Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

NINON, czyli Japońskie Unowny
15.12.2012, 11:33, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.12.2012, 10:27 przez Ertix.)
NINON, czyli Japońskie Unowny
Witam, jako iż zainspirowała mnie wypowiedź Nid z tego tematu o Unownach, tak ja postanowiłem stworzyć taki mini projekt (który mam nadzieję że dojdzie do końca, czyli pójdzie po mojej myśli) z Unownami. Nid powiedziała że stworzyła (czyt. narysowała) cały łaciński alfabet Unownów. Ja postanawiam zająć się japońskim (czyt. hiragana i katakana na początek + 2000 znaków kanji, bo więcej raczej nie potrzeba, chyba że ktoś będzie chciał). Projekt zwie się ''Nihon no Annoon'', w skrócie ''Ninon'' (nazwa własna) ノーン , czyli ''Japońskie Unowny'', po polsku: JAN Big Grin xD. Jeśli tylko uda mi się doprowadzić projekt do końca, to być może że pomyślę nad następnym alfabetem (cyrylica, greka bądź te arabskie zawijasy, a może hangul?), chyba że ktoś mnie wyprzedzi z tym, ale to nie będę się gniewać.

Zdjęcia będą zamieszczane tutaj na 1 stronie, póki co mam 30 znaków. Powiedzcie jak wam się podobają, ewentualnie jakieś sugestie odnośnie następnych Smile (rysuję markerem). Hiraganę, i Katakanę na początek będę robić po 5 znaków, z Kanji zobaczę.

Hiragana:
1. あ い う え お - A I U E O
2. か き く け こ - KA KI KU KE KO
3. さ し す せ そ- SA SHI SU SE SO
4. た ち つ て と - TA CHI TSU TE TO
5.な に ぬ ね の- NA NI NU NE NO
6. は ひ ふ へ ほ - HA HI FU HE HO
7. ま み む め も

I jeśli już tu zaglądacie, to piszcie Smile
Możecie także TUTAJ zobaczyć ten projekt.

Cherish Balle podarowali: Dialguś, B. Tamashi, Bidulkę, Konus, Piterr
15.12.2012, 11:48,
RE: NINON, czyli Nihon no Annoon
Nawet podobają mi się te Unowny, ale wolałbym czarne, a nie czerwone Wink

Cherish Balle podarowali: Ertix
15.12.2012, 11:53, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.12.2012, 12:31 przez Ertix.)
Okej, jak tylko znajdę czarny marker to zrobię je na czarno, aczkolwiek druga część również będzie na czerwono, także będziecie musieli się ''przemęczyć'' Smile Od trzeciego rządku, obiecuję że będą już czarne.

15.12.2012, 12:27, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.12.2012, 12:31 przez B. Tamashi.)
Mi tam akurat czerwień tu aż tak nie przeszkadza, chociaż fakt, że lepiej jakby były w kolorze, w jakim powinny być. Mimo że narysowanie Unowna to żadna filozofia, to sam pomysł jest nawet ciekawy. Życzę powodzenia, bo trochę tego zapewne będzie.

Dobra, widzę, że zamieściłeś też w kolorze czarnym. Jedyne, co mi nie pasuje, to te postrzępione kontury (w kolorze czerwonym nie było aż tak tego widać).

3DS FC: 5257-9356-6376 nick w grze: x Takeru x
15.12.2012, 12:31, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.12.2012, 12:35 przez Ertix.)
Drugi rządek zostaje dodany. Proszę bardzo Wink Jest to ostatni rządek ''czerwonych'' Unownów.
Oraz został dodany też i trzeci rządek, tym razem czarnych Smile

PS. Zdjęcia robione komórką Cool

@UP: Fakt, w czerwonym tego nie widać, ale tutaj rysowalem akurat cienkopisem (taki jakby marker ale cieńszy), bo ten marker czarny co go mam, to tak grubo rysuje że nic nie bylo by widać, w dodatku kolor nie jest do końca czarny, a raczej wiśniowo-czarny, więc wolalem już tym cienkopisem narysować. I owszem, mogę to zrobić na komputerze, ale póki co, to wolę poćwiczyć sobie pisanie na papierze, bo dzięki temu, i ja się nauczę pisowni znaków Smile.

Cherish Balle podarowali: Bidulkę
15.12.2012, 15:41,
RE: NINON, czyli Japońskie Unowny
Ostatni z czerwonych wygląda jak pokraczny człowiek, a drugi z czarnych ma ogon podobny to tego, który posiada Mew. Czarne ładniejsze Smile

15.12.2012, 18:41,
Hmm, pomysł mi się podoba, chociaż japońskie znaki to dla mnie czarna magia. XD
Z tym, że skoro już zabierasz się za większy projekt i się na niego zdecydowałeś, to fajnie by było, gdybyś robił to bardziej zorganizowanie, czyt. np. założyć jakiś zeszyt, żeby się nie pogubić, a nie na luźnych kartkach i pisać obok tę literę japońską (czy jak to się tam nazywa). Przede wszystkim poćwiczyć na osobnej kartce rysowanie prostych i zakrzywionych linii markerem (bo mimo wszystko jak już zdecydowałeś się na marker, to robienie linii krzywych składających się z kilku mniejszych, prostych nie jest najlepszym pomysłem. Często Twoje Unowny są także kanciaste). Może najpierw rób właśnie takim sposobem, skoro tak Ci wygodnie, szkic ołówkiem, żebyś wiedział, jak mniej więcej te Ninony mają wyglądać, jestem pewny, że wtedy problem z kreską by się poprawił.
No i fanie byłoby się zdecydować na coś konkretnego, a konkretnie mam na myśli oczy. Wszystkie oryginale Unowny mają okrągłe oczy, a podejrzewam, że twórcom to też nie do końca pasowało, ale już się zdecydowali na to. Tobie też bym tak radził.
No i myślę, że jednak fajniej by było znaleźć trochę grubszy marker (albo robić Unowny mniejsze), bo póki co wychodzą takie trochę "patyczaki".

Powodzenia w dalszej pracy i pozdrawiam,
Piterr
 Cherish Balle podarowali: Ertix, B. Tamashi
15.12.2012, 19:44, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.12.2012, 19:47 przez Ertix.)
Więc tak, zrobilem czwarty rządek,i Unowny są cieńsze. Niestety, ale marker (ten czarny, nie mylić z tym cienkopisakiem którym teraz piszę) się wyczerpal, w związku z czym będziecie musieli zadowolić się takimi malymi Unownami.

Czwarty rządek

I blagam, jeśli już tu wchodzicie, to wypowiadajcie się Sad Smile

16.12.2012, 12:22,
(15.12.2012, 19:44)Ertix napisał(a): I blagam, jeśli już tu wchodzicie, to wypowiadajcie się Sad Smile

OK Big Grin

Najbardziej udany 2 i 3. 1 i 4 mi się nie podobają, a ostatni to w ogóle UFO xD

16.12.2012, 12:47,
Rządki z ''Na Ni Nu Ne No'' i ''Ha Hi Fu He Ho'' zostaly dodane, także proszę też o ocenę Smile

16.12.2012, 12:49,
Te ''Ha Hi Fu He Ho'' dla mnie się najbardziej podobają z tych wszystkich.

[Obrazek: dqXiJ.png]
16.12.2012, 16:12, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.12.2012, 16:27 przez B. Tamashi.)
To może i ja się wypowiem po raz drugi.

Zgadzam się z powyższym postem, że lepiej te Unowny by wyglądały, gdyby oczy miały "okrągłe". Część wygląda nawet jeszcze znośnie, a część nie przypomina w ogóle owych pokemonów (szczególnie dobrze to widać w "Czwartym rzędzie").

Jeszcze coś, odnośnie markera. Nie lepiej na razie rysować ołówkiem, a kiedy będziesz miał do dyspozycji kolor czarny, grubości takiej mniej więcej, jak czerwony, to wtedy to poprawiać? Myślę, że to lepsza opcja, niż żeby każdy miał tak postrzępione kontury.
Dalej pozostaję przy tym, że pierwsze, które wrzuciłeś, wyszły najlepiej. Nawet nie chodzi o wykonanie, tylko o to, że te wrzucone przez ciebie na samym początku, najbardziej przypominały Unowny. Reszta po prostu, jak dla mnie, jest niestarannie wykonana (zapewne takie są efekty rysowania cienkopisem, jak sam pisałeś).

Chciałeś komentarz - masz.

16.12.2012, 16:35, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.12.2012, 16:42 przez Katschor.)
Pomysł jest bardzo dobry, dość oryginalny i w ogóle, ale o wiele chętniej ujrzałbym istoty, które nieco bardziej przypominałyby Unowny.

[Obrazek: 5hy9h.png]

Rozumiem, że nie jest to łatwe, dysponując takimi krzaczkami, ale mimo wszystko liczę na bardziej unowniaste istoty przy tworzeniu kolejnych rządków ;] Powodzenia!

[Obrazek: tumblr_mnkh2a4pQ31sq6cfuo1_500.gif]

Psyduck, Psyduck everywhere :3
16.12.2012, 19:24,
@UPWiesz, nie jest powiedziane że Unowny muszą mieć takie same oczy Wink Wlaśnie ja lubię mieszać style, i dzięki za radę. Postaram się, by kolejne Unowny mialy oczy okrągle, ale licz też się z tym że mogą też być wyjątki.

@Sethiel, no wlaśnie nie wiem czy jest sens czekać. Dzięki Ci za to co napisaleś o 1szych Unownach, bo też mi się podobają. Faktycznie trochę odjechalem, ale nie jest aż tak źle. Na czarny marker prędko się nie doczekam raczej (eh ._.), i rozumiem że mogą denerwować takie postrzępione kontury. Gdy wszystko skończę (o matko, marzenie ściętej glowy xD), to i tak wszystko będzie poprawione komputerowo, więc nie masz się o co martwić (tylko ja nie bardzo wiem, czy robić to w Paincie czy w Gimpie, i jakiej grubości pędzla użyć). To są na razie takie pierwsze szkice obrazujące moją wizję japońskich Unownów, wszystko i tak będzie poprawione, a linki które są teraz zamieszczone będą już tylko ciekawostką, niż glównym fan artem.

16.12.2012, 20:00, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.12.2012, 20:26 przez B. Tamashi.)
(16.12.2012, 19:24)Ertix napisał(a): Wiesz, nie jest powiedziane że Unowny muszą mieć takie same oczy Wink
Owszem, nie jest powiedziane, ale w oryginale właśnie miały takie same (jak nie całkiem otwarte, to lekko przymknięte), co było charakterystycznym elementem wśród nich. Za bardzo nie rozumiem tego mieszania "stylów" - faktem jest, że to są twoje prace i tworzysz je według własnego uznania, ale czy tutaj to pasuje? Patrząc na większość stworzonych przez ciebie Unownów stwierdzam, że nie za bardzo. Nawet istnieje takie prawdopodobieństwo, że gdybyś nie napisał, iż mają to być owe pokemony, to nie każdy by to zauważył.

Ja bym na twoim miejscu zaczął od początku z tym, co wrzuciłeś tu do tej pory (no może z wyjątkiem czerwonych, choć te też wymagają lekkiej, aczkolwiek niewielkiej poprawy). Jak nie teraz, to może kiedyś.

Co do skończenia (jeśli kiedyś to skończysz w ogóle) - na pewno trochę czasu ci to zajmie. Ciekawe, czy wytrwasz z tym do końca, czy może porzucisz temat, jak niektóre tu osoby (z tego, co widziałem).

Powodzenia.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości