Facebook Twitter
Kalendarium

Gry Sword i Shield
Polska premiera: 15.11.2019 (za WYDANO! dni)

Sword i Shield promo

Sprzedawcy podróbek na Allegro. Przeczytaj koniecznie!
17.08.2010, 0:18, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.07.2011, 0:11 przez rubin.)
Thumbs Down  Sprzedawcy podróbek na Allegro. Przeczytaj koniecznie!
Fan Pokemonów nie ma w Polsce łatwego życia. Dostępność gier jaka jest każdy widzi - przekłada się ona bezpośrednio na ich ceny. I nie jest to, jak nie trudno się domyślić, efekt pozytywny. Ceny oscylujące w granicach 200 złotych nie są już niczym zaskakującym, dlatego też Wiele osób, nie mogąc pozwolić sobie na taki luksus, kieruje się w stronę serwisów aukcyjnych z zamiarem kupienia jakiejś używanej gierki. I tu wpadają w pułapkę urządzoną przez garstkę pewnych nader "przedsiębiorczych" osób...

Ten temat powstał po to by upublicznić imiona owych nieuczciwych handlarzy, wraz z oferowanymi przez nich podrobionymi grami.

Polecam sprawdzić też artykuł TD o robieniu rozważnych zakupów na Allegro. Link do artykułu znajduje się tutaj. Podziękowania dla PokeMana za pokazanie.

shopermax2009
  • masowa sprzedaż podrobionych Pokemon FireRed, LeafGreen, Emerald, HeartGold, SoulSilver i Mystery Dungeon Blue
  • sprzedaje też hacki takie jak Pokemon DarkCry i BlueSea Edition

pastula1
  • masowa sprzedaż podrobionych Pokemon Ruby, Sapphire, FireRed, LeafGreen, Diamond, Pearl, Platinum, HeartGold, SoulSilver i Mystery Dungeon Red
  • sprzedaje też hacki takie jak Pokemon DarkCry i BlueSea Edition

miroslaw411
  • masowa sprzedaż podrobionych Pokemon Ruby, Sapphire, FireRed, LeafGreen i Emerald
  • sprzedaje też hacki takie jak Pokemon Naranja i Perla

abortek1
  • sprzedaje podrobione Pokemon Sapphire
  • sprzedaje też hacki Pokemon Arcoiris i Chaos Black

klaff
  • sprzedaje podrobione Pokemon Ruby, Emerald, Pinball i Mystery Dungeon
  • sprzedaje też hacka Pokemon Naranja

barbarossa2011
  • sprzedaje podrobione Pokemon SoulSilver, Mystery Dungeon Blue Rescue Team i Explorers of Darkness, Ranger: Shadows of Almia (napisane z błędem, sic)
  • sprzedaje też hacka Pokemon Quartz
Na razie tyle. Listę będę na bieżąco aktualizować. Powiadamiajcie mnie też o waszych znaleziskach - to ścierwo trzeba tępić! Wink

[Obrazek: mudkipsx.png]

Cytat:Never argue with an idiot. They drag you down to their own level and then beat you with experience.
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: lukaszkond, Enygma, Matt, Arinald, matt415, Ertix, Inaka, Pelek, darkpegaz, Bidulkę, tomash94, Ciela, mrozny665, Kubercik
17.08.2010, 1:19,
RE: Sprzedawcy podróbek na Allegro. Przeczytaj koniecznie!
master darek (511)
sprzedaje podrobione DPPt

[Obrazek: 559af45d0a7fffb90a88ff219feb95d8.gif]
Odpisz
17.08.2010, 13:11,
http://pokemon.pl/zakupy.php
Artykuł TD o problemie, powstał gdzieś ok. 2008 r. dlatego może być już trochę nieaktualny. Niemniej, główne tezy warto poznać.

Cherish Balle daję wtedy, gdy zgadzam się z autorem postu/chcę zaznaczyć, że czytałem dany temat/nie chcę pisać postu i wybieram sobie post kogoś, który jest zbliżony do mojego poglądu.
Moja działalność na Polskiej PokeScenie (PPS):Obecnie jestem (od 2009 r.) adminem na forum PokeCollect (założone w 2007 r.)
Ale kiedyś byłem (w nawiasach okres mojej działalności):
- redaktorem na stronach: Pokemon Valhalli (2008 - styczeń 2011) i (śp.) PokeSerwis.pl (2009-10).
- adminem na już nieistniejących stronach: PokeMedia (2006-08) i PokemonPowrót (2008)
- moderatorem ( sierpień 2010 r. - październik 2011 r. oraz od maja 2013 do stycznia 2014) na tym forum czyli PVF
- współadminem na nieistniejących już stronach: PokeShadow (2008), PokePlanet2 (2008), PokemonMasters (2009), PokemonBeta (2009), PokeLand (2009-10) i innych mniejszych. Oraz na nieistniejącym już forum PokemonBlackChaos (od 2010 do końca forum czyli 2012)
W latach 2009-10 kierowałem popularnym forum (śp.) PokeRang, od 2010 r. prowadziłem stronę Pokemons.tnb.pl która nadal jest w necie, ale od końca 2011 r. ją porzuciłem.
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Matt, fasiek
17.08.2010, 14:33,
e tam może być,ja mam takie małe pytanko bo mam uzbierane 300zł które odłożyłem na pokemon white ale white nie będzie więcej niż 175zł więc pytanie czy pujdzie mi podróbka: pokemon perla??czy to jest popsute gówno?bo Arcania G4 szkoda kasy bo g3 było beznadziejne a teraz jeszcze jak w dragon age 2 nowy bohater zamiast bezimiennegoSad;/
Odpisz
17.08.2010, 17:35,
podróbka pójdzie tylko to kwestia czasu kiedy będzie tylko do wyrzucenia lepiej nie kupuj tego

[Obrazek: 559af45d0a7fffb90a88ff219feb95d8.gif]
Odpisz
17.08.2010, 18:25,
A ja mam inną propozycję, rubin.
Zrób temat, gdzie wstawisz linki do aukcji z ORYGINAŁAMI.
IMO pójdzie (dosłownie!) 31x szybciej.

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: lukaszkond, Bidulkę
19.08.2010, 21:04, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.08.2010, 21:43 przez rubin.)
@ Lokolin - "Użytkownik MasterDarek (512) nie ma w tej chwili wystawionych przedmiotów".

@PokeMan - nooo, to jest świetny artykuł. Propsy dla TD za spisanie! (on jeszcze udziela się na scenie? nie kojarzę gościa) Umieszczę link w głównym poście i jakoś go uwidocznię.

@fasiek - Pokemon Perla to jest (o ile dobrze kojarze) niedokończony fanowski hack, czyli dojdziesz do 3ciego Gyma i koniec zabawy. Znajdź sobie lepiej co innego Tongue Z pokowych gier polecam którąś z części PMD, z niepokowych - Final Fantasy Fables: Chocobo Tales chociażby.

@Legends - mogłabym zrobić tylko nie wiem czy jest sens, gros sprzedawców oryginałów i tak stanowią sklepy internetowe.

EDIT: ahh, to Ifr, trzeba było mówić od razu Tongue

Cytat:Never argue with an idiot. They drag you down to their own level and then beat you with experience.
Odpisz
19.08.2010, 21:14, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.08.2010, 21:26 przez Moccatina.)
(19.08.2010, 21:04)rubin napisał(a): on jeszcze udziela się na scenie? nie kojarzę gościa
O_______________o
"TD (Jack/Ifrexalis) - koło 2006/2007 dołączył do redakcji strony(PV), jednak po pewnym czasie opuścił ją, poświęcając się tworzeniu własnej strony. W połowie 2008 roku wrócił, aby wspomóc w obowiązkach administratorskich p_senseia. Podczas swojej pracy dla strony stworzył parę artykułów oraz zrealizował kilka projektów, jest także twórcą obecnego szablonu. W listopadzie 2008 roku przekazał obowiązki administratorskie ówczesnemu redaktorowi, Daru."
___
A tutaj ciekawy artykuł jak rozpoznać podróbki gier:
http://www.neothunder.wlb.vectranet.pl/m...bhacks.htm
Odpisz
21.05.2011, 17:58,
Ostatnio zaczynam widywać podróbki Black i White na Ebayu, jak tylko pojawią się na Allegro, dam tutaj info.

[Obrazek: gonzo.png]
Odpisz
11.07.2011, 1:50,
A np jak pokemon ruby tj. kostka z grą nie jest cała czerwona to znaczy, że to podróba?
To samo się tyczy emeralda i fire reda
http://imageshack.us/photo/my-images/151...73321.jpg/

[Obrazek: 35bh8k1.jpg]White White 2[Obrazek: 2j196hc.png]
Odpisz
11.07.2011, 2:22,
tak to są podróbki.
mało tego, kostka musi być specyficznie czerwona i mieć odpowiednią etykietę.

Rubin, dodaj do listy
http://allegro.pl/show_user.php?uid=12181258
handluje podróbkami gier GBA od 2009, ostatnio był nieaktywny, teraz znów wystawił swoje "cudeńka"

http://allegro.pl/show_user.php?uid=20951216
kariera krótka, ale owocna, nie lubimy sprzedawania niedokończonych hacków ani podróbek oryginałów, a tu - własnie tak się dzieje.

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: keroroslayer
11.07.2011, 13:49, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.07.2011, 14:03 przez keroroslayer.)
Dziękuję dzięki Tobie uratowałem kasę xD

Rozumiem, że to też fake? http://allegro.pl/pokemon-pinball-tanio-...03435.html
Jak wygląda oryginalny kardridż bo nie znalazłem;/???

@down

To było retoryczneTongue ofc że fake. Tyle, że nie wiem jak wygląda oryginał bo wszędzie są w pudełkach>.<

Odpisz
11.07.2011, 13:57,
Podpowiem - ten sam sprzedawca. Tongue

Odpisz
11.07.2011, 14:15,
Oryginał jakiej gry konkretnie? Bo wymieniłeś conajmniej 4.

@Gonzo - już dodaję.

Odpisz
11.07.2011, 17:46,
Pokemon pinball oryginał

Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości