Facebook
Reklama Let's GO Pikachu i Eevee

Nowe produkty Pokemon w Polsce! + Przypomnienie o lidze Pokemon
1.12.2012, 9:46, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 9.12.2012, 11:13 przez Hikomikos.)
Rainbow  Nowe produkty Pokemon w Polsce! + Przypomnienie o lidze Pokemon

Jak w poprzednim newsie informowaliśmy o specjalnych zestawach tylko w USA mamy dobrą wiadomość:
Już są dostępne w Polsce!
Dokładniej w sklepie internetowym www.isa.pl

Poznaj zwycięskie strategie najlepszych zawodników i zacznij tworzyć własne plany na Mistrzostwa Świata 2013!

Każda mistrzowska talia zawiera:
• 60-kartową talię (karty posiadają inne tyły i nie są legalne turniejowo)
• broszurę Mistrzostw Świata 2012
• Pudełko Mistrzostw Świata 2012
• Specjalną Odznakę Mistrzostw Świata 2012

Każdy zestaw w atrakcyjnej cenie: 63.00 zł.
Taka okazja się nie powtórzy, a produkt jest dostępny w ograniczonych ilościach.

Dodatkowo pojawił się również specjalny zestaw Keldeo Box

Zawartość:
1 figurka Keldeo
1 karta ponadwymiarowa promo foil Keldeo
1 karta standardowa promo foil Keldeo
3 boostery serii Black&White

W poprzednich newsach informowałem o lidze Pokemon w Polsce.
Informacje o Lidze: Sezon zaczyna się 22 października br.
Jak podaje strona http://organized-play.pl :

Zaistniało opóźnienie w fazie produkcyjnej pierwszego sezonu Ligi, i zostanie ona dostarczona w drugiej połowie listopada. Za opóźnienie serdecznie przepraszamy w imieniu Pokemon Company.

Więcej informacji o rejestracji w lidze Pokemon w Polsce znajdziesz na: organized-play.pl

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Conquest
1.12.2012, 10:51,
RE: Nowe produkty Pokemon w Polsce! + Przypomnienie o lidze Pokemon
z tego co widze to nie można już sie zgłaszać bo termin minął w październiku czy tak? więc nie chce być złośliwy po co napisano że to liga w polsce jak tylko w warszawie jeśli sie myle to mnie prosze poprawić
Odpisz
1.12.2012, 10:56,
(1.12.2012, 10:51)Serperior napisał(a): z tego co widze to nie można już sie zgłaszać bo termin minął w październiku czy tak? więc nie chce być złośliwy po co napisano że to liga w polsce jak tylko w warszawie jeśli sie myle to mnie prosze poprawić

Z tego co wiem do organizacji już nie, ale chcę podkreślić, że udział będzie można brać.

Warszawa chyba jest miastem w Polsce Wink

Odpisz
1.12.2012, 11:18,
Fajnie, ze ISA stara się, aby karty i akcesoria Pokemon były w Polsce Wink

(1.12.2012, 10:56)Hikomikos napisał(a): Warszawa chyba jest miastem w Polsce Wink

Sprawdziłem to i stwierdzam, że tak Exclamation XD

Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Ertix, Hikomikos
1.12.2012, 20:09,
(1.12.2012, 11:18)Conquest napisał(a): Fajnie, ze ISA stara się, aby karty i akcesoria Pokemon były w Polsce Wink

(1.12.2012, 10:56)Hikomikos napisał(a): Warszawa chyba jest miastem w Polsce Wink

Sprawdziłem to i stwierdzam, że tak Exclamation XD

ISA - Lider rynku Pokemon i TCG
xD

Dobrze, że sklep trzyma poziom, brakuje tylko jednego np kart na sztuki, ale w przypadku Polski na początku to były nie najlepszy pomysł chyba ...

Odpisz
1.12.2012, 20:45,
Karty na sztuki to dobry pomysł jedynie w "stacjonarnym" sklepie, inaczej wyjdzie koszmar z przesyłką... swoją drogą widząc tytuł spodziewałem się czegoś polskojęzycznego, ale że TM Toys jest niekompetentne to pewnie się nie doczekamy. ISA zdecydowanie powinna przejąć całość rynku, ale jednocześnie postarać się, żeby karty były dostępne nie tylko przez internet, bo to jakaś tragedia jest :/

[Obrazek: Polish_M08_Logo.png] [Obrazek: Polish_M09_Logo.png]
Odpisz
 Cherish Balle podarowali: Conquest
2.12.2012, 0:35, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 2.12.2012, 0:36 przez Hikomikos.)
(1.12.2012, 20:45)AtoMan napisał(a): Karty na sztuki to dobry pomysł jedynie w "stacjonarnym" sklepie, inaczej wyjdzie koszmar z przesyłką... swoją drogą widząc tytuł spodziewałem się czegoś polskojęzycznego, ale że TM Toys jest niekompetentne to pewnie się nie doczekamy. ISA zdecydowanie powinna przejąć całość rynku, ale jednocześnie postarać się, żeby karty były dostępne nie tylko przez internet, bo to jakaś tragedia jest :/

Niestety mam złe wieści ... TmToys aż do 2013 powiedziało, że definitywnie nic z pokemonów się nie pojawi, a na pewno nic po polsku. Karty niestety nie sprzedawały się jak to sobie oni zaplanowali ... nic dziwnego 20 zł za booster na start Big Grin (w niektórych sklepach 25)
Dodatkowo aukcje firmy na allegro gdzie zestawy ze 129 zł na 15 zł lub figurek po 15 zł na 2,90 zł

Co do przesyłki to 5.50 zł byłoby rozsądne w przypadku kart. (koperta bąbelkowa lub tekturowa )

Odpisz
2.12.2012, 1:33,
Do 2013 pozostał miesiąc Tongue Poza tym strasznie schrzanili sprawę w przypadku Tajemnych Skarbów, karty przeleżały rok w magazynach zanim postanowili je wydać (i po drodze powyciekały w mniejszych sklepach). Ewidentnie nie "czują" karcianki, skoro myślą, że takie tempo wydawania i tak już przestarzałych serii się sprawdzi.

Nasuwa się pytanie, ile i jakich serii amerykańska drukarnia już wyprodukowała, a my nic o tymnie wiemy Tongue

[Obrazek: Polish_M08_Logo.png] [Obrazek: Polish_M09_Logo.png]
Odpisz
2.12.2012, 21:10,
(2.12.2012, 1:33)AtoMan napisał(a): Do 2013 pozostał miesiąc Tongue Poza tym strasznie schrzanili sprawę w przypadku Tajemnych Skarbów, karty przeleżały rok w magazynach zanim postanowili je wydać (i po drodze powyciekały w mniejszych sklepach). Ewidentnie nie "czują" karcianki, skoro myślą, że takie tempo wydawania i tak już przestarzałych serii się sprawdzi.

Nasuwa się pytanie, ile i jakich serii amerykańska drukarnia już wyprodukowała, a my nic o tymnie wiemy Tongue

Z tego co mi wiadomo w 2010 roku zostały wyprodukowane karty
Diament i perła - boostery
oraz Talie tematyczne

tak samo w tym samym czasie wyprodukowano na przyszłość nadchodzący nowy set
tajemne skarby
BEZ TALII

to ciekawostka... szkoda, że dokładnie jak napisałeś "schrzanili sprawę" i nie zrobili rozeznania dla graczy* (pamiętam, że w USA już się pojawiał HS jak u nas DP) (3-4 lata w plecy)
* tylko wg anime w tv: Diament i perła, zabawki diament i perła , to i karty diament i perła

a teraz są w Dole i Rozpaczy xD
a ostatnio w Dole i Rozpaczy Tajemne Pudełka (mam na myśli zabawki / figurki od których fabrycznie zapakowany klej stracił ważność i opakowanie odklejało się [dlatego przeceny za grosze na allegro])

Odpisz
2.12.2012, 23:20,
(1.12.2012, 20:45)AtoMan napisał(a): ISA zdecydowanie powinna przejąć całość rynku, ale jednocześnie postarać się, żeby karty były dostępne nie tylko przez internet, bo to jakaś tragedia jest :/

Oj, widać, że nie miałeś "przyjemności" współpracy z ISĄ. Ja miałem i niech ISA nie przejmuje całego rynku (albo raczej, niech sie pojawi kompetentna konkurencja). A karty nie są dostępne tylko przez internet, ale też w wielu sklepach w Polsce (na 100000% w Katowicach, Krakowie, Warszawie i Wrocławiu, nie wiem gdzie jeszcze).
Odpisz
3.12.2012, 0:11, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 3.12.2012, 10:23 przez kouji.)
Aż się odezwę w sprawie ISY Big Grin

Z jednej strony zgadzam się po części z Lesiem, z drugiej zaś.... Cóż, ISA ma swoje za uszami, lecz ostatni rok-dwa pokazała, że jak się chce to można. Może niekoniecznie w kwestii Pokemon, ale ogólnie karcianek.

Yu-Gi-Oh! przez ostatnie dwa lata naprawdę się rozpanoszył. Odbywają się turnieje regionalne, qualifiery na mistrzostwa Europy, turnieje pre-releasowe a do tego czasami dostajemy fajne bonusy w stylu kart promo (league promo) czy jakieś inne bajery (maty do gry etc).

Myślę, że jak ruszy się liga Pokemon w Polsce, to może zacząć być ciekawie. Wiadomo, początki zawsze są trudne. Do tej pory ISA była tylko takim cichym dystrybutorem, bo prawa do Pokemon ma TMToys, lecz jak widać się to zmienia.

Jedyny problem z ową ligą jest taki, że chętny prowadzić taką ligę musi sam pozyskać Player ID które poniekąd są mało osiągalne dla 99% graczy. Poza wyjazdem do Czech/Niemiec czy do innego "pokecywilizowanego" państwa, jedyną opcją jest pisemna prośba wysłana do Supportu Pokemon.

Tak więc nie dziwcie się, że problemem jest zrobienie ligi w Polsce. Mnie zaskakuje fakt, że jeden sklep dostał już przyzwolenie dość szybko po zgłoszeniu się do ISY.

[Obrazek: 657122.png][Obrazek: 657128.png]
Odpisz
3.12.2012, 18:19,
(3.12.2012, 0:11)kouji napisał(a): Jedyny problem z ową ligą jest taki, że chętny prowadzić taką ligę musi sam pozyskać Player ID które poniekąd są mało osiągalne dla 99% graczy. Poza wyjazdem do Czech/Niemiec czy do innego "pokecywilizowanego" państwa, jedyną opcją jest pisemna prośba wysłana do Supportu Pokemon.

Tak więc nie dziwcie się, że problemem jest zrobienie ligi w Polsce. Mnie zaskakuje fakt, że jeden sklep dostał już przyzwolenie dość szybko po zgłoszeniu się do ISY.

Polacy już nie mają tego problemu.
Ja sobie wyrobiłem Player ID jakoś kilka miesięcy temu. i to dzięki ISA.
Wystarczy skontaktować się na stroniehttp://organized-play.pl/
Podać imię nazwisko i datę urodzenia (i chyba email). Wtedy otrzymamy ID gracza.

Odpisz
3.12.2012, 22:33, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 4.12.2012, 20:46 przez kouji.)
Niestety mnie jakoś ten przywilej ominął mimo, że jestem aktywnym członkiem organized-play (sneak peek, turnieje regionalne, oficjalny organizator ygo, w miarę możliwości demo team) tak więc piszę z własnego doświadczenia.

Pisałem do Play! odnośnie numeru (tak jak w regulaminie ligi) i oto ciekawą odpowiedź dostałem:

Hello Karol,

Thank you for contacting Pokémon Support. We see that you are requesting a player ID for starting a league.

We are sorry, but currently Play! is not supported in your region as such we are unable to provide you with a player ID. We do apologize for any frustration or inconvenience that this may cause you. Please keep checking pokemon.com for all news related to Pokémon.

Once again we apologize and thank you for your interest in Pokémon!

Sincerely,

Pokémon Support Team

[Obrazek: 657122.png][Obrazek: 657128.png]
Odpisz
5.12.2012, 17:02,
(3.12.2012, 0:11)kouji napisał(a): Jedyny problem z ową ligą jest taki, że chętny prowadzić taką ligę musi sam pozyskać Player ID które poniekąd są mało osiągalne dla 99% graczy. Poza wyjazdem do Czech/Niemiec czy do innego "pokecywilizowanego" państwa, jedyną opcją jest pisemna prośba wysłana do Supportu Pokemon.

Mylisz się, ja mam POP ID, nawet mam zrobionego profesora. Ale ligi nie mogę zorganizować w Katowicach. Dlaczego? Ponieważ ISA nie pozwoli zrobić ligi w sklepie, który nie bierze towaru od nich. W skrócie, "nie macie kart od nas, nie macie ligi".
Odpisz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości