(29.01.2013 16:27)KNB1307 napisał(a):  Na jednej ze stron o pokach znalazłam jakieś wzmianki o nowym systemie walki.
Najpewniej chodzi o to co pojawiło się w jakiejś informacji prasowej oraz na blogu Masudy, ale nie nie były żadne konkrety.
Mianowicie chodzi o to, że w tej informacji prasowej i na blogu pojawiło się info o "zaciśnieniu się więzi pomiędzy Pokemonem a trenerem" (czyli graczem), która ma powodować, że same stworki stają się silniejsze. Ale tak naprawdę to nic jeszcze nie znaczy, równie dobrze nie musi to być nic szczególnego.

A i w samej treści bloga jak i prasówce nie było nic więcej szczególnego, mnóstwo takich czczych przechwałek, jakie to one gry nie będą super, że będą wykorzystywać wszystkie możliwości 3DSa, o jakichś niesamowitych opcjach multiplayerowych (czy coś w tym stylu), że absolutnie każdy będzie zadowolony z grafiki, fabuły, muzyki (to ostatnie mnie śmieszy, bo choćby nie wiem jak warstwa audio-wizualna i fabularna będzie dopracowana, zawsze znajdą się jakieś marudy, którym się to nie będzie podobać, w tej bardziej artystycznej części składowej gier, zbyt wiele zależy od gustu, by wszystkim dogodzić, jest to po prostu nierealne, więc bawią mnie takie deklaracje ;]).
Była też mowa o tym, że ponoć wraz z grami karcianka i anime mają wejść w "nowy wymiar" cokolwiek ma to znaczyć. Dla mnie nowy wymiar w przypadku anime nie może mieć miejsca bez pozbycia się pana Popiołowatego i jego żółtego myszo-chomika i wprowadzenia zupełnie nowych głównych postaci, a to jest niemalże niemożliwe, więc na żadne rewolucje tutaj nie liczę.

Choć i na blogu Masudy pojawiło się zdanie, czy tam dwa, które mnie w pewnym stopniu ucieszyło mówiące, że już od dawna zależało mu na tym, by doprowadzić do tego, że Poki będą miały równoczesną premierę na całym świecie i teraz udało się tego dokonać.

(30.01.2013 13:58)Kleszczu napisał(a):  Czy może w kolejnych grach na 3DSa nie będzie już restartów (jak w genach I-IV)?
Jakie restarty masz na myśli, nie bardzo rozumiem? Jak już piszesz o drogach, to jak dla mnie restartem była właśnie generacja piąta, gdzie numeracja routów zaczęła się od początku, a nie od 301.

(30.01.2013 13:58)Kleszczu napisał(a):  (np. w III genie pojawił się drugi typ, który wprowadził wiele zamieszania w układanki przewag i słabości
Co? Na początku pomyślałam, że chodzi o Johto, ale tam pojawiły się dwa nowe typy, a nie jeden. Trzecia generacja wprowadziła do mechaniki gier przede wszystkim ability, natury i ten współczesny system IVów i EVsów (w I i II genie też były, ale funkcjonowało to inaczej), który zdaje się był jeszcze potem trochę udoskonalany, ale tu nie bardzo mogę się wypowiadać, bo się na tym (niemalże) nie znam.

(30.01.2013 13:58)Kleszczu napisał(a):  - Sequel? Wiadomo, że tutaj można stworzyć każdą teorię i skutecznie ją uargumentować (w sumie twórcy poruszyli każdy możliwy sposób na kontynuację przygód, o czym świadczy np. pierwszy sequel - Pokemon B2/W2), a warto o tym podyskutować. Z jednej strony może powtórzy się sytuacja z piątej generacji, a może... nie bez powodu w alfabecie łacińskim po "iks" i "igrek" znajduje się "zet"? A może w ogóle nie myślmy o kolejnych przygodach w nowym regionie, bo tak naprawdę więcej ich nie będzie i pozostanie nam przygoda wyłącznie w dwóch grach? Wszystko jest możliwe - wystarczy dobry argument...
Osobiście liczę na to, że żadnej "trzeciej wersji" już nigdy nie będzie. Wprowadzały za mało zmian, by być prawowitą nową grą, a każą sobie za nią płacić tyle ile naprawdę kosztują nowe gry.
A ostatnia opcja raczej odpada, z prostego powodu - kasa. Game Freak i Nintendo lubią ciągnąć sporą kasę z każdej generacji i nawet jak te trzecie wersje sprzedają się gorzej od tych pierwszych, to i tak dają godziwy zysk.
Dlatego już prędzej widziałabym opcję X/Y + sequele. GF może i wysłucha tego stękania o rimejki RS i je zrobi, jestem im przeciwna, nie uważam je za potrzebne, ale mogą tak zrobić. Choć będę się śmiać jak GF zrobi fanów w psikusa, i ich w ogóle nie zrobią, pomimo tego błagania co chwilę (co mnie już irytuje i wzmaga moją niechęć od odświeżania jakichkolwiek Poków), bo tak wiele osób pisze o remake'ach RS jakby to była rzecz oczywista, że powstaną.
Choć najprawdopodobniej powstanie albo trzecia wersja albo sequele + rimejki (jeśli w ogóle będą), ew. wymyślą coś innego, ale specjalnie na to nie liczę.

Już zadawałam to pytanie wcześniej, ale no właśnie z wiadomego powodu, nie wiem czy ktoś mi na nie odpowiedział. Chodziło o to kiedy przy ujawnianiu Zekroma i Reshirama podano ich typy. Od razu czy po jakimś czasie, a jeśli to po jak długim? Nurtuje mnie to, bo mam pewną teorię. Zastanawia mnie czemu tak długo nie poznaliśmy jeszcze typów nowych legend okładkowych, czemu nie ujawniono ich w CoroCoro, jak pokazano tam ich arty, po raz pierwszy? Może w szóstej generacji faktycznie pojawią się jakieś nowe typy, jak wcześniej plotkowano, i będą je miały Xerneas i Yveltal? W takim przypadku ukrywanie ich typingu miałoby sens, gdyż GF nie chciałoby tak szybko ujawniać faktu, że będą nowe typy.

3DS Friend Code: 0576-4058-1974
Chicorii ma słit blogasek o muzyce ;>
Najnowszy tekst związany z Pokémonami: Hoenn Saxes!
[Obrazek: pocketmonstersmusicyoutubechannel3.png]
Odpisz
30.01.2013, 22:08
(30.01.2013 20:27)Chicorii napisał(a):  
(29.01.2013 16:27)KNB1307 napisał(a):  Na jednej ze stron o pokach znalazłam jakieś wzmianki o nowym systemie walki.
Najpewniej chodzi o to co pojawiło się w jakiejś informacji prasowej oraz na blogu Masudy, ale nie nie były żadne konkrety.
Mianowicie chodzi o to, że w tej informacji prasowej i na blogu pojawiło się info o "zaciśnieniu się więzi pomiędzy Pokemonem a trenerem" (czyli graczem), która ma powodować, że same stworki stają się silniejsze. Ale tak naprawdę to nic jeszcze nie znaczy, równie dobrze nie musi to być nic szczególnego.

A i w samej treści bloga jak i prasówce nie było nic więcej szczególnego, mnóstwo takich czczych przechwałek, jakie to one gry nie będą super, że będą wykorzystywać wszystkie możliwości 3DSa, o jakichś niesamowitych opcjach multiplayerowych (czy coś w tym stylu), że absolutnie każdy będzie zadowolony z grafiki, fabuły, muzyki (to ostatnie mnie śmieszy, bo choćby nie wiem jak warstwa audio-wizualna i fabularna będzie dopracowana, zawsze znajdą się jakieś marudy, którym się to nie będzie podobać, w tej bardziej artystycznej części składowej gier, zbyt wiele zależy od gustu, by wszystkim dogodzić, jest to po prostu nierealne, więc bawią mnie takie deklaracje ;]).
Była też mowa o tym, że ponoć wraz z grami karcianka i anime mają wejść w "nowy wymiar" cokolwiek ma to znaczyć. Dla mnie nowy wymiar w przypadku anime nie może mieć miejsca bez pozbycia się pana Popiołowatego i jego żółtego myszo-chomika i wprowadzenia zupełnie nowych głównych postaci, a to jest niemalże niemożliwe, więc na żadne rewolucje tutaj nie liczę.

Choć i na blogu Masudy pojawiło się zdanie, czy tam dwa, które mnie w pewnym stopniu ucieszyło mówiące, że już od dawna zależało mu na tym, by doprowadzić do tego, że Poki będą miały równoczesną premierę na całym świecie i teraz udało się tego dokonać.

Krótko mówiąc - mnóstwo propagandy, czy po prostu słodkich słówek. Nowa generacja ma kusić od samego początku, więc czemu nie przypomnieć jeszcze raz o rzeczach oczywistych takie jak coraz lepsza fabuła czy grafika? Parę słów więcej nikogo nie zabolą, a być może zachęcą wątpiących? Choć nie ukrywam, że więcej ciekawostek czy nijusów z pewnością by nikomu nie zaszkodziło. No i tak - wspólna premiera dla całego globu zawsze spoko Smile

(30.01.2013 13:58)Kleszczu napisał(a):  Czy może w kolejnych grach na 3DSa nie będzie już restartów (jak w genach I-IV)?
Jakie restarty masz na myśli, nie bardzo rozumiem? Jak już piszesz o drogach, to jak dla mnie restartem była właśnie generacja piąta, gdzie numeracja routów zaczęła się od początku, a nie od 301.

Tak, moja "gra słów" - chodziło mi o to, że ponownie kolejne Routy będą numerowane od jedynki et cetera, jak było w Unovie oraz Kanto. W sumie to świadczy o tym, że po raz kolejny możemy potraktować kolejną generację, jako zupełnie inną przygodę (bo nie ukrywam, że np między IV geną, a V geną jest pewna różnica pomimo tego samego pochodzenia - konsoli Nintendo DS).

(30.01.2013 13:58)Kleszczu napisał(a):  (np. w III genie pojawił się drugi typ, który wprowadził wiele zamieszania w układanki przewag i słabości
Co? Na początku pomyślałam, że chodzi o Johto, ale tam pojawiły się dwa nowe typy, a nie jeden. Trzecia generacja wprowadziła do mechaniki gier przede wszystkim ability, natury i ten współczesny system IVów i EVsów (w I i II genie też były, ale funkcjonowało to inaczej), który zdaje się był jeszcze potem trochę udoskonalany, ale tu nie bardzo mogę się wypowiadać, bo się na tym (niemalże) nie znam.

Sorki, trochę mi się pomieszało, aczkolwiek można wprowadzić jeszcze wiele zmian (a te dwa typy to mój osobisty fail - 21 lat żyłem w niewiedzy, że one były od samego początku xD). Jednakże w przypadku szóstej generacji nie obraziłbym się na coś nowego, co wprowadziłoby więcej balansu (albo owy balans zburzyło, nic nie wiadomo).

(30.01.2013 20:27)Chicorii napisał(a):  Już zadawałam to pytanie wcześniej, ale no właśnie z wiadomego powodu, nie wiem czy ktoś mi na nie odpowiedział. Chodziło o to kiedy przy ujawnianiu Zekroma i Reshirama podano ich typy. Od razu czy po jakimś czasie, a jeśli to po jak długim? Nurtuje mnie to, bo mam pewną teorię. Zastanawia mnie czemu tak długo nie poznaliśmy jeszcze typów nowych legend okładkowych, czemu nie ujawniono ich w CoroCoro, jak pokazano tam ich arty, po raz pierwszy? Może w szóstej generacji faktycznie pojawią się jakieś nowe typy, jak wcześniej plotkowano, i będą je miały Xerneas i Yveltal? W takim przypadku ukrywanie ich typingu miałoby sens, gdyż GF nie chciałoby tak szybko ujawniać faktu, że będą nowe typy.

Pogrzebałem, poszukałem, oddałem duszę serebii.net i dotarłem do odpowiedzi - przy prezentacji tytularnych legend piątej generacji nie podano od razu dokładniejszych informacji (28.05.2010). Dopiero po około dwóch tygodniach (11.06.2010) w czerwcowym wydaniu magazynu CoroCoro wśród masy newsów o nadchodzących grach podano pierwsze informacje o tym, jakiego typu będą owe legendy, jakich są rozmiarów, a także jakie posiadają Ability. Nie zmienia to faktu, że jestem ciekaw, czy może uchylą rąbka tajemnicy w najnowszym CoroCoro, bo czasu może trochę, ale tajemnic nadal wiele Smile

Odpisz
31.01.2013, 15:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.01.2013 15:24 przez Chicorii.)
(30.01.2013 22:08)Kleszczu napisał(a):  

Tak, moja "gra słów" - chodziło mi o to, że ponownie kolejne Routy będą numerowane od jedynki et cetera, jak było w Unovie oraz Kanto.
Jednak wciąż nie rozumiem Twojej "gry słów". Dla mnie restartów aż do piątej generacji nie było, pojawiły się gdy Unova zaczęła numerować drogi od początku, by zaznaczyć jak bardzo ten region oddalony jest od poprzednich.

(30.01.2013 22:08)Kleszczu napisał(a):  W sumie to świadczy o tym, że po raz kolejny możemy potraktować kolejną generację, jako zupełnie inną przygodę (bo nie ukrywam, że np między IV geną, a V geną jest pewna różnica pomimo tego samego pochodzenia - konsoli Nintendo DS).
A to Johto, Hoenn i Sinnoh nie były zupełnie innymi przygodami?
Oczywistym jest, że pomiędzy IV i V generacją są różnice, tak jest ze wszystkimi generacjami. Nawet jak tylko spojrzy się na screeny to widać sporą różnicę w stylach graficznym obu genek, a jak obejrzy się filmik to jeszcze widać np. to, że w piątej generacji Pokemony wciąż się ruszają czego wcześniej nie było.

(30.01.2013 22:08)Kleszczu napisał(a):  Sorki, trochę mi się pomieszało, aczkolwiek można wprowadzić jeszcze wiele zmian (a te dwa typy to mój osobisty fail - 21 lat żyłem w niewiedzy, że one były od samego początku xD). Jednakże w przypadku szóstej generacji nie obraziłbym się na coś nowego, co wprowadziłoby więcej balansu (albo owy balans zburzyło, nic nie wiadomo).
To znaczy, że zaczynałeś od drugiej generacji, skoro dla Ciebie przez długi czas dark i steel były typami, które były w Pokach od zawsze? Gdybyś zaczynał od pierwszej to raczej byś zauważył, że taką nowość zapoczątkowało GS.

(30.01.2013 20:27)Chicorii napisał(a):  Już zadawałam to pytanie wcześniej, ale no właśnie z wiadomego powodu, nie wiem czy ktoś mi na nie odpowiedział. Chodziło o to kiedy przy ujawnianiu Zekroma i Reshirama podano ich typy. Od razu czy po jakimś czasie, a jeśli to po jak długim? Nurtuje mnie to, bo mam pewną teorię. Zastanawia mnie czemu tak długo nie poznaliśmy jeszcze typów nowych legend okładkowych, czemu nie ujawniono ich w CoroCoro, jak pokazano tam ich arty, po raz pierwszy? Może w szóstej generacji faktycznie pojawią się jakieś nowe typy, jak wcześniej plotkowano, i będą je miały Xerneas i Yveltal? W takim przypadku ukrywanie ich typingu miałoby sens, gdyż GF nie chciałoby tak szybko ujawniać faktu, że będą nowe typy.

Pogrzebałem, poszukałem, oddałem duszę serebii.net i dotarłem do odpowiedzi - przy prezentacji tytularnych legend piątej generacji nie podano od razu dokładniejszych informacji (28.05.2010). Dopiero po około dwóch tygodniach (11.06.2010) w czerwcowym wydaniu magazynu CoroCoro wśród masy newsów o nadchodzących grach podano pierwsze informacje o tym, jakiego typu będą owe legendy, jakich są rozmiarów, a także jakie posiadają Ability. Nie zmienia to faktu, że jestem ciekaw, czy może uchylą rąbka tajemnicy w najnowszym CoroCoro, bo czasu może trochę, ale tajemnic nadal wiele Smile
W sumie mogłam sama spróbować to poszukać, ale nie miałam pewności, że znajdę, nawet nie miałam pomysłu co wpisać w wyszukiwarkę. Więc liczyłam na to, że odpowie mi ktoś kto to pamięta.

Troszkę te informacje psują moją teorię, ale nie tak do końca. Nowe legendy były już w CoroCoro, ale tam pokazano tylko ich arty Sugimoriego oraz podano wzrost i wagę, ukryto i typy i ability, czego by tez powodu raczej nie robiono. A i jeśli przeciek o Duskamanie się potwierdzi, to te informacje w nowym numerze wciąż się nie znajdą (no chyba, że ten "korespondent z Japonii" zapomniał o tym wspomnieć albo i sam nie dowiedział się tego), co tym bardziej będzie podejrzane. Myślę, że jeśli naprawdę pojawią się nowe typy, to danie ich legendom okładkowym jest świetnym rozwiązaniem. Nawet już gdzieś pojawiły się spekulację, że może jednym z nich będzie light i będzie je miał jelonek ze świecącym porożem.

Odpisz
31.01.2013, 15:47
(31.01.2013 15:23)Chicorii napisał(a):  może jednym z nich będzie light i będzie je miał jelonek ze świecącym porożem.

Nie będzie, bo nie istnieje typ Dark Wink (go google what I mean)

Typ dark ma już przeciwnika w walczących Pokemonach.
Odpisz
31.01.2013, 15:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.01.2013 15:56 przez Chicorii.)
(31.01.2013 15:47)Gonzo napisał(a):  
(31.01.2013 15:23)Chicorii napisał(a):  może jednym z nich będzie light i będzie je miał jelonek ze świecącym porożem.

Oj tam, oj tam Wink Czułam podświadomie, że tu przyjdziesz i coś takiego napiszesz.

Wiem o tym doskonale, ale to nie świadczy o tym, że nie będzie typu light, bo niby czemu? I wcale nie musiałby on być przeciwnością typu evil (czy jak kto tam woli dark). I czy wszystkie typy mają i muszą mieć swoje przeciwności?

Odpisz
31.01.2013, 16:36
(31.01.2013 15:47)Gonzo napisał(a):  

Głuuuuuuuuuuuuuupi argument. To że typ Dark po japońsku nazywa się tak a nie inaczej wcale nie oznacza, że nie reprezentuje on też ciemności/nocy/etc. Umbreon? Murkrow? Deino?

Odpisz
31.01.2013, 16:38
- odnośnie regionu: oczywiście jest więcej niż pewne, że nowy ląd nie będzie stricte europejski. W końcu nawet Unova, tak bardzo zamerykanizowana, nie była w stu procentach wzorowana na tym kontynencie. Oczywiście istnieje możliwość zrobienia całego regionu na podstawie jednego kraju (Francji), jednak to nadałoby mu mu pewną jednostajność, czego ja bym osobiście nie chciała. Generalnie nie mam zbyt wielkich wymagań: chcę żeby nowy land był różnorodny i w miarę wyważony (w sensie: ani za dużo wody, ani za dużo gór, ani za dużo czegokolwiek innego - pozdro, Sinnoh i Hoenn).
Moim osobistym życzeniem jest również nawiązanie w jakiś sposób do Skandynawii i jej mitologii (lider-wiking Big Grin) - szczerze mówiąc, jara mnie to bardziej, niż jakieś nawiązania do Polski, na które zresztą specjalnie nie liczę.

- odnośnie postaci: oczywiście stworzenie niepowtarzalnego i własnego image-u byłoby czymś wspaniałym i w sumie wykonalnym, ale... w ostateczności grywalne postacie aż tak źle się nie prezentują. Fakt, facet zajeżdża trochę poprzednimi projektami, ale... powiedzmy sobie szczerze, czy poza Brendanem, była w pokemonach postać, która odchodziła od standardowego męskiego ubioru: długie spodnie, plus jakaś bluza z krótkim bądź długim rękawem? Big Grin
Nie spinajmy pośladów, imo postacie z D/P/Pt, B2W2 i ta cała Kotone/Lyra/Soul były o wiele gorsze, wierzcie mi.

- odnośnie sequelów tudzież ulepszonej wersji: jak już wspomniałam w jednym z historycznych postów (damnit... pięćdziesiąt znamienitych esejów poszło się chędożyć), założę się że producenci już zacierają ręce, aby dokonać gwałtu na portfelach fanów i wydoić z nich jak najwięcej kasy. Wydanie "trzeciej wersji" z niepowtarzalnymi pokemonami, których nie można będzie złapać w poprzedniczkach, jest więc całkiem możliwe. Przedsiębiorstwa wręcz to uwielbiają (pozdro, anime pokemon i wydanie dwóch wersji jednego filmu, które to wersje różniły się aż... uwaga, uwaga... pokemonem napieprzającym w tle).
Oczywiście, jak chyba większość fanów, wolałabym sequel. Cóż, pożyjemy, zobaczymy jak tam się Y/X będzie fabularnie przedstawiać.

- odnośnie pokemonów: jak na razie mi się podobają - startery prezentują się wyśmienicie, a w każdym razie o wiele lepiej, niż te z poprzednich dwóch generacji. Legendy również nie najgorsze - bardzo polubiłam latającą bestię. Na razie jednak wolę się wstrzymać z opinią odnośnie stworzeń nowej generacji - doskonale wiem, że na początku pokazują wszystko co najlepsze, a później powoli staczają się w stronę dna (tak było w przypadku poprzednich dwóch generacji, w szóstej liczę na poprawę poziomu stworków).

- odnośnie wątku fabularnego: większość powołuje się na genetykę, chociażby ze względu na obecność helisy w japońskich logach, jednak równie dobrze może okazać się, że producenci zrobią fanom kuku i pójdą w całkowicie inną mańkę. Generalnie nie mam nic przeciwko genetyce, lubię ją - jednak z drugiej strony... temat wydaje mi się ciut przereklamowany w pokemonach (mieliśmy Mewtwo, niedawno mieliśmy Genesecta... czy jak mu tam - osobiście wolałabym coś bardziej świeżego, coś czego jeszcze w całej serii nie było).

- odnośnie plotki: ogólnie pomysł ciekawy, nie mam nic przeciwko humanoidalnym stworom, pod warunkiem że prezentują odpowiedni poziom. Sam pomysł jednak uważam za zbyt fantastyczny, jak również sama geneza "superbohatera" od anime. Jakoś... nie chce mi się w to wierzyć, tym bardziej że ostatnimi czasy to anime ma tendencję do reklamowania gier, a nie na odwrót.
Jeśli już jakieś nowe pokemony miałyby się pojawić w filmie, to stawiam bardziej na eeveelucję (ze względu na obecność tego pokemona w nowym shorcie z Pikachu), co do kinówki... Jakiś zwyczajny pokemon, który stanie się popularny (Lucario/Zoroark), ewentualnie legenda-maluch (Manaphy). Większej legendy raczej nie - od ich reklamowania będziemy mieli filmy szóstej generacji.
Ogólnie mam dziwne wrażenie, że kinówka będzie bardziej powiązana z wydarzeniami z anime, niż z szóstą generacją. Ale to tylko przeczucie.

- odnośnie szaty graficznej: generalnie grafika w miarę okej - sądziłam, że będzie to gorzej wyglądało. Zgadzam się, animacja postaci nie jest płynna - ogólnie postacie wydają mi się nieco kanciaste. Mam nadzieję, że zostanie to dopracowane, jak nie w tej, to w następnych odsłonach gier. Jak na razie najbardziej podoba mi się trójwymiarowy system walki, który wygląda wręcz nieziemsko.
Aha, jeszcze jedno odnośnie postaci. Skoro już zdecydowali się narysować im usta (odwieczny obiekt kpin spritów postaci z gier pokemon Big Grin), liczę na możliwość wyrażania jakiś emocji - w sensie, że nie będziemy popylać przez cały region z wesołym bananem na facjacie, niezależnie od tego jak bardzo w naszym otoczeniu będzie się waliło i paliło Big Grin

To już w sumie wszystko. Chyba miałam coś jeszcze napisać, ale zapomniałam. Grypsko mnie wzięło i jestem na psychotropach (Big Grin) - nie wymagajcie ode mnie wielkich wysiłków umysłowych _^_

[Obrazek: sygna.png]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: PokeSentiment
1.02.2013, 10:54
mnie zastanawia kiedy pojawią sie jakieś kolejne informacje i na ten temat bym pospekulował. Miło by było gdyby pokazywali coś nowego raz w miesiącu. Teraz np. Zapychacze trawy i wiecej fragmentow gry. Za miesiac zapychacza jaskin np.

A no i swoją drogą zastanawia mnie nowy Pokemon z ostatnim nr. w pokedexie. Ciekawe co tym razem wymyślą
Odpisz
1.02.2013, 12:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 1.02.2013 13:51 przez Kleszczu.)
(1.02.2013 10:54)M napisał(a):  mnie zastanawia kiedy pojawią sie jakieś kolejne informacje i na ten temat bym pospekulował. Miło by było gdyby pokazywali coś nowego raz w miesiącu. Teraz np. Zapychacze trawy i wiecej fragmentow gry. Za miesiac zapychacza jaskin np.

Obstawiałbym lutowe wydanie CoroCoro - z reguły to tam pojawiały się kolejne smaczki dotyczące zapowiadanych gier kolejnych generacji, to i zapewne w kolejnych numerach tego magazynu wrzucą chociażby legendarnego zapychacza trawy.

(31.01.2013 15:23)Chicorii napisał(a):  

Tak, moja "gra słów" - chodziło mi o to, że ponownie kolejne Routy będą numerowane od jedynki et cetera, jak było w Unovie oraz Kanto.
Jednak wciąż nie rozumiem Twojej "gry słów". Dla mnie restartów aż do piątej generacji nie było, pojawiły się gdy Unova zaczęła numerować drogi od początku, by zaznaczyć jak bardzo ten region oddalony jest od poprzednich.

To chyba że o to chodzi - w świat Pokemonów wsiąkłem dość późno, szmat czasu po premierze BW, więc sugestia z dalekim dystansem pomiędzy Unovą a resztą świata miałaby sens. Zresztą - ciekawe, gdzie będzie ulokowany nowy rejon i co najważniejsze... jak będzie wyglądać. Sam pamiętam, że po pierwszych ilustracjach przedstawiających Unovę myślałem, że ten świat będzie mały i nieciekawy, a jak męczę te B2, to coraz bardziej widzę, jak bardzo wtedy się myliłem (w sumie do pomyłki mogłem się przyznać, gdy zakończyłem wyczerpującego Blacka).

(31.01.2013 15:23)Chicorii napisał(a):  
(30.01.2013 22:08)Kleszczu napisał(a):  Sorki, trochę mi się pomieszało, aczkolwiek można wprowadzić jeszcze wiele zmian (a te dwa typy to mój osobisty fail - 21 lat żyłem w niewiedzy, że one były od samego początku xD). Jednakże w przypadku szóstej generacji nie obraziłbym się na coś nowego, co wprowadziłoby więcej balansu (albo owy balans zburzyło, nic nie wiadomo).
To znaczy, że zaczynałeś od drugiej generacji, skoro dla Ciebie przez długi czas dark i steel były typami, które były w Pokach od zawsze? Gdybyś zaczynał od pierwszej to raczej byś zauważył, że taką nowość zapoczątkowało GS.

Ehhh... chodziło mi o to, że:
a) Od zarania dziejów uważałem, iż Pokemony były jednotypowe (np Bulbasaur i jego ewolucje zawsze były trawiaste, a linia ewolucyjna Charmandera opierała się wyłącznie na ogniu), zaś "drugi typ" (jak latająco-ognisty Charizard, czy stalowo-elektryczny Magneton) w mojej opinii był pomysłem III generacji. JAK WIADOMO, tak wcale nie było, co wynikało z mojej niewiedzy.
b) O mrocznych i stalowych Pokemonach wiedziałem od dawna, w końcu moją pierwszą grą był Crystal więc wypadało wiedzieć, jak pokonać np Jasmine operującą stalowymi Pokemonami, czy chociażby Karen z E4 Big Grin

(31.01.2013 16:38)Qwest napisał(a):  - odnośnie regionu: oczywiście jest więcej niż pewne, że nowy ląd nie będzie stricte europejski. W końcu nawet Unova, tak bardzo zamerykanizowana, nie była w stu procentach wzorowana na tym kontynencie. Oczywiście istnieje możliwość zrobienia całego regionu na podstawie jednego kraju (Francji), jednak to nadałoby mu mu pewną jednostajność, czego ja bym osobiście nie chciała. Generalnie nie mam zbyt wielkich wymagań: chcę żeby nowy land był różnorodny i w miarę wyważony (w sensie: ani za dużo wody, ani za dużo gór, ani za dużo czegokolwiek innego - pozdro, Sinnoh i Hoenn).
Moim osobistym życzeniem jest również nawiązanie w jakiś sposób do Skandynawii i jej mitologii (lider-wiking Big Grin) - szczerze mówiąc, jara mnie to bardziej, niż jakieś nawiązania do Polski, na które zresztą specjalnie nie liczę.

W sumie rola wody w V genie została nieco przesunięta w stronę marginesu (a w ogóle HMy stały się... dziwne; gdy najczęściej używanym HM jest Fly to wiedz, że coś się dzieje). A co do meritum - w odwzorowanie stuprocentowe nie wierzę (pokażcie wielką pustynię w Europie i niech nie będzie to Słowiński Park Narodowy), więc zapewne spora część rejonu będzie nawiązywać do np Europy (miasta czy część routów), ale jednak sama gra będzie różnorodna, bo owa różnorodność wciąga. A lider-wiking wojujący lodowymi Pokemonami przyniósłby mi olbrzymią wiarę w siłę i znaczenie tej siły mrozu w Pokach, lub mówiąc kolokwialnie - taka opcja zawsze spoko xD

Odpisz
1.02.2013, 18:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 1.02.2013 18:05 przez Qwest.)
Cytat:a w ogóle HMy stały się... dziwne; gdy najczęściej używanym HM jest Fly to wiedz, że coś się dzieje
I prawidłowo Big Grin Szczerze mówiąc, mam nadzieję że w końcu się zastanowią i wywalą te HM-y w cholerę, zastępując je TM-ami, których można się oduczyć bez konieczności pieprzenia się z move deleterami Big Grin (chociaż z drugiej strony... takie rozwiązanie automatycznie neguje istnienie move deleterów - przyznawać się, jest wśród graczy osoba, która wykorzystuje MD w innym celu, niż pozbycie się irytujących i niepotrzebnych HM-ów przed ligą? Big Grin).

A mój hejt na nadmiar wody w pokemonach wynika z prostego powodu - jestem w trakcie trzeciego podejścia do wyzwania nuzlocke w R/S/E (za pierwszym razem poniosłam sromotną porażkę, natomiast drugi... cóż, mam nieco większe ambicje niż zakończenie ligi z Magnetonem na 57 lewelu Tongue) i wpienia mnie marnowanie movesetu na tak zbędny atak jak Dive, który jest mi potrzebny w tym jednym, znaczącym dla fabuły, miejscu Big Grin Po raz któryś z kolei dziękuję niebiosom za samo stworzenie czegoś takiego jak Move Deleter... no i gratuluję sobie odpuszczenia gry bez TM-ów Big Grin (za wielką cenę... zakaz używania itemów w lidze - oj, czarno widzę te moje wojaże Tongue).

W gry V generacji, wstyd przyznać jeszcze nie grałam (tzn. grałam w B/W, ale nie dokończyłam) - więc nie wiem, jak tam się sytuacja z TM-ami i HM-mi poprawiła Tongue

Cytat:A lider-wiking wojujący lodowymi Pokemonami przyniósłby mi olbrzymią wiarę w siłę i znaczenie tej siły mrozu w Pokach, lub mówiąc kolokwialnie - taka opcja zawsze spoko xD
A tak sobie pomyślałam, że skoro w Unovie mieliśmy Indianina, to czemu nie miałoby być wikinga? Big Grin Poza tym, od jakiegoś czasu jestem zafascynowana Skandynawią i wszystkim co z nią związane, więc obija się to także na wizjach "europejskiego" regionu w pokemonach Tongue

[Obrazek: sygna.png]
Odpisz
1.02.2013, 21:11
Jeśli chodzi o mnie, to jestem niemal pewny, że nowy region będzie położony blisko Unovy, coś jak Kanto i Johto. Czemu? Nie jestem pewny. Po prostu tak uważam. Tongue
Wątpię, aby nowy region był wzorowany na Europie. Widać wyraźnie, że chcą zrobić grę jeszcze lepszą, nowocześniejszą, z większą ilością gadżetów niż poprzednie generacje. Tak jak było z Unovą, tak myślę, że będą chcieli, aby nowy region był jeszcze nowocześniejszy. Stawiam na masę dużych budynków, wielkie sale etc., co częściowo było już widoczne na trailerze (wieża, dziwne "spodki" w kanionie). Małe "towny" będą pewnie znacznie większe, nie tylko 3 domki na krzyż. Stawiam też na kolejne zasypanie nas legendami. Kiedy zobaczyłem nazwy gier, to, tak jak ktoś wyżej napisał, również pomyślałem o pokemonie "Z", czyli tym tradycyjnym "trzecim".
Na 100% legenda o proporcjach ciała takich jak Victini, też z numerem #000. Myślę, że nie zrobili by czegoś takiego, jak wprowadzenie małej, słodkiej legendy będącej w PokeDexie przed starterami tylko w jednym regionie. Zbyt lubią kontynuować tradycję przez kilka generacji (przykłady: w każdej genie dwa startery są dwunożne i jeden czteronożny, od Hoenn dwie główne legendy i potem trzecia, na której opiera się późniejsza wersja gier etc.).
No i jakiś super wyposażony pokedex, z tysiącem opcji, oglądaniem pokemonów w 3D, może nawet coś w stylu hologramu.
Co do typów, to kompletnie nie mam żadnego pomysłu. Co do Yveltala, to na pewno latający plus ogień/ciemność/smok. Jeleń... Sam nie wiem. Trawa? Stal? Elektryczność? Heh, pamiętam, jak się wszyscy zdziwili, kiedy ujawniono typy Reshirama i Zekroma, teraz pewnie będzie to samo. Tak, nowy typ z pewnością byłby czymś bardzo interesującym.
Czy będą ewolucje starszych pokemonów? Mam mieszane uczucia, w sumie na zwiastunie widać pokemony ze starszych generacji. Wolałbym nie, spodziewałbym się niezbyt udanych stworków typu Magmortar, czy Electavire.

Cytat:Była też mowa o tym, że ponoć wraz z grami karcianka i anime mają wejść w "nowy wymiar" cokolwiek ma to znaczyć.
Karcianka wchodzi w nowy wymiar bez przerwy, każda seria ma coś, czego nie mają inne. Np. w DP pojawiły się Lv. X'y, nowy wygląd reversów, w HGSS karty Legend i Prime, w BW (tutaj tego będzie sporo...) full arty, nowy wygląd reversów, EXy, Ace Speci, dawanie basicom po 180HP, no i przez wszystkie sety coraz większe osłabianie trainerów i ulepszanie pokemonów. Ciekawe, co będzie w XY. Z pewnością coś ciekawego, ale nie rewolucyjnego. Chociaż, kto wie? Może wprowadzą coś w stylu tych kart w MtG, które można grać w turze przeciwnika, ale których nazwę zapomniałem. To zdecydowanie zmieniłoby rozgrywkę, byłoby super, bo do tej pory taką kartą był chyba tylko Power Spray, dwa formaty temu.

Aha, jeszcze jedno. Czy mi się wydaje, czy na 0:26 główny bohater jeździ na rolkach?
Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości