Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] file_put_contents(): Only 0 of 24765 bytes written, possibly out of free disk space - Line: 6648 - File: inc/functions.php PHP 7.3.16 (Linux)
File Line Function
[PHP]   errorHandler->error
/inc/functions.php 6648 file_put_contents
/inc/init.php 175 rebuild_settings
/global.php 20 require_once
/showthread.php 28 require_once

Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Shiny Genesect w filmie 16!
12.12.2012, 21:18, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.12.2012, 21:19 przez vanilla.)
RE: Shiny Genesect w filmie 16!
(12.12.2012, 18:05)Pikaforek777 napisał(a): A ciekawi mnie co Groudon i Kyogre robią na tym skanie i o czym tam obok nich napisali?

[Obrazek: tumblr_m6pryq1v1f1r5wkkso1_1280.png]
Big Grin
Odpisz
12.12.2012, 21:34,
Vanilla, mam nadzieję, że żartujesz.

Te kryształy oznaczają pierwotne kolory Tornadusa (tak, miał być czerwony) i Thundurusa, Landorus ma piaskowy kryształ, który nie pasuje do hucznego "hoenn confirmed".

Zmiana koloru nastąpiła z tego powodu, że Throh jest czerwony, a karatecy mieli mieć rogi na głowie. Z czymś się kojarzy? Tak! thundurus i tornadus-beta. Aby uniknąć mylenia się poków, walczące duo pozbawiono rogów, a Tornadusa przekolorowano.

[Obrazek: gonzo.png]
Odpisz
13.12.2012, 0:39, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.12.2012, 0:43 przez KleszczRex.)
Jest i krótki, aczkolwiek zwiastun, a w nim...
Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)

Zwieść cię może ciągnący ulicami tłum,
wódka w parku wypita albo zachód słońca,
lecz pamiętaj: naprawdę nie dzieje się nic
i nie stanie się nic - aż do końca.
Odpisz
13.12.2012, 0:47, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.12.2012, 9:02 przez Vapek.)
Bez przesady, jaki to spojler... Tak się właśnie zastanawiałem czy to były dwa, czy mi się przewidziało i jeden po prostu zmienił kolor... XD

Hmm... Tego w sumie nie było jeszcze - dwa monstra tego samego rodzaju (żeby nie mówić o nich jako gatunku). Szykuje się napier*****ka, jak bum cyk cyk ;D

dziwnie wyglądają potoczne epitety codziennego użytku do opisu filmów pokemon, pozwoliłem sobie jednak ocenzurować ~Vapek
Odpisz
13.12.2012, 7:13, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.12.2012, 7:16 przez Ertix.)
Co do Groudona i Kyogre'a to nie ma się czym zachwycać. Jest tam wyraźnie napisane że Groudona będzie można pobrać do Black2, a Kyogre'a do White2 w 2013r.

Ja mimo wszystko sądzę że specjalnie przedlużyli sagę BW po to by wprowadzić remake'i R/S, tym bardziej (jak ktoś zauważyl) że gry BW2 mają odpowiadające kolory dla R/S (czerwień i blękit).

Odpisz
13.12.2012, 11:58, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.12.2012, 12:09 przez Chicorii.)
Te eventy nie są żadnym znakiem nadchodzących rimejków, tylko jak już gdzieś na forum pisałam właśnie niedawno mieliśmy dziesięciolecie Ruby i Sapphire i to w ramach ich obchodów, Japończycy będą mogli pobrać maskotki tych gier. Wręcz przeciwnie, ja myślę, że obecność tego eventu świadczy o tym, że remake'ów nie będzie, przynajmniej w ramach piątej generacji. Dlaczego? Po co mieliby robić takie eventy, jeśli przy obecności rimejków, można by sobie Groudona i Kyogre przesłać do BW/BW2? I jak ja pisałam na tym forum już wcześniej, już jest raczej za późno, raczej rimejki nie zdążą już wyjść w piątej generacji, Episode N nie może trwać w nieskończoność, wyjście odświeżonych wersji RS opóźniłoby koniec piątej generacji o co najmniej kolejny rok, więc ta seria trwałaby ponad rok, co mi się wydaje nader mało realne. A z tym wydłużaniem anime też się nie zgodzę, bo jak widzę wątek ligi był wręcz skracany na siłę i robiony po łebkach, by zdążyć wcielić w życie wątek z N'em, który może dość późno wpadł im do głowy, stąd ten pośpiech.

Obejrzałam tą krótką zajawkę jeszcze wczoraj, ale znalazłam ją gdzieś indziej niż na tym forum. Oczywiście nic konkretnego nie pokazuje, ot mamy wielkie miasto, które zły Pokemonek sobie niszczy. Typowa pokemonowość, jak zawsze fabuła pewnie będzie słaba, a im film będzie się bardziej skupiał na walce, tym bardziej będzie dla mnie nudny. Ale logo filmu mi się bardzo spodobało, naprawdę, tu muszę pochwalić, jedno z ciekawiej wyglądających logosów filmów, dobrze też, że nie jest przesadzone.
A właśnie wielkie miasto! Proszę mnie poprawić jeśli się mylę, nie oglądałam tamtych filmów, ale chyba dwie pierwsze kinówki unowskie nie miały akcji toczącej się w takiej metropolii, która jest charakterystyczna dla tego regionu? Widać w niej inspirację metropoliami amerykańskimi (wiem, żadne odkrycie, wiem czym Unova się inspiruje), ale gdyby jeszcze miasto było choć trochę wzorowane na Stanach z pierwszej połowy XX wieku (jakieś lata 30-te czy coś), to... *Chicorii się rozmarzyła*
Taka sceneria (wielkie "amerykańskie" miasto i najlepiej z naleciałościami lat 30stych, czy coś koło tego) dałaby niebywałą możliwość, by Shinji Miyazaki skomponował symfoniczo-jazzową muzykę do filmu. Shinji Miyazaki w końcu udowadniał, że to potrafi! A jakby miało to być coś na kształt ścieżki dźwiękowej w Iniemamocnych od Michaela Giacchino, to już w ogóle byłoby wspaniale. Dawać mi bigbandowe sekcje dęte, saksofony w różnych rodzajach, trąbki z tłumikiem, wibrafon...
Marzyłabym o takim scorze nie tylko dlatego, bo wyjątkowo kocham się w jazzowej muzyce ilustracyjnej, ale Miyazakiemu komponowanie jazzu wychodzi genialnie, a jego talent w tym zakresie wciąż się marnuje, bo u niego jazz pojawia się rzadko, zawsze jest tylko dodatkiem i to niezbyt częstym. Jakby był głównym daniem, choć ten jeden raz, na pewno byłoby to dobre dla niego, byłoby pewną odmianą, której ten kompozytor potrzebuje, bo gdzieś od 11 filmu jego muzyka zaczęła być trochę monotonna, co prawda w 12 pojawiły się nieśmiałe elementy orientalne, z "dzikimi" wokalizami (ale za mało), lecz słuchanie muzyki z filmu o Keldeo, choć nie jest ona zła i ma swoje momenty, uświadomiły mi jak bardzo takiej odmiany, czegoś nowego muzyka ilustracyjna z filmów Pokemon potrzebuje. Oczywiście jazz sam w sobie nie byłby czymś zupełnie nowym, ale w takiej ilości, gdyby stworzyć całą partyturę na bazie symfonicznego jazzu, nawet największy muzyczny noob (pod warunkiem, że zwraca jakąś uwagę na muzyczną ilustrację) zauważyłby, że to coś nowego, brzmiałoby to troszkę inaczej niż zawsze. Posłuchajcie kawałka z napisów końcowych ze wspomnianych wyżej Iniemamocnych (który ma dwie części, pierwsza to czysty big band, druga jest bardziej symfoniczna), czyż te sekcje dęte nie brzmią fantastycznie, zadziornie, z mocą, nie porywają? To przez to pokochałam instrumenty dęte Wink
I nie bez powodu tak sobie zamarzyłam jazzik w tle, w Pokemonach już coś podobnego miało miejsce przed laty! W Pikachu i Pichu, krótkometrażówce, której akcja toczy się we właśnie takim a'la amerykańskim wielkim mieście, choć tej muzyki Miyazaki nie komponował. I jest to naprawdę fajny score, porywający, ale pozostawiający pewien niedosyt, którego w czymś tak krótkim nie dało się uniknąć. Chciałabym coś w ten deseń usłyszeć w dużym filmie i skomponowane przez Shinjiego, który dałby dużo większe możliwości kompozytorowi Smile A i miałam okazję obejrzeć anime Baccano!, gdzie serial toczył się właśnie w Ameryce, chyba nawet w latach 30-tych i muzycznie rządził tam jazz, nawet opening jest instrumentalnym jazowym kawałkiem (tyko ending się wyłamał będąc nudną i miałką popową balladką ._.).
Taki score, gdyby był dobry, miałby wielką szansę na stanie się moim ulubionym w serii, pobijając nawet moją teraz ukochaną magiczno-piękną-barokową-cudowną-melodycznie ósemkę. Ale znając życie niczego takiego nie będzie i muzyka w filmie będzie typowo orkiestralna jak zawsze, może z jakimś jednym jazzowym tematem na odczepkę. Żeby choć tylko muzyka była lepsza, oryginalniejsza od ostatnich ścieżek z Pokemonów ;__;

A jako trzecią część tego postu mam obrazek znalazły w sieci

[Obrazek: tpuOo.png]

Jak widać już ktoś rozłożył na czynniki pierwsze logo szorta Pikachu and Eevee Friends i zaczął doszukiwać się w nim dowodów na istnienie nowej eeveelucji i na to, że się tam pojawi. Według tego kogoś każda literka drugiej części tytułu (bo to żółte wyżej to po prostu Pikachu w "krzaczkach" a ten znaczek w czerwonym kółku to "&") ma symbolizować Eevee'ego i każdą jego ewolucje. Co o tym sądzicie?
Mnie się wydaje, że coś jest na rzeczy, kolory się zgadzają, nie mówiąc już o obecności ogona Eevee'ego, choć równie dobrze może być doszukiwaniem się dowodów na siłę. Jednak jakby to była prawda, to jaki typ może oznaczać ostatni znak? Kolor to fiolet (o ile dobrze widzę), więc może trujący? Tylko nie wiem co miałaby oznaczać te gwiazdki, lecz możliwe, że to tylko taka sobie ozdóbka.

Odpisz
13.12.2012, 15:36, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.12.2012, 15:51 przez Axel.)
Cytat:Ja mimo wszystko sądzę że specjalnie przedlużyli sagę BW po to by wprowadzić remake'i R/S, tym bardziej (jak ktoś zauważyl) że gry BW2 mają odpowiadające kolory dla R/S (czerwień i blękit).
A na jaki kolor zapalają się ogony Reshirama i Zekroma? Tak, to właśnie oznacza czerwień i błękit Smile. Zresztą czerwień i błękit mogą równie dobrze oznaczać rimejki I generacji, więc to akurat niczego nie dowodzi.

Dwa Genesecty? A to już wiadomo, czemu jeden jest shiny - dla rozróżnienia. W takim razie nie jest to problemem. Ciekawi mnie teraz, czy Plazma ma mieć z Genesectem coś wspólnego i jak to wyjaśnią (jeżeli w ogóle zajmą się pochodzeniem mecharobala). Może ten czerwony będzie po przeróbkach Plazmy, a ten drugi zwykły? Bo nie liczę na to, że Plazma i Rocketsi ożywili Genesecty w tym samym momencie.

A co do nowego Eevee, to ja nigdy nie byłem zwolennikiem robienie mu ewolucji wszystkich typów. Nie wydaje mi się też, że teraz, po takim wielkim odcinaniu V geny od poprzedników, mieliby nagle w VI genie wyskoczyć z ewolucjami ze starszych gen. Znając twórców do dostaniemy jakiegoś specjalnie pokolorowanego Eeveego, czy Eevee z poszarpanym uchem czy coś w tym stylu.
Odpisz
13.12.2012, 17:36, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.12.2012, 17:39 przez AtoMan.)
Za wcześnie na prezentowanie kolejnej generacji, to dopiero trzeci film, a zarówno AG jak i DP (Johto nie liczymy, bo nie było rebootem) miały po 4 filmy; wiem, że w ósmym był już Lucario, ale póki co...

Ktoś źle policzył. Ten "motylek" to nie Espeon, on robi za "przerywnik", "Espeonem" jest ostatni znak.

[Obrazek: Polish_M08_Logo.png] [Obrazek: Polish_M09_Logo.png]
Odpisz
13.12.2012, 20:48, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.12.2012, 0:34 przez Chicorii.)
(13.12.2012, 17:36)AtoMan napisał(a): Za wcześnie na prezentowanie kolejnej generacji, to dopiero trzeci film, a zarówno AG jak i DP (Johto nie liczymy, bo nie było rebootem) miały po 4 filmy; wiem, że w ósmym był już Lucario, ale póki co...
Już pisałam o tym w tym temacie, Munchlax był już w siódmym filmem, na dwa lata przed DP! Wcale nie jest za wcześnie. A może tym razem będą trzy filmy? Kto ich tam wie, wszystko jest możliwe, nie możemy być pewni, że twórcy zawsze muszą się trzymać swoich schematów. Przecież już jeden schemat (a nawet dwa) zostały przerwane. Game Freak nie zrobił "trzeciej wersji" tylko prawowite sequele. Piątogeneracyjne dungeony mają jedną wersję a nie dwie. Więc może teraz piąta generacja będzie mieć tylko trzy filmy (i jeden w dwóch wersjach). Wszystko jest możliwe.

(13.12.2012, 17:36)AtoMan napisał(a): Ktoś źle policzył. Ten "motylek" to nie Espeon, on robi za "przerywnik", "Espeonem" jest ostatni znak.
Powiedziałabym, że możesz mieć rację, gdyby nie jeden szczegół. Te eeveelucje nie są "poukładane" na chybił trafił, one są w kolejności, według danej generacji. Eevee niby powinien być pierwszy, ale im pasowało dać ogonek na sam koniec jego imienia w japońskich znakach i tam jest, lecz wciąż w grupie Poków z pierwszej generacji. Gdyby Espeon był na końcu, to zniszczyłoby tą równowagę, że dwie johtowskie eeveelucje są obok siebie. Po co by mieli tak namieszać, skoro widać, że specjalnie układali ewolucje Eevee'ego według tego klucza. Dlatego myślę, że ten "motylek" (choć mnie to się kojarzy bardziej z kokardką) po coś tam jest, a nie tylko dla picu.
A zresztą jak już pisałam wcześniej. Po co teraz mieliby robić szorta o Eeveem i jego przyjaciołach (w domyśle ewolucjach Poka), jak nie po to, by pokazać jego nową ewolucję? Nawet ten Eevee z krótkometrażówki może w niego ewoluuje, kto wie?

Oczywiście wcale tak być nie musi, ale ja mam przeczucie, że nowa generacja zadebiutuje w 2013, bo czemu nie? Niby za wcześnie, ale nigdzie nie jest powiedziane, że pomiędzy poszczególnymi generacjami musi być taka a nie inna odległość. Tak się składa, że to Sinnoh było wyjątkowo długie, stąd widzę tyle gadanie w internecie, że "jeszcze za wcześnie, jeszcze za wcześnie". Jakoś pomiędzy HeartGold/SoulSilver a Black/White był tylko rok przerwy, tym razem może być podobnie. W końcu Game Freak musi w końcu wkroczyć na 3DSa z Pokemonami, z czego pewnie i zdają sobie sprawę.

------
EDIT: Jako, że nie mogę pisać dwóch postów pod rząd to zedytuję ten, by pokazać obrazki jakie znalazłam na pocketmonsters.net.

Ten obrazek przedstawia trochę inną teorię o nowej ewolucji Eevee'ego

[Obrazek: 13553663380058.jpg]

Pierwsze plakaty pełno i krótkometrażówki

[Obrazek: 13553528520055.jpg][Obrazek: 13553528640071.jpg]

Musze przyznać, że plakat filmu prezentuje się nader okazale, pewnie będzie lepszy niż sam film ;P Fajny koncept, zrobiony z umiarem bez nawalenia niewiadomoczego. Bardzo podoba mi się art Genesecta, no i w ogóle podkreślam, że logo jest świetne. Nawet chciałabym grafikę na takim poziomie w filmie, ale na pewno animacja będzie gorsza. Już nawet ten sam krótki trailer jaki już pokazano nie wygląda jakoś niesamowicie dobrze, choć bywało zdecydowanie gorzej.

Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości